وقتی عصبانی شدید به جای فحش دادن این کارها را انجام دهید

قبل از خواندن این مقاله لطفا به سوال زیر پاسخ دهید :
شما در خیابان درحال قدم زدن هستید و از هوای خوب لذت می برید. یک فرد غریبه به سمت شما می آید و از شما میپرسد «آیا اجازه دارم بر روی شما استفراغ کنم؟»

پاسخ شما چه خواهد بود؟ بدون شک، منفی !
شما اجازه نمیدهید کسی هرچقدر هم دل پیچه یا وضعیت بد معده ای که دارد با استفراغ کردن بر روی شما حالش را خوب کند؛ همین وضعیت در مورد فحاشی و انفجار احساسی نیز رخ میدهد.

وقتی دوست تان با یک شوخی کوچک منفجر میشود و هرچه از دهانش به دیرون راه پیدا میکند بر روی شما به صورت لغوی تخلیه میکند، در حال استفراغ فکری و احساسی است. دوست شما ممکن است افکاری غیرقابل هضم در سر دارد که نمیتواند آنها را بپذیرد و این عدم پذیرش به وی آنقدر فشار وارد میکند تا بلاخره یک نفر را پیدا میکند تا بر وی افکار و احساساتش را تخلیه کند.

یک نتیجه گیری فوری برای این قسمت :

 • نباید چیزهایی که نمیتواند هضم کنید را بخورید (و یا راجع به آن فکر کنید)
 • از افرادی که حالت تهوع (فکری!) دوری کنید

 

این افراد میخواهند تخلیه شوند و آرامش پیدا کنند.
آنها اهمیتی نمیدهند که شما که هستید و آیا درست است به روی شما تخلیه کنند یا نه ! آنها ممکن است شما را هم نشناسند. پس در چنین شرایطی دور شوید و به سمت چیزهایی که طرزفکر و باورتان را تقویت میکنند حرکت کنید.

 

بودا
بودا

 

انسان هرآنچه نتواند هضم کند، باید پس بدهد؛ ممکن است آن چیز فکر باشد، یا غذای خورده شده. مهم نیست چه باشد، آنچه مهم است عملکرد شما در چنین موقعیت ها است.

این اتفاق برای شما هم رخ داده و ممکن است باز هم رخ بدهد !
ممکن است شما هم خیلی عصبانی، ناراحت یا تحت فشار شدید فکری باشید و منتظر باشید خطایی از کسی سر بزند تا تمام موج های خروشان افکارتان را بر سر وی تخلیه کنید.

مقاله ای که درحال خواندن آن هستید به شما راه هایی را نشان خواهد داد که بدون احساس تهوع و بدون نیاز به تخلیه(!) بتوانید آرامش تان در  شرایط سخت بازیابی کنید.

اگر میخواهید بدانید که از این به بعد چرا نباید فحش بدید، چرا با هر فردی هم صحبت نشوید، چرا نباید فریاد بکشید، چرا نباید افکارتان را جار بزنید و… این مقاله را از دست ندید :

این یک محتوای ویژه است!

60% تخفیف اشتراک یکساله

شما چطور با افراد عصبانی و پرخاشگر برخورد میکنید؟
برای ما زیر همین مقاله در قسمت دیدگاه ها بنویسید

در همین زمینه، نوشته های زیر را هم بخوانید :

7 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. 205598 می گوید

  سلام.مقاله مفیدی بود. اما این مقاله بیشتر برای زمانی مفید است که با شخص دیگری ارتباط مستقیم داریم. در غیر این صورت چه باید کرد؟ مثلا وقتی رانندگی میکنیم و یک راننده دیگر حرکتی ناخوشایندمان انجام می دهد و عصبانی میشویم. در این مواقع برای کنترل خشم چه باید کرد؟
  با تشکر

  1. مدیریت وبسایت کارآفرینان جوان می گوید

   دوست عزیز مقدمه این مقاله دقیقا مربوط به سوال شما میشود.

 2. crafet می گوید

  یه استراتژی واضح میخوام این مقاله برام جور در نیومد

 3. crafet می گوید

  به جای عصبانیت و ناسزا چی پیشنهاد میدید یه مقاله براش بدید لطفا. منظورم یه استراتژی مفید و کار ساز خلاف فکر اولیس…

 4. Sara Chz می گوید

  وااااقعاااا عالی بود یکی از تاثیرگذارترین مقالاتی بود که خوندم

 5. Mahya Mohamadi می گوید

  مقاله بسیار عالی و تاثیرگزار بود به نظر بنده هرکسی که شما را نارحت و یا عصیانی می کنه یه رسالتب داره تا چیزی رو بهتون اموزش بده افراد کم حوصله بردباری به شما اموزش میدهند و افران بی ادب و فحاش ادب و متانت را یاد می دهند و بهترین راه برای کنترل خشم بی توجهی نسبت به افرادی که ارزش وقت گذاری و درگیری ذهن شما را ندارند هر چند در ابتدا سخت به نظر میرسه.

 6. ghandhari می گوید

  مطالب بسیار جالب و کارگشایی بود.به شخصه استفاده کردم.واقعیت امر اینست که اگر بعضی مواقع جلوی بعضی افراد سکوت کرده و اعتنایی به بحث شان نکنیم متاسفانه برداشت های مناسبی از سکوت ما نمیکنند.

دیدگاه تان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**