رفع اتهامات از قانون جذب و اصول و شیوه صحیح جذب پول

رفع اتهامات از قانون جذب: مهم نیست جزو کدام دسته بودید… کسانی که آن را برنامه جهانی فریب عمومی برای پر کردن جیب خالقان کتاب راز و فیلم قدرت می دانستند و یا جزو آن گروهی که با هیجان وشور وشوق همه چیز های مطرح شده در فیلم و کتاب را اجرا کردند و نتیجه نگرفتند.

مهم این است که شنیدن اسم قانون جذب ،راز ،”تو همانی که می اندیشی” و “بخواهید تا برسید” برای شما تبدیل به نوعی جملات بی اثر شده.
انگار به کسی که عاشق فوتبال است بگویی می شود با سیستم منسوخ 3-5-2  (که زمانی اساس و معیار فوتبال بود)  جلوی تیم هایی مثل رئال مادرید و بایرن مونیخ خوب بازی کرد.
یا  کسی بیاید و از مزایای سیستم عامل ویندوز XP در برابر مکینتاش یا ویندوز های جدید تعریف کند.

اما، واقعا این طور است؟
واقعا قانون جذب صرفا یک ترفند تجاری بود؟
آیا تنها کسی که با استفاده از قانون جذب سود کرد، تهیه کننده فیلم و ناشر کتاب بودند؟

در این مقاله  ( رفع اتهامات از قانون جذب )می آموزید:

 • چرا قرار نیست قانون جذب همانطوری عمل کند که فکر میکنید؟
 • چرا قانون جذب همه چیز را جذب نمیکند؟
 • روش سرّیِ  کـریـستـالیـزه کــردن ذهــن  چیست؟
 • چطور خواسته هایتان را سریع تر جذب کنید؟
 • روش اعتقاد داشتن به سفینه فضایی چیست و به چه دردی می خورد؟

در این مقاله میخواهیم بدانیم چرا قانون جذب، آنطور که توقع داشتیم عمل نمیکند؟
برای حل این مسئله، دو مشکل اصلی بر سر راه استفاده از قانون جذب وجود دارد که در این مقاله میخواهیم آنها را بررسی کنیم، راه حل آنها را مرور کنیم و تمریناتی برای شما در کنار هر راه حل گنجانده شده تا میزان تغییراتتان را بتوانید اندازه گیری کنید.

خب از کجا باید شروع کرد؟
خیلی ساده و بدون هیچ مقدمه ای باید از همان جایی شروع کرد که همه چیز از آن جا شروع می شود. اول باید بخواهی. قانون جذب میگوید بخواه. قانون جذب با هر منطقی و زبانی با یک اصل ساده آغاز می شود: بخواه (ASK)

 

ریچارد باخ 2

 

متاسفانه، دقیقا مشکل هم از همین جا آغاز می شود؛
قانون جذب به شکل ناجوانمردانه ای از همان آغاز به آسانی و در عین حال با یک پیچیدگی دل چسب (شبیه تماشای فیلم های بَتمن اثر کریستوفر نولان) وارد ذهن ما میشود. (شاید برای همین است که جذب سادگی آن می شویم…)

رفع اتهامات از قانون جذب

مشکل شماره یک:
نمیدانم چه میخواهم !

وقتی نمیدانید که چه چیزی میخواهید، چطور انتظار دارید کائنات بفهمد مقصود شما چیست؟
فرض کنید در رستوران هستید آیا تا زمانی که از لیست غذا (منوی سابق !) چیزی انتخاب نکنید کوچکترین خدماتی به شما ارائه می شود؟

آیا وقتی وارد نمایشگاه اتومبیل شده اید و حساب بانکی تان به شما اجازه خرید هر مدل ماشینی که بخواهید را می دهد، بدون انتخاب و خواستن یک مدل خاص ماشین، چیزی به شما تعلق می گیرد؟

تا ذهن شما به درستی نفهمد که چه میخواهید هیچ اتفاقی نخواهد افتاد.
تا وقتی نمیدانید دقیقا چه می خواهید تقصیر ها را بر گردن قانون جذب نیاندازید.

راه حــل :
مشکل در این است که ذهن شما شبیه کریستال نشده است. تا وقتی که اهداف شما همچون کریستال شفاف نشده باشند خبری از انمام مرحله اول نیست.

در این مرحله شما باید به صورت منظم فرکانس هایی به کائنات بفرستید. وقتی اهداف شما شفاف نیست فرکانس های ارسالی خیلی دقیق نخواهند بود.

تمرین : یک تنگ آب  (البته خالی از آب) را بردارید و با یک دستمال حسابی آن را برق بیاندازید. حالا یک تکه شیشه یا هر نوع  جسم براقی را داخل آن بگذارید. حالا تنگ را زیر نور قرار بدهید (قبول دارم که شبیه آزمایش های علوم دوران مدرسه ابتدایی شد اما، بگذارید ادامه بدهیم)  چه میبینید؟

این همان چیزی است که ذهن شما باید به ان تبدیل بشود !  یک چیز براق داخل یک سطح شیشه ای ومقاوم!

 

مشکل شماره دو:
نمیتوانم تصور شفافی از خواسته هایم داشته باشم

تصویر سازی ناقص فقط و فقط یک دلیل دارد : ذهن شما هنوز تحت اختیار شما نیست.
قانون جذب همه چیز را جذب نمی کند تنها به این دلیل که آن چیز هایی که جذب نمی شوند شفاف نبوده اند. انرژی –ای متمرکزی نداشته اند.

دوباره به داخل نمایشگاه اتوموبیل بر می گردیم: وقتی اتوموبیل مازراتی یک میلیاردی خود را به طور شفاف  خواستید، بدون بنزین، بدون سوییچ ماشین حرکتی نخواهد کرد.

 

راه حــل:
شفاف کردن خواسته ها کار سختی نیست و فقط عادت کردن ذهن شما به سال ها قضاوت و دسته بندی هر چیز و ادغام شدن خاطرات و خواسته ها و امید ها با یکدیگر، برای این که خواسته های خودتان را شفاف ببینید ناچارید شبیه سازی کنید.

همین حالا کاغذ و قلم بردارید و شفاف ترین چیز هایی که در زندگی شما وجود دارند را بنویسید. سخت است؟ صد در صد !

این که در ابتدای این تمرین ذهنتان به هر جایی پرت بشود کاملا عادی خواهد بود. اما فراموش نکنید که انضباط لازمه تمرکز و کنترل ذهن است.

وقتی این لیست را به خوبی وخوشی تمام کردید حالا تازه در نقطه ای قرار گرفته اید که می توانید بگویید:

یک دید واقعی به شفاف کردن رویاهایتان پیدا کرده اید.”

 

جان فیلیپ هلند
جان فلیپ هلند

 

حــرف آخــر در رفع اتهامات از قانون جذب  :
اگر حس میکنید قانون جذب شوخی بزرگی بوده که عده ای کلاه بردار با رویاهایتان انجام داده اند درست فکر میکنید! اگر فکر میکنید که بدون تلاش هیچوقت نمی توان به غیر ممکن ها دست پیدا کرد و قانون جذب برای تنبل های متوهم است هم درست فکر میکنید!  قانون جذب همه این ها را به شما بر میگرداند!

آدم هایی که باقانون جذب شگفتی های زیادی به وجود آورده اند – گاهی بدون این خودشان این را بدانند–  هیچکدام  هیچ وقت از قانون جذب استفاده نکرده اند! آن ها به معنای واقعی کلام، با قانون جذب زندگی می کنند. شاید همه اتهامات، از کج فهمی در این مورد آغاز می شود.

در همین زمینه،

12 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. کاربر سوخت جت rvin می‌گوید

  جالب بود و ذهن منو در مورد قانون جذب بازتر کرد. نیاز به مطالعه بیشتر دارم اما دوستش دارم و یقینا بهش باور دارم.

 2. کاربر سوخت جت ده می‌گوید

  خود قانون جذب صرفا یک توهمه
  این که میگن تجسم کن و… درسته اما ربطی به قانون جذب نداره تجسم و.. صرفا شما رو بیشتر باانگیزه میکنه که کار کنید و برسید به اون چیز نه اینکه (دنیا و کائنات و از این مسخره بازیا) بفرستنش برای شما
  اگه خودتون نرید و چیزی که باید رو بدست بیارید هیچ چیز (کائنات و..) نمیتونن کمکی به شما کنن

  1. کاربر سوخت جت می می‌گوید

   سید ایمان عظیمی
   با سلام و عرض ادب
   اگر:
   1- شما اعتقاد داشته باشید که تمام دنیا بر اساس فرکانس و انرژی است، و اگر
   2- دستاوردهای علم کوانتوم در زمینه ی ذره-موج رو قبول کنید اونجا که میگه الکترون بسته به اینکه به آن توجه شود و مورد مشاهده قرار گیرد یا نگیرد، از حالت ذره به حالت موج تغییر میکند،
   3- اون وقت این مساله رو در کنار توصیه های ادیان قرار دهید که میگویند بخواهید تا به شما داده شود،
   4- سپس با اعتقاد متافیزیسین ها مقایسه کنید که میگن در درون ما یک منِ معنوی یا همزاد وجود دارد که وظیفه اش پاسخ به اشتیاق همزاد خود(یعنی ما) است و بر اساس اشتیاق درونی ما(مثبت یا منفی) دنبال عوامل تحقق آن در دنیای بیرون میگرده، اون وقت به این راحتی نمی تونید وجود قوانینی پیشرفته مثل جذب رو رد کنید. هرچند، همین مقاله ی بالا، بسیار عالی و ریز، نکاتی رو بیان کرد.. باسپاس

  2. کاربر سوخت جت ری می‌گوید

   کاملا موافقم … کائنات برای ما کاری نمیکنه و خنثی هستش. ما هستیم که با تغییر دیدگاه ها و ساخت ویژن میتونیم یکسری مسائل رو با دقت بیشتری دریافت کنیم و به سمتش بریم. دنیا برای کسی فرش قرمز پهن نمیکنه …

  3. کاربر سوخت جت فی می‌گوید

   اصلا اینکه بگیم یک قانونه این اشتباهاهه درکل یه چیزای داره که تقریبا درسته وبیشتر چیزاش غیر علمیه

 3. کاربر سوخت جت ده می‌گوید

  من از قانون جذب اطلاعی نداشتم .با کلیپ صوتی یک استاد جذب اشنا شدم . برای بار سوم که به ان گوش دادم توانستم تصویر سازی از خانه مورد علاقه ام را داشته باشم. باور نمیکنید همون لحظه تصمیم گرفتم فردا برم بانک و بعد از ۸ ماه خونه مورد نظرم رو قولنامه کردم . قانون جذب برای من کار کرد . قدیمی های ما هم گفته اند خواستن .توانستن است . پس این خواستن همان ask هست . موفق باشید

 4. کاربر سوخت جت yarg می‌گوید

  با سلام
  مطلب خیلی عالی ای بود. واقعا فیلم راز نواقصی داشت .کلیت آموزه خوب بیان شده بود ولی به نقش اقدام آگاهانه اشاره ای نشده بود چون نشانه ی ایمان فعال فقط اقدام موثر هستش. دوم اینکه به جای قدرت اصلی که خداوند بزرگه یه رده پایینتر و قوانین خداوند بیشتر عامل عملکرد قانون جذب بیان شده است درسته که خدا این جهان رو با قوانین و سنتهای تغییرناپذیر خودش اداره می کنه (که یکیش هم قانون ارتعاش هست) ولی به نظر من بهتر بود به خود خداوند هم در این مستند به عنوان تنها نیروی حاکم بر جهان هستی که خیر مطلق هست اشاره می شد. باتشکر بابت مطالب ارزندتون

 5. کاربر سوخت جت d123 می‌گوید

  خیلی عالی بود مرسی

 6. کاربر سوخت جت refn می‌گوید

  جای این مقاله خالی بود
  واقعا لازم بود و خیلی خوب بود

 7. کاربر سوخت جت d123 می‌گوید

  مرسی عالی بود مخصوصا آخرش

 8. کاربر سوخت جت raha می‌گوید

  حداقل شما برای اینکه اتهام تجاری بودنشو بردارید،،میخواستید بدون شرط پروژه سوخت انتشارش بدید.،،، دلتون نیومد..؟

  1. کاربر سوخت جت dmin می‌گوید

   دوست عزیز بعضی از مطالب مختص اعضای پروژه سوخت جت هستند و امکان انتشار عمومی آنها نیست، روزانه مطالب عمومی نیز برای عموم بازدیدکنندگان سایت نیز بر روی وبسایت قرار گرفته میشود که اعضای غیر میتوانند از آنها استفاده کنند.

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**