داستان موفقیت تویوتا اژدهای ژاپنی که جهان را بلعید

یکی از الهام بخش ترین کارها برای کارآفرینان جوان خواندن داستان موفقیت کمپانی‌های بزرگ است. اینکه بدانیم آن‌ها چطور شروع کرده‌اند و از کجا به اینجا رسیده‌اند برایمان قوت قلبی خواهد بود.

همین که می‌فهمیم برخی از این کمپانی‌ها وضعیت سخت‌تری از امروز ما داشتند و با مشکلات بیشتری مواجه بودند این امید را در ما تقویت می‌کند که هیچ چیز غیر ممکن نیست و ماهم می‌توانیم موفقیتی شبیه به آن‌ها را تکرار کنیم.

» از تویودا به تویوتا

ساکیشی تویودا فرزند پدری بود که سال‌ها به تجارت فرش مشغول بودند، بعداً پدرش یک کارخانه ریسندگی راه انداخت و حتی در سال 1894 یک ماشین اتوماتیک بافندگی نیز اختراع کردند. او که وارث پدر در کارخانه بود تا سال 1924 توانست یک کارخانه تمام اتوماتیک ریسندگی را به نام صنایع ریسندگی تویودا ایجاد کند.

در ادامه همین مسیر پسر ساکیشی که کیشیرو نام داشت و فارغ‌التحصیل رشته مهندسی صنایع بود وارد میدان شد. او که یک فرد بسیار کنجکاو بود توانست شرکت را راضی کند که هزینه کار روی ساخت یک موتور گازوئیلی را بپردازند.

آن‌ها در طراحی موتور موفق بودند و سرانجام در سال 1935 اولین بخش واحد ساخت موتور را در کارخانه ریسندگی تأسیس کردند. همچنین اعضای شرکت تصمیم گرفتند به دلیل سخت بودن تلفظ تویودا برای جامعه جهانی اسم شرکت را به تویوتا تغییر دهند و این آغازی بر سلطه این شرکت بر صنعت خودروی جهان شد.

 

» چرا تویوتا موفق شد و می‌تواند الهام بخش شما باشد

تویوتا امروزه به عنوان یکی از پیشگامان صنعت خودرو سازی در جهان شناخته می‌شود، وقتی به پیشینه این شرکت نگاه می‌کنیم به جرئت می‌توان گفت که آن‌ها جز موفق‌ترین کارآفرینان جهان هستند که در طول سالیان دراز توانسته‌اند خودشان را به بالاترین سطح بازار رقابت در جهان بکشند و باغول های بزرگ دست و پنجه نرم کنند.

اما تأسیس همین تویوتا از کوچک‌ترین قدم‌ها آغاز شد. قدم‌هایی که با متعهد بودند به فلسفه‌های اصلی شرکت برداشته شدند و سرانجام به نتیجه رسیدند. اگر شما هم یک کارآفرین جوان هستید و می‌خواهید با الگو گرفتن از تویوتا به موفقیت‌های بزرگ دست پیدا کنید پیشنهاد می‌کنیم که 4 راز موفقیت تویوتا که در ادامه آمده است را مطالعه کنید.


زندگینامه مردی که تویوتا جواب رد به او داد
و شرکت هوندا را راه اندازی کرد – از اینجا بخوانید


و البته به همین مقاله قناعت نکنید،
می‌توانید برای اطلاعات بیشتر مقاله‌های زیر را هم بخوانید :

5 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. کاربر سوخت جت ده می‌گوید

  تاثیر گذار و در عین حال واقع گرایانه
  امید که ما هم بتوانیم همواره از موفقیت های آنها نهایت استفاده و نه کپی گرایانه را داشته باشیم
  با تشکر از همه عوامل و عزیزان گردآورنده که همواره سعی بر ارائه هر چه بیشتر انتقاد صحیح داده ها از مبدا به ما هستید
  درود بر همگی
  یا علی

 2. کاربر سوخت جت ان می‌گوید

  زیبا و آموزنده بود تشکر

 3. کاربر سوخت جت نی می‌گوید

  بسیار عالی و جذاب سپاس از اینکه مرحمت فرمودید و این مقاله را نوشتید.

 4. کاربر سوخت جت نی می‌گوید

  بسیار عالی و جالب بود. سپاس

  1. کاربر سوخت جت زی می‌گوید

   ممنون

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**