مسیر زندگی روزولت به اهداف تان ختم میشود (چطور طرزفکر جوان ترین رئیس جمهور آمریکا میتواند ناجی زندگی سخت شما باشد؟)

 

بدون کمترین تعارف و اغراق تئودور روزولت سخت ترین رئیس جمهور آمریکا بود…
یک شکارچی که با طرزفکری سخت به سرنوشت سازترین رئیس جمهور آمریکا تبدیل شد و البته اولین آمریکایی برنده جایزه صلح نوبل هم بود.

اما چه چیزی در زندگی روزولت بود که تا این حد او را از دیگر رئیس جمهورهای وقت متمایز میکرد؟
خب، اجازه بدید اینطوری شروع کنیم؛ شما یک زندگی خوب و آرام دارید، یک همسر و مادر خوب و در فعالیت های سیاسی کشورتان هم فعال هستید…

شما تا به اینجا هیچ دست آورد بزرگی در زندگی ندارید، مانند خیلی از مردم یک زندگی خوب و معمولی دارید. اما به طور ناگهانی، در مدت زمان کوتاهی تمام فعالیت های سیاسی شما به شکست منجرب میشود. همسر و مادر شما در یک روز از دنیا میروند و شما…

و شما چی؟
اگر شما به جای تئودور رورولت بودید با این همه اتفاقات شوکه کننده و بد در زندگی چه تصمیمی میگرفتید؟ آیا فکر میکردید این سرنوشت شماست که این همه بدبختی را باید تحمل کنید و دیگر به هیچ فعالیتی نمی پرداختید؟

خب… اگر انتظار دارید به شما بگویم روزولت هیچ اهمیتی به این ماجراها نداد و باز هم زندگی خودش را ادامه داد دروغ شنیدید… دقیقا برعکس ! تئودور روزولت که هیچکس آنچنان او را تا آن زمان نمی شناخت پس شکست های پی در پی و سخت زندگی اش به مزرعه پدری اش برگشت.

جایی بدور از هیاهوی شهر نیویورک و اضطراب و اتفاقات غیرقابل پیش بینی سیاسی آن موقع.
روزولت برخلاف تصور عموم مردم مدت زیادی در مزرعه پدری اش نماند. او به کشاورزی و شکار پرداخت و طولی نکشید که متوجه شد استعدادی در این زمینه دارد.

 

1 تئودور روزولت

 

روزولت پس از مدت کوتاهی از عزلت نشینی به شهر بازگشت.
جایی که یکبار قبلا زندگی آنچنان بر او سخت گرفته بود که میدان را ترک گفته بود… اما اینبار بازگشته بود تا انتقامش را با یک موفقیت بزرگ از زندگی بگیرد…

روزولت به فعالیت های سیاسی اش پرداخت.
پس از مدت کوتاهی در بهت همگان به در ۴۳ سالگی به جوان ترین رئیس جمهور تاریخ آمریکا تبدیل شد. اما این تازه اول راه بود… روزولت اولین فرد آمریکایی برنده جایزه نوبل هم شد.

مذاکرات او یکی از دلایل اصلی صلح در جنگ بین ژاپن و روسیه بود.
زندگی شهروندان آمریکایی روز به روز در ۲ دوره ریاست جمهوری اش بهتر میشد.
مردم روزولت را ناجی خود میدانستند و چهره او را در کنار توماس جفرسون، جرج واشینگتن پدران بنیانگذاران آمریکا بر روی دیواره کوهی در لاکوتا به عنوان یادبود ملی حک شد.

اما به راستی چه اتفاقی برای روزولت در مزرعه پدری اش افتاد؟
چطور یک جوان معمولی، پس از سخت ترین اتفاقات زندگی توانست اینچنین دستآوردهای بزرگی نه تنها برای خود، بلکه برای یک ملت بدست آورد؟

آیا باید یک ابر انسان بود؟
یا فقط یک طرزفکر میتواند دلیل تمام این اتفاقات باشد؟

پاسخ این سوال از دستنوشته های شخصی روزولت پس از مرگ وی بدست آمد.
او در مزرعه پدری اش، به تنها یک اصل فکری رسیده بود که زندگی اش را برای همیشه متحول کرد…

در این مقاله میخواهیم اصل روزولت و خط فکری او را با هم مرور کنیم؛
و پی ببریم چطور میتوانیم سختی های این زندگی را شکست دهیم و آثاری از خودمان در این دنیا باقی بگذاریم و برای همیشه جاودانه شویم؟

این مقاله را نخوانید
مگر بخواهید کاری بزرگ در زندگی تان انجام دهید…

9 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. کاربر سوخت جت avid می‌گوید

  طرز فکر
  من پارسال مدرک کارشناسیمو تو یه شهر بزرگتر از جایی که زندگی میکنیم گرفتم و امسالم از اردیبهشت تا آبان توی روستای پدریم به کشاورزی مشغول بودیم اوایل بعضی ها میگفتن ببین چقدر سخت و سنگین تر از درس خوندنه. منم میگفتم شما درسای سنگینو ندیدن که از خوابت کم کنی یا حتی بعضی شبا نخوابی. اینجا با اینکه صبح زود تا شب کار میکنی ولی وقتی بری خونه دیگه فقط استراحته و….
  یه چیز دیگه هم که موقع دانشگاه به خودم میگفتم این بود که راحت 100 نفرو توی فک و فامیل و آشناهام میتونم ببینم که یا دانشگاه نرفتن یا رشته سنگینی نداشتن ولی زندگی خوبی دارن==> ولی الان که میبینم هیچ کدوم زندگی موفقی ندارن (زندگی پر از حسرت برای داشتن چیزایی که نمیتونن داشته باشن یا بهش برسن) خب منم تصمیمو گرفتم برگردم و کاریو که شروع کرده بودمو تموم کنم

  این 3 تا عکس روزولت داخل متن باز نمیشن

 2. کاربر سوخت جت m.ba می‌گوید

  بی نهایت بهترینید.

 3. کاربر سوخت جت baii می‌گوید

  سلام من آکانت.17000تومان به صورت.آنلاين.واریزکردم.ولی.نمیدانم چرافعال.نیست.لطفا.راهنمایی.کنید.باسپاس.فراوان

  1. کاربر سوخت جت ان می‌گوید

   سلام دوست عزیز، ازینکه عضو پروژه سوخت جت شدید به شما تبریک میگوییم؛ اکانت شما هم اکنون فعال است. اگر هر مشکلی در استفاده از وبسایت پیش آمد، میتوانید از بخش تماس با ما پیگیری کنید. با تشکر.

 4. کاربر سوخت جت enos می‌گوید

  عالی بود متشکرم از شما بابت این مطالب فوق العاده مفید
  آیا مطالب سایت قابل لایک شدن هستن؟ من پیدا نکردم

 5. کاربر سوخت جت anza می‌گوید

  خوب بود اما من خودم از اون دسته افراد سخت کوشم راستش فکر می کنم کسانی همچون آلبرت انیشتین و… کار سخت نمی کردند که به مثلا موفقیت برسند آنها خود با اشتیاق ان را دوست می داشتند و به هر لذتی ترجیح می دادند یعنی به هیچ وجه آن را سختی نمی دیدند ولی خوب از چشم ما شاید سختی باشد.به نظر من که نیست

 6. کاربر سوخت جت i007 می‌گوید

  ممنون عالیه
  عالم بی عمل همچون درخت بی ثمر

 7. کاربر سوخت جت 2ghz می‌گوید

  امروز چندین اتفاق بشدت بد برام افتاد
  تو مسیر بازگشت به خونه برای اینکه سرم گرم بشه این مطلب رو خوندم
  دوساعت از آخرین اتفاق بد گذشته الان من تو خونه نشستم و دارم این کامنت رو میگذارم نه تنها شبم خراب نشد بلکه الان احساس فوق العاده ای هم دارم…
  مرسی 12ceo دوستداشتنی

  1. کاربر سوخت جت ان می‌گوید

   هدفه ما هم ایجاد احساس فوق العاده در شما کاربران عزیز است، با آرزوی موفقیت بیشتر…

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**