چطور بدون اطلاعات زیادی سریع تصمیم‌گیری کنیم؟

زندگی ما مجموعه‌ای از تصمیمات ریز و درشت است که هر روز با آن‌ها سر و کار داریم. بیشتر تصمیم‌های زندگی‌مان چیزهای ساده و پیش‌پاافتاده‌ای هستند که با اطلاعات کمی می‌تواند آن‌ها را اتخاذ کرد.

اما در لحظاتی از زندگی هر کدام از ما با تصمیماتی مواجه می‌شویم که تاثیر زیادی روی زندگی، روابط و یا کسب‌وکارمان خواهد داشت. در این گونه مواقع کاری که بیشتر مردم انجام میدهند این است که شروع به جمع کردن اطلاعات زیادی در مورد تصمیمشان می‌کنند تا از اینکه تصمیم اشتباهی نمی‌گیرند مطمئن شوند.

اما اینجا چند مشکل هست.
اولا اینکه ما همیشه فرصت جمع کردن اطلاعات برای تصمیم‌گیرهای‌مان را نداریم. خیلی از تصمیم‌های مهم‌ زندگی‌مان را باید در لحظه و با اطلاعات محدود و در دسترس بگیریم. خصوصا اگر کارآفرین باشید و یا در بورس کار کنید این نوع تصمیم‌گیری قسمت بزرگی از مهارتی است که شکست یا موفقیت شما را تعیین میکند.

مشکل بعدی این است که جمع کردن اطلاعات بیشتر لزوما به معنای گرفتن تصمیم بهتر نیست و در این ویدیو یاد میگیرید که چرا اتفاقا اطلاعات بیش از حد در موارد زیادی میتواند به تصمیم نگرفتن و یا اتخاذ تصمیم نادرست ختم شود.

در این ویدیو شما را با ابزاری معرفی میکنیم که در همه‌ی ما وجود دارد اما متاسفانه بسیاری از مردم در دنیای مدرن امروزی به چشم بی‌ارزشی به آن می‌نگرند در حالی که می‌توانیم از آن به عنوان ابزاری فوق‌العاده برای تصمیم‌گیری‌های سریع زندگی‌مان استفاده کنیم.

 

↓↓ مشاهده‌ی ویدیو  ↓↓

 

12 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. کاربر سوخت جت ajid می‌گوید

  سلام
  ممنون از محتوای خوبتون
  من تا به حال تصمیم‌هایی که از روی غریضه‌ام گرفتم خیلی بهم کمک کردن و من رو تو زندگی جلو انداختن

 2. کاربر سوخت جت ری می‌گوید

  میشه لطفا بگید واسه تصمیم گیری سریع چجوری میشه به غریزه اعتماد کرد اینجوری درصد اشتباهات بیشتر نمیشن؟ میشه بیشتر درموردش صحبت کنین؟

 3. کاربر سوخت جت دی می‌گوید

  عالی

 4. کاربر سوخت جت qash می‌گوید

  من الان یه مقدار تو زمینه موفقیت دچاربمباران اطلاعاتی شدم احساس میکنم ، دروس سکوی پرتاب ، مقالات مختلف سایت و کتاب ها بعضی وقتا انگار تناقض درست میکنن تو ذهنم ، یجا میگه سخت کارکردن مهم نیست اینور تو سکوی پرتاب فلسفه ی رواقیون رو میگید تمرین کنیم :/

  1. کاربر سوخت جت asir می‌گوید

   نکته طلایی اینه که
   سخت تلاش کردن در مسیر درست خودت

 5. کاربر سوخت جت aile می‌گوید

  سوخت جت سلام ممنون میشم سوالمو جواب بدی من همه ی دوره های شما را دارم(مدیریت زندگی،شاه کلید،امواج ذهنی،سکوی پرتاب) ولی یکم گیج که آیا لازمه که من همه ی دوره ها را طی کنم یا نه و یا روی یک دانه تمرکز کنم یا نه روی همشون تمرکز و همشون رو بگذرونم ممنون میشم جوابم را بدهید

  1. کاربر سوخت جت جت می‌گوید

   سلام توصیه ما این هستش که به نوبت (امواج ذهنی)، (شاه‌کلید) ، (مدیریت زندگی) را بگذرانید.

 6. کاربر سوخت جت 0671 می‌گوید

  اکثرا از روی حس ششم و ضمیر نا خوداگاه خودم چون خیلی تمرین برای بهبود عملکردشون انجام دادم و موفق هم شدم البته تا حدودی

 7. کاربر سوخت جت وی می‌گوید

  من اکثرا مواقع غریضی تصمیم می گیرم و تو اکثر مواقع هم خوب از کار در اومده

  1. کاربر سوخت جت ار می‌گوید

   سلام
   کل زندگی و موفقیت هایی رو که به دست آوردم از غریضه و ریسکی بوده که همیشه استفاده کردم و ۹۵٪ به هدف خورده و من رو خیلی پیش تر از بقیه در صنف خودم برده

 8. کاربر سوخت جت abdi می‌گوید

  اکثر اوقات دچار دوگانگیم با اینکه از قبل می‌دونم باید چه کار کنم:

  1. کاربر سوخت جت هی می‌گوید

   سلام من هروقت که با اطلاعات زیاد و منطقی تصمیم گرفتم به خصوص‌ تو خرید چیزهای چند میلیونی نتیجه خوبی به دست نیاوردم ، پس دلیلش همینه و بک سوال منظورتون از غریزه همون ندای درون خودمون هست؟؟؟

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**