سه درس ساده از فروشنده‌ها که موفقیت‌تان در زندگی را 10 برابر می‌کند

زندگی یک جوان یا کارآفرینی که قصد دارد راه موفقیت را آغاز کند پر از چالش خواهد بود. اینکه به چه سمتی برود و از چه کسانی الگوبرداری کند. مخصوصاً زمانی که نام یک ثروتمند معروف را می‌شنویم چیزی درون ما می‌خواهد بداند که این فرد چطور به چنین موفقیت عظیمی دست پیدا کرده است.

به نظر شما افرادی مثل وارن بافت، هاوارد شولتز و مارک کوبان چطور فکر می‌کنند؟ این سه میلیاردر یک مدیر اجرایی نیستند. در واقع آن‌ها ثروتمند شدن را با فروش محصول آغاز کردند. درواقع بیشتر افراد ثروتمند بیش از هر کار دیگری در فروش خبره بودند. از ساموئل پالیزانو در IBM گرفته تا رابرت هیر اووك، تانک کوسه.

جالب است بدانید بر اساس یک تحقیق انجام شده توسط آژانس استخدام آرون والیس. از 53 میلیاردر معروف جهان حدود 20% آن‌ها کار خود را با فروش آغاز کرده‌اند. همین امر به خوبی می‌تواند اهمیت امر فروش را بیان کند. فروش همیشه خواهد بود ممکن است که مدلش از فروش سنتی به فروش اینترنتی تغییر کند.

مانند غول آمازون که به سرعت جای بزرگ‌ترین فروشگاه‌های جهان را گرفت. درست است که شاید نسل بعدی مفهوم خرید چهره به چهره را درک نکنند و همه چیز را آنلاین تهیه کنند اما یادگیری اینکه چطور محصولتان را بفروشید باید جز مهارت‌هایی اصلی شما بشود. زیرا شما وقتی یک کارآفرین می‌شوید به هر حال باید چیزی را بفروشید. از کدهای برنامه نویسی گرفته، تا یک خودرو. فرقی ندارد.

موفقیت کسب و کار شما به مهارتتان در فروش بستگی دارد.

به همین دلیل ما 3 درس مهم از فروش را به شما آموزش خواهیم داد که کمک می‌کند در زندگی و کسب و کارتان به موفقیت‌های بیشتری دست پیدا کنید:

1 » ثبات قدم از هر چیزی برای موفقیت مهم‌تر است

یکی از حقایق تلخ زندگی این است که از دست دادن در زندگی اتفاق می‌افتد. از دست دادن شغل، یا یکی از عزیزان یا حتی خانه و خیلی از دارایی‌های ما. حتی ممکن است که کسب و کاری که سال‌های ساخته‌ایم را به طور نسبی یا کاملاً از دست بدهیم. همان‌طور که در کتاب پروفسور آنجلا داکورث نوشته شده است مهم‌ترین چیز در هنگام از دست دادن حفظ شجاعت و ثبات شخصیت و استقامت است.

فرقی نمی‌کند که شما در کدام مرحله از زندگی قرار دارید. اینکه شما در دبیرستان هستید یا دانشگاه، اینکه ورزشکار هستید یا مادر خانه‌دار. مهم‌ترین نکته‌ای که کمک می‌کند از سختی‌ها بگذرید و به موفقیت دست‌یابی ثبات قدم است. مانند یک فروشنده. کسی که قرار است محصولی را بفروشد باید طبق برنامه پیش برود، در راهش ثابت قدم باشد و پا پس نکشد.

همان‌طور که در این مقاله در مورد اهمیت سرسختی خواندید باید بگوییم که تقریباً می‌توان تضمین کرد که هیچ فروشنده‌ای نمی‌تواند بدون ثبات موفق شود. خریدارها به شما نیاز ندارند، آن‌ها می‌توانند هر لحظه از خرید منصرف شوند. اما این فروشنده است که باید با سخت کوشی و ثبات محصولش را به فروش برساند. فروشندگان معمولی 90% از اوقات با جواب رد مواجه می‌شوند.

مقاله‌ی مرتبط: زندگی سخت است (اما باید با این سه طرزفکر استقامت تان را افزایش بدهید)

حتی بهترین فروشندگان جهان نمی‌توانند آماری بهتر از یک سوم را به ثبت برسانند یعنی 66% اوقات شکست می‌خورند اما چیزی که کمک می‌کند آن‌ها دلسرد نشوند ثبات قدم است. شما نیز باید بدانید که شکست‌ها زیاد هستند، مشکلات و سختی‌های زندگی مدام به سراغ شما می‌آیند و شما نیز باید مانند یک فروشنده ثبات قدم داشته باشید تا موفق شوید.

2 » گوش کردن، مهارتی بسیار مهم اما نادیده‌گرفته‌شده

تصور بیشتر مردم از فروشندگان این است که آن‌ها خیلی زیاد و سریع صحبت می‌کنند. البته این تصور ممکن است به خاطر دیدن فروشندگان بدی بوده که با آن‌ها برخورد داشته‌ایم. اما باید بدانید که بزرگ‌ترین فروشندگان جهان کسانی هستند که بیشتر به صحبت‌های مشتری گوش می‌کنند. اما چرا این کار را انجام می‌دهند؟

درواقع گوش دادن به مشتری باعث می‌شود که آن‌ها احساس بهتری کنند. آن‌ها می‌خواهند بشنوند که شما واقعاً چه می‌خواهید. همین شنیدن صحیح توسط یک فروشنده است که باعث می‌شود مناسب‌ترین محصولی که واقعاً خریدار به دنبالش است را به او عرضه کند.

آیا شما می‌خواهید مشکلاتتان با دیگران را حل کنید؟ می‌خواهید رهبر خوبی در شرکت تان باشید؟ می‌خواهید در همکاری خود با سایر گروه به مشکل برنخورید؟ پس باید مانند یک فروشنده حرفه‌ای یک شنونده خوب باشید. وقتی شما در هر جا و هر زمینه‌ای به‌خوبی به طرف مقابل گوش بدهید. آن‌ها حس احترام گذاشتن شما را درک می‌کنند و از این کار خوششان می‌آید. در عوض بعد از گوش دادن خوب اگر جوابی بدهید برای طرف مقابلتان قابل قبول‌تر است.

 

3 » داشتن انگیزه درونی؛ چیزی که واقعا شما را به جلو هدایت می‌کند

یکی دیگر از تصورات غلط درباره فروشندگان موفق این است که مردم فکر می‌کنند انگیزه آن‌ها دریافت پاداش و پول بیشتر است. شاید این چیزی است که در پایان روز به دست می‌آورند اما دلیل موفقیتشان نیست. درواقع بهترین فروشندگان جهان همواره از یک انگیزه درونی قوی برخوردار هستند. پول یک انگیزه خارجی است و تا زمانی که همه چیز خوب پیش می‌رود به دست می‌آید. اما چیزی که باعث می‌شود شما 100 تماس نا موفق با خریداران داشته باشید و دوباره بخواهید گوشی را بردارید و تماس بگیرید یک انگیزه درونی است.

در این مقاله توضیح دادیم که شما هم چطور می‌توانید با انگیزه‌های درونی‌تان موفقیت را برای خود رقم بزنید.

[bs-quote quote=”من فکر می‌کنم موفقیت واقعی درونی است…. آن از عشق، کمک به جامعه و مهربانی می‌آید-
” style=”default” align=”center” color=”#3d3d3d” author_name=”تام شادیاک” author_job=”کمدین، کارگردان، تهیه‌کننده، فیلم‌نامه‌نویس آمریکایی” author_avatar=”https://sookhtejet.com/wp-content/uploads/2019/11/تام-شادیاک.jpg”][/bs-quote]

فروشندگان موفق دریافته‌اند که باید یک انگیزه درونی فراتر از هر چیزی داشته باشند. انگیزه درونی باعث می‌شود در زمان موفقیت‌های زیاد باز هم تشنه پیروزی باشید و در زمان شکست به هیچ وجه نا امید نشوید. شما هم اگر می‌خواهید در زندگی موفق باشید باید ابتدا انگیزه درونی خود را پیدا کنید تا بتوانید بی‌وقفه به جلو بروید.

 

حالا شما بگویید

شما آیا تا به حال به عنوان یک فروشنده فعالیت کرده‌اید؟ کدام یک از موارد بالا واقعاً برای شما در این شغل کاربرد داشته. یا اگر هم فعالیتی غیر از فروشندگی داشته‌اید به ما و سایر خوانندگان سوخت جت بگویید که کدام یک از موارد بالا توانسته اثر کاملاً مثبتی در زندگی شما داشته باشد.


در همین زمینه بخوانید:

3 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
  1. کاربر سوخت جت تی می‌گوید

    من در زمینه بازاریابی طراحی سایت در یک شرکت مشغول به کار هستم و این برام خیلی جذابه چون انرژی درونی من اینه که به خودم بعد از هر پیروزی و شکست میگم که اگه من سفارش وب سایت اون فرد رو بگیرم طرف زندگیش دیجیتالی میشه و در نهایت یک زندگی راحت تر و با پول بیشتر به دست میاره و همونطور یک زندگی پر از ثروت زیبا برای خانوادش که منو دعا میکنه که من رفتم سراغش و قانعش کردم که اینترنتی بفروشه و من عاشق کارمم

  2. کاربر سوخت جت تی می‌گوید

    5

  3. کاربر سوخت جت iyan می‌گوید

    مثل هميشه خوب بود

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**