چطور یک تماس تلفنی میتواند درآمد شما را بیشتر کند؟

اکثرمان فراموش کرده ایم تماس تلفنی بی دلیل، با نزدیکانم داشته باشیم !
اصلا چرا باید تماس بگیریم؟ وقتی میتوانیم پیامک بزنیم، ایمیل بفرستیم و اصلا با خانواده و دوستان نزدیک مان در رابطه هستیم کافی است…

توماس کارلی
توماس کارلی

خب، به عقیده توماس کارلی (Thomas Corley) شاید لازم است انجام دهیم، چون همین یک تماس تلفنی میتواند ما را پولدار کند !

کارلی نویسنده کتاب «عادات ثروتمند : عادات روزانه افراد ثروتمند» که قبلا در این مقاله (10 عادتی افراد ثروتمند دارند و شما هم برای ثروتمند شدن باید داشته باشید) خلاصه کتابش را خواندید، 5 سال از عمرش را صرف زیر نظر گرفتن رفتار و عادات افراد هم موفق و هم ناموفق کرده است.

سپس، کتابی با عنوان «عادات ثروتمند» منتشر کرد و نتایج تحقیقاتش را در آن به رشته تحریر درآورد. در کتاب «عادات ثروتمند»، کارلی عادات را به دو دسته تقسیم میکند :

و توضیح میدهد که هیچ عادتی بین این دو وجود ندارد !
عاداتی که دارید یا شما را ثروتمند میکنند، یا فقیر… یک حد وسطی وجود ندارد و جالب اینجاست که یکی از عادات ثروتمند، به سادگی برقراری تماس های تلفنی است !

به دوستان و آشنایان تان بیشتر زنگ بزنید
به دوستان و آشنایان تان بیشتر زنگ بزنید

طی تحقیقات توماس کارلی :
80% افراد ثروتمند مرتبا تماس های تلفنی به منظور تبریک روز تولد، احوال پرسی و دعوت به رویدادها برقرار میکنند، در مقابل افراد فقیر که تنها 11% آنها تولد نزدیکان را تلفنی تبریک میگویند، 26% فقط برای احوال پرسی به نزدیکان زنگ میزنند و فقط 3% افراد فقیر بابت مناسب هایی مانند سالگرد ازدواج، تولد فرزند و رویدادهای مهم زندگی دیگران، به آنها تلفنی تبریک میگویند.

این ارقام اصل مهمی را از زندگی ثروتمندان آشکار میکند :

افراد ثروتمند به روابطشان اهمیت زیادی میدهند
و معتقدند روابط آنهاست که به آنها کمک میکند به جایی که میخواهند برسند.

حتی افراد ثروتمندی هم که با کارلی مصاحبه داشتند، 88% آنها موافق این جمله بودند که روابطشان، اهمیت زیادی برای موفقیت های تجاری شان دارد و 68% آنها نیز گفته اند که از آشنا شدن با افراد جدید خوشحال میشوند.

کارلی، خود نیز با ایجاد این عادت ساده در خود توانست در سال اول 60$ هزار دلار به درآمدش بیافزاید و در سال دوم 401$ هزار دلار سرمایه جذب کند.

اما موضوع از چه قرار است؟
دایره دوستی شما و ارتباطات شما ارزشی به مراتب بیشتر از کار شما دارد. هرچقدر لینک ها و ارتباطات قدرتمندتری داشته باشید، نفوذ و همواری مسیر موفقیت تان بیشتر خواهد شد.

کافیست به مجامع بزرگ، رویداد های مهمی که افراد بانفوذ در آن شرکت میکنند بروید و فقط نظاره گر افراد موفق آنجا باشید… این افراد معمولا با همه آشنا هستند ! با همه دست میدهند و گرم صحبت میگیرند. شاید فکر کنید این افراد سطح پایین هستند که با هرکسی خوش و بش میکنند اما کاملا برعکس !

آنهایی که دوستان زیادی دارند، هوش اجتماعی بالایی دارند و معمولا آن دسته از کارآفرینانی موفقیت های بزرگی در زندگی بدست می آورند که هوش اجتماعی بالایی دارند. هوش اجتماعی به معنی توانایی درک طرف مقابل و برقراری ارتباط است.

شما اگر فروشنده باشید، بیشتر از کیفیت محصول تان، باید بر روی کیفیت ارائه تان کار کنید.
اگر قرار است 100% توان تان را بین تهیه و ارائه صرف کنید باید 40% بر روی تهیه و تولید محصول و 60% بر روی ارائه آن صرف کنید.

فروشنده های موفق دنیا را اگر تحلیل کنید، خواهید دید آنها تجربه خرید خوب را به مشتری می فروشند. این دسته از فروشنده ها با هوش اجتماعی بالا کاری میکنند مشتری از معاشرت و خرید از آنها لذت ببرد و بخواهد این تجربه را با خرید بعدی تکرار کند.

خب، اگر شما هم میخواهید در زندگی موفقیت های بیشتری بدست آورید، توصیه میکنیم بیشتر زنگ بزنید. مهم نیست دوست یا آشنایانی که به آنها زنگ میزنید، اصلا به شما زنگ میزنند یا خیر ! مهم این است که شما باید به آنها زنگ بزنید و خودتان را به آنها یادآوری کنید.

شرکت کوکاکولا، درحالی که بزرگترین سهم نوشابه های گازدار را در بازار دارد، اما همواره درحال تبلیغ و یادآوری برند خودش است. شما نیز به عنوان یک نام و برند شخصی باید خودتان را همواره تبلیغ و در ذهن مخاطب پررنگ نگه دارید.

سعی کنید طی تماس تلفنی خبرهای خوب را اعلام کنید
سعی کنید طی تماس تلفنی خبرهای خوب را اعلام کنید

پس دستورالعمل شما بدین صورت است :

 • هر چند وقت یکبار به دوستان قدیم، نزدیکان و آنهایی که در سمینار، همایش، رویداد با آنها آشنا شدید به بهانه های مختلف تماس بگیرید و حداقل 5 دقیقه صحبت کنید.
 • روزهای تولد افرادی که در زندگی شما مهم هستند و برای موفقیت تان ارتباط خوبی هستند را به جایی یادداشت کنید و روز تولدشان به آنها زنگ بزنید و تبریک بگویید.
 • رویداد های مهم مثل جشن سالگرد تولد، تولد فرزند، موفقیت های و … را با تماس تلفنی به دوست آشنایان تان تبریک بگویید.

آیا زنگ زدن به دوستان و آشنایان قدیمی تان هزینه زیادی برای شما خواهد داشت؟ مطمئنا نه، اما مطمئن باشید که ارزشش را دارد.

در همین زمینه مطالب زیر را حتما بخوانید :

3 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. کاربر سوخت جت ebin می‌گوید

  عالی

 2. کاربر سوخت جت .com می‌گوید

  سلام ممنون بابت اطلاعات مفیدتون میخواستم در مورد فروش تلفنی هم اگر میشه کلیپ یا فایل صوتی از اساتید برجسته دنیا قرار بدید مرسی+ در بخش صدویک یک دوره برگزار کنید راجع به استفاده از هوش هیجانی در برخورد با دیگران و ارتباط بهتر برقرار کردن با دیگران و محبوب شدن در جمع و یافتن آگاهانه عکس العمل هایمان به گفته ها واحساسات درونیمان در یک گفتگو و ارتباط با انسان های مختلف از نطر سنی و جنسی

  1. کاربر سوخت جت ان می‌گوید

   با سلام، ایده های جالبی اعلام کردید، حتما آنها را به تیم تولید محتوایمان انتقال خواهیم داد.

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**