لطفا در زندگی واقعی سیندرلا نباشید (و یادبگیرید چرا نباید داستان سیندرلا را الگوی موفقیت تان قرار دهید)

واقعا چقدر داستان زیبایی است داستان سیندرلا؛
وقتی یک دختر فقیر و خدمت کار خانه تحت ظلم و ستم نامادری و دخترهایش قرار میگیرد از تمام دستورات آنها اطاعت میکند اما یک روزی با جادوی یک فرشته به مهمانی شاهزاده شهر میرود و شاهزاده عاشق او میشود و ….

داستانی که هم افراد بالغ و هم کودکان هرچندبار هم که آنرا بشنوند خسته نمیشوند؛ یکی از داستان های ماندگاری که هر کودکی آنرا دوست دارد بشنود، اما یک دقیقه صبر کنید، این داستان، داستان زندگی اکثر مردم نیست؟

همانطور که قبلا در مقاله «قدرت باورنکردنی تلقین» خواندید، آنچه را که از کودکی و یا با تکرار زیاد در بزرگسالی به خودتان تلقین میکنید، یک روزی تبدیل به واقعیت زندگی تان میشود.

داستان سیندرلا، داستان زیبایی است، اما این داستان زیبا درس های بدی برای زندگی به ما میدهد !
خب، شاید تعجب کنید و بخواهید زود قضاوت کنید… چون این داستان را دوست دارید، اما صبر کنید، این مقاله را تا انتخاب بخوانید و بعد تصمیم بگیرید.

تنها عیبِ مهمی که داستان سیندرلا دارد، ایجاد تصویر نادرست از موفقیت در زندگی تان است.
بیایید کمی این داستان فوق العاده مهم، یعنی داستان سیندرلا را که از کودکی با آن بزرگ شدیم و همیشه داستانی رویایی و زیبا میدانستیم را زیر ذره بین ببریم…

 

داستان سیندرلا در زندگی واقعی

سیندرلا نماد کسی است که در زندگی پس از تحمل سختی و مشقت سرانجام به رویایش میرسد.
شاهزاده، نماد رویایی است که در زندگی میخواهیم به آن برسیم.
مادرخوانده و دخترهای حسودش، نماد مشکلات و چالش های زندگی است که ما را رسیدن به رویاهایمان دور نگه میدارند؛ مثل ترس، نگرانی، ناامیدی، قرض و بدهی، کمبود اعتماد به نفس، دوستان بد و …

سیندرلا در داستان، نقش یک قربانی را دارد. کسی که سال های عمرش را برای مادرخوانده ظالمش کار کرده و همیشه مورد اذیت و آزار دخترهای مادرخوانده اش قرار گرفته… و همیشه دهانش را بسته نگه داشته و هیچ حرفی نزده، هیچکس صدای معترضش را هم نشنیده.

 

فردریش نیچه
فردریش نیچه

 

اما صبر کنید… یک نگاهی به اطراف تان بیاندازید ! چند نفر را میبینید که سیندرلای زندگی شان شدند؟ اجازه دادند مشکلات، کمبودها و چالش ها آنها را در زندگی تبدیل به یک قربانی کند و همیشه در حسرت رویاهایی که دارند دهان شان را بسته نگه دارند و فقط کار کنند؟

شاید بخواهید دلیل بیاورید که ‘خب این تقصیر سیندرلا نبوده که در چنین محیط و شرایطی بدنیا آمده و بزرگ شده…’ اجازه بدهید به شما یک چیز فوق العاده مهم بگوییم :

در همین زمینه، نوشته های زیر را بخوانید :

8 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. کاربر سوخت جت .... می‌گوید

  سلام به نظر من هر کسی باید از حقش دفاع کند راستش بخواید اگه کسی نخواد حقشو بگیره و دست رو دست باره تا رویا هاش فرا برسند تو زندگی منطقی معنا ندارد

 2. کاربر سوخت جت rvin می‌گوید

  جالب بود.. خوشم اومد.

 3. کاربر سوخت جت onio می‌گوید

  سلام
  بنده حساب شش ماه شارژ كردم اما زده در حال بررسي در قسمت حسابم
  پول هم از حساب كم شده
  لطفا رسيدگي كنيد

  1. کاربر سوخت جت ان می‌گوید

   با سلام، لطفا از قسمت تماس با ما پیگیری کنید، با تشکر

 4. کاربر سوخت جت ان می‌گوید

  عالیه کارتون واقعا ممنونم

 5. کاربر سوخت جت بر می‌گوید

  سلام بسیار عالی هست ارزش داره ماااین همه خرج میکنیم ولی برای بهبودوضعیت مالی وزندگی خودمون هزینه ای نمیکنیم خوب است عالیمن که راضی ام

 6. کاربر سوخت جت S1v3 می‌گوید

  Chera In Maghale Ha Ke To Liste Maghalate Omoomie Kamel Nistan Pas

  کاربر گرامی،
  مشاهده کامل این محتوا فقط برای حامیان پروژه سوخت جت امکانپذیر است

  Vali to Liste Matalebe Omoomian

  1. کاربر سوخت جت ان می‌گوید

   با سلام و عرض پوزش بابت این مشکل پیش آمده، در بخش دسته بندی مقالات درحال تغییراتی هستیم به همین دلیل بعضی مقالات در دسته بندی های غیر درحال نمایش هستند.

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**