از چهار راه پولسازی رابرت کیوساکی کدام یک برای شما بهترین گزینه است؟

رابرت کیوساکی را همه با کتاب «پدر پولدار، پدر بی‌پول» می‌شناسند. یکی از درس‌های اصلی وی که خیلی‌ها نمی دانند و یا جدی نگرفته‌اند راه‌های پول‌سازی‌ای است که او معرفی می‌کند.

دانستن این راه‌های پول‌سازی و اینکه هر کدام چطور کار میکند و بهترین راه برای شما کدام است از مهم‌ترین تصمیم‌های مالی است که هر کسی باید برای خودش بگیرد.

رابرت کیوساکی این چهار راه پول‌سازی را این موارد معرفی می‌کند:

گروه کارمندان:

معمولا درآمد خود را از طریق کار کردن برای یک کار فرما و یا شرکت بدست می آورند. مهم ترین دغدغه آنها  امنیت شغلی می باشند، تا بتوانند با آرامش خاطر کسب درآمد کنند. درآمد آنها پایین می باشد،  همیشه به دنبال افزایش حقوق می باشند.

 

گروه خوداشتغالان:

علاقه مندند که خودشان آقا و رئیس خودشان باشند تا به کسی جواب پس ندهند آنها از سپردن کار به دیگران بیزارند. به پول اهمیت نمی دهند و آن را برای گذران زندگی می خواهند. مایلند که کنترل امور در دست خودشان باشد، استادکاران صنعتی، دکترها و یا وکلا از این گروه هستند.

 

گروه کارآفرینان:

دوست دارند که دیگران کارهای آنها را انجام دهند، آنها با به کار گیری افراد ماهر و متخصصین در کارهای خود موفق هستند.  آنها دوست دارند  افراد را مدیریت کنند و به کارهای مختلف وادار کنند.  شرکت آنها به صورت خودکار کار کرده و به حضور آنها احتیاجی نیست و جریان پول و درآمد همچنان ادامه دارد.

 

گروه سرمایه‌گذاران:

به واسطه پول زیادی که دارند پول خلق می کنند. آنها هرگز کار نمی کنند و این در حالی است که پول برای آنها کار می کند.سرمایه گذاران برای سود های بلند مدت و در آینده برنامه ریزی می کنند

مطالب مرتبط : بیوگرافی جامع رابرت کیوساکی پدر علم هوش مالی

در پادکست شماره 42 بیشتر با این چهار گروه آشنا می‌شوید و یاد می‌گیرید که هر کدام چه تفاوت‌هایی با هم دارند. و می‌توانید بهترین راه ممکن را برای خود انتخاب کنید:

توضیحات تکمیلی و بهتر را در پادکست شماره 42 گوش دهید:

4 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. کاربر سوخت جت 6974 می‌گوید

  سلام وقت بخیر…چطوری میتونم پادکست رو دانلود کنم؟

 2. کاربر سوخت جت abdi می‌گوید

  چطوری میتونم دانلودش کنم؟

 3. کاربر سوخت جت می می‌گوید

  سلام میشه درباره ندای درونی یا موضوعاتی از این قبیل یکم بیشتر صحبت کنید.

 4. کاربر سوخت جت مد می‌گوید

  با سلام بسیار زیبا بود فقط یک سوال آیا کتاب ایرانی مثل این کتاب وجود دارد

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**