زهر انتقاد – چرا انتقاد کردن تیری است که به سمت خودمان روانه می‌کنیم؟

انتقاد کردن کار ساده‌ای است. نیاز به هیچ ابزار و عقل سلیمی ندارد. کافی است بنشینید و در مورد یکی از دوستان آشنایان و اعضای خانواده‌تان یا هر کس دیگری انتقاد کنید. انتقاد در مورد رفتار در مورد حرف‌ها و اعمال و نتایجی که دیگران در زندگی‌شان به دست آورده‌اند.

شاید در وهله‌ی اول انتقاد کردن نوعی تسکین برا برایمان فراهم کند. که می‌توانیم خیالمان را با آن راحت کنیم که دیگران پر از عیب و ایراد هستن و این ما هستیم که بهتریم. شاید این را به زبان نگوییم اما انتقاد کردن دقیقا همچین حسی به ما می‌دهد.

اما قضیه جدی‌تر از این‌هاست. پشت این حرف‌هایی ساده‌ای که پشت هر کسی یا جلوی رویش می‌زنید آسیب‌هایی روانی خفته است که اگر از آن‌ها خبردار نباشید و بخواهید همینطور ادامه دهید آسیبی که به خودتان، اهداف‌تان و زندگی‌تان می‌زنید بسیار جدی خواهد بود.

دانلود این پادکست

2 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
  1. محمدرضا می گوید

    خیلی جالب بود پس از این به بعد سعی میکنم روی تحسین کردن دیگران بیشتر تمرکز کنم

  2. محمدرضا می گوید

    اکثر مردم دنبال فرافکنی هستن،با انتقاد از دیگران ذهنشون از عیبای خودشون دور میشه و احساس ارامش میکنن،البته موقتی هست و حس بد بهشون برمیگرده

دیدگاه تان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**