درس های مالی که ثروتمندان فقط به فرزندان شان آموزش میدهند

معمولا راجع به فرزندان افراد ثروتمند با اصطلاحِ «بچه پولدار»-ها صحبت میکنیم و میبینیم که خرج کردن پول هایی که از پدرشان به آنها رسیده زندگی خوب و مرفه ای دارند… اما این پایان ماجرا نیست !

اینکه آنها شانس خوبی داشتند تا در خانواده ای از لحاظ مادی متولد و بزرگ شوند یک حقیقت است و نمیتوان از آن فرار کرد. اما چیزی که راجع به این «بچه پولدار»-ها اهمیت زیادی دارد، درس هایی است که از پدرانشان یاد گرفته اند.

شانس با «بچه پولدار»-ها یار بوده که در چنین خانواده ای متولد شدند، اما قضیه برای پدرانشان فرق میکند. پدران این «بچه پولدار»-ها مجبور بودند خودشان دست به کار شوند و زندگی شان را بسازند و برای همین امر مجبور شده اند از ساز و کار پول درآوردن، ثروتمند شدن و افزایش ثروت سر در بیاورند.

با همین روال، آنها توانستند در طول زندگی شان اموال و دارایی زیادی برای خودشان و خانواده شان جمع کنند. این افراد، حتی اگر تمام دارایی شان را هم از دست بدهند، ظرف مدت کوتاهی میتوانند آنها را مجددا بدست بیاورند.

هنری فورد ساز و کار ثروت آفرینی را یادگرفته بود...
هنری فورد ساز و کار ثروت آفرینی را یادگرفته بود…

گواه این ادعا را میتوان از پاسخ «هنری فورد» کارآفرین و موسس شرکت اتومبیل سازی Ford پیدا کرد که وقتی خبرنگار از او در مصاحبه ای پرسید «آقای فورد، اگر شما تمام دارائی تان را یک شبه از دست بدهید، چه کار خواهید کرد؟»

فورد پاسخ داد : «مطمئن هستم بیشتر از دارائی فعلی ام را در طول مدت کمتر از 5 سال مجددا بدست خواهم آورد.»

این راز و رمز ثروتمند شدن و درسهای مالی که افراد ثروتمند همچون فورد در طول زندگی به صورت تجربی بدست آورده اند و یادگرفته اند را مستقیم یا غیرمستقیم به فرزندانشان می آموزند… همانطور که میبینید حتی در حال حاضر نیز شرکت اتومبیل سازی Ford فعال است و یکی از غول های صنعت اتومبیل سازی آمریکاست.

همچنین «بچه پولدار»-هایی که راجع به آنها صحبت کردیم، شاید در دوره ای از زندگی شان دست به اسراف پول و خوش گذرانی کنند، اما آنها وارث آموزه ها و درس های مالی پدرشان نیز بوده اند و آنها را شروع به استفاده در زندگی شان میکنند.

اما حتی اگر شما جز «بچه پولدار»-ها هم نباشید،
برای پولدار شدن میدانید که کارآفرین باشید.

البته کارآفرین بودن باید هدف همه افراد باشد.

با اینکه همه ما دوست داریم برای به دست آوردن پول و کسب درآمد استخدام شویم، باید به خاطر داشته باشیم که همیشه نمی‌توانیم برای دیگران کار کنیم.

بالاخره باید بتوانیم راه خود را برای شروع کسب و کار جدید پیدا کنیم و از طریق آن توسعه و رشد نماییم.
این روزها بیشتر کارآفرینان سفر خود را زمانی که سن شان گذشته است آغاز می‌کنند. کودکان شما می‌توانند آموزش‌های مالی خود را از همان روزهای ابتدایی آغاز کنند و سفر خود برای آغاز کسب و کار جدید را تا حد ممکن زودتر شروع کنند.

 

4-%d8%b1%d8%a7%d9%87-%d9%be%d9%88%d9%84%d8%b3%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d9%88-%d9%85%d8%b1%d8%af%d9%85-%d8%af%d9%86%db%8c%d8%a7-%d8%af%d8%b1-%d8%a7%db%8c%d9%86

 

در چنین شرایطی می‌توانند شانس موفقیت بیشتری در آینده داشته باشند. بهترین روش برای آماده کردن کودکان برای ایجاد کسب و کار جدید و پولدار شدن، ارائه درس‌هایی در مورد پول و سایر مفاهیم مرتبط با آن است. کودکان را دست کم نگیرید زیرا می‌توانند از طریق تجربه، تقلید و مشاهده زودتر از بزرگسالان مواردی را یاد بگیرند.

در ادامه همراه ما باشید تا سه مورد از درس‌ های مالی که ثروتمندان به فرزندانشان آموزش میدهند را بخوانید :

سخن آخر؛
این مهم ترین درس های مالی بود که میتوانید به کودکانتان آموزش بدهید؛ مابقی وقت خود را اجازه بدهید بازی کند، باقی درس های مهم را وقتی بزرگ شد خودش مطمئنا اشتیاق فراوانی برای یادگیری شان خواهد داشت.

به نظر شما،
چه درس های سرنوشت ساز دیگری باید کودک از سنین پایین یادبگیرد؟
دیدگاه تان را زیر همین مقاله بنویسید

 

در همین زمینه، نوشته های زیر را توصیه میکنیم بخوانید :

14 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. کاربر سوخت جت نا می‌گوید

  منظور از کودک بازه چند ساله هستش؟

 2. کاربر سوخت جت ام می‌گوید

  دقیقا طبق این مطالبی که از روی منابع خارجی ترجمه شده ثروت جهان در دست محدود افرادی هست و حتی بنظر من این عدد مبالغه آمیزه و میشه گفت ۹۸ درصد ثروت جهان در دست ۲ درصد از جمعیت جهانه و همینطورم میشه گفت ۹۰ درصد ثروت جهان در دست کشورهای غربی و آمریکاست و سهم انگلیس و آمریکا و فرانسه از کل ثروت جهان ۵۰ درصده بنظر من یکی از راه های ثروتمند شدن جهان غرب در جهان سیاست افزایش جمعیت بود که کشورهای غربی با سیاست افزایش جمعیت در قاره آسیا و آفریقا تونستند بازار کارگران ارزان رو برای خودشون فراهم کنند و بعد همه این مطالب که آموزش ثروتمند شدن هست هم سیاست خود غربه چون به صورتی سهم هر کشور از ثروت کل جهان طبق سیاست های جهانی بصورت محدود و از پیش تعیین شده مشخص شده هست، مثلا هیچ وقت امکان اینکه توی ایران ۸ درصد از مردم بتونند به رفاه و ثروت کلان برسند فراهم نیست و ثروت در دست افراد محدودی مانند یک شبکه مافیای در چرخشه حتی این ثروتمندان با ازدواجهای درون شبکه ای جلوی خارج شدن این ثروت از درون این حلقه ی بسته رو میگیرند، این راه های پولدار شدن هم کشکه و فقط برای تولید کار ارزان و فروش یکسری محصولاته چون تا وقتی وارد کار نشی ثروت به جریان نمی افته و دنیای سرمایه داری نیاز داره تا در طول تجارت افرادی رو وارد کار و بازار کنه و تنها افراد محدودی شانس پیروزی دارند و اینطور نیست که همه بتونند پیروز بشند، چونکه قوانین محدود کننده ای هست که اجازه نمی‌ده همه بتونن با شانس برابر پیروز بشند دقیقا این مثل قماره و وارد شدن به این عرصه رقابت مثل قمار میمونه و احتمال پیروزی شاید یک به هزاره و همینطور وقتی یک نفر ثروتمند میشه به ازای اون یکنفر نفر دیگه ای ورشکست خواهد شد و ثروت همیشه به همون درصد در دست محدود افرادی حفظ میشه و توازن نظام سرمایه داری اینطور ی برقرار میشه و فقط آدمها جابجا میشن و سهم ثروت برای افراد مشخصی باقی میمونه، این سیاست سرمایه داریه که با کار ارزان بتونه از حاصل دسترنج افراد زیادی برای محدود افرادی رفاه کامل درست کنه، چون اگر ثروت در جهان یکسان و برابر باشه پس کی تو معادن کار کنه و چه کسانی با اندک مزد کارهای پست و کثیف رو انجام بدند و اونایی که توی رفاه و امنیت و ثروت غلت میزنن چطور تو ناز و نعمت باشن!!

 3. کاربر سوخت جت aeli می‌گوید

  با سلام
  تشكر مي كنم از مطالب خوب سايتتون
  به نظر من اگر اين مطالب رو كه در سايت قرار ميدهيد در دوره ابتدايي در مدرسه ياد مي گرفتيم اين كشور و اين جامعه خيلي بهتر پيشرفت مي كرد در هر صورت سپاسگذارم بابت اينكه اين سايت رو پيدا كردم و ميتوانم زندگي خودم و از همه مهمتر زندگي فرزندانم را بهتر بسازم
  با تشكر

 4. کاربر سوخت جت لم می‌گوید

  سلام عزیز
  ببخشید میشه رهنمایی را جهت عضویت کامل برای کاربران خارج از مرز ایران هم بکنید.

 5. کاربر سوخت جت ری می‌گوید

  سلام…ببخشید قربان شما مشاوره هم دارید؟

  1. کاربر سوخت جت ان می‌گوید

   با سلام، خیر دوست عزیز ما در مقامی نیستیم بخواهیم مشاوره بدهیم 🙂

 6. کاربر سوخت جت ری می‌گوید

  سلام
  ببخشید من در پروفایل هستم ولی کل مطالب مقاله ها رو برام باز نمی کنه.چرا؟

  1. کاربر سوخت جت ان می‌گوید

   دوست عزیز مدت زمان اشتراک شما به پایان رسیده است؛ برای تمدید مجدد از منوی بالا، گزینه «پروژه سوخت جت»، شارژ اکانت پروژه سوخت جت

 7. کاربر سوخت جت ando می‌گوید

  به نظر من مهمترین چیزی که باید از بچگی یادمون میدادن این بود که پول دراوردن بهانه نداره زحمت داره و باید زحمت بکشیم چون هیچ فرد پولدار و خودساخته ای بدون زحمت پولدار نشده… از وبسایت شما هم کمال تشکر را دارم واقعا بینظیرید

 8. کاربر سوخت جت refn می‌گوید

  سلام
  ببخشید ولی انگار شما شدیدا کمبود وقت دارید
  ۹۵٪ ثروت دینا یعنی چی ؟؟؟
  ببخشید ایمیل بنده به دستتون رسید ؟؟؟

  1. کاربر سوخت جت ان می‌گوید

   دوست عزیز 95% ثروت دنیا طبق آمار مجله Forbes سال 2015 در دست فقط 5% مردم دنیاست که رابرت کیوساکی نیز در کتاب «پدر پولدار، پدر بی پول» به آن اشاره میکند.
   بله ایمیل شما به دست ما رسید و پاسخ داده شد.

   1. کاربر سوخت جت refn می‌گوید
   2. کاربر سوخت جت ان می‌گوید

    بله حق با شماست، اصلاح شد.

   3. کاربر سوخت جت refn می‌گوید

    ببخشید ولی بنده تمام ایمیل هام رو چک کردم ولی جوابی دریافت نکردم

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**