قانون نابرابری‌های برابر – چرا صرفا هوش و سخت‌کوشی نمی‌تواند زندگی خوبی برایتان به ارمغان آورد؟

Paul Erdos مرد عجیبی بود…
2 دست کت و شلوار داشت، هرگز آشپزی کردن را یاد نگرفت و روزی 19 ساعت کار میکرد تا بتواند اجاره خانه اش را بدهد. ناراحتی های جسمی زیادی داشت و روزانه آمفتامین میخورد تا تسکین ناراحتی اعصابش باشند. پاول تمام حقوقش را در طول نیمه اول ماه خرج میکرد و نیمه دوم ماه را هیچ پولی برای پس انداز نداشت.

پاول اِردوس یک نابغه ی ریاضی در قرن 20-م بود.
او بیش از 1500 مقاله در طول دوران کاری اش نوشته و با 500 ریاضیدان و دانشمند دیگر در حل مسائل پیچیده دنیا همکاری کرده. همانطور که شما هم احساس میکنید، نبوغ ریاضی پاول تحسین برانگیز بود.

پاول توانست انواع مسائل حل نشده در طول دوران ریاضی را حل کند. او تلاش کرد برای نظریه اعداد اول فرمولی بدست آورد. پاول برای نظریه رامسی گروهی را برای تحقیق رهبری میکرد. او برای معمای عجیب اصل برتراند نظریه هایی داد و … دستآوردهای بی نظیر دیگر.

در مجموع؛ زندگی حرفه ای پاول اردوس بی نظیر بود. او دریچه ای نو به دنیای ریاضی گشود که ریاضی دانان نسل های بعد مطمئنا نام او را فراموش نخواهند کرد اما…

آیا شما نام این فرد را شنیده بودید؟ فردی که بیش از 1500 مقاله علمی به چاپ رسانده و با 500 نفر از ریاضی دانان برتر عصرش همکاری هایی داشته را می شناسید؟

احتمالا خیر !
شاید استاد ریاضی دانشگاه تان هم پاول اردوس را نشناسد. دلیل اینکه کسی نه پاول اردوس را می شناسد تا حتی یکی از مقاله های او را میتواند نام ببرد، قانون نابرابری های برابر است.

در پادکست امروز سراغ این قانون مهم می‌رویم و توضیح میدهیم که چطور صرفا استعداد و توانایی و سخت‌کوشی‌های شما نمی‌تواند زندگی خوبی را برای شما رقم بزند

 

دانلود این پادکست

5 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. کاربر سوخت جت دی می‌گوید

  سلام، زندگی بهتر وابسته به دیدگاه و تفکر هر شخص است بنابراین زندگی بهتر و بدتر، موفق یا عدم موفقیت تنها به شهرت و شناخته شدن نیست

 2. کاربر سوخت جت ضا می‌گوید

  ممنونم از شما جناب سینانی
  مقالات و پادکست ها عالی

 3. کاربر سوخت جت لی می‌گوید

  سلام
  واقعا عالی بود
  دقیقا مشکل خیلی از آدمها و خودم همینه که ارتباطات را زیاد نمیکنیم و مرتب از بیرون خودمون اعتراض داریم ‌
  سپاس بابت زحمات شما.

 4. کاربر سوخت جت لی می‌گوید

  عالی بود ،این دقیقا موضوعی بود خودم هم درگیرش بودم ،و سر مسائلی همسرم مخالف بود که الان این پادکست شما حرف منو کاملا تایید کرد

 5. کاربر سوخت جت 5228 می‌گوید

  دقیقا با این پادکست موافقم و برای من همینجور بوده.و مطمئنا از همین لحظه تغییرش خواهم داد.

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**