تکنیک شگفت انگیز آنتونی رابینز برای غلبه بر ترس از شکست

 

من شما را به چالشِ ساختن یک شاهکار از زندگی تان دعوت میکنم. من شما را به چالشِ پیوستنِ نام تان به لیست افراد موفق، آنهایی که همانطور که دوست دارند زندگی میکنند دعوت میکنم… من از شما میخواهم تصمیم بگیرید بر ترس از شکست تان یکبار برای همیشه غلبه کنید..ـــآنتونی رابینز

اگر در ایران باشید (یا بوده باشید) و بخواهید بدنبال مسیر موفقیت بگردید، امکان ندارد از لابلای کتاب های موفقیت کتابفروشی ها چشم تان به یکی از کتاب های آنتونی رابینز نخورده باشد.

رابینز، سخنران انگیزشی و استراتژیست مالی است.
یکی از پرطرفدارترین سخنرانانی که بلیط های سخنرانی اش در عرض یک هفته تمام میشود و هزاران نفر در روز سخنرانی با دو گوش باز به صحبت های وی گوش می سپارند.

نمیتوان تلاش های آنتونی رابینز را برای تحول زندگی میلیون ها نفر در سراسر این کره خاکی را نادیده گرفت؛ خیلی ها موفقیت شان را مدیون کتاب ها و سخنرانی های این مرد بزرگ هستند.

در این مقاله میخواهیم بپردازیم به یکی از تکنیک ها یا بهتر است بگوییم، روش های اختصاصی اش برای غلبه بر ترس از شکست

بلکه، ترس از شکست !
ترس از جواب رد شنیدن (و هیچوقت محصولی را به مشتری نفروختن)، ترس از ورشکست شدن (و هیچوقت کسب و کارتان  را توسعه ندادن)، ترس از ترد شدن (و تحمل رفتارهای ناشایست دیگران)، ترس از شکست خوردن‌ (و هیچوقت کاری را شروع نکرده)

ترس، ترسی که زندگی را در مقطعی فلج میکند؛ آنرا متوقف میکند و اجازه نمیدهد بیش از آن پیشروی کنید…

اگر میخواهید برای همیشه، بر ترس از شکست تان غلبه کنید،
نباید این توصیه رابینز را از دست بدید ! 

آنتونی رابینز در یکی از سخنرانی هایش، به ترس از شکست اشاره میکند و میگوید:

«تا زمانی که نفس میکشید، کامل زندگی کنید. همه چیز را تجربه کنید. از خودتان و دوستان تان مراقبت کنید. خوش بگذرانید، دیوانه باشید، عجیب باشید. بروید بیرون و از زندگی تان یک شاهکار خلق کنید… زندگی شما چه بخواهید و چه نخواهید درحال گذر است، پس کاری کنید از این گذر لذت ببرید.»

ترس از شکست، باعث میشود شما هیچوقت نهایت استفاده را از زندگی تان نبرید، هیچوقت کامل زندگی نکنید و همیشه حسرتی در پشت لبخندهایتان به خاطر کارهایی که میتوانستید انجام بدید اما انجام ندادید وجود دارد.

برای جلوگیری از «ترس از شکست» باید ابتدا، بدانیم «شکست» واقعا چیست؟
شکست، به تعداد آدم های روی کره زمین میتواند تعریف داشته باشد. هرکسی شکست را میتواند خودش تعریف کند؛ برای یک نفر شکست میتواند «از دست دادن پول» باشد و برای دیگری «فرصتی برای یادگیری» !

شکست هرآنچه که باشد، در برهه ای از زمان میتواند جلوی پیشرفت شما را در زندگی بگیرد و هرچقدر شما در غلبه بر آن تعلل کنید، به همان اندازه قوی تر میشود. اگر «ترس از شکست» در زندگی شما ریشه دوانده باشد، باید یکی از این چهار نشانه را در زندگی تان ببینید :

شما دسترسی کامل به این محتوا را ندارید چون هنوز عضو ویژه سوخت جت نشدید !

تصمیم گرفتم عضو ویژه شومعضویت ویژه پروژه سوخت جت

مدت اشتراک عضویت ویژه تان را انتخاب کنید :

 • یـک سالـه
 • 430,000 تومان
 • 360 روز
 • 35% تخفیف
 • شش ماهه
 • 219,000 تومان
 • 180 روز
 • 35% تخفیف
 • سه ماهه
 • 119,000 تومان
 • 90 روز
 • 20% تخفیف
 • یک ماهه
 • 49,000 تومان
 • 33 روز
 • 3 روز هدیه
راستی، شما برای مقابله با ترس از شکست، از چه روش هایی استفاده میکنید؟ برای ما زیر همین مقاله بنویسید…

در همین زمینه، بخوانید :

کاربران غیر لاگین
6 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. mtoumajiri می گوید

  افراد بسیاری از مسافرت با هواپیما می ترسند در صورتیکه به راحتی سوار ماشین می شوند و هیچ ترسی از آن ندارند. وقتی ازآنها می پرسیم که چرا از سوار شدن می ترسند؟ معمولا می گویند که ممکن است هواپیما سقوط کند و آنها بمیرند. اما شاید جالب باشد بدانیم که آمار مرگ ناشی از تصادف خودرو بیشتر از سقوط هواپیما است. مردم خیلی بیشتری در اثر تصادف اتومبیل می میرند. پس خطر مسافرت با اتومبیل خیلی بیشتر از احتمال مرگ در اثر سقوط هواپیما است اما آدم های بیشتری از مسافرت با هواپیما می ترسند. بسیاری از ترس های ما چنین وضعی دارند و نامعقول هستند. بعض افراد از این ترس های واهی ترس شدیدی دارند. این نوع ترس ها توانایی افراد را برای موفقیت از بین می برد.

  بیشتر چیزهایی که در زندگی از آنها می ترسیدم هرگز اتفاق نیفتادند. مارک تواین
  موسی توماج ایری

 2. martin lee می گوید

  مطلب بسیار عالی بود مگه همچین مقاله ای را میشود در جایی بجز این سایت پیدا کرد ؟
  بسیار ممنونم بابت این مقاله . یک کار خوبی که شما انجام میدید اینه که از بین اثار نویسندگان یا سخنرانان گلچین انهارا انتخاب میکنید و بسیار ظریف به آن می پردازید.این یک ایده جالبه واقعا احسنت به عوامل این سایت.من ممکنه کتاب کیمیاگر رو بخونم اما از کنار بعضی مطالبش رد بشم ولی وقتی میام سایت شما می بینم چقدر قشنگ به نکات مهم آن کتاب یا کتابهای دیگه پرداختید ناخوداگاه حس کنجکاوی ام بیشتر میشه که منم مثل شما بتونم به راه حل های ارائه شده در آن کتاب به دقت توجه کنم بسیار خوشحالم که همچین افرادی با این ذهن باز در ایران وجود داره

 3. Zeynab Velayati می گوید

  من اعتبار شارژم تا ٢٨ آگوست انقضاء دارم ولى مطالب ویـــژه سوخت جا رو باز نمیکنه برام ادامه اش رو ؟؟؟! چرا؟

  1. مدیریت وبسایت کارآفرینان جوان می گوید

   دوست عزیز از قسمت «تماس با ما» پیگیری کنید، احتمالا تراکنش تا ناموفق بوده
   با تشکر

 4. css می گوید

  اگر قرار باشد باشد با عشق موفق شوید هیچ کس در این دنیا نمیتواند شما را متوقف کند و اگر باشد شکست بخورید باز هم هیچ کس به جز شما نمیتواند خودتان را شکست دهد .

 5. esmajidmn می گوید

  من برای مقابله با ترسم از شکست،افرادی رو در نظر میگرم که اون کار رو انجام دادن و موفق شدن،سپس بررسی می کنم که اونها چه چیزی بیشتر از من داشتن که تونستن موفق بشن،جالب اینجاست که در بیشتر موارد(99%) هیچ چیز خاص و منحصر به فردی در اونها نبوده و همین باعث اقدام من به اون کار شده و ترسم تا حد زیادی بر طرف شده.

دیدگاه تان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**