داستان تان را عوض کنید، زندگی تان عوض میشود

داستان شما، قدرت تغییر زندگی تان را دارد…
پس از حادثه فرود اضطراری هواپیما بر رودخانه هادسون (Hudson River) روانشناسان به امید درمان بازماندگان از حادثه یr رخ داده و تصاویر وحشتناک ذهنی که بازماندگان داشتند، به مورد جالبی برخورد کردند که برای اولین بار قدرت داستان ها، مورد توجه روانشناسان قرار گرفت.

چلسی سالنبرگر
چلسی سالنبرگر

سال 2009 بود که پرواز شرکت هواپیمایی US Airways با شماره پرواز 1549 از نیویورک به فرودگاه شارلوت داگلاس به هوا برخاست، اما به علت برخورد چند پرنده با موتور و باعث ایجاد مشکل فنی در بخش موتور هواپیما، خلبان این هواپیما آقای چِسلی سالنبرگر مجبور شد فرودِ آبی اضطراری داشته باشد.

نام این حادثه هوایی را بعدا «معجزه ای بر هادسون» نامیدند؛
هواپیما بر روی آب فرود آمد، تمام 155 مسافر جان سالم به در بردند و نجات پیدا کردند. تمامی خدمه این پرواز بعدا مدال شهامت Guild دریافت کردند که بدون هیچ صدمه جانی، توانستند هواپیمای ایرباس را بر روی آب با موفقیت فرود بیاورند و از حادثه ای مرگبار جلوگیری کنند.

این اتفاق تمام شد و سال ها گذشت، اما برای بعضی از مسافرین این پرواز زندگی تبدیل به جهنم و برای بعضی دیگر زندگی تبدیل به بهشت شده بود.

هر دو دسته از این مسافران یک اتفاق مشابه، یک رویداد و یک نوع حادثه هوایی را تجربه کرده بودند، اما روانشناسان درمانگر، با تعجب می دیدند که بعضی مسافران داستانی مثبت و بعضی داستانی منفی از این حادثه تعریف میکردند.

آنچه روانشناسان از «معجزه ای بر هادسون» نتیجه گرفتند چنین بود : حادثه، رویداد یا اتفاقی که مسافرین هواپیما تجربه کرده بودند، مستقل از تاثیر روانی آن بود. این یعنی، مهم نیست چه اتفاقی برای شما بیافتد، مهم این است که چه داستانی از آن اتفاق در ذهن شما ثبت شده باشد !

 

جان کیهو
جان کیهو

میخواهید زندگی تان را عوض کنید؟
داستان تان را عوض کنید

در این مقاله میخواهیم به شما بگوییم چطور با عوض کردن داستان تان، بتوانید زندگی تان را عوض کنید و چطور از قدرت داستان ها برای خلق بهشتی در جهم زندگی استفاده کنید :

در همین زمینه، نوشته های زیر را هم بخوانید :

7 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. کاربر سوخت جت ی. می‌گوید

  با عرض سلام و خسته نباشید . بنده امروز این مطالب آموزنده را خواندم و دقیقا فهمیدم که ،یکی ترس ، و دومی افکار غلط و باطل که در ذهن خودمان پرو بالش دادایم مانع موفقیت ما شده اند .دوستان گرامی همیشه سعی کنید این کلام را واقعا درک کنید که
  حس خوب وتفکر عالی به تمام خواسته ها و آرزوهائی که دارید مساوی هست با رسیدن شما به تمام خواسته های خودتان .با آرزوی موفقیت به همه عزیزان . مدرس قانون جذب .علی میرزاعلی.

 2. کاربر سوخت جت رد

  […] » فقط ده درصد از حال خوب ما به شرایط بیرون بستگی داره اما ۹۰ درصد دیگه‌ش به این بستگی داره که چطور شرایط رو تفسیر می‌کنیم. […]

 3. کاربر سوخت جت اد می‌گوید

  سلام مقاله بسیار خوبی هست /یه سوال دارم : داستانمونو عوض کنیم یعنی یجورایی اعمال و افکارمون که هیچ تاثیری نزاشتن تا الان رو با اعمال و افکار جدید عوض کنیم؟؟

  1. کاربر سوخت جت ان می‌گوید

   بله دوست عزیز، منظور از داستان برداشت است.

 4. کاربر سوخت جت piri می‌گوید

  با تشکر از همه کسانی که این مطالب ارزنده را اراعه می نمایند خیلی خوبست

 5. کاربر سوخت جت shno می‌گوید

  براستی که بهترین سوخت(نکات مهم زندگی) برای مغز و افکارمان اینجاست . نکاتتون واقعی و ارزشمندند. اینجا بودن سرمایه گزاری بزرگی برای زندگی مان است. سرافراز و پایدار باشید.

 6. کاربر سوخت جت g413 می‌گوید

  عالییییییی بود. ممنون. پاینده باشید

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**