سوپرمن واقعی کیست؟ و چه رازی پشت موفقیت‌هایش است؟

خیلی‌ها شخصیت افسانه‌ای سوپرمن را با نام «کریستوفر ریو» می‌شناسند و همان طور که میلیون‌ها نفر می‌دانند او در اوج موفقیتش در این نقش در اثر یک تصادف تأسف بار از فلج شد و دیگر نمی‌توانست کارهای خودش را خودش انجام بدهد.

کریس با حمایت همسرش،دِینا،مقاومت کرد و به زندگی برگشت.او یکی از حامیان توانا و معروف حمایت از تحقیقات در زمینه‌ی مراقبت و درمان فلج‌های ناشی از آسیب دیدگی نخاع و دیگر اختلالات سیستم عصبی مرکزی شد.

بنیادی که در حال حاضر به نام اوست بیش از 55 میلیون دلار بودجه تحقیقاتی را در اختیار بهترین عصب‌شناسان دنیا قرار داده است و بیش از هفت میلیون دلار به سازمان‌های غیرانتفاعی که در راه رفاه زندگی افراد فلج  فعالیت دارند کمک کرده است.

کریستوفر ریو به شجاعت و امید،معنای تازه‌ای بخشید.قدرت،اراده و دلسوزی او برای همه‌ی مردم دنیا الهام بخش بود.

کریستوفر ریو ده درس به ما یاد داد و مطمئن هستم که این درس‌ها به درد شما هم می‌خورند و اگر از دل و جان آن‌ها را بپذیرید و به آن‌ها عمل کنید زندگی شما هم تغییر خواهد کرد.

۱ » ابتدا به خودتان نیرو دهید:

تنها راه برقراری ارتباط با دیگران این است که ابتدا با خودتان ارتباط برقرار کنید.همدلی، سازگاری و احساس مسئولیت حاصل مقدم شمردن، شناختن و درک خویشتن است.

راهکار: هر روز وقتی را به این کار اختصاص دهید که در مورد روز، هفته، ماه، یا سالی که گذشت فکر کنید، به حرف‌هایی که به زبان می‌آوردید و کارهایی که انجام داده‌اید فکر کنید و این سؤال مهم را از خودتان بپرسید:«آیا من هماهنگ با باورها و ارزش‌هایم حرکت می‌کنم»؟

Remembering Christopher Reeve: That one time he called Superman a 'risk', Entertainment News | wionews.com

۲ » حکم قطعی صادر نکنید:

هیچ چیزی قطعی نیست! هر کس که می‌گوید چیزی غیرممکن است یعنی ایمان، استقامت و باور را نمی‌شناسد. زمانی بود که مردم فکر می‌کردند زمین مسطح است، کریستف کلمب این باور را باطل کرد و تغییر شگفت‌انگیزی در زندگی بشر به وجود آورد. کریستوفر ریو این سوپرمن واقعی بعد از آن تصادف نباید تا آن مدت زنده می‌ماند و تا آن اندازه موفق می‌شد.

راهکار: آیا تا به حال شده است که یکی از این حکم‌های قطعی را بپذیرید آن هم فقط به این بهانه که «احتیاط شرط عقل است»؟ همه‌ی مرزها و محدودیت‌هایی را که خودتان به خودتان تحمیل کرده‌اید یا دیگران در ذهن‌تان ایجاد کرده‌اند از بین ببرید.

۳ » مثل سوپر من واقعی رقیبی محترم و پُر ابهت باشید:

Christopher Reeve Superman Archival Pigment Print Framed in White from Galerie Prints for sale at Pamonoهر دو این ویژگی‌ها مهم‌اند. کاری کنید که رقیب‌هایتان به شما احترام بگذارند و همچنین بدانند که هر بار که با آن‌ها مسابقه می‌دهید می‌خواهید برنده شوید.

راهکار: به رقیبهایتان نزدیک شوید و به آن‌ها هم اجازه‌ دهید که به شما نزدیک شوند ولی فقط از نظر فیزیکی با آن‌ها به احترام و مهربانی برخورد کنید ولی چشم از جایزه‌ی مسابقه و هدف‌تان برندارید.

۴ » هر چه زودتر حرکت کنید.:

برای آماده شدن وقت ندارید. وقتی هدفی برای خودتان تعیین می‌کنید، تصمیمی می‌گیرید یا گرفتاری و مشکلی برایتان پیش می‌آید فوراً دست به کار شوید. اتفاقی که برای کریستوفر ریو افتاد چیزی نبود که او بتواند از قبل برای آن آمادگی داشته باشد. کریستوفر می‌دانست که اگر فوراً دست به کار نشود و راهی برای درمان خودش پیدا نکند و نتواند راه برود، مردن از چنین زندگی بهتر است.

راهکار: تصمیم بگیرید. وقتی تصمیم می‌گیرید که به آرزو یا هدفی برسید هرگز اجازه ندهید هیچ کس یا هیچ چیزی مانع‌تان شود.

۵ » شما بیشتر از آنچه که فکر می‌کنید استعداد دارید:

شما از همه‌ی منابع لازم برای داشتن یک زندگی فوق‌العاده برخوردارید. باور کنید که استعدادهای زیادی دارید و از استعدادهایتان استفاده کنید.

راهکار: سؤال‌های شرطی از خودتان بپرسید، مثلاً بپرسید چه می‌شد اگر من می‌توانستم در کمتر از سه دقیقه یک مایل بدوم؟ چه می‌شد اگر بدون هیچ انتظاری به دیگران محبت می‌کردم؟

۶ » به خودتان فرصت بدهید – شما لیاقتش را دارید:

اجازه بدهید که مردم شما را دوست داشته باشند. رویاها و آرزوهایتان را به کسانی بگویید که می‌توانند، دوست دارند و می‌خواهند به شما کمک کنند. وقتی که شکست می‌خورید یا به نتیجه‌ی دلخواه‌تان نمی‌رسید خودخوری نکنید. (این را هم بخوانید: 14 دلیل تسلیم شدن و بی انگیزگی که قاتل واقعی رویاهایتان هستند +‌ راه‌حل)

راهکار: هر اتفاقی یک تجربه است. اتفاقاتی که در زندگی‌مان می‌افتند ارزش وجودمان را تعیین نمی‌کنند. مهم‌ترین عقیده و نظری که در زندگی دارید باید در مورد خودتان باشد.

۷ » هیچ چیز غیرممکن نیست:

از قدرت خودتان استفاده کنید و ایمان داشته باشید که وقتی تصمیم بگیرید می‌توانید بر هر مانعی غلبه کنید و به هر چیزی که می‌خواهید برسید. جمله‌ی «هیچ چیز غیر ممکن نیست» یک طرز فکر است که همه‌ی ما باید آن را بپذیریم.

راهکار: ایمان یعنی استقامت. اگر اعتقاد داشته باشید که می‌توانید پس می‌توانید.

۸ » احساس کمبود را در خودتان نادیده بگیرید:

اگر سوپرمن واقعی هم باشید همیشه کسی پیدا می‌شود که از شما بهتر باشد. مهم این است که شما در حال انجام دادن چه کاری هستید و هدف‌های شما چه هستند. مرغ همسایه همیشه غاز است و این فرضیه همیشه غلط است. اگر به استعدادهایتان احترام بگذارید و به رویاها و اهداف‌تان محکم بچسبید نوبت شما هم می‌رسد. به خودتان حرف‌های منفی نزنید و فکر منفی نکنید. در واقع همیشه فقط نصف لیوان پُر است، همیشه آسمان نیمه آفتابی است و هیچ چیز کاملاً ایده‌آل نیست. تشخیص این تفاوت‌های کوچک، بسیار به نفع‌تان خواهند بود.

راهکار: همیشه از ذهن و بدنتان مراقبت کنید و مواظب چیزهایی باشید که اجازه می‌دهید واردشان بشوند. ذهن و جسم‌تان ارزشمندترین دارایی‌های شما هستند.

۹ » منفی‌بافی قدرت‌تان را از بین می‌برد:

به هر قیمتی که شده از منفی‌بافی پرهیز کنید.از آدم‌های منفی باف، اخبار منفی، افکار منفی و هر کس و هر چیز منفی که رویاهایتان را از شما می‌دزدد پرهیز کنید. قرار است که شما به یک فرمانروا تبدیل شوید پس ابتدا رهبری زندگی‌ خودتان را به دست بگیرید.

راهکار: همانطور که قدرت شما از وجود خودتان نشئت می‌گیرد. مثبت اندیشی هم از وجود شما آغاز می‌شود. منفی‌بافی، انرژی، امید و خلاقیت، ایمان و قدرت شما را برای مقاومت از بین می‌برد. دور و برتان را پُر از افراد و چیزهایی کنید که احساس خوبی در شما ایجاد می‌کنند. زندگی کوتاه‌تر از آن است که حتی لحظه‌ای از آن را با غم و غصه بگذرانید؛ پس همیشه شاد باشید.

۱۰ » حق ندارید تسلیم شوید:

وقتی دِینا به کریستوفر گفت که هنوز او را دوست دارد و او همان کریستوفر قبلی است او حق نداشت تسلیم شود. او می‌دانست که فقط یک حق انتخاب دارد و فقط یک بار می‌تواند زندگی کند و میراث ماندگاری از خودش به جا بگذارد.

تسلیم شدن تا ابد ادامه دارد. کسانی که تسلیم می‌شوند هرگز برنده نخواهند شد و برندگان هرگز تسلیم نمی‌شوند. شما خود به خود هیچ حق و حقوقی در نزدیکی پیدا نمی‌کنید ولی این حق را دارید که بهترین باشید. می‌خواهید چه میراثی از خودتان باقی بگذارید؟ می‌خواهید چه چیزی خلق کنید؟ هدف‌تان از زندگی کردن در این دنیا چیست؟

راهکار: اگر هنوز استعداد‌تان را کشف نکرده‌اید خوشحال باشید چون به زودی استعدادتان را کشف خواهید کرد و اگر آن را کشف کرده‌اید با شور و شوق از آن استفاده کنید.

اگر این زندگی هیچ پایان باشکوهی نداشته باشد و اگر هیچ کدام از کارهایی که ما انجام می‌دهیم مهم نباشد پس مسأله‌ی مهمی که وجود دارد کارهایی است که ما انجام می‌دهیم.پس حالا پیش به سوی هدف…

دیدگاه تان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**