راهنمای واقعی موفقیت در کارآفرینی با آموزه‌های رابرت کیوساکی

در هر جامعه‌ای که زندگی میکنید، حتی جامعه‌ای کوچک‌تر مثل خانواده‌تان، میتوانید به وضوح دو دسته انسان ببینید :

  • آنهایی که مدام به فکر این هستند که چطور پول بسازند
  • آنهایی که مدام به فکر این هستند که چطور پول بگیرند

کارآفرین‌ها همیشه از موفق‌ترین افراد جامعه به حساب آمده‌اند و به قول آدام اسمیت، پدر علم اقتصاد نوین، ارزشی که یک کارآفرین واقعی برای جامعه ایجاد می‌کند بسیار بیشتر از یک دکتر یا یک مهندس است.

او ادامه می‌دهد: «کارآفرینان نقش کلیدی در بهبود اوضاع اقتصادی یک کشور دارند؛
آنها همیشه از شرایط ناراضی هستند و میخواهند همه‌چیز را تغییر بدهند،
پیشروی میکنند و همیشه وضع موجود را مورد پرسش قرار میدهند.»

کارآفرینی مسیر ناشناخته‌هاست و هیچ کسی نمی‌تواند راه درست را به شما نشان دهد و هیچ کتابی نمی‌تواند جلوی شما را برای اشتباه کردن بگیرید.

اگر در دنیای کارآفرینی قدم گذاشته‌اید و یا می‌خواهید از برکه‌ی کارمندی‌تان بیرون بیایید و وارد اقیانوس کارآفرینی شوید. باید آمادگی انواع طوفان‌ها، کوسه‌ها، شب‌های سرد و تنها و کوله‌باری از شکست‌ها و نه شنیدن‌ها داشته باشید..

کارآفرین میداند که باید تولید کند؛ نوآوری داشته باشد، خلاق باشد و از مشارکت دیگر افراد جامعه استفاده کند… و این‌چنین میشود که چرخ اقتصاد یک جامعه می‌چرخد و رشد اقتصادی اتفاق می‌افتد.

همان‌طور که گفتیم کسی نمی‌تواند شما را از اشتباه کردن در این مسیر نجات دهد اما مطمئنا چیزهای زیادی هست که می‌توان از کارآفرین‌های موفق یاد گرفت و سرعت و احتمال موفقیت را بسیار بیشتر از معمول کرد.

رابرت کیوساکی در کتاب پدر بی‌پول و پدر پولدار بعد از معرفی چهار راه پولسازی که آن‌ را به طور مفصل در پادکست شماره ۴۱ بررسی کردیم کارآفرینی را به عنوان یکی از مسیرهای واقعی رسیدن به ثروت‌های هنگفت معرفی می‌کند. اما نه به این سادگی‌ای که بیشتر مردم فکرش را می‌کنند.

این پادکست می‌تواند شروعی باشد برای واقعیت بخشیدن به آرزویی که همیشه برای کارآفرین شدن داشتید:

 

دانلود این پادکست

1 دیدگاه جالب
  1. milad pira می گوید

    واقعا چقدر زیباست این جمله و چقدر قابل تامل که ” اگه ما در حال تاثیر گذاشتن در زندگی اطرافیانمون نباشیم ، در واقع کار خاصی انجام نداده ایم ” و این بر میگرده به حوضه کارآفرینی و اینکه چقدر میتونیم دست همدیگرو بگیریم و شادتر زندگی کنیم

دیدگاه تان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**