تنبلی ذهنی بیماری جدیدی که افراد موفق را تهدید میکند

بیشتر ما زمانی که واژه‌ی «تنبل» را می‌شنویم به این فکر می‌کنیم که تنبلی معادل «پرخوری»، «عدم فعالیت فیزیکی»، «انجام ندادن کارهای ضروری» و «به تعویق انداختن کارهاست» اما این‌ ها همه‌ی ماجرا نیست و بهتر است با نوعی دیگر از تنبلی که تنبلی ذهنی نام دارد نیز آشنا شوید.

قبل از شروع باید این حقیقت را یادآوری کنیم که بیشتر ما از عواقب تنبلی جسمی آگاه هستیم و برای نمونه میدانیم که کلسترول بالا یکی از عوارض ورزش نکردن و تنبلی جسمی است ولی آیا تا به‌ حال به تنبلی ذهنی هم اندیشیده‌اید؟

قبل از اینکه به تعریف کاملی از تنبلی ذهنی برسیم باید بدانید که هیچ فردی نیست که خودش را از لحاظ ذهنی تنبل تلقی کند و در واقع بسیاری از افرادی که به این عارضه دچارند نه‌ تنها از وجود آن بی‌ خبرند که ممکن است در برابر انسان‌ها و عواملی که این مشکل بزرگ را به آن‌ها گوشزد می‌کنند جبهه بگیرند !

یک ذهن تنبل، زمان زیادی برای حل مسائل صرف نمیکند؛
خیلی سریع نتیجه میگیرد و اغلب اوقات سناریوهای مشابه ای در زندگی اش در جریان اند. برای مثال، اکثر دوستانش به یک دلیل واحد از او دوری میکنند، سال هاست که فروش شرکت اش پایین است و هیچ تغییری نمیکند، در زندگی سال هاست پیشرفت نکرده، موفقیت های زیادی بدست نیاورده است.

افرادی هستند که دچار این بیماری هستند و اغلب افراد موفق هستند !
آن دسته از افراد موفق که در برهه ای از زندگی شان موفقیت های زیادی بدست آورده اند و رفته رفته به یک یا چند راه موفق شدن در زندگی واقف شده اند و دیگر تمایلی به امتحان راه های جدید ندارند.

این افراد موفق که یک زمانی موفق بودید، کم کم دچار تنبلی ذهنی میشوند و برای یافتن راه های جدید تلاش نمیکنند.

از آنجایی که این دنیا، دنیای تغییرات است (مخصوصا عصر حاضر که بالاترین سرعت تغییر را در تاریخ دارد) از قافله عقب می مانند و برای همیشه از دنیای موفقیت فاصله میگیرند.

تنبلی ذهنی عامل شماره یک تنلی جسمی است…

اکثر افرادی که تنبلی جسمی دارند، حال و حوصله ورزش یا انجام کارهای جدید ندارند، از تنبلی ذهنی نیز رنج میبرند.

و برعکس این ماجرا نیز صادق است؛
افرادی که چابک هستند و دست به کارهای مختلف و ریسک پذیر میزنند، فعال اند و آرام نمیگیرند، عمدتا در برابر بیماری تنبلی ذهنی نیز واکسینه هستند.

خب، تا اینجا مختصرا با تنبلی ذهنی آشنا شدید، در این مقاله میخواهیم بپردازیم به نشانه های ناپیدای تنبلی ذهنی و راه های درمان این بیماری خطرناک اما خاموش… آماده اید :

در همین زمینه، ممکن است علاقه مند باشید مقاله های زیر را هم بخوانید :

8 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. کاربر سوخت جت نی می‌گوید

  بی نظیر بود.

 2. کاربر سوخت جت م می‌گوید

  در یک کلام محشر بود…

 3. کاربر سوخت جت ده می‌گوید

  بسیار عالی بود توی متن خوندم عامل تنبلی جسمی همون تنبلی ذهنی هستش که شخصا بهش معتقد هستم

 4. کاربر سوخت جت ان می‌گوید

  واقعا ممنون که هستید و به ما انرژی میدید

 5. کاربر سوخت جت ید می‌گوید

  تیتر مقاله هاتون یه کاری میکنه با ادم که دلش میخواد بره کل مقاله رو سریع بخونه و بعد از اینکه مقاله رو خوندی میفهمی چه مقاله ی عالی بوده. دستتون دردنکنه

 6. کاربر سوخت جت نی می‌گوید

  بسیار خوب بود اگر میشه در این مبحث جزئی تر هم وارد بشید

 7. کاربر سوخت جت دل می‌گوید

  سلام خوشحالم كه با شما اشنا شدم

 8. کاربر سوخت جت rhad می‌گوید

  خیلی عالی ممنون از زحماتتون

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**