پرونده مرموز جف بزوس ؛ موسس بزرگترین فروشگاه آنلاین دنیا و رقیب سرسخت بیل گیتس

مرد افسانه ای فروشگاه های آنلاین اینترنتی...

جف بزوس، مردی که بیل گیتس را شکست داد

روز پنجشنبه 27 جولای خبری در تمام رسانه‌های جهان مثل بمب ترکید که «بیل‌گیتس دیگر ثروتمند‌ترین فرد جهان نیست»؛ اهمیت این خبر از آن جهت بالاست که بیل‌گیتس در طول 18 سال از 23 سال گذشته همواره پولدار ترین فرد جهان بوده است.

اما حالا خبرها حاکی از آن بودند که فرد دیگری جانشین بیل‌ گیتس کبیر شده و مدیر امپراطوری مایکروسافت با 90 میلیارد دلار ثروت خالص دیگر پولدارترین فرد دنیا نیست.

همینطور که دنیای تکنولوژی و اقتصاد در بهت به سر می‌برد خبر دومی باز هم شگفتی ساز شد و این‌بار طرفداران بیل گیتس نفس راحتی کشیدند. خبر این بود که جانشینی فرد جدید ماندگار نبود و پس از افت کوچکی که سهام کمپانیِ او تجربه کرد بیل دوباره پولدارترین فرد جهان شده است…

اگرچه رکورد این فردِ جسور چندان طولانی نبود، اما همین که کسی بتواند از لحاظ ثروت و دارایی به گرد پای بیل‌ گیتس نزدیک شود هم شگفت‌انگیز است، چه برسد به این‌که بتواند از او پیشی بگیرد… حتی برای چند ساعت !

در این مقاله پروندۀ کسی را زیر و رو خواهیم کرد که موفق شد در روز پنجشنبه برای چند ساعت بیل‌گیتس را به زیر بکشد؛ 

 • نام: جف
 • نام خانوادگی: بزوس
 • تولد: ۱۲ ژانویۀ ۱۹۶۴ ‏(۵۳ سال)
 • ملیت: آمریکایی
 • محل تولد: نیو مکزیکو
 • محل سکونت: سیاتل، واشینگتن
 • تحصیلات: کارشناسی علوم کامپیوتر از دانشگاه پرینستون
 • شغل: بنیانگذار و مدیر ارشد اجرایی وبسایت آمازون
 • بیشترین میزان دارایی: 90 میلیارد دلار
 • همسر: MacKenzie Bezos
 • تعداد فرزند: 4

کودکی جف بزوس
کودکی جف بزوس

کودکی جف بزوس

زمانی که جف به دنیا آمد، مادر او فقط یک نوجوانِ خام بود و زندگی او با همسرش تنها یک سال دوام آورد. جف 5 ساله بود که مادرش برای رهایی از بی خانمانی با یک مهاجر کوبایی که آن زمان در آمریکا مشغول تحصیل بود ازدواج کرد؛ جف بزوس 10 ساله بود که فهمید مایک بزوس، پدر واقعی اش نیست.

از همان کودکی عجیب، کنجکاو و خلاق بود؛ همیشه کارهای عجیب و غریب از او سر می‌زد. جف همیشه دوست داشت دنیایش را به سلیقۀ خودش بسازد. یک بار او حس کرد که برای خوابیدن در تخت کودک زیادی بزرگ شده است.

به دنبال یک پیچ‌گوشتی گشت و بعد از کش رفتن آن از لوازم پدربزرگش، همۀ حفاظ‌های تخت را باز کرد؛ او با این کار مورد تشویق پدر و مادرش قرار گرفت.

 

جف بزوس یا مخترع کوچک !

در دوازده سالگی جف در مغازه‌ای یک اسباب‌بازی علمی به نام Infinity Cube یا «مکعب بی‌نهایت» می‌بیند که شیفته و دلباختۀ آن می شود. این مکعب متشکل از یک سری آینه بود که تصاویر را طوری به هم منعکس می‌کردند که باعث می‌شد یک تصویر به تعداد زیادی روی آن تکرار شود و بینهایت به نظر برسد.

این یک محتوای ویژه است!

دسترسی فقط برای مشترکین VIP سوخت جت ممکن است

در همین زمینه، نوشته های زیر را حتما بخوانید :

3 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. کاربر سوخت جت ان می گوید

  عالییی و کافی بود

 2. کاربر سوخت جت نی می گوید

  جف بزوس فوق العاده است به همه پیشنهاد میکنم سخنرانی هاش رو ببیند

 3. کاربر سوخت جت eoeo می گوید

  سلام دوست عزیز باید به این نکته نیز توجه کرد که بیل گیتس چندین سال است که خودشو بازنشست کرده و در خیریه ملیندا فعالیت می کنه و هر چند وقت یکبار بخشی از سهامش رو در مایکروسافت می فروشه و به خیریه کمک می کنه. پس با این تفاسیر سبقت گرفتن از بیل گیتس اونقدرا هم مثل سابق دشوار نیست و مطمئنا” در آینده ای نه چندان دور از این جور اخبار زیاد خواهیم شنید. هر چند این موضوع چیزی از بزرگی کاره جف بزوس کم نمی کنه. با تشکر

دیدگاه تان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**