5 تفکری که مانع رسیدن به موفقیت تان هستند (و شما ندانسته هر روز از آنها استفاده میکنید!)

تفکر مخرب موفقیت که هر روز از آن استفاده میکنید.

5 تفکری که مانع رسیدن به موفقیت تان هستند
و شما ندانسته هر روز از آنها استفاده میکنید!

 

آیا میدانستید افکار شما، تاثیر مستقیمی بر موفقیت تان دارند؟ در مقالات پیشین، در مورد عادات افراد موفق صحبت کردیم و اینکه چقدر در موفقیت شان اهمیت (این مقاله را بخوانید) اما در این مقاله میخواهیم به نیمه تاریک افکاری بپردازیم که هر روز از آنها استفاده میکنیم.

شما روزانه افکاری را در سر مرور میکنید، به یاد می آورید و یا تحلیل میکنید. هیچکدام از این افکار، بی تاثیر نیستند، تمام آنها کم یا زیاد ،تاثیری مستقیم بر شما و موفقیت تان دارند.

در این مقاله میخواهیم به 5 تفکری بپردازیم که شاید هر روز از آنها استفاده میکنیم، اما تا به حال توجه زیادی به تاثیر مستقیم و منفی آن نداشتید.

این 5 تفکر به شدت مضر ،مخرب و مانع راه به موفقیت تان هستند!
هرکدام از آنها را اگر تا به حال استفاده می کردید، از این به بعد به محض رجوع مجدد به شما باید از خودتان دورشان کنید… موفقیت تان در زندگی به نبود آنها بستگی دارد.

5 تفکری که مانع رسیدن به موفقیت تان هستند
و شما ندانسته هر روز از آنها استفاده میکنید!(تفکر مخرب موقیت) :

 

تفکر مخرب موفقیت شماره 1 : ” هیچ چیز از این کار نمیدونم… “


آیا شما هر روز به محض مواجه شدن با یک مسئله یا چالش جدید از این عبارت استفاده میکنید؟ اولین چیزی که باید بدانید این است : شما اگر هیچ اشتیاقی نسبت به حل مسئله پیش رو نداشته باشید، هر راهی را امتحان میکنید تا از حل آن طفره بروید.
مرورِ این تفکر نیز یکی از این بهانه های پنهان است، در حالی که هیچکس در ابتدا متخصص کاری نبوده. همه یک روزی از یک جایی شروع کردند. در هر حوزه ای هم بخواهید موفق شوید، میتوانید. اگر هیچ اطلاعاتی هم از آن نداشته باشید، خب اشکالی ندارد، بدست خواهید آورد.

بنابراین، از این به بعد به محض مواجه شدن با این تفکر، سریع آنرا با این مورد “از کجا میتونم درمورد این موضوع تحقیق کنم؟” جایگزین کنید.

 

تفکر مخرب موفقیت شماره 2 : ” قبلا انجام شده… “


شما هم هر روز به محض ورودِ هر ایده ای برای شروع کارآفرینی به ذهن تان این تفکر مخرب فعال میشود که قبلا این ایده توسط شخص دیگری اجرا شده؟

در مورد این تفکر، باید بدانید که نه تنها مهم نیست که قبلا توسط کسی انجام شده یا نه، بلکه با مرور آن خودتان را از منفعت بردن از آن نیز محروم میکنید.

بنابراین باید بدانید اصلا مهم نیست که ایده ای که در ذهن دارید اجرا شده یا نه، بلکه مهم این سوال است که باید از خودتان بپرسید “چطور میتوانم آنرا بهتر اجرا کنم؟” مطمئن باشید مردم در حین مواجه شدن با دو محصول یا خدمات مشابه معمولا، بهترین را انتخاب میکنند… شانس تان را امتحان کنید.

 

تفکر مخرب موفقیت شماره 3 :      ” هیچکسی رو تو این زمینه نمیشناسم… “


ذهن شما هم مانند 90% جوانان دیگر با این تفکر اشتباه که “پارتی مهم ترین چیز در موفقیت است” برنامه ریزی شده؟ باید از همین الان فراموشش کنید، آنرا درون صندوقچه ای بگذارید و آنرا به دریا بیاندازید… این تفکر نه تنها صحیح نیست، بلکه شما را هم از مسیر موفقیت منحرف میکند.

ارتباطات مهم هستند، اما به صورت متقابل.
شما به دوستتان کمک میکنید و دوستتان هم به شما کمک میکند. به هر میزان افراد بیشتری را بشناسید، به همان میزان قابلیت انتخاب برای کمک کردن و کمک گرفتن تان افزایش پیدا میکند.

در همین زمینه و اینکه چطور به کمک قانون 80/20 خیلی سریع ثروتمند شوید، این مقاله را بخوانید.
در ضمن، از این بعد به محض اینکه این تفکر وارد پرده افکارتان شد، آنرا با “چه کسانی را و چطور باید بشناسم؟” عوض کنید.

 

تفکر مخرب موفقیت شماره 4 :      ” برای شروعِ هر کاری، سرمایه لازم داری… “


یکی دیگر از مخرب ترین، بی پایه و اساس ترین و اشتباه ترین تفکراتی که امروزه ورد زبان خیلی از جوانان جویای کار شده… یکبار برای همیشه بدانید : شما برای شروع هر کاری، به سرمایه لازم ندارید

شما تنها برای سرمایه گذارید، به سرمایه اولیه نیاز دارید (این مطلب را بخوانید)
اما برای شروع کسب و کاری نیاز به سرمایه گذاری ندارید، در همین زمینه برای اینکه بیشتر آشنا شوید چطور کارآفرینان بزرگ بدون هیچ سرمایه ای کارآفرینی شان را شروع کرده اند، این مطلب را بخوانید.

و من بعد، هر زمانی، در هر جایی، بابت هر فکری این تفکر مخرب وارد ذهن تان شد، سریعا آنرا با “چطور میتوانم همین کار را کوچکتر و بهتر انجام دهم و بعد آنرا گسترش دهم؟” تغییر دهید.

 

تفکر مخرب موفقیت شماره 5 :      ” من همیشه … “


همیشه به خاطر داشته باشید.
زمانی که کسب و کاری دارید و آنرا اداره میکنید، تفکرات شخصی شما تاثیر مستقیمی بر روی موفقیت کسب و کارتان خواهد داشت. اغلب اوقات زمانی که درباره خودتان فکر میکنید، درواقع درمورد وضعیت فعلی تان فکر میکنید.

اما وقتی در مورد کسب و کارتان فکر میکنید، در مورد آینده ی آن و اینکه چطور میتواند باشد-اش فکر میکنید. حقه ی ذهنی موفقیت آمیز این است : همیشه در مورد خودتان، همانند کسب و کارتان فکر کنید، اینکه الان چطور و در چه وضعیتی هستید، نتیجه تفکرات گذشته تان است، اینکه چطور خواهید بود، از تفکرات همین الان تان شروع میشود.

بنابراین هر زمانی با جملاتی مانند “من همیشه کارهایم را اشتباه انجام میدم…” ، “من همیشه تو درس ریاضی ضعیف بودم…” و … سریعا این جمله را به خاطر بیاورید “من شخصی که قبلا بودم، نیستم.”
در همین زمینه، اگر میخواهید به قدرت افکارتان و اینکه چطور تلقینات میتوانند موفقیت شما را خیلی راحت فراهم کنند، این مطلب را حتما بخوانید.

 • علاقه دارید در مورد قانون جذب بیشتر بدانید؟ این اصول و شیوه حرفه ای جذب سلامتی، ثروت و خوشبختی را بخوانید
 • همیشه میخواستید مدیتیشین و مراقبه را یادبگیرید؟ در مقاله آموزش فشرده مدیتیشین خیلی خلاصه و کاربردی یادبگیرید
 • تاحالا برایتان سوال شده؛ چقدر باید باهوش باشید تا در کاری که میخواهید موفق شوید؟ جواب سوال تان را در این مقاله بخوانید (البته شاید تعجب کنید!)
 • اگر دوست دارید بدونید فروشگاه های بزرگ، از چه حقه هایی استفاده میکنند تا شما بیشتر پول خرج کنید، این مقاله را حتما بخونید
3 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. کاربر سوخت جت adaf می‌گوید

  سلام
  آخر پاراگراف و متن شماره 5 ، نوشته شده ،
  ((اگر میخواهید به قدرت افکارتان و اینکه چطور تلقینات میتوانند موفقیت شما را خیلی راحت فراهم کنند، این مطلب را حتما بخوانید.))
  جایی که نوشته شده این مطلب را بخوانید ، لینک فعال نیست و من نمیدونم منظور چه مطلبی است.
  پیشاپیش از جوابی که میدهید سپاسگذارم

  1. کاربر سوخت جت dmin می‌گوید

   با سلام، لینک اصلاح شد.
   ممنون از اطلاع رسانی تان، موفق باشید.

 2. کاربر سوخت جت desz می‌گوید

  پرسيدن “چطور ميتونم..؟” از خود مغزو وادار به تكميل موضوع ميكنه

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**