زندگی نامه برایان تریسی و ۲۰ جمله سرنوشت‌ساز از او

غیرممکن است در ایران خواسته باشید برای موفقیت‌تان آموزش ببینید و اسم برایان تریسی را حداقل 10 بار نشنیده باشید…
برای ما ایرانی ها، او نماد موفقیتِ غربی است. کسی که کتاب های زیادی از او در کتابفروش ها به چشم میخورد و در تمام کتاب هایش به پند های ساده و روانی به ما راه صحیح موفقیت را نشان میدهد.

خیلی ها هستند که معتقدند مسیر زندگی شان پس از آشنایی با برایان تریسی تغییر کرد.
زندگی خیلی از آنهایی که کتاب هایش را خوانده اند متحول شده.

به راستی نمیتوان هیچ ایرادی بر کتاب های برایان تریسی وارد کرد. برایان تریسی آنقدر ساده، روان و کاربردی می نویسد که از میانه خواندن تصمیم میگیرید کتاب را کنار گذاشته و به آنچه یادگرفتید عمل کنید.

 

»‌ کودکی برایان تریسی : فرار از مدرسه به دنبال پول!

کودکی برایان تریسیبرایان تریسی در ۵ ژانویه سال ۱۹۴۴ میلادی در شهر شارلوت تاون (مرکز استان پرنس ادوارد) واقع در کشور کانادا به دنیا آمد. وی در خانواده ای به دنیا آمد که سطح درآمد پایینی داشتند به گونه ای که هرگز درآمد آن ها تامین کننده ی مخارجشان نبود.

برایان دوران نوجوانی خود را در شهر پومونای کالیفرنیا واقع در ایالت متحده آمریکا سپری کرد. زمانی که ۱۸ ساله بود، دبیرستان را بدون اخذ مدرک دیپلم رها کرد.

 

 

 

»‌ اولین کار برایان تریسی : از کارگری و کشاورزی تا شستن ماشین و سفرهای دریایی

او مدتی را به کارگری مشغول بود. نخستین کاری که بر عهده گرفت، شستن ظرف ها در یک هتل کوچک بود. سپس به شستن اتومبیل ها و پس از آن به شستن کف سالن ها مشغول بود. چند سال بعد در کارگاه های چوب بری، کارخانه ها، مزارع و دامداری ها مشغول به کارگری شد. او درخت ها را اره می کرد، چاه ها را حفاری می کرد، گاهی نیز روی ساختمان های چند طبقه به عنوان کارگر ساختمانی کار می کرد؛ و غالبا سعی می کرد در اتاق ها و هتل های ارزان قیمت اقامت داشته باشد.

وقتی ۲۰ ساله بود تمام پس انداز خود را برداشت و در یک کشتی باربری نوروژی مشغول به کار شد. در طول سفرهای دریایی خود از اقیانوس اطلس تا بریتانیای کبیر به کار در کشتی مشغول بود. سپس با دوچرخه از فرانسه به اسپانیا و تنگه ی جبل الطارق رفت.

آن جا بود که به همراه دو تن از دوستان خود یک اتومبیل لندرور خریدند. و با عبور از صحرای بزرگ آفریقا خود را به ژوهانسبورگ رساندند. برایان حدود دو سال در آن جا کار کرد. سپس به لندن بازگشت و مدتی را نیز در آلمان و انگلستان مشغول به کار شد.

وقتی ۲۳ ساله شد به صورت کارگر زراعی زمان برداشت محصول کار می کرد. در انبار روی کاه ها می خوابید با خانواده ی زارع غذا می خورد، و پس از پایان برداشت محصول مجدد بیکار شد.

به خاطر فشار کاری اش، سراغ شغل راحت تر دیگری رفت و فروشندگی را انتخاب کرد..

برایان تریسی

»‌ موفقیت برایان تریسی و یک درس مهم برای هر کسی

فروشندگی شغل به نسبت بهتری بود. او سود معینی از فروش کالا بدست می آورد. بدون هیچ مسافرت طاقت فرسایی و یا کار سخت فیزیکی… اما در فروش هم آنچنان موفق نبود.

یک روز، سوالی سرنوشت ساز به ذهنش خطور کرد :
«چرا با وجود سخت کار کردنم، دیگران از من جلوتر هستند؟»

این سوال مدام در ذهنش بود. چرا با اینکه هم اندازه فروشندگان موفق کار میکند، اما هم اندازه آنها درآمد ندارد؟ چرا زندگی او به خوبی زندگی فروشندگان دیگری که به همان میزان ساعت کاری دارند نیست؟

این جستجو و پیگیری برای یافتن سوال، باعث شد به پاسخی دست پیدا کند و بعدا آنرا برای ما در کتاب های مختلفی بنویسد؛ پاسخ ساده بود : چون دیگران روش های دیگری استفاده میکنند. در حقیقت، آنها کارهای درست را با روش درست انجام میدهند و البته از وقت شان هم به خوبی استفاده میکنند.

برایان تریسی

در آن غوغای فکری، برایان تریسی بارها امیدش را از دست داد. او احساس میکرد همه از او برتر و بهتر هستند… اما کم کم پاسخ این سوال باعث شد تا کارهایی که افراد موفق انجام میدهند را انجام دهد تا همانند آنها او هم موفق شود.

مهم ترین نکته ای که برایان تریسی در دوران بحران زندگی اش کشف کرد، این بود که:

انسان، هروقت بخواهد میتواند زندگی اش را تغییر دهد

و او تصمیم گرفت این کار را بکند. موفقیت دیگران از طریق روش های دیگر برای او همچون یک رازِ هیجان انگیز بود.

به وی امیدِ روزهای بهتر و زندگی خوب را میداد. او دقیقا زندگی افراد موفق اطرافش را الگوبرداری کرد. ساعت بیداری، زمان کار کردن، نوع حرف زدن و حتی نوع راه رفتن شان را هم تقلید کرد.

او در کتابش نتیجه را این چنین نوشت :

«هنوز یک سال از شروع کارم نگذشته بود که من تبدیل به فروشنده زبردست شده بودم… درحالی که فقط 25 سال سن داشتم.»

برایان تریسی، در بیش از 22 حرفه را امتحان کرد. چندین شرکت راه اندازی کرد و به دانشگاه بازگشت و مدرک فارغ التحصیلی اش را در رشته بازرگانی دریافت کرد. همچنین توانست زبان های فرانسوی، اسپانیایی، آلمانی را هم یادبگیرد و به عنوان سخنران، مربی و مشاور بیش از 500 شرکت برتر دنیا مشغول به کار شود.

برایان تریسی هرساله برای بیش از 300000 هزار نفر سخنرانی میکند و همایش هایی برگزار میکند که در آن بیش از 20000 نفر همزمان حضور دارند.


ویدیوی آموزشی از برایان تریسی
سه راهکار کاربردی
برای با انگیزه ماندن در هر شرایط سختی

 

 

 


بهترین سخنان برایان تریسی
که می‌تواند طرزفکرتان را راجب به همه چیز عوض کند

 

نقل قول برایان تریسی

اگر میخواهید زندگی تان را متحول کنید و تغییر دهید، این نیز باید تبدیل به مهم ترین هدف تان باشد؛
هرکاری بخواهید انجام دهید و به هر نتیجه مهمی که بخواهید در زندگی برسید باید تمرکز کامل بر روی آن داشته باشید و وقت و انرژی تان را صرف کارهایی که شما را از هدف تان دورتر میکنند، نکنید.

 

افراد موفق همیشه به دنبال فرصت هایی برای کمک به دیگران هستند. افراد ناموفق آنهایی هستند که همیشه می پرسند «چه سودی برای من دارد؟»

سخنان برایان تریسی

من کشف کرده ام که شانس قابل پیش بینی است. اگر شانس بیشتری میخواهید، باید شانس بیشتری امتحان کنید. فعال باشید و بیشتر در نظر دیگران باشید.

مهم نیست از کجا آمده اید، تنها چیزی که مهم است، مقصدتان است.

شما در وجودتان توانایی لازم برای غلبه کردن بر تمام مشکلاتی که زندگی پیش پای شما قرار داده را دارید.

هرآنچه را که با احساس قوی باور داشته باشید تبدیل به واقعیت تان میشود.

نقل قول برایان تریسی

کلید موفقیت این است که ذهن آگاه مان را بر روی کاری که نسبت به آن اشتیاق داریم و نه کارهایی که می ترسیم متمرکز کنیم.

افراد با اهدافِ شفاف و مکتوب دستآوردهای بیشتری در زمان کمتر نسبت به افرادی که اهداف شان را فقط تصور میکنند، دارند.

هرچقدر اعتبار بیشتری خرج کنید، اعتبار بیشتری بدست می آورید. هرچقدر بیشتر به دیگران کمک کنید، دیگران بیشتر به کمک شما می آیند.

هـر دقیقـه ای کـه بـرای برنامـه ریـزی وقـت میگذاریـد، ۱۰ دقیقـه در اجـرا صرفه جویــی میکنیــد. ایــن کار باعــث میشــود ۱۰۰۰ درصــد بازگشــت انــرژی داشـته باشـید.

افراد موفق به سادگی افرادی با عادت های موفق هستند.

سخنان برایان تریسی

ارتباطات یک مهارتی است که میتوانید یادبگیرید. چیزی مثل دوچرخه سواری یا تایپ کردن. اگر عزم تان را جزم کردید تا در این مهارت موفق شوید، میتوانید خیلی سریع کیفیت تمام بخش های زندگی تان را افزایش دهید.

افراد پیروز عادت دارند انتظارات مثبت خودشان را از تمام رویداد ها داشته باشند.

اگر آرزو دارید چیزهای با ارزشی در زندگی شخصی و کاری تان بدست آورید، اول از همه باید خودتان تبدیل به شخصیت با ارزشی شوید.

نقل قول برایان تریسی

شما نمیتوانید هرآنچه را که برای شما اتفاق می افتد را کنترل کنید، اما میتوانید طرزفکرتان را نسبت به آنچه برای شما رخ میدهد را تغییر دهید و در این کار شما تغییر را جایگزین فرمانبرداری میکنید.

هر یک از ما باید یک نقشه ۲۰ ساله داشته باشیم و به جای فکر کردن به مشکلات اقتصادی دنبال برداشتن قدم‌ها در مسیر اهداف خود باشیم.

سخنان برایان تریسی

شما باید کارهای خیلی خیلی زیادی انجام دهید، تلاش های کوچک و پیوسته ای که هیچکس آنها را نمیبیند یا ارزش آنها را درک نمیکند تا به موفقیت ارزشمندی دست پیدا کنید.

مهم ترین دارایی شما، قابلیت سودآوری تان است و با ارزش ترین منبع، زمان شماست.

نقل قول برایان تریسی

تمام افراد موفق زن یا مرد، رویاپردازان بزرگی هستند. آنها آینده ای که دوست دارند را در رویای شان میبینند، تمام بخش ها را با جزییات تصور میکنند و هر روز برای بدست آوردن این رویا تلاش میکنند، هدفگذاری میکنند و به اهدافشان میرسند.

اگر فرزندان تان را طوری تربیت کنید که باور داشته باشند میتوانند هر هدف یا دستآوری در زندگی داشته باشند، شما به عنوان والد موفق شدید بهترین تربیت را در حق فرزندتان انجام دهید.

سخنان برایان تریسی

تفــاوت اصلــی افــراد موفـق بــا ناموفــق در ایـن اســت کــه افــراد موفـق بـه طـرز مشـهودی اهمیـت زیـادی بـرای زمـان و ارزش آن قائلنــد.

اگر کاری که هم اکنون انجام میدهید شما را به سمت اهداف تان هدایت نمیکند، پس درحال دور کردن شما از اهداف تان است.

نقل قول برایان تریسی

شما باید کارهای خیلی خیلی زیادی انجام دهید، تلاش های کوچک و پیوسته ای که هیچکس آنها را نمیبیند یا ارزش آنها را درک نمیکند تا به موفقیت ارزشمندی دست پیدا کنید.

انسان عادت دارد همیشه توقعاتش را بدست آورد. مهم نیست توقع اتفاق خوب یا بد باشد.


 

در همین زمینه، نوشته های زیر را حتما بخوانید :

20 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. کاربر سوخت جت اس می‌گوید

  عالی واقعآ استفاده کردیم

 2. کاربر سوخت جت ohre می‌گوید

  سپاس خیلی عالی بود .

 3. کاربر سوخت جت فی می‌گوید

  خیلی ممنون و تشکر از ارایه خدمات خوب و ارزشمند تان

 4. کاربر سوخت جت دی می‌گوید

  بسیار عالی ممنون بابت مقاله خوبتون

 5. کاربر سوخت جت sami می‌گوید

  بی نظیر بود

 6. کاربر سوخت جت مد می‌گوید

  سلام
  من کتاب 7 قدم تا عادت های موفق رو از ایشون خوندم خیلی عالی بود و به همه ی دوستان توصیه میکنم که حتما بخونیدش ..باتشکر

 7. کاربر سوخت جت sadi می‌گوید

  من کتاب مدیریت زمان ایشون رو مطالعه کردم.عاااااالی بود.

 8. کاربر سوخت جت یه می‌گوید

  سلام.من کتاب چطور دیگران را به خود جذب کنیم این نویسنده رو خوندم زندگیم رو خیلی تحت تاثیر قرار داد.توصیه میکنم همه کتابهایش رو بخونید .ضرر نمی کنید.

 9. کاربر سوخت جت User می‌گوید

  سلام.
  مقاله ی خوبی بود. بعضیارو میبینی با رانت و دزدی و … پولدار شدن و بعضی ها هم مثل ایشون با تلاش و زحمت. من وقتی یه پولدار دزد میبینم حالم از هرچی پول و پولداری بد میشه ولی وقتی میبینم چنین افرادی با این زحمت پول بدست آوردن خیلی خوشحال میشم و انگیزم برای کسب پول بیشتر میشه.

 10. کاربر سوخت جت سن می‌گوید

  سپاس بسیار لذت بردم
  در مورد ارزهای دیجیتال مطلب اموزنده ای اگه دارین بزارین تشکر

 11. کاربر سوخت جت ghar می‌گوید

  ممنون خیلی مفید بود

 12. کاربر سوخت جت نه می‌گوید

  سلام .من واقعا از خواندن مقاله های سایت شما لذت می برم اما توی این مقاله و چند تا مقاله‌ی دیگه تو سایت، چندین و چند اشتباه املایی دیدم…واقعا موقع خواندن من رو اذیت می‌کند. ممنون میشم قبل از انتشار مقاله‌ها اون‌ها رو از نظر املایی دوباره چک کنید.
  سپاس

  1. کاربر سوخت جت نه می‌گوید

   خودمم اشتباه تایپ کردم:)
   موقع…

 13. کاربر سوخت جت emeh می‌گوید

  من دو اتفاق مهم زندگیمو که کاملا مسیر منو تو زندگی تغییر داد مدیون کتاب های قورباغه رو قورت بده و مدیریت زمان ایشون هستم

 14. کاربر سوخت جت لی می‌گوید

  عالی مممنون از وبسایت فوق العادتون

 15. کاربر سوخت جت ند می‌گوید

  برایان تریسی عشقهههه خیلی کتاباش کمکم کردن

 16. کاربر سوخت جت ور می‌گوید

  استفاده کردیمممممممم

 17. کاربر سوخت جت Rez می‌گوید

  خیلـــــــــــــــــــــــــــــــی خوب بود شما بی نظیرین

 18. کاربر سوخت جت Rez می‌گوید

  خوب به معنی واقعی کلمه واقعا زحمت میکشید تشکر میکنم ازتون

 19. کاربر سوخت جت ان می‌گوید

  واقعا عالی بود استفاده کردم

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**