چرا فروشندگان بزرگ دنیا، هیچوقت چیزی نمی فروشند؟

چرا فروشندگان بزرگ دنیا، هیچوقت چیزی نمی فروشند؟

 

فروش تنها مهارت مهمی است که میتواند شما را ثروتمند کند، با فقیر…
شما تا زمانی که نتوانید چیزی بفروشید، ارائه دهید، هیچکس از شما خرید نخواهد کرد و هیچ مبادله پول-کالا رد و بدل نخواهد شد، در نتیجه شما هیچ پولی نخواهید داشت. برای مثال در مقاله ی فروش ساده برای کارآفرینان خواندید فروش چطور میتواند تبدیل به مهارتی پولساز برای شما شود…

اما برعکس؛
شما اگر بدانید چطور فروش کنید؛ حتی بدترین اجناس را هم میتوانید بفروشید و از آنها پول بسازید.

فرق عمده افراد پولساز با افراد غیرپولساز در این است که افراد پولساز، میتوانند آنچه را میخواهند، به آنهایی که میخواهند بفروشند. در زندگینامه تمام افراد ثروتمند، بدون استثنا اگر بخوانید، تجربه فروشندگی از دوران ابتدایی شروع پایه ریزی ثروت آنها به چشم می آید.

  • ریچارد برانسون که در این مقاله، راز تبدیل شدن به هیولای مذاکره اش را خواندید، در سن 14 سالگی شروع به فروش مجله ای دست ساز کرده بود که به کمک همکلاسی از تهیه شده بود.
  • وارن بافت، مشهورترین سرمایه گذار دنیا، که در این مقاله خواندید چطور به روش او ثروتمند شوید، در سن 11 سالگی، با فروش روزنامه به افراد محلی، توانست اولین زمین اش را بخرد.
  • استیو جابز، خلاق ترین فرد دنیای تکنولوژیک و خالق برند Apple، خیلی قبل تر از اپل، مجبور شده بود شیشه نوشابه های خالی را بفروشد

و بدون استثنا زندگی هر فرد موفق دیگری را هم بخوانید، متوجه اهمیت عنصر فروش در موفقیت شان خواهید شد.

اما، سوال اصلی اینجاست؛
با این همه تعریف از مزایای فروش، چرا اغلب مان از فروش می ترسیم؟

  • چرا با اینکه یک عالمه کتاب و مقاله در مورد فروش خواندیم اما فروشنده خوبی نشدیم؟
  • چرا همیشه از برخورد با مشتریان جدید واهمه داریم؟
  • چرا فروش مان خوب نیست؟

جواب آن خیلی ساده است؛ زیرا قرار است شما به انسان ها کمک کنید، نه اینکه به ربات ها کالا بفروشید.

به زبان ساده تر؛
شما با فروش کالا یا خدماتتان، قرار است مشکل پیش روی مشتری را حل کنید، نیاز او را برطرف کنید، احساس خوبی به او انتقال دهید. شما قرار نیست به یک ربات محصول بفروشید، شما قرار است کمک کنید.

فرق بین فروشندگان حرفه ای و فروشندگان نوپا دقیقا در همین است.

افراد حرفه ای دریافته اند که فروش، یک ارتباط انسان-انسان است؛ شما نمیتوانید از این ارتباط سوء استفاده کنید. عبارت فروش یخچال به اسکیمو تنها یک افسانه است. فروشندگان بزرگ، به فکر فروش همین الانشان نیستند، بلکه آنها به فکر رضایت مشتری هستند.

برای مثال، بهترین تجربه خریدتان را به یادآورید؛
آیا در آن خاطره شیرین، فروشنده سعی داشت به شما کمک کند؟ یا فقط محصول را بفروشد؟

احتمالا اگر خاطره فروشنده خوب در ذهن تان مانده، او سعی داشته به شما کمک کند. به خاطر همین است که رفتار او تبدیل به احساس خوبی در شما شده (این مقاله را حتما بخوانید) و خاطره ی او در ذهن تان مانده.

به دقیقا به همین دلیل است که؛ فروشندگان بزرگ دنیا، هیچوقت چیزی نمیفروشند ! آنها کمک میکنند. اگر آنها با مشتری زنگ میزنند، برای این است که کمک شان کنند. اگر آنها با مشتری قرار ملاقات میگذارند، دلایلی برای خرید به مشتری ارائه میدهند که به آنها کمک میکند.

آنها به چیزی بیشتر از سودِ فروش می اندیشند… لذت کمک کردن.
اگر فروشتان خوب نیست، اگر از فروش می ترسید، سعی کنید به جای فروش، کمک کنید. سعی نکنید به سودِ فروش فکر کنید، بیشتر بر روی کمک کردن فکر کنید. شاید باورتان نشود اگر بعد از 21 روز تمرین این عادت فروشندگان بزرگ دنیا، سود شما 50 برابر شود !

پس کمک کنید، نفروشید.

در همین زمینه، مطالب زیر کمک زیادی به شما خواهند کرد… حتما بخوانید :

1 نظر جالب
  1. کاربر سوخت جت desz می‌گوید

    حس خوبيه لذتشون!

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**