موفقیت عظیم نصیب افرادی میشوند که این 4 اصل را یادگرفته‌اند

در دنیای امروز که پر از رقابت کاری است، تنها تلاش بیشتر شماست که می‌تواند، شما را به اهدافتان برساند؛
به عبارت دیگر وقتی شما بیشتر تلاش می‌کنید، بازدهی بهتری را ارائه خواهید داد و احتمال بیشتری دارد که به اهداف خود دست یابید.

از طرف دیگر وقتی بیشتر تلاش می‌کنیم احساس مثبت‌تری در زندگی خواهیم داشت.
ذهنمان آرام‌تر می‌شود چون میدانیم که سعی خودمان را کرده‌ایم، حتی اگر نتایج آن‌طور که باید دلخواه نباشد. درواقع زمانی که شما در چرخه تلاش کردن بی‌وقفه قرار بگیرید، ممکن است در شروع جهان روی خوشی به شما نشان ندهد اما خیالتان آسوده باشد… چون این وضعیت زیاد دوام نمی‌آورد.

هر مقاومتی در برابر تلاش بیش از حد شکست خواهد خورد و سرانجام نور موفقیت به شما خواهد تابید.

اگر شما هم می‌خواهید جز افرادی باشید که دیوانه‌وار برای رسیدن به اهدافشان تلاش می‌کنند پس آماده شوید، 4 نکته مهم وجود دارد که باید آن‌ها را رعایت کنید تا نتیجه بهتری بگیرید. :


نکته اول
برای موفقیت عظیم تلاش‌هایتان را یادداشت کنید

بیشتر مردم با کمی تلاش و قبل دریافت نتیجه دست از کار می‌کشند.
آن‌ها خسته می‌شوند و فکر می‌کنند که نتیجه نخواهند گرفت. لطفاً شما جز این دسته بزرگ نباشید. آن‌ها فکر می‌کنند که فقط رسیدن به اصل هدف مهم است و برای همین در میانه راه خسته می‌شوند.

مسلماً یک کار بزرگ زمان بر و خسته کننده است پس ما برای اینکه در مسیر بمانیم باید انرژی دائمی را به خودمان تزریق کنیم. خب، کاغذ و قلم خود را بردارید و شروع کنید به نوشتن تلاش‌هایی که در طول مسیر انجام داده‌اید، به فداکاری‌ها و سخت‌کوشی‌ها.

سپس آن‌ها را در بخش‌های مختلف اتاق کارتان بزنید.
وقتی شما به‌طور روزانه به آن‌ها نگاه کنید از اینکه این همه کار مثبت کرده‌اید خوشحال می‌شوید. حتی وقتی روحیه ندارید و می‌خواهید از کار دست بکشید با نگاه کردن به تلاش‌هایی که برای این کار انجام داده‌اید حتماً از پذیرفتن شکست منحرف می‌شوید.

میزان پولی که برای کارتان خرج کرده‌اید را در کاغذ بزرگ روی دیوار نصب کنید. تا بفهمید که رها کردن کار چقدر برایتان گران تمام می‌شود. سپس دائم به خاطر تلاش‌های که کرده‌اید سپاسگزاری کنید.

سپاسگزاری منظم و روزانه معجزه می‌کند، به آن ایمان داشته باشید.

«برای هر تلاش منظمی، نه یک بلکه چندین پاداش بزرگ وجود دارد.»
ــ جیم ران


نکته دوم
فهرست روزانه کاری در راستای موفقیت عظیم

در ساده‌ترین حالت زمانی که ما با ماشین قرار است به محلی ناشناخته برویم از یک نقشه یا راهنمای GPS استفاده می‌کنیم. این برای آن است که گم نشویم. حالا به نظر شما رسیدن به اهداف بزرگ آن‌ها در مسیر ناشناخته‌های بازار نیاز به نقشه راه ندارد؟

شما باید چند نقشه داشته باشید.
یک نقشه کلی، نقشه میان مدت و نقشه روزانه. این گزینه آخر درواقع از همه مهم‌تر است و چیزی است که آینده شما را می‌سازد.

البته اگر به آن اهمیت بدهید. همیشه از یک روز قبل در یک دفترچه یادداشت مشخص کنید که روز بعد قرار است چه کارهایی انجام دهید. سپس در پایان روز کاری به دفترچه خود سر بزنید و ببینید که چه کارهایی را انجام داده‌اید و چه کارهایی را نتوانسته‌اید.

دلایل عدم انجام کار را برسی کنید، هر شب برنامه خود را پایش کنید وسعی کنید برای فردا برنامه بهتری با راندمان بیشتر کاری بنویسید. هدف‌های روزانه را دست کم نگیرید.

همین هدف‌های کوچک هستند که در نهایت شما را به اهداف میان مدت و در آخر به نتیجه اصلی و رؤیایی که به دنبالش هستید می‌رساند.

اگر میخواهید بدانید چطور نقشه راه موفقیت این مقاله را بخوانید. تان را تعیین کنید،

 

«من به اعتماد به نفس بیشتر از شانس اعتقاد دارم
و به سخت کوش بودن بیشتر از هردو آن‌ها معتقد هستم»
ــ توماس جفرسون


نکته سوم
در انتخاب اهداف خود دقت کنید؛ اهداف را خُرد کنید

انتخاب هدف خودش یک پروسه مهم و بزرگ است که قبلا اینجا یادگرفتید… بعد از اینکه هدف اصلی را روی کاغذ آوردید، حالا وقت تهیه کردن لیست منفی و مثبت‌هاست :

 1. در فهرست بنویسید که چه توانایی‌هایی برای رسیدن به این هدف دارید
 2. در فهرست بنویسید که چه مشکلاتی نیز دارید و چه چیزهایی را درواقع کم دارید
 3. سپس هدف خود را به چندید هدف کوچک تقسیم کنید.

مثلاً اگر شما هدف اصلی زندگی‌تان قهرمانی در المپیک است باید آن را به اهداف کوچک‌تری مانند:

 1. «قهرمانی کشور»‌
 2. «قهرمانی آسیا»
 3. «قهرمانی جهان»
 4. و درنهایت «قهرمانی المپیک» تقسیم بندی کنید

همه چیز مرحله به مرحله پیش می‌رود و شما نمی‌توانید ناگهان به هدف اصلی برسید.

همچنین اندازه بگیرید که چقدر با رؤیای خود فاصله دارید، دقت کنید که نباید برای رسیدن به هدف سلامتی، شادابی و خانواده خود را فدا کنید زیرا در غیر این صورت زمانی که به هدف خود برسید همه چیز را از دست داده‌اید و دیگر خوشحال نخواهید بود.

درست است که برای رسیدن به هدف با چالش‌های مواجه خواهید شد، اما این مشکلات نباید آن‌قدر عظیم باشند که شما را نابود کنند.


نکته چهارم
کسی را در کنارتان داشته باشید، یک تیم باشید

تنها به دریا نزنید، بخصوص دریای کسب و کار که همیشه طوفانی است.

قبلا در سری مقاله‌های «چطور واقعا کارآفرین شویم» از آقای سینانی شما خواندید که چطور کارآفرین‌ها شروع میکنند و چه مشکلاتی در مسیر کارآفرینی پیش می‌ایند و چطور باید آنرا حل و فصل کنین… مخصوصا راجع به تیم هم خواندید !

تقریباً می‌توان گفت که انسان در هیچ کاری به تنهایی موفق نمی‌شود.
حتی ورزشکاران رشته‌های انفرادی هم تیمی از مربیان و حامیان را پشت سرخود دارند که نقش اصلی را در موفقیت آن‌ها ایفا می‌کند. مثل مایکل فلپس قهرمان 23 مدال المپیک که راجع‌بهش خواندید.

یک تیم درجه، کار آمد و مفید جمع کنید.
تیمی که از همه مهم‌تر انگیزه رسیدن به هدفی مشترک را داشته باشد. آن‌ها را بر اساس فاکتورهای صحیح انتخاب کنید نه فقط صرف اینکه از نزدیکانتان باشند؛ برای کشف فاکتورهای درست هم این مقاله را بخوانید.

در این صورت زمانی که شما در حال انحراف از مسیر یا حتی ناامید شدن هستید، تیمی پشت سرشماست که دست شما را می‌گیرد و شمارا دوباره به مسیر باز می‌گرداند.

در کشور ما خیلی‌ها برای اینکه طمع می‌کنند و می‌خواهند سود اصلی را خودشان ببرند از شریک کردن دیگران امتناع می‌کنند. این یک فاجعه است. نتیجه چنین تفکری این شده که در ایران کار گروهی شکل نمی‌گیرد.

اولاً که تیم شما سربارتان نیستند، بلکه آن‌ها بخشی از موتور محرک رسیدن به هدف خواهند بود. در ضمن همیشه سعی کنید روحیه خیرخواهی داشته باشید و سودتان به اطرافیانتان برسد.

 

کلام آخر

اگر شما تا به امروز اهدافی را تعیین کرده‌اید، اما نتوانستید به آن‌ها دست پیدا کنید بدانید که این یک اتفاق طبیعی است.

از امروز دوباره کار را شروع کنید. البته سعی کنید ابتدا با مرور گذشته این کار را بکنید؛ ببینید که چه اشتباهاتی داشته‌اید و چه دلایلی سبب شده تا شما موفق نشوید. آن‌ها را خوب آنالیز کنید.

سپس بر اساس ویژگی‌هایی که در بالا گفته شد سعی کنید مسیر جدید و هدفی نو را برای خودتان ایجاد کنید. در سایت سوخت جت ما درکل مسیر همراهتان هستیم. کار را آغاز کنید و از هیچ چیز ترسی نداشته باشید.


در همین زمینه، نوشته‌های زیر را حتما بخوانید :

3 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. کاربر سوخت جت ان می‌گوید

  اولین باری هست که من بعد از سه ماه پیام میذارم و به نظرم این پهترین مطلب سایتتونه

 2. کاربر سوخت جت دی می‌گوید

  باز هم غلط املایی
  نسیب :
  نسیب . [ن َ ] (ع مص ) تشبیب کردن به کسی در شعر. غزل گفتن و وصف جمال زن نمودن . (از منتهی الارب ). تشبیب کردن به زن در شعر. (آنندراج ) (از اقرب الموارد) (از المنجد). غزل گفتن و جمال زن در شعر گفتن . (زوزنی ). تغزل . (المنجد). نسب . (ناظم الاطباء) (المنجد). منسبة. (اقرب الموارد) (المنجد). رجوع به آخرین معنی در ذیل همین کلمه شود. || (ص ) صاحب نژاد. (منتهی الارب ) (آنندراج ) (ناظم الاطباء). ذوالنسب . (اقرب الموارد) (المنجد). شخص عالی نسب . (آنندراج ) (از غیاث اللغات ). بانسب . اصیل . ج ، انسباء، نسباء : و یزدجرد به صورت زیبا بود… و او نسیب ترین ملوک عجم بود. (تاریخ بیهقی ). مقتدر خلیفه معتمدی را ازآن ِ خود به جانب مصر فرستاد تا از سادات نسیب و علویان حسیب خطهای معروف بستدند که این جماعت نه از اولاد علی و فاطمه اند. (کتاب النقض ). و هر رادی مردودی و هر نسیبی بی نصیب . (جهانگشای جوینی ).
  آن وزیر وزیرزاده که هست
  به وزارت نسیب تا آدم .

  باید بنویسید نصیب

 3. کاربر سوخت جت Mbkh می‌گوید

  این سایت عالیه

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**