مسخره ترین ایده های استارتاپی کدام بودند که سرانجام موفق شدند؟


مسخره ترین ایده های استارتاپی کدام بودند که سرانجام موفق شدند؟

استارتاپ چیست؟ به شرکت های نوپا که هدفشان ساختن کسب و کار بر اساس ایده اصلیشان است.

این امکان وجود دارد که یک استارتاپ خوب با یک ایده خوب راه اندازی کنید، اما استارتاپ های عالی معمولا با ایده های روی کار آمدند که در ابتدا آنها را مسخره کرندند و ایده شان را مضحک خواندند.

حالا از خودتان سوال کنید،اگر یک سرمایه گذار بودید … آیا روی این ایده ها سرمایه گذاری می کردید؟

مارک زاکربرگ 2

Facebook : دنیا هنوز به یک Myspace و Friendster دیگر احتیاج دارد البته با تفاوت چند سال دیرتر! ما فقط آنرا برای یک تعداد دانشجوی درس خوان دانشگاه هاروارد درست میکنیم , افراد غیر اجتماعی و هر فرد دیگری از آن پس خواستار عضو شدن در آن خواهد شد چون دانشجو های دانشگاه هاروارد باحال هستند.

Dropbox : ما یک سایت اشتراک گذاری فایل درست میکنیم البته بازار آن اشباع شده است و توسط کمپانی های بزرگی مانند مایکروسافت پشتیبانی میشوند اما هیچکس از آنها استفاده نمی کند. سایت ما فقط یک کار انجام میدهد و آنرا هم خوب انجام میدهد سپس شما تمام دوستانتان را نیز تشویق میکنید از این سایت استفاده کنند.

Amazon : ما به صورت آنلاین کتاب میفروشیم ! البته با توجه به اینکه کاربران هنوز میترسند از کارت اعتباریشان بر روی اینترنت استفاده کنند. هزینه حمل کتاب ها هم به عهده مشتری خواهد بود.اما آنها برای آسودگی عمل خریند این هزینه را خواهند پرداخت حتی اگر هفته ها برای رسید کتاب به دستشان صبر کنند.

Virgin Atlantic  : شرکت های هواپیمایی خیلی باحال هستند ! یکی هم ما میخواهیم داشته باشیم ,چقدر سخته مگه؟ ما با ویدیو های باحال فرق خودمون رو با شرکت های خسته کننده دیگه اعلام میکنیم.

Mint : همه ی اطلاعات بانکی , مالی , اعتباریتان را به ما بدهید, ما آنها را با فونت خیلی شیک به شما بر میگردانیم ! فقط به خاطر اینکه احساس ثروتمند بودن بکنید (می خواهیم به رنگ سبز درآوریم)

Palantir : ما یک نرم افزار آنالیز محرمانه خواهیم ساخت, شرکت ما در کالیفرنیا خواهد بود, یه سری دانشجوی برق استخدام میکنیم و یک معامله عظیم با منطقه کلمبیا خواهیم بست_ در رابطه با اطلاعات جاسوسی و پدافند

Craigslist : خیلی زشت خواهد بود , اما مجانی…. البته بجز برای دزد ها.

iOS : یک سیستم عامل جدید می خواهیم بسازیم که حتی یکی از میلیون ها نرم افزار ساخته شده در بازار برای مایکروسافت , مک او اس و لینوکس , بر رویش اجرا نشود! فقط و فقط اپل میتواند برایش نرم افزار بسازد. cut و paste هم نداره!!!

Google : ما می خواهیم 20مین موتور جست و جو دنیای اینترنت را بسازیم. البته این نکته را هم میدانیم که بقیه موتور های جستجو اکثر ضرر های مالی فوق العاده زیادی کردند اما ما این اطمینان را میدهیم که موتور جستجو ما موفق شود ! زیرا تبلیغات حواس پرت کن دیگه نمی خواهیم برای کاربران بزاریم.

Github: مهندسین نرم افزار تا آخر عمرشان پولی را به ما خواهند داد, برای اینکه یک نرم افزار مجانی بسازند با یک نرم افزار مجانی دیگر!!

PayPal: مردم حاضر خواهند شد به ایمیل های نا امنشان به هم پول واقعی بدهند ! بدون هیچگونه پشتیبانی مالی و با نام های مستعار باحال 20 کاراکتری.

Paperless Post: ما مانند Eviteهستیم (سایتی که به صورت مجانی کارت تبریک میتوانید بفرستید) فقط با این تفاوت که شما به ما پول میدهید! و همه دوستانتان خواهند فهمید آدم دیوانه ای هستید.

Instagram: فیلتر !!! درست است , ما فیلتر داریم برای عکس ها.

LinkedIn: یک شبکه اجتماعی حرفه ای چطور است؟ در جهت 30 یا 40 هدف ! مردم هر 5 سال یکبار از پروفایلشان استفاده خواهند کرد, آن هم فقط برای کاریابی.

Tesla: بجای اینکه فقط باتری درست کنیم و به دیترویت بفروشیم … ماشین های شرکت خودمان را هم تولید می کنیم!! آن هم از صفر البته با داشتن شبکه توزیع خودمون. البته در دوران رکود و پس زنی تکنولوژی تمیز (ماشین های برقی)

SpaceX: اگر ناسا میتونه … خب ما هم میتونیم! علم موشکی چیه مگه؟

Firefox: ما میخوایم یک مرورگر بهتر بسازیم. البته این را هم میدانیم که 90% کامپیوتر های دنیا یکی دارند… آن هم مجانی.

Twitter: یه چیزی تو مایه های ایمیل , اس ام اس یا آر اس اس است… فقط با فرق اینکه کار های کمتری میکند!. در ابتدا توسط افراد ساده لوحی تست خواهد شد سپس به خواننده های معروف و سیاست مدار های دنیا.

همانطور که دیدید اغلب استارتاپ های بزرگ دنیا ایده های فوق العاده عالی یا شگفت انگیز نداشتند , یک ایده ساده داشتند اما به آن عمل کردند و به مرور زمان آنرا به یک استارتاپ عالی تبدیل کردند.
آیا شما هم یک ایده دارید و می خواهید استارتاپی راه اندازی کنید ؟ یا اگر استارتاپی در حال حاضر راه اندازی کرده اید در قسمت کامنت ها از تجربیاتتان برای ما هم بنویسید.

56 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. کاربر سوخت جت ان می‌گوید

  خیلی ممنون این مطالب باعث شد که ذهنیتم رو راجع به داشتن یک ایده تاپ و ناب تغییر بدم

 2. کاربر سوخت جت ali می‌گوید

  سلام مطلب جالی بود

  ما هم استارتاپ وب طراحان استارت زدیم

  حتما نظرتون بگید بعد بازدید از سایت ما

 3. کاربر سوخت جت ده می‌گوید

  ایده،یعنی سرمایه ای همراه انسان که فعلا تکنولوژی نتوانسته آن را به سرقت ببرد.
  این یعنی یک بانک همراه.
  اراده و خستگی ناپذیری کلید طلایی این بانک اختصاصی است.
  از وقتی که اختراع من پس پس از 4 سال در آمریکا تجاری شد،اراده ام بیش از پیش تقویت شد،
  نقاط ضعف را شناسایی کردم و اینک ایده ای دیگر را تبدیل به محصول کرده و در حال جذب سرمایه گذار هستم.

 4. کاربر سوخت جت دی می‌گوید

  سلام
  15 سال پیش وقتی که ایده ای را دوره دانشجویی مطرح کردم کلاس از خنده ترکید و تمسخر کردن هم در حد نهایت، همین ها کافی بود تا تسلیم ثاثیرات محیط اطراف بشم و دست از روياهاي خود بردارم پارسال وقتی همان ایده را در یک سایتی دیدم که تو آمریکا بعد 14 سال ثبت اختراع شده و تجاری سازی شده بود، و البته کلیپی هم تو تلگرام از این ایده دیدم مثل دیوانه ها شدم و به تبع همین موضوع یک سرچ ساده در اینترنت در مورد ایده های فراموش شده دیگرم کافی بود تا اینکه دیوانه تر و پشیمان تر از قبل بشم، آری حدود نه ده تا از ایده های من امروز همه تبدیل به پول شده اند اما من علاوه بر اینکه 15 سال را هدر دادم مسیر زندگیم کلا عوض شده و منی که میتونستم یک مخترع مرفه خلاق باشم به رانندگی تاکسی با مدرک مهندسی قناعت کردم!!!
  این حاصل دست کم گرفتن و عدم باور به خود و توانایی های خودممون هست و لا غیر
  دوستان خودتونو هیچ وقت دست کم نگیرید و علاوه بر این از کنار هیچ طرح و ایده ای و لو از نوع مسخرش هم نگذرید!!!
  و در راه موفقيت فقط هدفتان را در نظر بگیرید و از حرف ها و القائات منفی دیگران تاثیر نپذیرید ارادتون مثل سیلی باشه که در مسیرش هر مقاومت کننده و مانعی را از بیخ و بن بر میکنه و نگاهتان هم به افق های بلند آينده باشه

  1. کاربر سوخت جت اد می‌گوید

   سلام عالی بود، خیلی ممنونم میتونم ایمیلتون رو داشته باشم؟

  2. کاربر سوخت جت ضی می‌گوید

   با کوله باری از ایده های فقط روی کاغذ که میدونم 90 درصدشونم احمقانه ان به سختی زندگی میکنم ولی تسلیم نشدم و نمیشم و تصمیم گرفتم فقط و فقط یکیشون و هرطور شده عملی کنم شاید بقیه شون هم دومینو وار رو غلطک بیوفتن.
   یه روز به خودم گفتم تو دنیایی زندگی میکنیم که از ایرج ملکی گرفته تا تتلو و خزایی ها فالوور و طرفدار دارن،یک سنگ و تو جعبه میزارن و به اسم پت میفروشن!جوش مصنوعی ساختن که بترکونی!یه اسپینر پارسال پیارسال بازار و ترکوند!
   پس هیچ ایده ای بی ارزش نیست،چرا من ایده هام و دست کم بگیرم..

  3. کاربر سوخت جت مه می‌گوید

   سلام
   هیچ وقت دیر نیست الان هم می تونید شروع کنید به نظرم. من تمایل دارم روی ایده ها کار کنم اینم ایمیلم.
   fatemeh.najafi61@gmail.com

  4. کاربر سوخت جت یب می‌گوید

   برای ذهن درخشانی مثل تو هنوزم دیر نیست

 5. کاربر سوخت جت sein می‌گوید

  مِیک استارت آپ _ Make Startup
  تیم ایده پرداز آذرخش مفتخر است در راستای اشتغال زایی و راه اندازی استارت آپ ها قدم مهمی بردارد.
  بدین منظور تمام همت و تلاش خود را در جهت ساخت و آماده سازی ایده های مختلف در زمینه های مختلف به کار گرفته تا بتواند در ساخت و خدمت به میهن عزیز جمهوری اسلامی ایران و مردم فوق العاده آن حرکتی انقلابی بردارد.

  MakeStartup.ir
  خدمات این سایت شامل:
  _خرید ایده های استارت آپی
  _خرید و فروش اختراع
  _فروش ایده های اختراعی
  _فروش ایده های متفرقه
  _واگذاری و فروش استارت آپ
  _جذب سرمایه گذار برای استارت آپ و … می باشد.

  خدمات سایت روز به روز در حال اضافه شدن می باشد امیدواریم ما را در این امر مهم یاری بفرمائید.
  تیم ایده پرداز آذرخش همراه شماست.

 6. کاربر سوخت جت فر می‌گوید

  ali.azarfar1995@gmail.com
  سلام من یک ایده جامع و هوشمند دارم که میتونه کل دنیا رو پوشش،و ارتباط بین مصرف کننده و خدمت گذار رو خیلی خیلی آسان کند،به طوری که بین هیچ کدام از گروه ها اختلاف صورت نگیرد،یه طرح جامع و چند بعدی،در موردش خیلی و تحقیق و نظر سنجی انجام دادم ،اگر کسی مایل همکاری و همفکری هست به ایمل من اطلاع بده،من الان استانبول هستم و اینجا هم تحقیق و نظر سنجی رو انجام دادم که خوشبختانه استقبال خوبی شده،فقط و فقط تحقیق و نظر سنجی،
  ممنون از مدیریت وب سایت
  علی آذرفر

 7. کاربر سوخت جت shad می‌گوید

  به من ایمیل بزنید می‌خواد بدونم ایده شما چی در مورد صنعت غذایی charkhizadeh.farshad432@gmail.com

 8. کاربر سوخت جت اف می‌گوید

  خیلی جالب بود موفق باشید

 9. کاربر سوخت جت ضا می‌گوید

  همه متنها رو خودندم برداشتهای خوبی کردم .به دردم میخوره حتماااا متشکرم از همه.

 10. کاربر سوخت جت ambo می‌گوید

  با سلام
  امروزه هر کسب و کاری که دارای شبکه باشه میتونه حسابی پول ساز باشه مثل تلگرام,فیسبوک,سایت های فروش ,بازاریابی شبکه ای ,,,حالا غیر از بازار یابی شبکه بقیشون ایده خلاقانه میخوان پیشنهاد من بازاریابی شبکه ای که به زودی تو کل ایران فراگیر میشه هرکس امروز و جدی بگیره و مطالعه دقیق بکنه بارشو بسته .

 11. کاربر سوخت جت ktok می‌گوید

  سلام مطلب جالی بود

  ما هم استارتاپ وب طراحان استارت زدیم

  حتما نظرتون بگید بعد بازدید از سایت ما

  http://webtarahan.ir

  1. کاربر سوخت جت سن می‌گوید

   درود،
   خطای 503 میده زمان باز کردن لینک. البته خارج از کشور هستم.
   سپاس

 12. کاربر سوخت جت .com می‌گوید

  دوستان عزیز چنانچه ایده ای دارید ،در هر کسب و کار و هر زمینه ای که باشه برای حضور در دنیای مجازی احتیاج به یک صفحه اینترنتی دارید و اعتبار بیشتری هست اگر سایت داشته باشید.
  همانطور که قبلا گفتم سایت ساز یوتاب ایده ای بود که عملی شد ، بنابراین هدف ما حذف همه هزینه های میلیونی طراحی سایت می باشد.
  بنابراین چنانچه برای کسب و کارتان به سایت نیاز دارید حتما از یوتاب وب استفاده کنید و به دوستانتون هم معرفی کنید.
  در این سایت ساز تنها با پرداخت 25 هزار تومان ، نسخه فول امکانات سایت ساز + 100 مگابایت فضای رایگان و پشتیبانی نرم افزاری رایگان را دریافت می کنید.
  کلیه سایت ها 10 روز تست رایگان دارند و ثبت نام نیز رایگان می باشد و در همان لحظه سایت را تحویل می گیرید.
  فرصت را از دست ندهید و به ایده هاتون جامه عمل بپوشانید . یوتاب وب پشتیبان شما در این راه است…
  02537715907
  http://www.UtabWeb.net

 13. کاربر سوخت جت .com می‌گوید

  با سلام
  ما خودمون ایده سایت ساز آنلاین داشتیم خیلی ها میگفتن این امکان نداره ولی عملیش کردیم و به بهره برداری هم رسیده.
  ثبت نام اولیه و دریافت سایت هم رایگانه، هدف هم رقابت با جومولا و ورد پرس و حذف تمام هزینه های گزاف و تحویل آنی وب سایت هستش.
  http://www.UtabWeb.net

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**