زهر انتقاد – چرا انتقاد کردن تیری است که به سمت خودمان روانه می‌کنیم؟

انتقاد کردن کار ساده‌ای است. نیاز به هیچ ابزار و عقل سلیمی ندارد. کافی است بنشینید و در مورد یکی از دوستان آشنایان و اعضای خانواده‌تان یا هر کس دیگری انتقاد کنید. انتقاد در مورد رفتار در مورد حرف‌ها و اعمال و نتایجی که دیگران در زندگی‌شان به دست آورده‌اند.

شاید در وهله‌ی اول انتقاد کردن نوعی تسکین برا برایمان فراهم کند. که می‌توانیم خیالمان را با آن راحت کنیم که دیگران پر از عیب و ایراد هستن و این ما هستیم که بهتریم. شاید این را به زبان نگوییم اما انتقاد کردن دقیقا همچین حسی به ما می‌دهد.

اما قضیه جدی‌تر از این‌هاست. پشت این حرف‌هایی ساده‌ای که پشت هر کسی یا جلوی رویش می‌زنید آسیب‌هایی روانی خفته است که اگر از آن‌ها خبردار نباشید و بخواهید همینطور ادامه دهید آسیبی که به خودتان، اهداف‌تان و زندگی‌تان می‌زنید بسیار جدی خواهد بود.

دانلود این پادکست

مقالات مرتبط:
3 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
  1. کاربر سوخت جت mmad می‌گوید

    سلام .خسته نباشید .دوست دارم این پیام اقای رنه سینانی ببینه .من سه تا از پادکست هاتون رو گوش دادم .اولیش پادکست شما با اقای بادکوبه بود از اونجا خود به خود تغراتی تو زندگیم داشتم که تا حالا تجربش نکردم .پادکست دومی که خیلی خیلی خوب بود.یعنی خاطر هام زنده شدن .یه روزایی منم پول نهار نداشتم…………. بجاش فقط کار میکردم تو یه گاراژ .و کار کردن توی اون گاراژ خیلی سخت بود .و روزای که میشه پیاده رفت تاکسی معنا نداشت .خدارو شکر الان تو یه شرکت معتبر کار میکنم .و از امروز فکر ۱۴۰۳ رو میکنم به اسم برنا .ارزوی صحت سلامت

  2. کاربر سوخت جت ضا می‌گوید

    خیلی جالب بود پس از این به بعد سعی میکنم روی تحسین کردن دیگران بیشتر تمرکز کنم

  3. کاربر سوخت جت ضا می‌گوید

    اکثر مردم دنبال فرافکنی هستن،با انتقاد از دیگران ذهنشون از عیبای خودشون دور میشه و احساس ارامش میکنن،البته موقتی هست و حس بد بهشون برمیگرده

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**