۲۵ جمله انگیزشی از بزرگ‌ترین کارآفرینان دنیا برای اینکه در مسیر کارآفرینی تسلیم نشید

اگر فکر می‌کنید کارآفرین‌هایی که در اخبار درموردشان می‌شنوید یا عکس‌شان را روی جلد مجله‌ها می‌بینید بدون شکست به این جایی که هستند رسیده‌اند کاملا در اشتباهید.

اگر در مسیر کارآفرینی قدم گذاشته‌اید و یا می‌خواهید این کار را انجام دهید باید منتظر سختی‌ها و چالش‌های زیادی باشید که گذر کردن این چالش‌ها بدون از دست دادن انگیزه و اشتیاق تفاوت اصلی کارآفرینان با بقیه‌ی مردم است.

اگر بدانید کارآفرین‌های موردعلاقه‌تان نیز چنین سختی‌هایی را پشت سر گذاشته‌اند راحت‌تر می‌توانید این مسیر را طی کنید و به همین دلیل در مقاله‌ی امروز سوخت جت لیستی از انگیزه‌بخش‌ترین و به‌دردبخورترین نقل‌قول‌هایی که بزرگترین کارآفرین‌های دنیا را برایتان گردآوری کرده‌ایم که هرگز سوخت‌تان را در این مسیر از دست ندهید.

بهترین جملات انگیزشی از بزرگترین کارآفرین های دنیا
تا هرگز تسلیم نشوید

 

» تنها دیوانه‌ها هستند که باقی می‌مانند.
Andy Grove – مدیرعامل سابق اینتل

 

قبل از اینکه بتوانی به آن برسی
باید بتوانی آن را در ذهنت ببینی.

 

» یکی از بزرگترین مهارت‌های رهبری انعطاف‌پذیر بودن است. در هر زمانی در هر جایی هر کاری که انجام دهی نقد می‌شوی.
آریانا هافینگتون – هم‌بنیان‌گذار Hufington Post

 

 

» جریان این همه استارتاپی که در مطبوعات می‌بینید را نادیده بگیرید. بیشترشان دروغین هستند. نصف این استارتاپ‌ها در کمتر از یک‌سال از بین می‌روند. پس روی کسب‌وکار خودتان تمرکز کنید تا شما آنی باشید که باقی می‌ماند.
Jules Pieri – هم‌بنیان‌گذار و موسس Grommet

» در کنار این درس‌ها حتما مقاله‌ی  جذاب‌ترین نقل‌قول‌های انیشتین را هم بخوانید که کمتر جایی می‌توانید پیدا کنید.

 

دانش، بدون عمل بی‌معنی است.

 

 

» خیلی مهم است که در نظر داشته باشید یک برند خیلی بیشتر از یک لوگو و یک شعار تجاری‌ست. برند، شخصیت شرکت شماست؛ اینکه چگونه عمل می‌کنید و چطور تصمیم می‌گیرید.
Joanna McFerland – هم‌بنیان‌گذاز HopSkipDrive

 

» فکر نکنید که داشتن سرمایه‌ای هنگفت استارت‌آپ‌تان را به اوج می‌برد. چیزهای بسیار مهم‌تری از سرمایه‌گذارها هستند و بدون حساب بانکی هنگفت هم می‌توان در کسب‌وکار موفق شد.
Barnaby Lashbrooke – موسس Time

 

 

» حواس‌تان را پرت نکنید. هرگز به خودتان نگویید که باید بزگترین برند دنیا بشوید. با کار کردن روی چیزی که در حال حاضر لازم است شروع کنید و سپس ببینید برای فردا چه کاری نیاز است. برای خودتان اهداف قابل‌مدیریت بگذارید.
Jas Bagniewski – هم‌بنیان‌گذار Eve Sleep

 

 

» مهم نیست چه تعداد مشتری داشته باشید، باید با هر کدام‌شان به عنوان یک شخص برخورد کنید. روزی که به جای تک تک اشخصاص به صورت مجموعه‌ای از آن‌ها به مشتریانتان فکر می‌کنید همان روزی است که دیگر کسب‌وکارتان به درد نمی‌خورد.
Dharmesh Shah – هم‌بنیان‌گذار HubSpot

» در ضمن اگر می‌خواهید اگر باور دارید که قرار نیست فقیر بمانید می‌توانید نظرات و توصیه‌هایی از جنس پول را از ثروتمندترین افراد دنیا بخوانید.

» توانایی شما برای جذب و ایجاد و نگهداری روابط قدرتمند کاری با شرکا و با کارمندان و سرمایه‌گذاران‌تان اغلب شکست یا موفقیت شما را تعیین می‌کند.
Clara Shih – هم‌بنیان‌گذار Hearsay Systems

 

زندگی کوتاه‌تر از آن است که فقط از اشتباهات خودت یاد بگیری.
نباید اشتباهات دیگران را تکرار کنی.

 

» اشتیــاق، خلاقیــت و مقاومــت، اساسی‌ترین مهارت‌ها در کسب‌وکار هستند. اگر این‌ها را دارید پس برای فتح قله آماده هستید.
Jo Malone – بنیان‌گذار Jo Malone

 

» می‌توانم هزاران شکست که در این سال‌ها داشته‌ایم را نام ببرم. با این حال و همه‌ی این شکست‌ها، ما شرکت‌مان را به یکی از بهترین شرکت‌ها در صنعت خودمان تبدیل کردیم. پس به یاد داشته باشید هر زمانی که شکست میخورید این را به خودتان یادآوری کنید: «‌ زندگی همیشه راه من رو نمیره، اما من همیشه یه راهی پیدا می‌کنم.»
Josiah Humphrey – هم‌بنیان‌گذار Appster

 

» اگر شما همه چیز را تنظیم کنید که احتمال شکست را به صفر برسانید، بدانید که احتمال موفقیت را هم به صفر رسانده‌اید. راهکار این است که بدانید چطور از شکست‌هایتان بلند شوید و ادامه دهید.
Reid Hoffman – هم‌بنیان‌گذار LinkedIn

» بعضی روزها لبخند می‌زنید و فکر می‌کنید که شاهکار می‌کنید. روز بعد اتفاق بدی با هزینه‌ی زیادی رخ می‌دهد. باید یاد بگیرید نگاه‌تان را روی هدف نهایی برندارید. اگر دیدتان را از این هدف بردارید باید از گردونه خارج شوید.
Hamdi Ulukaya – بنیان‌گذار و مدیرعامل Chobani

 

هرگز به خاطر زمانی که طول می‌کشد تا به یک رویا برسی از آن دست نکش.

 

» اگر به این نقطه برسید که در کاری خوب عمل می‌کنید، اغلب این همان‌ روزی است که شما بهتر شدن را متوقف می‌کنید و در را برای شخص دیگری باز می‌کنید که از شما جلو بزند. ما هرگز حس نمی‌کنیم که کامل هستیم.
Drew Houston – هم‌بنیان‌گذار و مدیرعامل Dropbox

 

» بیشتر ما می‌خواهیم ایده‌هایمان را به همکاران یا دوستان یا همسر و یا شوهرمان بگوییم. به چه دلیلی؟ چون تایید بقیه را می‌خواهیم. اما من احساس می‌کنم که ایده‌ها در ذهن آن‌ها بسیار شکننده هستند. جدا از قضیه‌ی عشق و دوستی، دوستان و خانواده‌مان هستند که تمام دلایلی را که نباید این کار را انجام دهیم را به خوردمان می‌دهند.
Sara Blakely – بنیان‌گذار SpanX

 

 

» هیچ جاده‌ی شاهی و گُل‌کاری‌شده‌ای به سمت موفقیت وجود ندارد. اگر هم وجود داشته باشد من به آن پی نبرده‌ام. هر موفقیتی که به دست آورده‌ام نتیجه‌ی سخت‌کوشی و بی‌خوابی کشیدن‌های شبانه بوده است.
Madam C.j. Walker – کارآفرین و فعال سیاسی و اجتماعی

 

اگر اخیر در مسیر کارآفرینی قدم گذاشته‌اید و یا می‌خواید این کار را شروع کنید
با جواب به سوال پایین در قسمت نظرات در کنار بقیه دوستان برایمان بنویسید که

به نظر شما اصلی‌‌ترین دلیل شکست بیشتر کسب‌وکارهای نوپا خصوصا در ایران چیست؟
و چطور می‌توان از آن جلوگیری کرد؟

 

6 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. کاربر سوخت جت ان می‌گوید

  باسلام
  بزرکترین دلیل شیکت کسب وکارهای کوچک تقلید ونداشتن زیرساخت درست واگاهی ونداشتن اطلاعات درزمینه رقیا وبازارفروش وعلاقه کافی دران کسب وکار

 2. کاربر سوخت جت ضا می‌گوید

  مقاله خوبی بود .
  علت شکست خوردن اکثر کسب و کارهای کوچک اینه که شروع این کسب و کارها از مسیر اشتباست و چون فکر میکنند توی کار خودشون متخصص هستند میتونن به تنهایی این کارو انجامش بدن . متخصص بودن تو یک کسب و کار شرط لازم هست اما کافی نیست . یک کسب و کار موفق علاوه بر نیاز به یک شخصیت متخصص به دو شخصیت دیگه هم نیاز داره . یکی شخصیت مدیر و یک شخصیت کارافرین . که هر کدوم از این شخصیت ها در حوزه خودشون فعالیت میکنن تا کسب و کار موفق بشه .
  متخصص از تخصص خود در انجام کار استفاده میکنه . مدیر با ایجاد نظم و هماهنگ سازی و کارافرین با ایده هایی که خلق میکنه موجب میشه کسب و کار رشد کنه و موفق بشه .
  کلام اخر : هر فرد در وجودش این سه شخصیت را دارد و فقط باید این شخصیتها را در وجود خودش بیدار کنه تا بدونه از هرکدوم در جایگاه خودش استفاده کنه تا به رشد کسب و کارش کمک کنه .

 3. کاربر سوخت جت ری می‌گوید

  سلام به همه دوستان سوخت جت…
  سرعت زیاد هم زمین خوردنش سختره هم بلند شدنش..
  یکی از دلایلی ک خیلی از کسب و کارا زود شکست میخورن، عجله کردن برا سود و پیشرفت کردن.. مسیر موفقیت مسیر صبر و تحمل طولانی مدت..
  گویند که سنگ لعل شود در مقام صبر
  آری شود ولی، به خون جگر شود

 4. کاربر سوخت جت هی می‌گوید

  سلام دوستان از نظر من کپی کاری در ایران بسیار ضربه زننده هست برای نوپا ها امید وارم که شهامت ایده پردازی در ایران رشد پیدا کنه و به تمسخر گرفته نشه.

 5. کاربر سوخت جت وى می‌گوید

  در ايران همه ميخواهند زود پولدار بشن، با اينكه ميدانند كه پولدار شدن، راه درست و زمان و مقاومت و استمرار داشتن ميخواهد، ولي حالِ اين را ندارند كه انجام بدهند و حوصله صبر كردن ندارند. بخاطر همين هم بيشتر آنها به بيراهه ميروند . بهترين راه اين است كه زود به آنها و كارشان اعتماد نكنيم. ممنون از كانال سوخت جت

 6. کاربر سوخت جت مد می‌گوید

  خیلی مقاله خوبی بود بله کاملا درسته من فکر میکنم یکی از دلایل شکست یاد نگرفتن از شکست های قبلی یا به قولی یاد نگرفتن از شکست های بقیه اس و اینکه اگر هم شکستی باشه باید دوباره پاشد ب قول بیل گیتس ک میگه بچه ک بودیم همش میوفتادیم اما هی پامیشدیم و راه رفتن رو تمرین میکردیم و الان میدویم داستان موفقیت هم همینه باید سیع بشه پاش وایستی

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**