چطور می‌توان ضمیر ناخودآگاه خود را برای رسیدن به اهداف غیرممکن آماده کرد؟

تغییر ضمیر ناخودآگاه

زیگموند فروید، پدر روانشناسی در سال 1893 اولین کسی بود که ضمیر ناخودآگاه را شناسایی کرد – فروید می‌گفت :

ضمیر ناخودآگاه یک همکار بی‌صدا است که در همه کارها،
تفکرات و عقاید با ما شریک است !

او فکر می‌کرد که ضمیر ناخودآگاه مخزنی است که فکرها، عقاید و رفتارهای ما که تکرار می‌شوند؛ در ذهن ما درون آن قرار دارند. از آن پس دیگر محققان و دانشمندان شروع به کار روی نظریه فروید کردند و هرکدام تعریف خود را از ضمیر ناخودآگاه مطرح نمودند.

به هر حال جدا از بحث‌های مختلف دانشمندان؛ مهم این بود که همه در وجود و مدل کارکرد ضمیر ناخودآگاه اتفاق نظر داشتند.

مغز و ذهن انسان مانند یک کوه یخ شناخته می‌شود، در حالی که چشم انسان قسمت بالای این کوه عظیم را می‌بیند. اما بخش اصلی و بزرگ‌تر آن در زیر آب است و دیده نمی‌شود.

به همین دلیل است که مردم فکر می‌کنند ما تنها از بخشی از مغز خود استفاده می‌کنیم و بخش اصلی آن بلا استفاده است.

این تعریف البته تا حدی غلط است.
انسان از تمام بخش‌های مغز خود به طور کامل استفاده می‌کند، اما میزان استفاده از آن‌ها و تسلطی که روی آن دارد بسیار کم است.

بر حال ماجرا درباره ضمیرناخودآگاه فرق می‌کند.
خوشبختانه ضمیر ناخودآگاه قابل دسترسی، آموزش و تمرین است؛ یعنی ما می‌توانید با روش‌های درست ضمیر ناخودآگاه خود را تمرین دهیم تا درنهایت به آن شکلی که ما انتظارش را داریم در بیاید.

«کلید رسیدن به غیرممکن‌ها در قدرت ذهن و آموزش ضمیر ناخودآگاه است»

 

» تغییر ضمیر ناخودآگاه«
چگونه از این قدرت شگفت‌انگیز
به نفع خودمان استفاده کنیم؟

پس تا اینجا شما متوجه شده‌اید که ضمیر ناخودآگاه یک چیز واقعی در ذهن شماست و فهمیدید که محرک‌ها چطور می‌توانند رویان تأثیر بگذارند و درنهایت به واقعیت‌های زندگی شما تبدیل شوند؛ اما همان‌طور که گفتیم ضمیر ناخودآگاه قابل دسترسی و تقویت است. اگر شما قصد رسیدن به هدفتان را دارید با ضمیر ناخودآگاه خود را تقویت و تغییر ضمیر ناخودآگاه را شروع کنید.

برای شناخت بهتر و اختصاصی‌تر ضمیرناخودآگاه و تمرینات کاربردی برای جذب ثروت، فراوانی و موفقیت، توصیه میکنم حتما دوره غیرحضوری مهندسی امواج ذهنی را مشاهده کنید، اما اگر خیلی خلاصه میخواهید به شما بگویم  در ادامه چند روش ساده و کاربردی برای این کار را به شما آموزش خواهم داد.

» تأثیر محرک‌ها بر ضمیر ناخودآگاه

تغییر ضمیر ناخودآگاه : اولین قدم برای تأثیر گذاشتن بر ضمیر ناخودآگاه محرک‌های متعارف هستند. افزایش آگاهی؛
وقتی شما نکات جدیدی را در زندگی یاد می‌گیرید. مثلاً کتابی می‌خوانید یا در یک رویداد علمی شرکت می‌کنید، این کار پیام‌های محرکی به بخش‌های از مغز شما ارسال می‌کند و سبب فعال‌تر شدن بخش‌های خاص مغز می‌شود.

این محرک‌ها و وقتی با تکــــــــــــــــــــرار روبرو می‌شود در مغز انسان به ناخودآگاه می‌رسند و سطح آن را بالا می‌برند، و همین ناخودآگاه شما می‌تواند ناگهان یک چالش را در زندگی شما بدون اینکه از قبل آن را تمرین کرده باشد حل کند.

این مدل تربیت ضمیر ناخودآگاه خطرناک است؛ چون مثلاً می‌توانند با سو استفاده از این تکنیک عده‌ای را برای قاتل شدن یا خرابکاری و …. آماده کنند بدون اینکه به او به طور مستقیم گفته باشند که تو باید قاتل شوی!!! اما به هر حال برای ما که می‌خواهیم این تمرین را برای خودمان انجام دهیم می‌تواند یک شیوه مثبت باشد. (مدل‌های بهتر برای تربیت رو از اینجا بخوانید)

بنابراین ضمیر ناخودآگاه شما می‌تواند به این صورت قدرتمند شود و به ابزاری برای رسیدن شما به اهدافتان تبدیل شود.

پس باید دقت کنید کتابی که می‌خوانید، سمیناری که شرکت می‌کنید، ورزشی که می‌روید، همه و همه در مسیر مخالف هدف اصلی زندگی‌تان نباشد زیرا بدون اینکه بدانید تأثیر نامطلوبی بر ضمیر ناخودآگاه شما می‌گذارد و در نهایت شما نمی‌توانید به هدفتان برسید و شاید هیچ‌گاه هم متوجه نشوید که دلیل اصلی‌اش قدرت ضمیر ناخودآگاه شما بوده.

 

» تغییر ضمیر ناخودآگاه با مدیتیشن، معجزه می‌کند

تغییر ضمیر ناخودآگاه : مدیتیشن به غیر از اینکه برای بدن و روح شما سلامتی به ارمغان می‌آورد، یکی از اولین روش‌هایی است که می‌توان با آن روی ضمیر ناخودآگاه تأثیر گذاشت. طبق تحقیقی که محققان با MRI روی مغز راهبان بودایی انجام می‌دادند دریافتند که این راهبه ها به دلیل آنکه سالیان سال مشغول مراقبه بودند، مغز آن‌ها به شدت فعال شده است.

علم جدید دریافته است که مدیتیشن یکی از بهترین روش‌ها برای سازماندهی مجدد اتصالات عصبی است؛
علاوه بر این برخی تحقیقات نشان می‌دهد که مدیتیشن می‌تواند نقش مهمی در شادی بخشی شما داشته باشد، همدلی را در شما افزایش می‌دهد و در نهایت شما را به حالتی سرشار از آرامش و یگانگی سوق می‌دهد. این تغییرات فوق‌العاده سبب ایجاد تغییرات فراوانی در خودآگاه و ناخودآگاه مغز شما خواهد شد.

امروزه در این دنیای پرسروصدا و پر هیاهو و پردغدغه، مدیتیشن نه تنها یکی از بهترین راه‌ها برای رسیدن به آرامش ذهنی و بدنی‌ست بلکه بسیاری از موفق‌ترین آدم‌های زمین آن را مانند ورزش برای بدن ضروری می‌دانند.

مدیتیشن دروازه‌ای است برای رسیدن به یک زندگی شاد همراه با
قدرت ذهنی فراوان و گامی مهم برای دستیابی به غیرممکن‌هاست.

برای یادگیری مدیتیشین و وارد شدن به وضعیت‌ذهنی آلفا یعنی دروازه اول ضمیرناخودآگاه حتما آموزش‌های دوره غیرحضوری مهندسی امواج ذهنی را مشاهده کنید.

» ضمیر ناخودآگاه خود را آموزش دهید

مردم از طریق تجربه‌های زندگی خود به بلوغ و آگاهی می‌رسند حتی اگر از آن‌ها آگاه نباشند. مانند چیزهایی که والدین ما در طول مدت بزرگ شدنمان به ما یاد می‌دهند. اشتیاق، غم، اندوه، رنج، شادی یا حتی نفرت چیزهایی هستند که مانند معلم دائماً به ما داده‌های آموزشی می‌دهند.

تغییر ضمیر ناخودآگاهتمام رفتارهای که در زندگی انجام می‌دهیم توسط ضمیر ناخودآگاه دریافت شده و ذخیره می‌شوند. مثلاً اگر در زمان افسردگی دائماً رفتار خشونت‌بار از خودمان نشان دهیم، این عمل به عنوان یک اصل در ضمیر ناخودآگاه ما نهادینه می‌شود. برای همین است که چیزهایی برای ما تا همیشه باقی می‌ماند.

مثلاً همه بچه‌ها در کودکی از تاریکی می‌ترسند اما در بزرگ‌سالی این ترس از بین می‌رود. اما اگر یک نفر در کودکی، در تاریکی یک آسیب جدی دیده باشد در بزرگ‌سالی نیز همیشه آن ترس را با خود خواهد داشت. این درواقع تجربه‌ای است که ضمیر ناخودآگاه دریافت کرده و برای هر موقع تاریکی از آن استفاده می‌کند تا شما را محافظت کند.

مثلاً گوش دادن یک آهنگ، یا شنیدن یک کلمه ناگهان می‌تواند ذهن شما را به یاد یک واقعه بی اندازد و حال و هوای شمارا خوب یا بد کند.

بدترین دشمن هر انسانی می‌تواند ترس باشد که می‌توانید در این مقاله راه مبارزه‌ی کامل با آن را یاد بگیرید.

پس حالا باید اهمیت آموزش دادن به ضمیر ناخودآگاه را متوجه شده باشید. باید سعی کنید:
افکار، احساسات و تفکراتی که برای شما مفید است را دائم تکرار کنید تا در ضمیر ناخودآگاه شما جای بگیرد.

سعی کنید تجربه‌های عملی مفید داشته باشید، به سفر بروید، به دیگران کمک کنید، در کلاس‌های آموزشی شرکت کنید و …. درواقع هر کاری که در مسیر هدف شماست باید انجام دهید تا ضمیر ناخودآگاه شما آن را به عنوان یک باور در خود ذخیره کند و از آن استفاده کند. شروع آموزش دادن ضمیر ناخودآگاه برای شما سخت خواهد بود، پس سعی کنید از یک روانشناس خوب در ابتدای راه کمک بگیرید.

شما کافی است هدف‌های خود را به او بگویید تا او هم روش‌های مناسب آموزش دادن ضمیر ناخودآگاه را به شما آموزش دهد.

 

» ضمیر ناخودآگاه همه کاره است – تغییر ضمیر ناخودآگاه

در پایان باید گفت که ما به عنوان یک گونه زنده که در این جهان زندگی خود را از هزاران سال پیش آغاز کردیم، نه قوی‌ترین بودیم و نه سریع‌ترین، چیزی که ما انسان‌ها را از دل هزاران سختی و رویداد تاریخی برخلاف باقی موجودات زنده نگاه داشت قدرت تفکر ما بود.

چیزهای که یاد می‌گرفتیم باهم در ضمیر ناخودآگاه ما جمع می‌شود و به همراه تفکرات آگاهانه یک ابزار جدید را برای بهتر شدن وضعیت حیات ما رغم می‌زدند. نقش ضمیر ناخودآگاه در زندگی روتین انسان بیش از 90% است و در ایجاد خلاقیت‌ها به بالای 60% می‌رسد.

همین چیزهای کوچکی که یادمیگیریم، مطالبی که می‌خوانیم و حرفی که با دوستمان می‌زنیم در ضمیر ناخودآگاه ما به یک اصل تبدیل می‌شود و روزی ممکن است جان ما را نجات بدهد. اگر شما به دنبال کارآفرینی، موفقیت و حتی رسیدن به هدف‌های ناممکن هستید باید بدانید که مسیر چنین راهی، فقط و فقط از تقویت ضمیر ناخودآگاه می‌گذرد.

ضمیر ناخودآگاه قدرت بی‌نهایتی در اختیار شما قرار می‌دهد، برای شما تصمیم‌گیری می‌کند و شما را به جلو هدایت می‌کند. این بخش از مغز نمی‌گذارد شما از هدف دور شوید و دائم شما را در مسیر نگاه می‌دارد. پس اهمیت تقویت آن بیش از هر چیز جانبی برای موفقیت است.


» چطور افکار قدرت جذب ثروت و فراوانی دارند؟
»
چطور با نیروی فکر روابط خوب و پایداری با دیگران ایجاد کنیم؟
» چطور با نیروی فکر احساس شادی و لذت و خوشبختی را دوباره وارد زندگی کنیم؟
» چطور افکار قدرت درمان تمام بیماری‌های فیزیکی و روحی را دارند؟
» چطور افکار قدرت این را دارند تا رفتار و شخصیت دیگران را نسبت به ما تغییر دهند؟
» چطور افکار ما بر روی محیط تاثیرگذار است و باعث تغییر آن میشود؟

در این دوره‌ی آموزشی یاد بگیرید چطور با مهندسی امواج ذهنی ثروت، سلامتی و موفقیت را در سریع‌ترین حالت ممکن وارد زندگی کنید.

ثبت نام در دوره

در همین زمینه بخوانید:

امیدواریم که از مقاله تغییر ضمیر ناخودآگاه لذت برده باشید

مقالات مرتبط:
13 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. کاربر سوخت جت حی می‌گوید

  با سلام خدمت شما و همکاران گرامیتون
  سوالی داشتم در خصوص اینکه من فایلهای صوتی انگیزشی رو آماده کردم جهت تکرار و وارد شدن به ضمیر ناخودآگاهم لطف میکنید بفرمایید راه ورود از کدام گوش انسان میباشد؟گوش راست یا چپ؟

 2. کاربر سوخت جت سا می‌گوید

  سلام ممنون از مطالب خوبتون. بنظرم هرکسی اعتقادی داره و هرچقد به اون اعتقادش اصرار بیشتری داشته باشه پس طبق قانون جذب براش اتفاق میوفته.حالا یک شخص با نماز و عبادت و دیگری با یوگا به آرامش و شخصیت سازی میرسن

  1. کاربر سوخت جت فی می‌گوید

   سلام مهمترین خصوصیت ضمیر ناخودآگاه اتصال اون با جهان هستی کاینات و عوالم دیگر است که حتماً باید به اون اشاره میشد راه اثبات اون هم برای همه ثابت شده حتماً در طول عمرمان صحنه هایی از فردا را در خواب شب حتی برای یکبار هم که شده دیده ایم

   1. کاربر سوخت جت ید می‌گوید

    سلام و درود .
    ببخشید میشه با یک هدف که با تصور کردن غیر منطقی بیاد داشته باشیم و باتکرار کردن اون رو وارد ذهن نا خوداگاه مون کنیم ؟

   2. کاربر سوخت جت دی می‌گوید

    ممنونم اصلا به اصل مطلب کسی اشاره نکرده بود شما جواب سوال منو دادید

 3. کاربر سوخت جت aeed می‌گوید

  سلام
  شایسته است از مطالب مفید سایت تشکر کنم .مدیریت محترم سایت تو نیکی کن و در دجله انداز .
  چگونه به هدف تحصیلی که تا کنون نتوانسته ام به ان برسم و رسیدن به ان به نظرم غیر ممکن است ،برسم.

 4. کاربر سوخت جت ان می‌گوید

  یعنی جوک ترین کامنتی که طی این سالهای اخیر خوندم!! کسیکه دعا رو با تمرکز (مدیتیشن) یکی بدونه، نه از سمت راست مغزش استفاده میکنه و نه از سمت چپش! این افراد که به وضوح پیداست که در محیط مذهبی بزرگ شدند، ضمیر ناخودآگاهشون سالهاست که دیگه بسته شده. ضمیر ناخودآگاه اینها که بطور غیر ارادی اون تکیه گاه کاذبی رو که تا هفت سالگی با مذهب از محیطشون کسب کرده، تا آخر عمر هرگز و هرگز بهشون اجازه نخواهد داد که زیبایی زندگی در لحظه رو درک کنه. تعصب، اولین و آخرین مستمسک این افراد هست. اینها پونصد بار هم اگر جواب کامنت بنویسن، از روی همون تعصب خواهد بود، چون قدرک درک و تحلیلی رو که توسط ذهن خودآگاهشون میتونست کمکشون کنه رو بطور فابریک گذاشتن کنار.

  1. کاربر سوخت جت مد می‌گوید

   دقیقا ذهن آنها برنامه ریزی شده

 5. کاربر سوخت جت دی می‌گوید

  این مدیتیشینی که شما داری میگی یه قسمت و یک جز فرعی از نمازه
  نمازی که در روز 5 بار تکرار میشه

  تمام عمرمون رو به دنبال راهی عالی برای رسیدن به اهدافمون هستیم ولی در نتیجه میرسیم به مرحله ای که متوجه میشیم الله تمام این نکات رو نه تنها در یک زمینه خاص بلکه در تمام جنبه های زندگی تحت یک پکیج خاص به اسلام تعریف کرده
  چون هیچ کس جز خودش و کسایی که خودش میخواد نمیتونن ادعا کنن که به صورت کامل از تمام نکات هستی پرده برداری کردن
  لازم به شناخت این همه سیکرت ها نیست عمل به خود اسلام میتونه ما رو موازی با جهت کایینات جهان کنه که اسمش بندگی خداست

  1. کاربر سوخت جت ین می‌گوید

   دقیقا همینطوره،من سالها یوگا کار کردم و درباره ی ادیان تحقیق کردم،حرف همه یکی هستش و دین ما کاملترین دستورات خودشناسی و خدا شناسی و روشهای کسب آرامش رو داره اما متاسفانه به دلیل تبلیغات نادرست و روشهای ناصحیح معرفی زیبایی های دین کسی متوجه اونها نیست و همه دنبال یه روش دیگه هستند ک مسلما تبلیغاتی که از سمت غربی ها میشه همیشه پیروزه ،درصورتیکه یوگا و مدیت ریشه ی شرقی داره،خلاصه همیشه مرغ همسایه غازه

  2. کاربر سوخت جت مه می‌گوید

   مدیتیشن جز فرعی نماز نیست بلکه نماز یه جز فرعی از انواع و اقسام مدیتیشنه جناب

   1. کاربر سوخت جت بر می‌گوید

    درکل اگه به اصل وجودی نماز پی ببرید همون مدیتیشن هستش با ذکرهایی که اگه طوطی وار خونده نشه و ازروی فکر بگی شمارو به یه خلسه ای فرو میبره درکل نمازهم خود مدیتیشن هستش

 6. کاربر سوخت جت دا می‌گوید

  سلام
  صبح بخیر
  جالب بود، البته بهتر بود توضیحات بیشتری داده میشد و یا اینکه در مقاله دیگه ای به طور مفصل تر صحبت بشه!
  ممنون

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**