راست مغز هستید یا چپ مغز؟ به کمک این تصاویر خیلی سریع بفهمید

راست مغز بودن یا چپ مغز بودن مسئله مهمی نیست تا زمانی که به مدرسه میرویم و احساس میکنیم با بعضی درس ها ارتباط خوب و با بعضی دیگر اصلا نمیتوانیم ارتباط برقرار کنیم…

به طرز عجیبی در درس ادبیات استعداد داریم، خیلی خوب میتوانیم انشا بنویسیم و آهنگ ها و ریتم های خوب را از بد میتوانیم تشخیص دهیم؛ اصلا برای عکسانی خلق شدیم، خیلی خوب دید هنری داریم و نقاشی یکی از علاقه مندی های ماست…

تمام این اتفاقات خوب هستند اما وقتی قرار است ریاضی حل کنیم، انگار مغز ما کند میشود، نمیتوانیم دقیقا منظور مسئله را بفهمیم، نوبت به فیزیک میرسد، اصلا مسئله را نمیتوانیم تحلیل کنیم ! آیا مشکل از فهم ماست؟ نــه !

بعضی افراد راست مغز، با گرایشاتی به ادبیات، زبان، هنر، موسیقی و … دارند؛ این افراد رویاپردازهای درجه یک هستند، آنها دوست دارند احساسات را لمس کنند و در هرکاری احساسات را دخیل میکنند.

اما بعضی دیگر تفکر انتزاعی دارند؛
این افراد چپ مغز هستند و خیلی با احساسات میانه خوبی ندارند. اگر به مسابقه اتومبیل رانی بروند، با نزدیک شدن اتومبیل مورد علاقه شان به خط پایان از سکوی بالا و پایین نمی پرند ! آنها با دیدن فیلم های احساسی خیلی روحیاتشان تحریک نمیشود… این افراد منطقی فکر میکنند.

اگر نمیدانید دقیقا راست مغز هستید یا چپ مغز، تصاویر زیر به شما کمک میکند بفهمید :

 

» واکنش نسبت به یک فیلم زیبا :

4

 

» وقتی با مشکل مواجه میشوند، واکنش آنی آنها :

3

 

» علاقه مندی های آنها وقتی در مدرسه هستند :2

 

» دفتر یادداشت آنها پر است از… :

5

 

» وقتی از آنها میخواهند کاری خطرناک انجام دهند :

6

 

» اگر بخواهند خانه شان را برای شما که ندیده اید توصیف کنند : 

9

 

» شیوه فکر کردن آنها برای حل مسائل :

8

 

 

» وقتی میخواهند رخداد، خاطره یا چیزی از گذشته با خاطر بیاورند :

7

 

احتمال دارد پس از خواندن این موارد متوجه شوید که شما مطلقا راست مغز یا مطلقا چپ مغز نیستید، این عادی است… انسان های مطلقا یک قطبی نیستند. به احتمال قوی اگر 80% ویژگی های چپ مغزها را داشته باشید باید 20% ویژگی راست مغزها را داشته باشید.

 

در همین زمینه، نوشته های زیر را حتما بخوانید :

 

8 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. کاربر سوخت جت miri می‌گوید

  واقعا؟ میشود کمکم کنید چگونه آدم نترس و شجاعی باشیم؟ چی کار ها کنم ؟ چی روش های را برای من پیشنهاد میدهد تا موفق شوم؟ لطفا کمکم کنید:(

  1. کاربر سوخت جت ها می‌گوید

   دوست عزیز لازم نیست نترس و شجاع باشی اگه شما راست مغز هستی نباید شجاع باشی و نباید دلیر باشی شما برای کار دیگه ای به دنیا آمده ای و ساخته شده ای.
   مثل این است که یک آهو بگوید چطور میتوانم مانند یک شیر شجاع و شکارچی شوم یک آهو نباید شکارچی باشد و نباید شکارچی شود.
   انسان‌ها به هیچ وجه شبیه به هم نیستند و نباید کسی را الگوی خودت قرار دهی.
   مثلا اگه انیشتین راست مغز، روی مهارت شجاعت و دلیری خود تمرکز کرده بود نمی‌توانست با نظریه نسبیت دنیا را تکان دهد.
   روی توانایی‌های ذاتی ای که با آن متولد شده ای تمرکز کن، اگر راست مغز هستی یک هنرمند خارق‌العاده هستی روی هنر تمرکز کن یک هنرمند نباید شجاع باشد به همین دلیل است که هنرمندان با یک اثر هنری فریادی میزنند که هزاران سرباز شجاع در میدان جنگ نمی‌توانند بزنند. اگر شجاع نیستی نباش همان که هستی را در آغوش بگیر و ببین با کسی که هستی و متولد شده ای چه کار خارق‌العاده ای می‌توانی انجام دهی.
   مطمئن باش اگر چیزی که هستی را بپذیری توانایی‌هایی در خود پیدا می‌کنی که تا آخر عمر انگشت به دهان خواهی ماند و وقتی از توانایی ذاتی خود استفاده کنی صد‌ها برابر سریعتر به مکان دلخواه زندگی خواهی رسید.

 2. کاربر سوخت جت یا می‌گوید

  این نظر این بنده ی حقیر رو پذیرا باشید و سرلوحه ی زندگیتون کنید اگه که میخواید آدم خیلی شجاعی باشید بیشترین فشار رو به نیمکره ی سمت چپ مغزتون بیارید چون که کسایی که نیمکره ی سمت چپ مغزشون فعال تره آدمای نترس تری نسبت به اون دسته ی دیگه هستن این پیام این حقیر رو خواهشآ نمایش بدهید تاشاید بعضی از انسانها دلیل ترس و ناآرامی درونی شون رو بفهمن

  1. کاربر سوخت جت miri می‌گوید

   واقعا؟ میشود کمکم کنید چگونه آدم نترس و شجاعی باشیم؟ چی کار ها کنم ؟ چی روش های را برای من پیشنهاد میدهد تا موفق شوم؟ لطفا کمکم کنید:(

 3. کاربر سوخت جت iyan می‌گوید

  باكيشم نبود مرسي

 4. کاربر سوخت جت adam می‌گوید

  فکر نکنم چپ مغز و راست داشته باشیم،حتا بنظر من راست دست و چپ دست هم نداریم و چپ دستی یا راست دستی از روی عادت بوجود میاد. مثلا من خودم با دست راست اکثر کارها رو انجام میدم اما با دست چپ می نویسم.

 5. کاربر سوخت جت .fam می‌گوید

  با سلام
  بنظرم این مقاله باید قسمت دومی هم داشته باشه که کاربردش رو بدونیم الان من بدونم راست مغز یا چپ مغز هستم به چه درد من می خوره؟ باید این روآموزش و واکاوی کنیم تا با استفاده از دونستن این ویژگی بریم و خودمون رو تقویت کنیم و راه رو برای موفقیت هامون باز کنیم با تشکر.

  1. کاربر سوخت جت ان می‌گوید

   سلام دوست عزیز، بله حتما در اینده نزدیک مقاله کاربردی تری خواهیم داشت.

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**