شما نباید سخت کار کنید ! [به خاطر این 10 دلیل]

شما نباید سخت کار کنید !
[به خاطر این 10 دلیل]

وقتش رسیده که کارکردن های بیش از اندازه و خسته کننده ای را که شما و اطرافیانتان را کلافه کرده ،یکبار برای همیشه متوقفش کنید.

نام  میتا دیرا نویسنده و روزنامه نگار 24 ساله (پس زمینه عکس اختصاصی این مقاله) زمانی در شبکه های اجتماعی بر سر زبان ها افتاد که ایشان جمله ای را منتشر کرده بود “30 ساعت است که دارم کار میکنم و هنوز اونقدر قوی ام که میتونم ادامه بدم…” که چند ساعت بعد از انتشار آن به کما رفت و دار فانی را وداع گفت.

پزشکان دلیل مرگ او را کار کردن افراطی، خستگی بیش از اندازه و نوشیدن نوشیدنی نیروزایی که جنبه مصرف عمومی دارد، اعلام کردند…

داستان واقعی فوق یک خبر نبود. بلکه یک زنگ خطر بود برای کارآفرینان جوانی که تصور میکنند برای پول بیشتر درآوردن باید بیشتر کار کنند، خیر. این باور منسوخ شده و علت کسب پول بیشتر چیزهای دیگری اعلام شده که سخت کار کردن حتی جزو موارد 1 تا 20 این لیست علت ها هم نمیتواند باشد !

زمانی که کارآفرینان شروع به راه اندازی کسب و کارشان میکنند و یا حتی کارمندی که میداند با کار کردن خارج از شرکت اضافه حقوق میگیرد (در هر دو حالت فرد راه پول درآوردن با کار کردن را یافته) شروع میکنند به شدت کار کردن تا پول بیشتری تولید کنند و عموما این طرزفکر را دارند که “فعلا پول دربیاریم بعدا وقت استراحت کردن زیاده…”این یعنی پایان ماجرا و هرگز ثروتمند نشدن…

چرا؟ چون شما به طور آشکار زمان + سلامتی تان را با پول معاوضه میکنید.
هرچقدر بیشتر و سخت تر کار کنید = پول بیشتری کسب میکنید

این راه پول درآوردن شما را ثروتمند نمیکند. تنها کاری که میکند شما را به شدت خسته و ناکارآمد میکند در مقابل اندکی پول که میتوانستید با هشیاری چند برابر آنرا راحت تر بدست آورید.

اما واقعا چرا کار زیاد مضر است؟ چرا افرادی که بیشتر کار میکنند پول کمتری کسب میکنند؟ چرا ضرر کم خوابی بیشتر از منفعت آن است؟ چرا هر کار سختی را برای پول شروع میکنیم هیچوقت تمام نمیشود؟ و … این مقاله قصد دارد به زبان ساده یکبار برای همیشه به شما نشان دهد چرا کار سخت و طاقت فرسا (برای پول) مفید نیست و باید سریع این چرخه مخرب خلاص شوید :

شما نباید سخت کار کنید ، به خاطر این 10 دلیل :

1. کمیت، کیفیت را نابود میکند :
به درجه عالی رسیدن در کاری که میکنید واقعا تصمیم خوبی است. اما هرچقدر کارهای بیشتری برای انجام دادن داشته باشید احتمال عالی تحویل دادن کارها کمتر میشود.

از همین امروز چند وظیفه و کاری که قرار است انجام دهید را خیلی شیک و مرتب کنار بگذارید (و یا به صاحب کارتان اعلام کنید که آنها را کنار گذاشتید) و سراغ کارهایی بروید که بیشتری سود رابرایتان خواهد داشت.

 

 

11 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. کاربر سوخت جت ahdi می‌گوید

  سلام برشما واقعا طرز فکر خوبیه منم چون دیگه از این موضوع خسته شدم و طرز فکرمو عوض کردم و حتی از این تکنیک استفاده کردم به جای ایران اسم کشورمو گذاشتم mw مخفف my world تا تحت تاثیر این حرف ها قرار نگیرم و در اخر ایران و ما می سازیم و فقط توصیم خوندن کتاب تا این حرف ها برن کنار

 2. کاربر سوخت جت m.ba می‌گوید

  واقعا نظر من و درباره کار زیاد تغییر داد.

 3. کاربر سوخت جت 1234 می‌گوید

  به نظرم ايران کشوري ست زيبا …. اما در سال هاي اخير همه در حال گله و شکايت از اينکه اينجا ايران است هستيم…. با توجه به مطالب اين سايت، اجتماعي با اين طرز فکر به شدت نابود کننده است….. پس بيايم فکرهاي زيبا را گسترش دهيم ، از اميدواري و پيشرفت کشور با هم صحبت کنيم …. همين کار به ظاهر ساده باعث مي شود لحظه اي چشمه اي شروع به جوشيدن کند…. اگر دوستان شما هم اين از شما بياموزند اين چشمه ها را ايجاد کنند سيلي از اميد به وجود مي آيد و حتما حرکتي ايجاد مي شود.
  به اين حرکت معتقدم …. پس بيايم اگر اشتباهي وجود دارد در جهت عکس حرکت کنيم و به دوستانمان نيز يياموزيم به جاي انتقاد از کاري که ديگران و خودمان انجام مي دهيم ابتدا آن را در خودمان اصلاح کنيم.

  1. کاربر سوخت جت ahdi می‌گوید

   سلام برشما واقعا طرز فکر خوبیه منم چون دیگه از این موضوع خسته شدم و طرز فکرمو عوض کردم و حتی از این تکنیک استفاده کردم به جای ایران اسم کشورمو گذاشتم mw مخفف my world تا تحت تاثیر این حرف ها قرار نگیرم و در اخر ایران و ما می سازیم و فقط توصیم خوندن کتاب تا این حرف ها برن کنار

 4. کاربر سوخت جت No.1 می‌گوید

  برا منی که جوونم و فکر میکنم واقعا با بیخوابی و کار و برنامه زیاد میتونم موفق شم واقعا لازم بود. باید این مطلب رو هی به خودم گوش زد کنم
  ممنون

 5. کاربر سوخت جت harp می‌گوید

  من به شخصه تا حالا 2 تا کار رو تجربه کردم و در مورده هر کدوم کلی زحمت کشیدم و نتایج رضایت بخشی به دست آوردم , ولی از یه جایی به بعد به دلایلی دیگه تحته هیچ شرایطی نتونستم ادامه بدم …نمیخوام بگم خودم مقصر نیستم ولی تاثیر عوامل محیطی بیشتر از تلاش ماست مخصوصا تو این سیستم که رانت و بی ثباتی اقتصادی کاملا مشهوده …..کلی هم دلیل دارم واسه این حرف …این سایت و این سیستم به صورت کلی مسیره خوبیه و لی نه برای ایران

 6. کاربر سوخت جت ir.h می‌گوید

  خیالتون راحت توی ایران جوانها بیشتر از پر خوابی رنج میبرن تا کم خوابی .بیشتر از تنبلی رنج میبرن تا فعالیت زیاد

 7. کاربر سوخت جت rker می‌گوید

  بسیار عالی بود . ممنون از مطالب مفیدتون.

 8. کاربر سوخت جت rker می‌گوید

  بیسار عالی بود . ممنون از مطالب مفیدتون.

 9. کاربر سوخت جت mran می‌گوید

  shomara dah ali bod

 10. کاربر سوخت جت نی می‌گوید

  خیلی عالی بود

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**