چرا باید این کتاب را بخوانید : «هنر جنگ»

2500 سال پیش مردی به نام “سان تزو” تصمیم میگیرد تمام تعالیم جنگی اش را مکتوب کند. او کتابی می نویسد و به پادشاه وقت پیشکش میکند و نام اش را «هنر جنگ» مینامد و این کتاب تبدیل به کتاب شماره یک تاریخی در حوزه جنگاوری دنیا میشود که حتی در حوزه موفقیت، کسب و کار و تجارت نیز بسط داده میشود…

کتاب هنر جنگ یک کتاب کوچک و ساده با 13 فصل است.
در هر فصلی استراتژی و تاکتیک های جنگی گنجانده شده است که باید فرمانده نیروی زمینی از آن پیروی کند تا بر دشمن پیروز شود.

این کتاب برای اولین بار از چینی به فرانسوی ترجمه شد و سپس توجه فرماندهان انگلیسی را جلب کرد و در سال 1905 به انگلیسی نیز ترجمه شد. سان تزو معتقد بود جنگ باعث ضرر اقتصادی میشود و حد الامکان نباید وارد جنگ شد مگر برای پیروزی و به گفته خودش

«پادشاهی که در 100 جنگ 100 بار پیروز شده کاری مضحک انجام داده. هر فرماندهی باید قبل از اینکه دشمن برایش تهدیدی به حساب بیاید نابودش کند…»  __سان تزو

 

چرا باید «هنر جنگ» را بخوانید

«هنر» ؟ «جنگ»؟ این کتاب علارغم نامش توانست قشر وسیعی از خوانندگان را به خود اختصاص دهد.
اگر از معرفی در سریال های تلوزیونی بگذریم این کتاب یکی از کتاب های کارآفرینان و تاجران بزرگ دنیا است. این کتاب حاوی استراتژی هایی برای پیروزی است؛ پیروزی در هر جایی.

پیروزی فقط مختص به جنگ های انسانی نیست. در هر عرصه ای از زندگی باید پیروز باشیم؛ زندگی، ورزش، درس، تجارت و … این کتاب اصول پیروزی را می آموزد. این کتاب چنان اصول حرفه ای و دقیقی در خود دارد که سخنگوی سازمان دفاع آمریکا در ایراد هایش درباره چگونگی دفاع از کشورشان از «سان تزو» و کتاب «هنر جنگ» نقل قول میکند.

 

چطور یک کتاب در رابطه با جنگ میتواند در زندگیمان مفید باشد؟
اجازه دهید به اولین آموزه از 13 آموزه ی سان تزو بپردازیم : «اگر چیزی را میخواهید بدست آورید و آن چیز برای شما ارزش زیادی دارد؛ هرگز بر رویش ریسک نکنید. فقط زمانی حرکت کنید که مطمئن هستید پیروز میشوید…»

این یک استراتژی جنگی است؛ اما نه فقط در میدان جنگ.
شما اگر بدست اوردن مقام اول در رشته ورزشی شطرنج برایتان اهمیت و ارزش زیادی دارد، باید از این اصل پیروی کنید و ریسک نکنید؛ شما باید تمام تلاشتان را برای بدست آوردن آنچه پیروزی مینامید بکنید و به امید روبرو شدن با یک حریف ضعیف وارد مسابقه نباشید.

شما نباید ریسک کنید؛ باید مطمئن و برای پیروزی وارد رقابت شوید.

 

سان تزو نویسنده کتاب «هنر جنگ»
سان تزو نویسنده کتاب «هنر جنگ»

 

برای مثال در آخرین اصل «سان تزو» به جاسوسان جنگی می پردازد و به شما میگوید به جای صرف انرژی، زمان و هزینه هنگفت برای بدست آوردن پیروزی بهتر است از جاسوسان جنگی استفاده کنید.

در زندگی جاسوسان جنگی کارایی چندانی ندارند، اما شما میتوانید قبل از اینکه وارد کسب و کاری شوید و تجارت خودتان را شروع کنید تا میتوانید اطلاعات جمع آوری کنید و بعد وارد کار شوید تا هزینه آزمون خطا و انرژی و … بیهوده تلف نشود.

 

چه کسانی بیشتر میتواننند از این کتاب استفاده کنند؟
هر کسی میتواند با هر دیدگاهی از این کتاب استفاده کند. اما این کتاب در دنیای پر رقابت امروز بیشتر نظر مدیران و کارآفرینان و ورزشکاران بنام دنیا را جلب کرده.

مدیران، کارآفرینان و ورزشکاران دنیا کسانی هستند که مدام باید با شکست دست و پنجه نرم کنند. انرژی ،زمان و پولشان را باید بهینه مصرف کنند و کاملا استراتژیک وارد هر رقابتی شوند.

و دلایل دیگر آن این است که این کتاب کوچک و کوتاه است.

شما وقت کمی صرف خواندن میکنید و وقت بیشتری صرف فکر کردن و دلیل دیگر اینکه این کتاب توسط فرد بزرگی در زمان خودش نوشته شده که تعلیماتش در طی قرن ها آزمون شده.

سوپرایز ؟ شما میتوانید خلاصه و تحلیل این کتاب را از قسمتِ سوخت جت دانلود کنید (کلیک کنید)
اگر هنوز عضو پروژه سوخت جت نشده اید، در کمتر از 5 دقیقه از این صفحه عضو شوید…

 

در همین زمینه، نوشته های زیر را حتما بخوانید :

1 نظر جالب
  1. کاربر سوخت جت ری می‌گوید

    سلام.کتاب هوش مالی رابرت کیوساکی و نسخه کامل هنر جنگ رو بی زحمت بزارید

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**