13 اشتباه رایج و خطرناک در دهه 20 زندگی (که باید همین الان از آنها دوری کنید)

اکثر مردم در دهه 20 زندگیشان بدنبال شناخت خودشان میروند… چه کسی هستند؟ چرا هستند؟ چه کسی باید باشند؟ چرا باید باشند؟ اما این روند برای خیلی ها آسان نیست !

دهه 20 زندگی (20 تا 29 سالگی) معمولا دهه طلایی زندگی می نامند.
این دهه میتواند خشت های اول دیوار موفقیت تان باشد، اگر آنها را کج بر روی هم قرار دهید، شاید بعد ها اصلاح آن غیرممکن باشد. اما امروزه به لطف اینترنت و دنیای مجازی، ارتباط با افراد مختلف بیشتر شده، به همین منظور میتوانید نصیحت هایی را از افراد موفق که حتی شاید آنها را از نزدیک ندیده باشید را در زندگیتان استفاده کنید و از اشتباهات رایجی که معمولا در دهه 20 ممکن است انجام دهید، بپرهیزید.

شما در این مقاله قرار است 13 اشتباه خطرناک، رایج و بسیار مهم را بخوانید و بدانید که طرزفکری اشتباه اند سپس سعی کنید از آنها بپرهیزید.

اگر دانشجو هستید، فارغ التحصیل شدید، تازه وارد بازار کار شدید و یا اصلا در دهه 20 زندگی (یا بیشتر) قرار دارید، این مقاله به شما کمک خواهد کرد، خشت های اولیه دیوار موفقیت تان را صحیح بچینید، تا نه تنها در آینده پشیمان نشوید، بلکه سکوی پرتابی برای شما باشد به سوی موفقیت های بیشتر.

 

 هنری وادزورث لانگ‌فلو
هنری وادزورث لانگ‌فلو

 

پس هرکدام از مواردی که در ادامه میخوانید را با دقت به آنها توجه کنید، آیا شما هم این طرزفکر اشتباه را دارید؟ اگر دارید ما به شما میگوییم چطور با طرزفکر صحیح آنرا جایگزین کنید و اگر طرزفکر صحیحی دارید، به سراغ مورد بعدی بروید.

13 اشتباه رایج و خطرناکی که انجام آن در دهه 20 زندگی مانع موفقیت تان خواهد بود :

 

1. طرزفکر اشتباه : تحصیلات و استعداد به تنهایی میتواند باعث موفقیت شود.
استعداد شگرف، هوش بالا و یک مدرک خوب از یک دانشگاه خوب، فقط چیزهای خوبی هستند که میتوانید در زندگی داشته باشید، اما هرگز موفقیت شما را تضمین نخواهند کرد.

شما اگر از بهترین دانشگاه ،بهترین مدرک را هم داشته باشید، بدون تلاش کردن و زحمت کشیدن هرگز یک کار خوب و پردرآمد نخواهید داشت؛ بلکه شیوه صحیح موفقیت، داشتن طرزفکری جمع گرا است.

چطور با دیگران کار کنید و کمک کنید تا هم آنها از همکاری با شما سود ببرند، هم شما. اگر مهارتهای کار گروهی، فروش، ترغیب، شیوه صحیح تقاضا و ارائه را در دهه 20 زندگی بدست بیاورید، به مراتب بیشتر از مدرک دانشگاهی و نام دانشگاهی که در آن تحصیل کرده اید، میتوانند برای شما موفقیت به ارمغان بیاورد.

 

2. طرزفکر اشتباه : خوشبختی معادل پول است.
کلاس بالا و پرستیژ میتواند تا حدودی شما را شاد کند، اما برای موفقیت موارد ریز و کم اهمیتی هستند. معمولا در دوران جوانی و در دهه 20 زندگی، بدنبال کاری با حقوق بیشتر میگردیم… این اشتباه فوق العاده خطرناکی است.

بله، پول بیشتر میتواند باعث زندگی راحت تری باشد، اما پول در ازای زمان کار بیهوده ای است، شما باید شیوه صحیح پول درآوردن را در دهه 20 یاد بگیرید : پول در ازای پول؛ حتی اگر درحال حاضر این کار را نتوانید انجام دهید.

شما باید یادبگیرید کاری کنید پول شما برای شما کار کند، باید یادبگیرید چطور سرمایه گذاری کنید، تفاوت دارایی و بدهی چیست؟ چه چیزهایی سرمایه هستند و چه چیزهایی هزینه هستند؟ این مفاهیم به مراتب اهمیت بیشتری از یک هفته اضافه کاری برای پول بیشتر، برای شما خواهد داشت.

این یک محتوای ویژه است!

دسترسی فقط برای مشترکین VIP سوخت جت ممکن است

تهیه یا تمدید عضویت ویژهورود برای اعضا

در همین زمینه، نوشته های زیر را بخوانید :

 

14 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. توفیق می گوید

  خیلی عالی و آموزنده….

 2. maryam.ba می گوید

  بسیار بسیار عالی تا حالا این چنین مطالبی نخونده بودم که این طور به گره های کوردرونمان بپردازد ، فکر می کردم این فقط مشکل منه اما چیز فراگیری هست .ازتون بسیار ممنونم عالی هستید عالی خدای بزرگ همراه تون باشه .

 3. amirreza1111 می گوید

  عالی

 4. amirtc می گوید

  مطالبتون عالی انشلا بازم از این حرکاتا و چنین سایتا تو ایران بیشتر شه تشکر از شما

 5. 12hosseinjet می گوید

  معمولا اهل کامنت گذاشتن نیستم اما این یکی از بهترین مقاله هایی بود که مطالعه کردم
  تشکر………

 6. Mohammad123 می گوید

  مرسی مقاله عالی بود برای دهه بیستیا
  من که الان تازه ده بیست رو رد کردم اگه این نکات را رعایت کرده بودم الان خیلی جلوتر بودم

 7. azemanrilakin می گوید

  ممنون.فقط مورد 12 گفته استراتژیک برنامه ریزی کنید…این مطلب لینک نداره!!!!!!!

 8. s.sanazy می گوید

  ممنون.فقط مورد 12 گفته استراتژیک برنامه ریزی کنید این مطلب را بخوانید همین مطلبه یا یه مطلب دیگه در همین زمینه منظورتونه

 9. Motaqi23 می گوید

  این بسیار یگ گپ خوب است تا درده ۲۰ طرح وبرنامه ریزی داشته باشیم ودراینده ازان استفاده کنیم.

 10. amirhossein.javadi می گوید

  چرا منابع مقاله ها را نمی نویسید ؟؟

  1. Admin می گوید

   دوست عزیز مطالب اختصاصی هستند

 11. Milad2091 می گوید

  پول در ازای پول رو میشه بیشتر توضیح بدین.
  بالاخره پس انداز کنیم یا نکنیم؟!اینجا گفتین بکنیم اما تو مطلب (چطور قبل از ۳۰سالگی…) گفتین پس انداز نکنید,پول بسازید.

  1. Admin می گوید

   دوست عزیز کار کردن پول در ازای پول یعنی سرمایه گذاری، شما پولتان را در بانک می گذارید و بعد از 1 سال 20% به آن اضافه میشود یعنی پولتان کار کرده است و شما زحمتی بابت 20% افزایش آن نکشیدید.
   اما در مورد پس انداز، پس انداز بد یعنی نگه داشتن پول، پس انداز خوب یعنی نگه داشتن هدفمند پول، یعنی پول را پس انداز کنید تا به حدی برسد تا بتوانید سرمایه گذارید کنید.

 12. flames می گوید

  بسیار عالی امیدوارم تمام دهه ۲۰ ها این هشدارها رو جدی بگیرن تا موفق بشن من خودم به شخصه این مشکلات رو داشتم

دیدگاه تان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**