8 کاری که افراد تاثیرگذار هر روز انجام میدهند

اگر شوق موفقیت و کسب ثروت را دارید احتمالا خیلی سخت کار میکنید، اما هوشمندانه هم کارمیکنید؟ آیا عاداتی در خود پرورش میدهید که شما را به سمت دستیابی به موفقیت تان هدایتتان کند؟

در هر کجا که باشیم میتوانیم افراد را به دو گروه مستقل جدا کنیم : افراد تاثیرگذار ، افراد معمولی
افراد تاثیرگذار همان افرادی هستند که در محل کار ستاره اند، در هر جمعی میدرخشند، زندگی خوبی دارند، دوستان زیادی دارند و البته رویا نیز دارند.

افراد معمولی در محل کار کسی متوجه حضور آنها نمیشود زیرا فقط دارند کار میکنند تا پول دربیارند، در جمع های کمتری دعوت میشوند و زندگی معمولی دارند و مهم تر از همه هیچ رویایی ندارند و منتظرند ببینند چی میشه !

معمولا افراد تاثیرگذار کار شاق و طاقت فرسایی انجام نمیدهند که باعث بشه از فرد معمولی تبدیل به یک فرد تاثیرگذار شوند بلکه اختلاف آنها با افراد معمولی تنها در چند کار کوچک است انجام دادن و ندادن آن مهم است.

شما در این مقاله 8 عادت افراد تاثیرگذار را میخوانید و با یادگیری آنها و مهمتر از همه در درون نهادینه کردن آنها ناخودآگاه شما را ازدسته افراد معمولی جدا و وارد دسته افراد تاثیرگذار میکند زیرا شما در محل کارتان تبدیل به یک ستاره خواهید شد، دوستان زیادی پیدا خواهید کرد و مهمتر از همه راحت تر و هوشمندانه تر به سمت دستیابی اهدافتان حرکت خواهید کرد.

8 کاری که افراد تاثیرگذار هر روز انجام میدهند :

1. موفقیت تان را ببینید :

بزرگترین هدف و موفقیت تان را در کار و زندگی که میخواهید بدست آورید را مشخص کنید.
ببینید، احساسش کنید و تصور کنید چقدر شگفت انگیز خواهد بود زمانی که به آن دست پیدا کنید. تصور کنید چطور خواهید به آنجا رسید؟ و بعد برنامه ای بنویسید تا شما را به سمت اهدافتان ببرد (البته برنامه شما با تکامل اهدافتان تغییر خواهد کرد پس سعی نکنید بهترین برنامه را بنویسید)

افراد تاثیرگذار به نیروی بیکران ذهن و تاثیر آن بر جهان اطرافشان را میدانند. آنها میدانند هرآنچه را بتوانند در ذهنشان ببینند در زندگی میتوانند بدست آورند. (در مورد قدرت بیکران ذهن، این آموزه های عجیب را حتما بخوانید)

 

2. در لحظه فقط یک کار انجام دهید :

با یک دست میشه 2 تا هندونه برداشت اما راه دوری نمیتوان با آن رفت.
در هر لحظه که کاری انجام میدهید و فعال هستید فقط یک کار را انتخاب کنید و انجام دهید. انجام چندتا کار با هم تمرکز شما را هم بین چندتا کار پخش میکند و نه تنها هرکدام را به نحو احسن انجام نمیدهید بلکه هر چندتا رو هم خیلی معمولی و مانند افراد دیگر انجام خواهید داد.

در 10 15 سال پیش جمله ای مرسوم بود برای موفقیت : بدنبال کارهای عالی باشید و آنها را ابتدا انجام دهید

اما امروزه این جمله منسوخ شده و جمله ای که صحت آن اثبات شده : هر کاری را انجام میدهید ،عالی ترین کار در حال حاضر است.
در ضمن، اگر میخواهید پیشرفت 10 ساله در زندگی تان داشته باشید، 10 تکنیک ساده وجود دارد که میتوانید در 10 دقیقه یادبگیرید… از اینجـــــا حتما بخوانید.

 

3. فعال باشید :

شما زندانی میزکار، اتاق شرکت و یا کلا ساختمان شرکتتان نیستید.
بعضی وقت ها لازمه از جایتان بلند شوید و یه دوری در ساختمان بزنید. زمان ناهار بروید بیرون و محل اطراف شرکت تان را ببینید، بعد از اتمام ساعت کارتان سعی کنید از مسیری که همیشه به سمت خونه میرفتید نروید و یک مسیر جدید انتخاب کنید.

اجازه بدید مغز شما تعجب کند، فکر کند. حتی اگر شده راهتان دورتر شود اما لذت بیشتری داشته باشد آن مسیر را انتخاب کنید. با افراد جدیدی آشنا شوید، سعی کنید با غریبه ها صحبت کنید و ترس از رد شدن را از خود دور کنید.

زمانی که مغز شما در یک چارچوب قرار بگیرد (انجام روزانه کارهایی که از قبل نتیجه آن معلوم است) به شدت تنبل میشود و پیشرفت نمیکند، خلاقانه نمی اندیشد و شگفتی ها را کمتر متوجه میشود.

 

4. از “نه” گفتن نترسید :

زمانی که به شما فرصت جدیدی پیشنهاد میشود سخت است گفتن کلمه “نه” به طرف مقابل و منتظر واکنش بودن. اما افراد تاثیر گذار به خوبی با قدرت این کلمه 2 حرفی آشنا هستند و از همه مهمتر با قابلیت های خودشان نیز آشنا هستند. آنها میدانند که همه کار نمیتوانند انجام دهند مخصوصا همزمان !

اگر زیاد مطمئن نیستید میتوانید از عهده کاری برآیید آنرا قبول نکنید. با قبول کردن کاری (نه نگفتن) شما بار مسئولیتی بر دوشتان اضافه میکنید… پس هشیار باشید

برای این منظور توصیه میشود این مطلب را بخوانید : چرا کلمه “نه” مهم ترین کلمه ای است که باید استفاده از آنرا بلد باشید.

 

5. زمانتان با ارزش است :

زمانتان را هوشیار و با دقت سپری کنید. هرکاری را که میتوانید انجام دهید تا از مواردی که حواس شما را پرت میکند و تمرکز شما را بهم میریزد دور باشید.

در محل کارتان باید تمام حواستان بر روی کاری متمرکز باشد که در حال انجام آن هستید… (این تکنیک ساده میتواند باعث شود رئیستان را افسون کنید_ اینجا را بخوانید) از همکارانی که افکار مسموم پراکنده میکنند دور شوید و اجازه ندهید کسی با سخنان و یا اعمالش کنترل تمرکز شما را از دست شما بگیرد.

اگر صحبتی میخواهید بکنید در خصوص کارتان باشد و یا اهداف کسب و کارتان اما اگر صحبتی خارج از این موضوعات است آنرا برای زمان ناهار و یا برگشتنی از محل کار موکول کنید. ما 24 استراتژی ناب مدیریت زمان در این مقاله معرفی کردیم، حتما بخوانید.

 

6. زمانی که به کمک احتیاج دارید درخواست کمک کنید :

غرور ما بعضی مواقع نادر به ما اجازه میده که از دیگران کمک بگیریم اما اگر باعث شود زمانی که واقعا نیاز به کمک داریم از کسی درخواست کمک نکنیم آنوقت است که مشکل پیش می آید.

بعضی وقت ها بعضی مشکل ها به راحتی یک دیدگاه جدید حل میشوند… و یا با شنیدن یک تجربه مشابه. اگر از دیگران کمک بگیرید فکر نکنید غرور و اعتماد به نفس تان را شکستید بلکه برعکس شما آنقدر به خودتان ارزش میگذارید که در زمانتان صرفه جویی کنید و دیدگاه های تازه به علاوه کاربردی بشنوید تا سریع تر به اهدافتان برسید.

 

7. شنونده خوبی باشید :

شنونده خوب بودن یکی از مهارت هایی است که بدست آوردنش آسان نیست اما فوق العاده ارزشمند است و فرق بین یک فرد تاثیرگذار و معمولی را ایجاد میکند. افراد معمولی بدون توقف میخواهند حرف بزنند و نظرشان را بگویند و اینکه چه توصیه ای برای شما دارند ! اما افراد تاثیرگذار فقط سوال میپرسند و ساعت ها به سخنان شما گوش میدهند.

اگر زمان بیشتری را صرف شنیدن کنید سوء تفاهم های کمتری پیش خواهد آمد و منظور طرف مقابل را با دقت بیشتری درک خواهید کرد و این یعنی کلید موفقیت در ارتباطات

 

8. شکرگزار باشید :

بابت هرآنچه که دارید شکرگزار باشید.
فرصت ها و پیشنهادات و حتی افرادی که هرروز ملاقات میکنید. زمانی که شما شکرگزاری میکنید به خدا و یا کائنات اعلام میکنید که چیزی که بابت آن شکرگزارید مهم است و در زندگی شما تاثیرگذار است پس خداوند و یا کائنات از آن مورد بیشتر و بهتر در زندگی شما قرار میدهند.

اما اگر به جای شکرگزاری تمام حواستان را بر روی نکات منفی زندگیتان متمرکز کنید… دقیقا برعکس پاراگراف بالا اتفاق خواهد افتاد.

 

در همین زمینه، مطالب زیر را هم توصیه میکنیم بخوانید :

3 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. کاربر سوخت جت ید می‌گوید

  سلام
  کمک به دیگران ؟

 2. کاربر سوخت جت AFAN می‌گوید

  واقعن ازبابت مطالب زیباتون سپاس گزارم

 3. کاربر سوخت جت siri می‌گوید

  عالی بود دوست عزیز.

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**