چطور به سادگی شغل رویایی خودمان را پیدا کنیم؟

این تکنیک ساده را یکبار امتحان کنید...

آیا 18 سالگی‌تان را به خاطر دارید؟
هرکس از شما می‌پرسید چه شغلی را در آینده خواهید داشت، چه جوابی می‌دادید؟ یا بهتر است این‌گونه برسی کنید که آیا امروز بعد از گذشت چند سال در همان شغلی که در 18 سالگی به آن فکر می‌کردید هستید؟

 به دنبال شغل رویاییبه‌هرحال اتفاقات فراوانی در سر راه ما قرار می‌گیرد و باعث می‌شود تا در اوج جوانی در مسیرهای مختلف کاری قرار بگیریم، انتخاب‌های غلط شغلی، ورود به کسب‌وکارهایی که توانایی انجام آن را نداریم، با فاکتور قرار دادن درآمد در انتخاب نوع شغل، همه و همه جز عواملی هستند که ما را به سمت یک شغل می‌کشاند که شاید سال‌ها در حال انجام آن هستیم؛

اما اگر عمیقاً به آن فکر کنیم خواهیم دید که این کاری نیست که می‌خواستیم…

» یک سوال خوب : دارم چه غلطی می‌کنم؟

به نظر من این اولین جمله ایست که در راه پیدا کردن شغل رؤیایی باید به خودتان بگوید…

داخل اتاقتان بروید، اگر می‌توانید خودتان را حبس کنید عمیقاً از خودتان بپرسید که

خب اگر این سوالات یکم ذهن‌ت رو مشغول کرده و دنبال جواب هستی، این مقاله را تا انتها بخوانید…
اگر شما هم مثل من «واقعا» به دنبال جواب هستید؟ پس قلم کاغذ خود را بردارید چون قرار است در ادامه مطلب چند کار مهم را انجام دهیم تا شاید در آخر مسیر به شغل مورد علاقه و مناسب خود دست پیدا کنید.
یا مرگ یا موفیت

» رویای خود را نقاشی کنید

رویایتان چطور است؟ خود را در بهترین حالت در چه شغلی تصور می‌کنید؟ آن را روی کاغذ بیاورید حتی اگر مثل من نقاشی شما خوب نباشد.

به منافع فکر نکنید فقط و فقط آن چیزی که قلبا درون شما وجود دارد بکشید…

اگر از شغل رؤیای خود می‌ترسید پس چشمانتان را هم می‌توانید ببندید، فقط سعی کنید بدون هیچ پیش‌فرضی شغل رؤیایی‌تان را روی کاغذ بیاورید.

زمانی که به کاغذ نگاه می‌کنید لحظه مهمی است… اگر شغلی که نقاشی کرده‌اید همین شغل فعلی‌تان است که شما اکنون در رویایتان حضور دارید، اما اگر شغل دیگری است پس بهتر است رفتن به سمت آن را از طریق ادامه این مطلب پیگیر شوید.

» قدم بعدیت : باورش کن

باور و ایمان رسیدن به  هدف از هر چیزی مهم‌تر است، همیشه بگو که بله منم می‌توانم.

برای خودت مثال‌های بیاور از افرادی که موفق شده‌اند و دائم تکرار کن که من هم مانند استیو جابر، بیل گیتس، علی دایی، دیکاپریو، رونالدو، زاکربرگ و …. می‌توانم همان‌طور که آن‌ها انسان بودند و یک هدف داشتند من هم انسان هستم و یک هدف دارم.

» ببینش

دیدن خیلی مهم است، دائماً رویای خود را ببینید؛ از همین نقاشی بد روی کاغذ تا حقیقتی که به آن دست پیدا می‌کنی، از یکی از دوستانی که موفق شده بود بعد از بارها شکست خوردن موفق شود پرسیدم که چه شد که نا امید نشدی؟

گفت : ببین، من هر وقت خسته و نا امید می‌شدم، یک گوشه می‌نشستم، چشم‌هایم را می‌بستم و عمیقاً آن چیزهایی را تصور می‌کردم که در صورت موفق شدن می‌توانم به آن‌ها دست پیدا کنم.

حالا این مزایا می‌تواند پول، قدرت، شهرت و خانه خوب باشد. در کل فرقی نمی‌کند، مهم این است که باور کنی که اگر موفق شوی کل زندگی‌ات تغییر می‌کند و اگر موفق نشوی همین که هستی خواهی بود و هیچ‌چیز را از دست نمی‌دهی.

» یا مرگ یا موفقیت…

من به‌طور شخصی برای بسیاری از خلاف‌کارها (راجع‌به آنها میتوانید از اینجا بخوانید) احترام قائلم، دلیل این است که آن‌ها برای رسیدن به هدفشان خود قید همه چیز را می‌زنند، با اینکه می‌دانند ممکن است کشته یا دستگیر شوند اما بازهم اقدام می‌کنند.

شاید فلسفه‌شان این است که آن‌ها نمی‌توانند بدون رویای‌شان زندگی کنند و با خود میگویند یا موفقیت یا مرگ!

 

» حالا وقتِ نقشه کشیدن است،

شبیه به فیلم «شغل ایتالیایی» هر موفقیتی به نقشه نیاز دارد، خوب تحقیق کنید، همه چیز را در نظر بگیرید، دیر عمل کنید اما خوب عمل کنید. به همه‌ی جزئیات خوب فکر کنید، از هیچ مسئله‌ای به راحتی نگذرید. زمان‌بندی کنید و خود را موظف به آن عمل بدانید

 

» کار مقدس من

باید از همه چیز بگذرید، از امروز هدف شما کتاب مقدس شما خواهد بود.
از آن به شدت مراقبت کنید، نگذارید کسی آن را با ناامید کردن از شما بدزدد، شما باید مسیح باشید، آفریده شده‌اید تا این کار را انجام دهید…

اگر موفق شوید که پیروز شده‌اید و اگر نه در راه این کار جان خواهید داد.
پس با احترام به رویایتان نگاه کنید، مراقبش باشید. به هیچ‌وجه پا پس نکشید، آن را از هر گزندی حفظ کنید تا برایتان باقی بماند.


در همین زمینه مقالات زیر را هم حتما بخوانید :

10 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. کاربر سوخت جت نا می‌گوید

  از بچگی انقدری تو مخم کردن که برم دکتر بشم هیچ رویایی پیدا نکردم وپشت کنکوری بدبخت موندم

 2. کاربر سوخت جت ی. می‌گوید

  هر جور فکر میکنم رویایی ندارم

 3. کاربر سوخت جت ی. می‌گوید

  سلام
  من چیزی به ذهنم نمیرسه چه کار کنم؟

 4. کاربر سوخت جت ضا می‌گوید

  عالی بود این مقاله…
  من که امسال کنکور تجربی دارم و بخاطر فشار اطرافیان مجبورم خودمو ثابت کنم که من عرضه انجام هرکاری رو که بخوام دارم!! بعدش هر وقت رتبه خوب اوردم اونوقت قراره برم دنبال رویاهام و اهدافم!!
  من از 5 سالگی با کامپیوتر بزرگ شدم. چند زبون رو یاد گرفتم و با اغلب نرم افزار های گرافیکی کار کردم.
  من از 15 سالگی تیم تشکیل دادم و روی جلوه های ویژه کار کردم. تو 16 سالگی از تلگرام و اینستا پول میزدم.
  الان فهمیدم که راهو اشتباه اومدم و مجبورم فعلا ادامه بدم تا ثابت کنم میتونم تو هرکاری خوب باشم. اما اینکه برخلاف میل باطنیم و ندای درونم دارم عمل میکنم خیلی آزارم میده. راه حلی دارین براش؟

  1. کاربر سوخت جت مد می‌گوید

   ثابت کردن اینکه من توی هر کاری برم موفق میشم برای چشم و هم چشمی خوب نیست (باور سازنده ایه ولی اینکه بخوای ثابتش کنی حتما نمیشه).هرچقدرم سعی کنی خودت رو تو حوزه های مختلف ثابت کنی میبینی بازم یک سری حرفه ها هستن ک خودتو ثابت نکردی

 5. کاربر سوخت جت yash می‌گوید

  برای رویای تان احترام قائل شوید تا آینده برایتان احترام قائل شود . . .

 6. کاربر سوخت جت 7000 می‌گوید

  برای انسان حد ومرزی وجود ندارد موافقم

 7. کاربر سوخت جت amkj می‌گوید

  نظرتون در مورد استعداد چیه ؟ بنظرتون اصلا چیزی به اسم استعداد داریم ؟!!!
  من علایق زیادی دارم(روانشناسی،بازاریابی و برنامه نویسی، کارافرینی)، اما نمیدونم کدوم شون رو انتخاب کنم برای شغل و حرفه اینده ام! توی ترکیب شون هم نتیجه جالبی نگرفتم از ترکیب شون!

  1. کاربر سوخت جت asin می‌گوید

   سلام منم مثل شما
   چند موضوع هست که بهشون علاقه دارم
   اولیش هوش مصنوعی و رباتیک هستش
   دومیش تولیدی زدنه (تولید محصول نو و کاربردی)
   سومیش هم بورس و سرمایه گذاری
   چهارمیشم روانشناسی و فلسفه و بحثهای عقیدتیه
   موندم کدوم رو پیگیر بشم که آخر عمری پشیمون نشم

  2. کاربر سوخت جت 1024 می‌گوید

   منم همین طورم اما یکیش شمارو به هیجان میاره و من علاقه مند با ساخت گجت های هوشمند هستم و کار فعلیم برنامه نویسی خوشحال میشم یه تبادل باهم داشته باشیم

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**