چرا افراد کم تخصص کارآفرین و میلیاردر میشوند اما افراد متخصص برای همیشه کارمند؟

شاید تعجب کنید اگر بشنوید میزان تخصص شما در یک رشته یا حرفه ربطی به موفقیت شما در حوزه‌ی کارآفرینی ندارد! کافی است که نگاهی به اسطوره‌های خود بندازید از جمله استیو جابز که تنها کلاسی که در دانشگاه شرکت کرده بود کلاس خوشنویسی بود و تخصصی در زمینه کامپیوترها نداشت تا با دوستش استیو وزنیاک آشنا شد.

و بسیاری دیگر از کارآفرین‌های دیگر با اینکه تخصص کافی در رشته‌ی موردنظرشان نداشته‌اند اما توانسته‌اند شرکت‌های بسیار موفقی را احداث کنند که هزاران نفر از افراد متخصص در آن مشغول به کار شده‌اند.

در پادکست شماره‌ی ۶۰ به حقیقت جالبی پی خواهید برد که چرا میزان تخصص شما ربط چندانی به موفقیت‌تان در حوزه‌ی کارآفرینی ندارد و حتی تخصص زیاد می‌تواند برعلیه شما در مسیر کارآفرین شدن عمل کند! خواهید فهمید که چرا افراد متخصص احتمال بیشتری دارد که برای همیشه کارمند بمانند و بیشتر کارآفرین‌های مطرح دنیا از تخصص زیاد و خاصی برخوردار نیستند.

 

دانلود این پادکست

8 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. کاربر سوخت جت بی می‌گوید

  سلام
  بنظر من تو این دنیا هیچ قانون کلی موفقیت که برای رسیدن همه انسان ها به هدفشون باشه وجود نداره من پس از سال ها خوندن انواع کتاب های موفقیت و گوش فرا دادن به حرف انواع انسان های موفق متاسفانه هنوز روزنه ای واقعی به سمت اون پیدا نکردم من حس می کنم هر کسی یک راه پیشرفت مختص به خودشو داره که باید بفهمه اون راه چیه و در کجای دریای متلاطم ذهنش گم شده وگرنه که راه پیشرفت خیلی از بزرگان امروزه تو بوق و کرنا داره اعلان میشه پس آیا تمتم کسانی که اون ها رو میدونن موفق خواهند شد؟ الگوی موفقیت بیل گیتس برای زمان خودش و مختص شرایط اون دورهه زمونه بوده پس اگر ایشون الان بخواد باز از صفر شروع کنه قطعا روش هایی که چهل سال پیش انجام داد الان دیگه جواب نخواهد داد….

 2. کاربر سوخت جت هه می‌گوید

  به نظرم یعنی اینکه

  درجه اول خلاقیت رو بالا ببرید و خودتون رو به اطلاعات تخصصی اون زمینه محدود نکنید

  نه اینکه بدون اطلاعات و کتاب و آموزش دیدن در زمینه شغلی تون پیش برید

  اونایی ک اطلاعات خیلی زیاد دارن اکثرا محدود به همون میمونن و راه های جدید رو امتحان نمیکنن

  این پادکست میگه خلاقیت و ریسک امتحان کردن رو به هیچ وجه کنار نزارید و خودتون رو محدود به اطلاعات و تخصصی ک یاد گرفتین نکنید

 3. کاربر سوخت جت ضا می‌گوید

  مقداری گمراه کننده

 4. کاربر سوخت جت ضا می‌گوید

  سلام . بنده با جملات شما به صورت صد در صد مخالفم . بنده یک کارآفرین هستم که تونستم با برنامه ریزی درست بعد از 3 سال جواب بگیرم . دقیقا علت به تاخیر افتادن موفقیت من هم همین نوع دیدگاه شما بود . اگر شما کارتان را دوست داشته باشید حتما حتما حتما موفق خواهی شد . لطفا اطلاعات غلط به مردم ندهید

 5. کاربر سوخت جت ری می‌گوید

  سلام، لطفا پادکست، پی دی اف یا کتاب صوتی از کتاب واقعیت(fact fullness)هانس رزلینگ در سایت قرار بدین ممنون

 6. کاربر سوخت جت ور می‌گوید

  با توجه به گفته هاتون ینی کتاب نخونیم؟

  1. کاربر سوخت جت ور می‌گوید

   البته کتاب خوندن در حوزه کاریمون منظورم بودا

 7. کاربر سوخت جت یی می‌گوید

  این ایده رو قبول دارم برای من که میکروبیولوژی میخوندم هرچقدر بیشتر به سمت ریز و بک ها میرفتم و عمیق تر مطالعه میکردم برای اینکه بتونم بک کارآفرین باشم،بدتر سردرگم میشم و کمی بی انگیزه و الان احساست میکنم درک میکنم این پاکدست رو ممنون از سوخت جت

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**