چرا ترس باید راهنمای راه موفقیت شما باشد (نه یک بازدارنده) + 3 کاری که همین الان باید انجام دهید

چرا ترس باید راهنمای راه موفقیت شما باشد (نه یک بازدارنده)
3 کاری که همین الان باید انجام دهید

 

مهیب ترین، عمیق ترین و بیرحم ترین ترس های ما مارهای سمی، ارتفاع و یا موجودات فضایی نیستند… شاید باعث وحشت ما شوند، اما ترس از مار باعث نمیشود یک زندگی فلاکت بار و معمولی داشته باشیم ولی ترس از شکست میتواند این کار را با ما بکند.

ما کاملا بی دلیل میترسیم، و هرگز از تمام توانایی مان برای لذت بردن به صورت کامل از زندگیمان استفاده نمیکنیم چون جرات پذیرفتن پیشنهاد هایی که زندگی به ما میدهد را نداریم. زیرا میترسیم شکست بخوریم، تنها بمونیم ، بعدا پشیمان شویم یا اصلا چون نمیدونیم بعدا چی پیش میاد …

ترس میتواند ما را آنقدر کوچک کند که راضی به یک زندگی معمولی و دور از آنچیزی که رویای ساختنش را داشتیم سپری کنیم و هر روز یک سوالی ضمیر ناخودآگاهمان از ما بپرسد که شرمنده جواب دادنش باشیم : این بود چیزی که میخواستی؟

شما. یکبار برای همیشه؛ بعد خواندن این مطلب باید از بر ترس تان غلبه کنید. یکبار برای همیشه؛ راه مقابله با آنرا یاد خواهید گرفت و یکبار برای همیشه؛ به معنی واقعی کلمه زندگی خواهید کرد چون شما که این مقاله را میخوانید لیاقت بهترین ها را دارید.

هر زمانی که با ترسمان مواجه میشویم، نیرو، جرات و اعتمادی در ما ایجاد میشود تا با آن بجنگیم.

 

بزرگترین موانع در زندگیمان ، موانع درونی هستند

ترس، تنبلی، یک اعتقاد مانند ما لیاقت بدست آوردن رویاهایمان را نداریم.
موانع درونی ، باید در همان محل اصلی خودش حل شوند (درون ما). زمانی که با ترس تان مواجه میشوید، شما در واقع موانع قدیم را رد کرده و موانعی جدید ایجاد میکنید, یک نمونه جدید از خودتان, یک شخصیت نو که به خودش ثابت کرده میتونه بر ترس هایش غلبه کنه و برای رویاهاش بجنگه.

عمده ی مردم ،به هر دلیلی، همانند افراد بزرگ تاریخ هرگز نتوانستند موفقیت های عظیمی بدست آورند زیرا هرگز حاضر نشدند این ماجراجویی را انتخاب کنند که به جنگ موانع درونی شان بروند, تبلی, ترس, ناامیدی و …

آنها احساس کردند بسیار راحت تر است که همانی که هستند باقی بمانند تا اینکه بخواهند سختی را تن بخرند تا رشد کنند. اما غافل از اینکه بزرگترین خطر و ریسکی که در زندگی متحمل شده اند همان باقی ماندن و رشد نکردن است (اینجا را بخوانید) که خطر آن به مراتب بیشتر از هر خطر بیرونی است.

اگر با ترس هایمان مواجه نشویم از موهبتی عظیم و دلیل وجودی اصلیمان بر روی این کره خاکی غافل میشویم. زیرا اجازه نمیدهیم به صورت عمیق به ندای درونی مان که همان قطب نمای موفقیت و انجام ماموریتان در این دنیا است گوش بسپاریم.

 

به سمت ترس هایتان حرکت کنید؛ از آنها فرار نکنید.

معمولا ترس همراه با یک ماجراجوی به سراغ ما می آید و یک زندگی سرشار از ماجراجویی یعنی زندگی کردن به معنای واقعی کلمه و به همین خاطر است که ماجراجویی و هیجان برای ما چنین (نه تنها) بی خطر بله بسیار مفید نیز هست؛ مغز انسان در زمان ترس، وحشت و شرایط مبهم ،ماده ای تولید میکند به نام اندروفین. اندروفین همان ماده ای است که باعث سرخوشی ،هشیاری و احساس خوب بودن به ما دست میدهد.

حالا که متوجه شدیم چرا ترس نه تنها مضر نیست بلکه میتواند مفید هم باشد، همیشه به سمت ترس هایتان پیش روید. زیرا ترس همیشه یک ارتباطی با بزرگترین رویایمان دارد و این یعنی یک چیزی مانع زندگی تمام و کمالمان است… این ترس است که به ما نشان میدهد آیا مسیرمان مهم و به سمت رویاهای بزرگمان است یا خیر؟

 

باید از چه چیزی واقعا بترسیم و در راه رسیدن به آن واقعا شکست بخوریم؟

همون کاری رو که میخواستی انجام بدی رو انجام بده.
اگر “همون” شروع کسب و کارتان است، پس ریسک کنید، شروع کنید (از اینجا) و کسب وکارتان را راه اندازی کنید و مجددا ریسک را بپذیرید و آنرا گسترش دهید.
اگر “همون” مسافرت دور دنیا و رشد شخصی و گسترش وسعت دیدگاهتان باشد پس برید دنبالش، دقیقا به سمت مسافرت دور دنیا بروید و سعی کنید حباب شیشه ای را که از زندگیتان ساختید بشکنید و افق های بیشتری را بپیمایید.

بزرگترین جُرمی را که میتوانیم مرتکب شویم دنبال نکردن رویاهایمان است. رویاهایی که میتواند با خود هیجان، لذت و یک عمر زندگی خوب بدون پشیمانی به ارمغان آورد.

20 سال بعد از امروز شما از کارهایی که نکردید بیشتر پشیمان خواهید شد تا از کارهایی که کردید.  __مارک تواین

به زبان دیگر ؛راحتی و آسودگی (این مقاله رو بخونید) بزرگترین جرمی است که میتوانیم مرتکب شویم.

 

4 کاری که باید همین الان انجام بدید :
شما باید از همین الانی که در حال خوندن این مقاله هستید این 4 قدم را بردارید؛ 4 قدم طلایی که باعث میشود ترس راهنمای شما به سمت اهدفتان باشد (نه یک بازدارنده)

 

 

9 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. کاربر سوخت جت اس می‌گوید

  سلام روز بخیر. چرا ادامه قفل بود ، بنده که اشتراک یک ساله خریدم لطفا بررسی بشه

  1. کاربر سوخت جت ان می‌گوید

   سلام وقت بخیر
   ابتدا با شماره ی ثبت نامی وارد حساب کاربری خودتون شوید برای این منظور از منوی سایت گزینه ورود را انتخاب کنید
   اگر مشکل حل نشد از قسمت منوی سایت بخش پشتیبانی آنلاین تیکت ثبت کنید

 2. کاربر سوخت جت jiri می‌گوید

  فاجعهٔ زندگی هر کس، محدود بودن به یک استعداد نیست، بلکه شکست خوردن در استفاده از همان یک استعداد است.
  ادگار دبلیو ورک
  یونسِ پیامبر که در انجیل و قرآن نیز از او یاد شده است یک بازرگان کم‌جرئت بود که در مقابل درخواست خداوند برای اجرای یک مأموریت مهم، مقاومت کرد، عقده یونس به «ترس از بزرگی» یا رویگردانی از سرنوشت واقعی اشاره دارد.
  مازلو اعتقاد داشت که ما همان طور که از بدترین ویژگی‌های خود وحشت داریم از بهترین ویژگی‌هایمان هم می‌ترسیم. شاید برای ما داشتن یک مأموریت در زندگی خیلی ترسناک باشد به همین دلیل برای ادامه حیات خود به انجام یک سری مشاغل عادی روی می‌آوریم و دنبال یک سری اهداف عادی می‌رویم. همه ما لحظاتی را تجربه کرده‌ایم که طی این لحظات متوجه توانایی‌های واقعی‌مان شده‌ایم. مازلو در این زمینه می‌نویسد: «ولی همزمان با اینکه این توانایی‌ها را در خود می‌بینیم از روی ضعف، حیرت و ترس به لرزه می‌افتیم.» ترس از پیگیری و تحقق نبوغ ذاتی‌مان و کار کردن در حد کفایت، دستورالعمل یک زندگی عمیقاً غمبار است زیرا اگر این روش را انتخاب کنیم از همۀ ظرفیت‌ها و فرصت‌ها کناره‌گیری می‌کنیم.

  1. کاربر سوخت جت ان می‌گوید

   با تشکر از دیدگاه تان؛ طبق طرح جدید هم افزایی دیدگاه ها یک روز به اشتراک سوخت جت شما اضافه شد… موفق باشید.

 3. کاربر سوخت جت qi23 می‌گوید

  سلام به شما دوست عزیز من نمی دانم که من عضو شده ام یا نه لطفا رهنماییم کنید.تشکر.

  1. کاربر سوخت جت dmin می‌گوید

   سلام
   دوست عزیز شما کاربر سایت هستید، یعنی میتوانید با نام کاربری تان اکانت ماهیانه تهیه کنید. برای این منظور به لینک زیر مراجعه کنید :
   https://sookhtejet.com/%d9%be%d8%b1%d9%88%da%98%d9%87-%d8%b3%d9%88%d8%ae%d8%aa-%d8%ac%d8%aa/

 4. کاربر سوخت جت ouya می‌گوید

  salam. man sabtenam kardam vali chera dastresi be edameye matlab nadaram
  ????

  1. کاربر سوخت جت dmin می‌گوید

   سلام، شما هنوز عضو پروژه سوخت جت نشدید، برای عضویت مراحل 2 و 3 را از لینک زیر بررسی فرمایید ؛با تشکر

   https://sookhtejet.com/%d9%be%d8%b1%d9%88%da%98%d9%87-%d8%b3%d9%88%d8%ae%d8%aa-%d8%ac%d8%aa/

 5. کاربر سوخت جت idmn می‌گوید

  عالی بود .
  8np.ir

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**