۱۰ تا از قوانین ثروت که ۹۸ درصد مردم از آن خبر ندارند

از زمانی که بشر به دست راست و چپ خود پی برده و راه و رسم زندگی اجتماعی را آموخته، همواره در پی این بوده است که ثروت بیشتری کسب کند. این عطش سیری ‌ناپذیر انسان به ثروت، در طول تاریخ نه تنها کم نشده، بلکه روز به روز داریم می‌بینیم که بیشتر و شدیدتر می‌شود. تاکنون اساتید و  متخصصان زیادی تلاش کرده است که به قوانین ثروت پی ببرند و سپس این قوانین را در اختیار بشریت قرار دهند. مطمئناً شما هم جزو افرادی هستید که با تمام وجود تمایل دارید که با قوانین و رازهای کسب ثروت آشنا شوید.

ما در این مقاله تصمیم داریم که کلکسیونی از معتبرترین و مستندترین قوانین ثروت را با شما در میان بگذاریم؛ زیرا مسلماً اولین گام در مسیر کسب ثروت، آگاهی و شناخت قوانین ثروتمند شدن است. امید است که بتوانیم این قوانین را در زندگی خود پیاده کنیم و به اهداف و رویاهای خود جامه عمل بپوشانیم.

 

چرا باید قوانین ثروت ناشناخته را بدانید؟

در دنیای امروز بسیاری از افراد ثروتمند و کسانی که راه و رسم ثروتمند شدن را می‌دانند بر این  باور هستند که ما برای دستیابی به ثروت، باید قوانین ثروت را بدانیم و سپس این قوانین را در زندگی خود پیاده کنیم. در واقع دانش و اطلاعات، اولین و مهم‌ترین گام برای ثروتمند شدن به حساب می‌آید.

در ادامه این بخش از مقاله می‌خواهیم به مزایای فهمیدن قوانین ثروت پی ببریم. در واقع می‌خواهیم بدانیم که آیا فهم این قوانین می‌تواند چه فوایدی برای ما به همراه داشته باشد.

۱ » درک قوانین ثروت، آگاهی ما نسبت به ثروت را بالا می‌برد

اگر ما قوانین ثروت را به خوبی ندانیم، چطور می‌توانیم  وارد این مسیر شویم و  از آن سربلند بیرون بیاییم؟ بنابراین قطعاً پیش از ورود به مسیر کسب ثروت، لازم است قوانین مربوط به آن را یاد بگیریم.

۲ » با شناخت این قوانین، سختی‌های راه را راحت‌تر تحمل می‌کنیم

وقتی بدانیم که یکی از قوانین مهم برای ثروتمند شدن، استقامت، پایداری و داشتن پشتکار است، زمانی که در کسب و کار یا زندگی شخصی خود به مانع یا مشکلی برخورد  کردیم، می‌دانیم که باید برای حل آن اقدام کنیم و اگر قابل حل نبود، به هیچ عنوان جا نزنیم، تسلیم نشویم و با صبر و مدارا، مشکل خود را حل و فصل کنیم.

۳ » درک قوانین ثروتمند شدن، به توسعه شخصی ما کمک می‌کند

ثروتمند شدن، یک هدف نهایی نیست بلکه ترکیبی از طرز فکر و مسیر است. ما قوانین ثروت را درک کنیم و این قوانین را  در زندگی خود اجرا کنیم، پله پله و آرام آرام، نگرشی در ما شکل می‌گیرد که فراوانی و ثروت را به سمت خود جذب می‌کنیم. درک قوانین ثروت از همان ابتدا موجب رشد و توسعه شخصی ما می‌شود و به ما این امکان را می‌دهد که نگاهی متفاوت نسبت به زندگی داشته باشیم.

۴ » با فهم این قوانین، به انسان بهتری تبدیل خواهیم شد

یکی دیگر از مزایای مهم شناخت قوانین ثروت این است که به انسان بهتری تبدیل می‌شویم. ثروت بیشتر باعث می‌شود که به انسان‌های دیگر خدمت کنیم. مشکلات آن‌ها را شناسایی کنیم و برای حل و فصل آن بکوشیم. همین کار ساده باعث می‌شود که خیلی سریع به ثروتی که همیشه رویای آن را در سر می‌پروانده‌ایم، برسیم.

تا به اینجای کار با مزایای درک قوانین ثروت آشنا شدیم. نکته‌ مهمی که باید به آن توجه داشته باشیم این است که شناخت این قوانین به تنهایی اصلاً کافی نیست و  باید تلاش کنیم که این قوانین را در زندگی و کسب و کار خود پیاده کنیم.


 

۱۰ تا از قوانین ثروت
که ۹۸ درصد مردم به آن عمل نمی‌کنند

زمانی تصور می‌کردند که ثروتمند شدن، یک استعداد خارق العاده است که خداوند از همان کودکی در وجود یک سری افراد خاص قرار داده است. این در حالی است که مطالعات نشان می‌دهد که رسیدن به ثروت، یک سری قاعده و  قانون دارد و هر کس بتواند این قوانین را اجرا  کند و به آن‌ها پایبند و وفادار بماند، ثروت را کسب و جذب خواهد کرد. در ادامه این بخش از مقاله تصمیم داریم به 10 مورد از مهم‌ترین قوانین ثروت اشاره کنیم:

(اینجا هم لطفاً تصویری با عنوان قوانین ثروت قرار دهید و در آن تصویر، قوانینی که در ادامه بیان شده است را بیاورید)

۱ » دخل و خرج خود را با هم هماهنگ کنید

در صورتی که می‌خواهید در زندگی خود ثروتمند شوید، لازم است میزان مخارج خود را به گونه‌ای تنظیم کنید که کمتر از درآمدتان باشد. این موضوع باعث می‌شود که مجبور به گرفتن وام و تولید بدهی برای خودتان نباشید. در صورتی که میزان مخارج‌تان از درآمدی که دارید فراتر برود، هیچ گاه وارد مسیر ثروتمند شدن نخواهید شد.

درست است که همه ما به نوعی تشنه داشتن وسایل لوکس هستیم و با تمام وجود می‌خواهیم که وسایل خانه عالی و گوشی آیفون روز  را داشته باشیم ولی لازم است بدانید که این وسایل، هیچ ارزش جدیدی را  به زندگی ما اضافه نمی‌کند و تنها موجب از بین رفتن منابع مالی‌مان می‌شوند؛ همان منابع مالی که اگر درست سرمایه‌گذاری کنیم می‌توانیم ارزش آن‌ها را چند برابر کنیم و پس از چند سال، به واسطه همین سرمایه‌گذاری‌ها، طعم شیرین آزادی و استقلال مالی را تجربه کنیم.

گاهی مواقع دو کارمند هم‌درجه در یک مجموعه را می‌بینید که یکی منابع مالی خوبی دارد ولی دیگری هنوز مستأجر است. وقتی وارد زندگی آن‌ها شوید، متوجه خواهید شد که یک نفر از همان ابتدا منابع مالی خود را صرف خرید ملک، زمین، طلا و غیره کرده و به مرور زمان ارزش این دارایی‌ها بالا رفته و باعث شده است که این شخص، ثروتمند شود. دیگری هم  که ثروتمند نیست، به احتمال زیاد منابع مالی خودش را صرف کالاهای لوکس یا لذت‌هایی مثل مسافرت‌های خارج از کشور کرده است. بسیاری از مواقع همین کارهای ساده باعث می‌شود که در بلندمدت با  نتایج کاملاً متفاوتی روبرو شویم.

یکی از راه‌های ساده برای کاهش مخارج این است که میزان بدهی خود را به حداقل ممکن برسانید و در صورت امکان، بدون بدهی زندگی کنید. بسیاری از افراد وقتی بدهی دارند، ذهن خود را روی پرداخت بدهی متمرکز می‌کنند و به همین خاطر مدام در زندگی آن‌ها بدهی تولید می‌شود. این در حالی است که اگر روی پس‌انداز و سرمایه‌گذاری کردن تمرکز کنیم، مطمئناً منابع مالی بیشتری را وارد زندگی خودمان خواهیم کرد.

۲ » برای ثروتمند شدن، باید به یک انسان جنگنده تبدیل شوید

از قدیم هم گفته‌اند که «نابرده رنج، گنج میسر نمی‌شود. مزد آن گرفت جان برادر که کار کرد!» همین یک بیت ساده به ما یاد می‌دهد که برای رسیدن به ثروت و موفقیت، باید حاضر باشیم که حسابی کار و تلاش کنیم و از هیچ گونه تلاشی برای دستیابی به موفقیت کوتاهی نکنیم. بنابراین اگر می‌خواهید ثروتمند شوید، لازم است از همین امروز برنامه‌ریزی کنید، وارد یک حوزه شغلی شوید و درآمد خوبی کسب کنید.

البته سعی کنید عاشق کاری که انجام می‌دهید باشید،؛ چون اگر به کار خود علاقه داشته باشید، کار و تلاش دیگر برایتان سخت و دشوار نیست و  می‌توانید با خاطری آسوده و تمرکز بالا کار کنید و از اینکه زمان ارزشمند خود را صرف کار می‌کنید، لذت ببرید. با این روند، نه تنها می‌توانید درآمد خوبی کسب کنید، بلکه زندگی باارزش‌تر و  بامعناتری را برای خودتان خلق می‌کنید.

انسان‌هایی که شخصیت جنگنده دارند، معمولاً در حوزه مورد علاقه خودشان کار و فعالیت می‌کنند؛ زیرا این افراد با تمام وجود سراغ کار خود می‌روند، تلاش می‌کنند، در پی این  هستند که یک کار باکیفیت و عالی ارائه دهند و به این خاطر درآمد خوبی هم دریافت می‌کنند.

ارل نایتینگل یکی از افرادی است که با استفاده از همین قانون ثروت، توانسته است به موفقیت و ثروت برسد و به همین دلیل او را پدر موفقیت شخصی می‌دانند. او اعتقاد دارد که برای رسیدن به ثروت، باید خدماتی به جامعه مشتریان خود ارائه دهیم که از نظر کمیت و کیفیت، واقعاً عالی باشد. با این کار مشتری، هیچ چاره‌ای جز خرید محصولات و خدمات ما نخواهد داشت.

۳ » برای رسیدن به ثروت باید ابتدا ذهنیت ثروت را در خود خلق کنید

خیلی‌ها تصور می‌کنند که همین که قوانین ثروت را بدانیم و  آن‌ها را  به کار بگیریم، می‌توانیم خیلی سریع به ثروت دست پیدا کنیم. این درست نیست! ما در نخستین گام باید تلاش کنیم که ذهنیت ثروت را در خودمان پرورش دهیم. این ذهنیت با خواندن کتاب‌های خوب و پرباری مثل ثروتمندترین مرد بابل، شرکت در دوره‌های آموزشی گوناگون و تفکر در مورد قوانین ثروت به دست می‌آید.

دارن هاردی اعتقاد دارد که برای رسیدن به ثروت و  موفقیت، در نخستین گام باید نظام باورهای مالی خود را به طور کامل ارزیابی کنید، باورهای نامناسب و محدودکننده را انتخاب کنید و آن‌ها را با باورهای درست و ثروت‌ساز جایگزین کنید. این کار شاید ساده به نظر برسد ولی در عمل واقعاً دشوار است؛ زیرا باورهای قدیمی ما به واسطه خانواده، مدرسه و دوستان در ذهن ما جا خوش کرده و بیرون کردن چنین باورهایی اصلاً آسان نیست.

وقتی ذهنیت ثروت در ما پرورش پیدا کند و  باورهای درست در ذهن ما جا بگیرد، به یک آهنربا یا مغناطیس برای پول تبدیل خواهیم شد. در صورتی که کتاب نگرش یعنی همه چیز اثر جف کلر را مطالعه کنید، متوجه خواهید شد که نگرش یا ذهنیت ثروت تا چه اندازه در موفقیت ما نقش مهم و به‌سزایی دارد. جمله معروفی وجود دارد که می‌گوید:

« اگر می‌خواهید میوه‌ها را تغییر دهید، ابتدا باید سراغ ریشه‌ها بروید و آن‌ها را تغییر دهید. اگر می‌خواهید آن چیزی که دیدنی و محسوس است را تغییر دهید، ابتدا باید سراغ چیزی که نادیدنی و نامحسوس است بروید و آن را دگرگون کنید. »

همین جمله ساده، به خوبی نشان می‌دهد که ذهنیت ثروت خیلی اهمیت دارد و تا زمانی که این ذهنیت را در خود به وجود نیاوریم، نمی‌توانیم تغییر قابل توجهی در میزان ثروت خود به وجود بیاوریم. همیشه مراقب افکار خود باشید؛ زیرا همین افکار، احساسات شما را می‌سازند. احساساتی که در وجود شما حضور دارند، اقدامات شما را  به وجود می‌آورند و در نهایت اقداماتی که انجام می‌دهید، شما را به انسانی که تمایل دارید، تبدیل می‌کنند. بنابراین افکار، اندیشه‌ها و باورهای ما به صورت کاملاً مستقیم بر موفقیت ما تأثیر می‌گذارند.

۴ » انگیزه خود را از رسیدن به ثروت مشخص کنید

اشتیاق سوزان برای دستیابی به هر چیز خصوصاً ثروت، چیزی نیست که به راحتی به وجود بیاید. برای رسیدن به چنین  اشتیاقی باید انگیزه و هدف خود را از رسیدن به آن ثروت مشخص کنیم. به عنوان مثال فرض کنید که تمایل دارید یک منزل بزرگ خریداری کنید تا بتوانید در آن زندگی خوب و خوشی را در کنار اعضای خانواده خود تجربه کنید.

اگر واقعاً این هدف را دوست داشته باشید و باب میل‌تان باشد، مطمئن باشید که انگیزه شما برای این هدف به میزان چشمگیری افزایش می‌یابد و حاضر هستید که برای این هدف با تمام توان خود کار کنید. سعی کنید که در هنگام کار یا زمانی که از کار خود خسته می‌شوید، آن هدف شگفت‌انگیز را به خاطر بیاورید تا خستگی به طور کامل از ذهن و جسمتان خارج شود.

۵ » نوشتن اهداف در مسیر خلق ثروت خیلی مهم است

اگر با  تمام وجود طالب ثروت هستید، لازم است اهداف خود را روی کاغذ یادداشت کنید. ابتدا بنویسید که می‌خواهید چه مقدار منابع مالی به دست بیاورید. سپس بنویسید که تا چه زمانی می‌خواهید به این هدف دست پیدا کنید. اکنون نوبت آن است که فکر کنید و ببینید که برای دستیابی به این هدف چه کارهایی را می‌توانید انجام دهید. سعی کنید که هر چند وقت یک بار این کاغذ را مرور کنید. می‌توانید این مطالب را در قالب یک نامه برای خودتان بنویسید و از خودتان بخواهید که برای دستیابی به این هدف، با چنگ و دندان مبارزه کنید و از هیچ تلاشی فروگذار نکنید.

۶ » باید هوش مالی خود را ارتقا دهید

برای دستیابی به  ثروت، قرار نیست که فقط کار کنید. گاهی لازم است با آموزش و یادگیری، هوش مالی خود را تقویت کنید. تقویت هوش مالی به شما این امکان و اجازه  را می‌دهد که یاد بگیرید با استفاده از منابع مالی خود کار کنید و به سود برسید. در واقع اگر هوش مالی خود را تقویت کنید، پول برای شما کار می‌کند و دیگر نیازی نیست که تمام عمر خود را صرف کار و تلاش سخت کنید.

رابرت کیوساکی، پدر هوش مالی در جهان با نوشتن کتاب «پدر پولدار، پدر بی پول» نقش به‌سزایی در مطرح شدن مفهوم هوش مالی در جهان داشت.

۷ » قدر زمان خود را بدانید

اگر می‌خواهید واقعاً ثروتمند شوید، باید برای زمان خود ارزش زیادی قائل شوید و سعی کنید که لحظات عمر خود را با کارهای ارزشمند و معنادار پر کنید. کسانی که برای زمان خود هیچ ارزشی قائل نمی‌شوند، معمولاً نمی‌توانند زندگی باارزشی را برای خود بسازند.

سعی کنید همیشه زمان‌بندی مشخصی داشته باشید
و کارهای خود را طبق برنامه پیش ببرید.

این کار انگیزه شما را برای انجام کارها بیشتر می‌شود و از نظر ذهنی و مغزی هم برای شما مفید است؛ زیرا باعث می‌شود که از نظر مغزی، به یک نظم و ثبات برسید.

۸ » پس انداز را به یک فرهنگ برای خودتان تبدیل کنید

کتاب جذابی به نام قوانین ثروت وجود دارد که حاصل تجربیات و اندیشه‌های ارزشمند ریچارد تمپلار است. او در این کتاب تأکید ویژه‌ای روی مسئله پس‌انداز دارد و بر این باور است که هر کس می‌خواهد ثورتمند شود، باید پس انداز کردن را به یک فرهنگ در زندگی خود تبدیل کند.

در صورتی که می‌خواهید این فرهنگ در بین فرزندان‌تان هم وجود داشته باشد، سعی کنید این کار را به آن‌ها یاد بدهید و برای فرزندانی که پس انداز می‌کنند، پاداش خوبی در نظر بگیرید. میزان این پس انداز برای افراد مختلف متفاوت است. برخی 10 درصد و برخی دیگر 50 درصد از درآمد خود را پس‌انداز می‌کنند.

۹ » از سلامتی و عزت نفس خود محافظت کنید

در صورتی که می‌خواهید در آینده به یک انسان ثروتمند تبدیل شوید، ابتدا لازم است که با چنگ و دندان از سلامتی و عزت نفس خود محافظت کنید؛ زیرا اگر سلامتی از دست رفت، دیگر ثروتمند شدن ارزش و لذت چندانی به همراه نخواهد داشت. این مسئله در مورد عزت نفس هم وجود دارد. ما باید تلاش کنیم که روی شخصیت خودمان کار کنیم و از خودمان انسانی بسازیم که عزت نفس قابل قبولی دارد. وقتی عزت نفس بالایی داشته باشیم خودمان را دوست داریم، خود را خوب می‌دانیم و برای خود ارزش بالایی قائل خواهیم شد.

در صورتی که عزت نفس پایینی داشته باشیم، در ارتباط خود با سایر انسان‌ها به مشکل می‌خوریم و انگیزه خود را برای رسیدن به جایگاه‌های عالی از دست می‌دهیم؛ چون احساس می‌کنیم که ما برای دستیابی به جایگاه‌های فوق‌العاده، شایستگی لازم را نداریم.

۱۰ » قانون جذب را در زندگی خود پیاده و اجرا کنید

آخرین قانون از قوانین ثروت که در این مقاله مطرح می‌کنیم، قانون جذب است که می‌توانیم با استفاده از ثروت و خوشبختی یا فقر و بدبختی را وارد زندگی خود کنیم. برای استفاده از قانون جذب، چند کاری که در اداه بیان شده است را انجام دهید:

 • جهان چیزهایی را به سمت شما می‌فرستد که روی آن‌ها تمرکز کنید. پس تا جایی که می‌توانید روی علایق خودتان و مسائل مثبت مثل شادی و خوشبختی تمرکز کنید و از تمرکز بر مسائل منفی مثل فقر بپرهیزید..
 • مسائل منفی که ذهنتان به سمت آن کشیده می‌شود را شناسایی کنید و جای آن‌ها را با مسائل مثبت عوش کنید. اندیشه‌ها این قدرت را دارند که قدرت اراده در وجود شما ایجاد کنند و اگر مراقب افکار خود نباشید، ممکن است اراده خود را برای رسیدن به ثروت از دست بدهید.
 • همواره تلاش کنید که شرایط لازم را برای وقوع خواسته خود فراهم کنید. به عنوان مثال اگر می‌خواهید ثروتمند شوید، روی داشتن حال خوب تمرکز کنید. با این کار انرژی بیشتری برای تلاش پیدا می‌کنید و با سایر انسان‌ها ارتباط بهتری برقرار می‌کنید. این را بدانید که ما همیشه چیزها و افرادی را به سمت خودمان جذب می‌کنیم که مثل خودمان هستند. پس تا حد امکان روی بهتر کردن خودتان کار کنید.

چند مورد از درس‌های ارزشمند
کوین ترودو برای رسیدن به ثروت

 

کوین ترودو چه کسی است و چرا باید قوانین ثروت را از او یاد گرفت؟

کوین مارک ترودو تاجر، کارآفرین، نویسنده و سخنران آمریکایی است که صاحب سه شبکه‌ی تلویزیونی ماهواره‌ای هم است. قبل از هجده سالگی توانست یک میلیون دلار سرمایه به دست آورد. با این که در چند سال بعد ثروتش را میلیون‌ها دلار افزایش داد اما این میزان از ثروت او را راضی نمی‌کرد.

او به جستجو کردن برای پیدا کردن راز ثروت بزرگترین ثروتمندان دنیا ادامه داد و طولی نکشید که یه گروه مخفی را پیدا کرد که کمتر کسی از آن خبر داشت. با چند سال تلاش توانست وارد این گروه شود و به رازهایی دست پیدا کنید که طول نکشید ثروتش را میلیون‌ها دلار افزایش داد. اما او از بودن در این گروه و از مخفی کردن این رازها احساس خوبی نداشت و تصمیم گرفت که این رازها را با بقیه هم در میان بگذارد.

یادگیری از افراد ثروتمند و خودساخته یکی از بهترین روش‌هایی است که ما را به سمت ثروتمند شدن سوق می‌دهد. یکی از افراد ثروتمندی که همواره تلاش می‌کند راه و رسم ثروتمند شدن را به انسان‌ها بیاموزد، کوین ترودو (Kevin Trudeau)، کارآفرین، تاجر و نویسنده آمریکایی است که مالکیت بیش از 60 شرکت در جهان را در اختیار دارد. او فعالیت‌های زیادی در زمینه ترویج اطلاعات درست در حوزه  سلامت، رژیم غذایی و دانش مالی انجام داده است. در ادامه با چند مورد از درس‌های او در زمینه ثروتمند شدن آشنا خواهیم شد:

۱ » راز ثروتمند شدن را از ثروتمندان بیاموزید

اولین نکته‌ای که در مسیر ثروتمند شدن باید بدانید این است که راز ثروتمند شدن را تنها از افرادی یاد بگیرید که خودشان مسیر کسب ثروت را طی کرده‌اند و با پستی‌ها و بلندی‌های آن آشنایی کامل دارند. اگر ذهن خود را در اختیار کسانی بگذارید که ثروتمند نیستند، باورهای محدودکننده خودشان را در ذهن شما جای خواهند داد.

۲ » ظرفیت خود را برای یادگیری بالا ببرید

یادگیری مستمر، از نظر ترودو یکی از مهم‌ترین اسرار ثروت است. افراد ثروتمند همواره در حال مطالعه هستند و ذهن خودشان را  پر از اطلاعات درست و سازنده می‌کنند. اگر مدام در حال یادگیری باشید، مسلماً ذهنی پویا خواهید داشت، دانش مالی بیشتری کسب می‌کنید، می‌توانید روابط بهتری برقرار کنید و در نهایت مسیر موفقیت برایتان هموارتر می‌شود.

۳ » رمز موفقیت، آگاهی و شایستگی است

چرا بعضی افراد که در خانواده‌های ثروتمند بزرگ می‌شوند، راه و رسم رسیدن به ثروت را به خوبی یاد می‌گیرند و  بدون حضور در یک کلاس خاص، باز هم مثل نسل قبل خود ثروتمند باقی می‌مانند؟ این افراد در گام نخست او والدین خود، دانش کسب ثروت را یاد گرفته‌اند و با دیدن رفتارها و اقدامات والدین خود فهمیده‌اند که چطور می‌شود ثروتمند بود. این افراد هم دانش را یاد گرفته‌اند و هم شایستگی این ثروت را دارند. کسانی که از راه‌های نادرست به پول می‌رسند، نسل  بعدی آن‌ها همه آن ثروت را به باد می‌دهند؛ زیرا شایستگی نگهداری و پرورش ثروتی در آن‌ها قرار داده نشده است.

این ویدیوی رایگان را از کوین ترودو از دست ندهید
چرا قوانین ثروت را سال‌هاست که عمدا از شما پنهان کرده‌اند!؟

 


اولین گام را به سوی ثروتمند شدن و موفقیت بردارید!

در صورتی که می‌خواهید به انسانی ثروتمند، دانا و توانا تبدیل شوید، اولین گامی که باید بردارید این است که با اصول و قوانین ثروت آشنا شوید. زمانی که این قوانین را یاد بگیرید و در زندگی خود پیاده کنید، یقین داشته باشید که به تدریج منابع مالی، خوشبختی و آرامش به سمت شما جذب خواهد  شد.

 

3 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. کاربر سوخت جت 8299 می گوید

  واقعا با این دوره من به خیلی چیزها پی بردم و واقعا هرچی تو ذهنم بیادهمون عملی میشه ومتوجه شدم که همه چیز برمیگرده به قدرت ذهن واقعاا ازتوون ممنوونم

  1. سوخت جت می گوید

   سلام دوست من خیلی خوشحالم که نتیجه گرفتی و مطمئنم اتفاق های بهتری هم برات رقم میخوره

 2. مسعود می گوید

  من این حرف رو قبول دارم که برای ثروتمند شدن باید تبدیل به انسان جنگنده ای بشیم ولی این حرف رو رنه قبول نداره و میگه این ذهنیت که شما باید خیلی تلاش کنی تا ثروت بدست بیاری ذهنیت اشتباهی هست ؟

دیدگاه تان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**