شما نباید سخت کار کنید ! [به خاطر این 10 دلیل]

شما نباید سخت کار کنید !
[به خاطر این 10 دلیل]

وقتش رسیده که کارکردن های بیش از اندازه و خسته کننده ای را که شما و اطرافیانتان را کلافه کرده ،یکبار برای همیشه متوقفش کنید.

نام  میتا دیرا نویسنده و روزنامه نگار 24 ساله (پس زمینه عکس اختصاصی این مقاله) زمانی در شبکه های اجتماعی بر سر زبان ها افتاد که ایشان جمله ای را منتشر کرده بود “30 ساعت است که دارم کار میکنم و هنوز اونقدر قوی ام که میتونم ادامه بدم…” که چند ساعت بعد از انتشار آن به کما رفت و دار فانی را وداع گفت.

پزشکان دلیل مرگ او را کار کردن افراطی، خستگی بیش از اندازه و نوشیدن نوشیدنی نیروزایی که جنبه مصرف عمومی دارد، اعلام کردند…

داستان واقعی فوق یک خبر نبود. بلکه یک زنگ خطر بود برای کارآفرینان جوانی که تصور میکنند برای پول بیشتر درآوردن باید بیشتر کار کنند، خیر. این باور منسوخ شده و علت کسب پول بیشتر چیزهای دیگری اعلام شده که سخت کار کردن حتی جزو موارد 1 تا 20 این لیست علت ها هم نمیتواند باشد !

زمانی که کارآفرینان شروع به راه اندازی کسب و کارشان میکنند و یا حتی کارمندی که میداند با کار کردن خارج از شرکت اضافه حقوق میگیرد (در هر دو حالت فرد راه پول درآوردن با کار کردن را یافته) شروع میکنند به شدت کار کردن تا پول بیشتری تولید کنند و عموما این طرزفکر را دارند که “فعلا پول دربیاریم بعدا وقت استراحت کردن زیاده…”این یعنی پایان ماجرا و هرگز ثروتمند نشدن…

چرا؟ چون شما به طور آشکار زمان + سلامتی تان را با پول معاوضه میکنید.
هرچقدر بیشتر و سخت تر کار کنید = پول بیشتری کسب میکنید

این راه پول درآوردن شما را ثروتمند نمیکند. تنها کاری که میکند شما را به شدت خسته و ناکارآمد میکند در مقابل اندکی پول که میتوانستید با هشیاری چند برابر آنرا راحت تر بدست آورید.

اما واقعا چرا کار زیاد مضر است؟ چرا افرادی که بیشتر کار میکنند پول کمتری کسب میکنند؟ چرا ضرر کم خوابی بیشتر از منفعت آن است؟ چرا هر کار سختی را برای پول شروع میکنیم هیچوقت تمام نمیشود؟ و … این مقاله قصد دارد به زبان ساده یکبار برای همیشه به شما نشان دهد چرا کار سخت و طاقت فرسا (برای پول) مفید نیست و باید سریع این چرخه مخرب خلاص شوید :

شما نباید سخت کار کنید ، به خاطر این 10 دلیل :

1. کمیت، کیفیت را نابود میکند :
به درجه عالی رسیدن در کاری که میکنید واقعا تصمیم خوبی است. اما هرچقدر کارهای بیشتری برای انجام دادن داشته باشید احتمال عالی تحویل دادن کارها کمتر میشود.

از همین امروز چند وظیفه و کاری که قرار است انجام دهید را خیلی شیک و مرتب کنار بگذارید (و یا به صاحب کارتان اعلام کنید که آنها را کنار گذاشتید) و سراغ کارهایی بروید که بیشتری سود رابرایتان خواهد داشت.

 

این یک محتوای ویژه است!

50% تخفیف اشتراک سه ماهه

 

11 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. mahdi می گوید

  سلام برشما واقعا طرز فکر خوبیه منم چون دیگه از این موضوع خسته شدم و طرز فکرمو عوض کردم و حتی از این تکنیک استفاده کردم به جای ایران اسم کشورمو گذاشتم mw مخفف my world تا تحت تاثیر این حرف ها قرار نگیرم و در اخر ایران و ما می سازیم و فقط توصیم خوندن کتاب تا این حرف ها برن کنار

 2. maryam.ba می گوید

  واقعا نظر من و درباره کار زیاد تغییر داد.

 3. zeinab1234 می گوید

  به نظرم ایران کشوری ست زیبا …. اما در سال های اخیر همه در حال گله و شکایت از اینکه اینجا ایران است هستیم…. با توجه به مطالب این سایت، اجتماعی با این طرز فکر به شدت نابود کننده است….. پس بیایم فکرهای زیبا را گسترش دهیم ، از امیدواری و پیشرفت کشور با هم صحبت کنیم …. همین کار به ظاهر ساده باعث می شود لحظه ای چشمه ای شروع به جوشیدن کند…. اگر دوستان شما هم این از شما بیاموزند این چشمه ها را ایجاد کنند سیلی از امید به وجود می آید و حتما حرکتی ایجاد می شود.
  به این حرکت معتقدم …. پس بیایم اگر اشتباهی وجود دارد در جهت عکس حرکت کنیم و به دوستانمان نیز ییاموزیم به جای انتقاد از کاری که دیگران و خودمان انجام می دهیم ابتدا آن را در خودمان اصلاح کنیم.

  1. mahdi می گوید

   سلام برشما واقعا طرز فکر خوبیه منم چون دیگه از این موضوع خسته شدم و طرز فکرمو عوض کردم و حتی از این تکنیک استفاده کردم به جای ایران اسم کشورمو گذاشتم mw مخفف my world تا تحت تاثیر این حرف ها قرار نگیرم و در اخر ایران و ما می سازیم و فقط توصیم خوندن کتاب تا این حرف ها برن کنار

 4. No.1 می گوید

  برا منی که جوونم و فکر میکنم واقعا با بیخوابی و کار و برنامه زیاد میتونم موفق شم واقعا لازم بود. باید این مطلب رو هی به خودم گوش زد کنم
  ممنون

 5. Sharp می گوید

  من به شخصه تا حالا 2 تا کار رو تجربه کردم و در مورده هر کدوم کلی زحمت کشیدم و نتایج رضایت بخشی به دست آوردم , ولی از یه جایی به بعد به دلایلی دیگه تحته هیچ شرایطی نتونستم ادامه بدم …نمیخوام بگم خودم مقصر نیستم ولی تاثیر عوامل محیطی بیشتر از تلاش ماست مخصوصا تو این سیستم که رانت و بی ثباتی اقتصادی کاملا مشهوده …..کلی هم دلیل دارم واسه این حرف …این سایت و این سیستم به صورت کلی مسیره خوبیه و لی نه برای ایران

 6. amir.h می گوید

  خیالتون راحت توی ایران جوانها بیشتر از پر خوابی رنج میبرن تا کم خوابی .بیشتر از تنبلی رنج میبرن تا فعالیت زیاد

 7. newworker می گوید

  بسیار عالی بود . ممنون از مطالب مفیدتون.

 8. newworker می گوید

  بیسار عالی بود . ممنون از مطالب مفیدتون.

 9. lalakamran می گوید

  shomara dah ali bod

 10. داوود طاهرخانی می گوید

  خیلی عالی بود

دیدگاه تان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**