10 راز بالا بردن نفوذ کلامتان در دیگران

نفوذ کلام در دیگران یعنی کاری کنید که سخن شما با ارزش شود.

نفوذ کلام در دیگران یعنی قدرتی که دیگران را با حرف زدن کنترل کنید.
کاری کنید که کلامتان برای دیگران ارزش بالایی داشته باشد تا آنرا بپذیرند و اجرا کنند.

تا به حال آرزو داشتید آنقدر کلام و سخنتان نفوذ داشت که هرچیزی به دیگران میگفتید آنرا قبول یا انجام میدادند؟ آرزوی شما برآورده شد.

شما میتوانید به چنین قدرت و نفوذ کلامی برسید البته لازمه ی آن تمرین زیاد، شور و اشتیاق بالا است که باید قبل از شروع داشته باشید.

در زندگی ما افرادی هستند که ناخودآگاه اطاعت پذیرند. آنها نیاز دارند کسی باشه که بهشون دستور بده. ازین طریق آنها دیگر نیاز به فکر کردن ندارند… اما این دسته از افراد کم هستند پس امیدتان را بر روی پیدا کردن آنها نگذارید.

دسته دیگری هستند که بشدت مستقلند. دوست ندارند عضو اجتماعی بشند که یک رئیس دارند. همیشه در هر کاری یک اتاق مستقل برای خود دارند و به شدت این افراد توانمند هستند و آن هم به خاطر استقلال طلبی آنهاست که باعث شده مجبور شوند آنقدر مهارت هایشان را تقویت کنند تا به کسی محتاج نشوند. مشکل این افراد هستند که باید راهی به قلب آنها پیدا کنید تا بتوانید اداره شان کنید.

اما راه نفوذ بر دلها چیست؟

چطور میتوانیم با کلاممان آنقدر در برابر دیگران محبوب باشیم که هر سخنی بر زبان می آوریم دوست داشته باشند؟

چه راهکاری میتوانیم اتخاذ کنیم که با انجام آن دیگران زودتر به ما اعتماد کنند و حرفمان را قبول کنند؟

خلاصه تمام راه و روش های افزایش قدرت و نفوذ کلام که افراد با نفوذ بلدند اما نمیخواهند به شما بگویند :

 

 ۱ ) زمان زیادی را صرف گوش دادن کنید

چرا این راز شماره 1 است؟ چون اهمیت فوق العاده زیادی دارد.

شما باید به صحبت های مردم گوش کنید، حتی اگر بدانید که قرار است چه چیزی بگویند. اگر برای آنها کاری نمیتوانید بکنید حداقل به صحبت هایشان گوش کنید. مردم نیاز دارند شنیده شوند، نیاز آنها به شنیده شدن بیشتر است از حل مسئالشان. شما باید از امروز به حرف دیگران گوش کنید. کاملا به حرف هایشان گوش کنید.

آنها نمیخواهند شما نصیحتشان کنید پس زیاد بدنبال بالا بردن دانشتان در خصوص علایق مردم نباشید هنگام صحبت کردن.

 

 

۲ ) سوالات زیادی بپرسید

نه صرفا به خاطر اینکه مردم میخواهند شنیده شوند. پرسیدن سوال میتواند باعث شود تا دقیقا پی ببرید مردم چه میخواهند. اکثر اوقات چیزی که میخواهند با چیزی که میگویند فرق میکند پس این هنر شماست که بفهمید مردم چی میخواهند.

شما اگر بفهمید مردم چه چیزی واقعا میخواهند، آنگاه میتوانید دقیقا بفهمید چه پیشنهادی برای شما دارند.
اگر به افراد با نفوذ در هر کجا که باشند دقت کنید، آنها یا زیاد صحبت نمیکنند یا در حال پرسیدن سوال هستند.

 

 ۳ ) یک ارتباط انسان-انسان بسازید

“مردم” هم مانند شما انسان اند. آنها هم یک سری مشکلات در زندگیشان دارند یک سری مشغولیت ها، تفریحات و … شما برای اینکه نشان دهید آنها را به دید ابزار و وسیله نگاه نمیکنید باید برای مشکلاتشان احساس همدردی کنید.

اگر میخواهید هرچیزی به هرکسی گفتید بدون چون و چرا اجرا کند فقط کافیه یک بار بهشون زنگ بزنید و فقط حالشون رو بپرسید. آخرین مشکلی که داشتند را ازشون جویا شوید آیا حل کردند و نکته آخر اینکه یک مشکل کوچکی که میتوانید برای آنها حل کنید.

شما با این کاری محبتی در دلشان قرار میدید که تا آخر عمرشان احساس میکنند به شما مدیونند

 

 

 ۴ ) سپرتان را بیندازید

شاید برایتان سخت باشد تا بخواهید زندگی خصوصیتان را با دیگران به اشتراک بگذارید تا آنها احساس کنند شما چیزی برای پنهان کردن ندارید ،درست است. زندگی خصوصی شما، خصوصی است و فقط برای شماست.

شما نباید آنرا با کسی در میان بگذارید. اما در زندگی بعضی چیزهایی که شما خودتان میدانید فعلا خصوصی است و در آینده عمومی خواهد شد را به کسی که میخواهید او را افسون کنید بگید.
(خلاصه کتاب پرفروشِ “افسونگری – هنر نفوذ در ذهن ها و دل ها” را هنوز دانلود نکردید؟ از اینجا دانلود کنید)

این کار شما برابر هزاران هزار جایزه نقدی است که به دیگران میدهید. شما با این کار جایگاهی به آنها میدهید که احساس میکنند چقدر مهم هستند که شما چنین رازی را بهشون گفتید و برای حفظ این احساس همیشه سعی میکنند حرف شما را قبول کنند تا آنرا از دست ندهند.

 

 ۵ ) هیچ فرصتی را برای تشکر از دست ندهید

همین الان فکر کنید آخرین بار چه کسی به شما کمکی کرده یا لطفی در حق شما انجام داده؟ فردا بروید جداگانه و در خلوت از او تشکر کنید.
این کار باعث میشود مردم احساس کنند کار بزرگی انجام داده اند. آنها احساس میکنند شما قدر آنها را میدانید پس همیشه به شما وفادار میمانند.

 

۶ ) براشون دست بزنید

یکی از قدرتمند ترین ابزار ها تشویق و دست زدن است.
کسی که پیشرفتی کرده، کاری نسبتا خوب انجام داده یا در حق شما لطفی کرده برایش دست بزنید. مردم عاشق آن هستند. زیرا از بچگی در تلوزیون و سخنرانی ها دیده اند که برای افراد مهم دست میزنند و این عمل در ناخودآگاهشان باقی مانده و شما باید کاری را بکنید که احساس خوبی بهشون دست بده.
اگر میخواهید این کار تاثیر 10 برابر داشته باشد در جمع او را تشویق کنید و برایش دست بزنید.

 

۷ ) عذر خواهی کنید، اگر اشتباه کردید

چه کسانی اشتباه خود را قبول نمیکنند؟ افرادی با عزت نفس پایین.
آیا شما از کسی که عزت نفسش اینقدر پایین است حرف شنوی میکنید؟ طبیعتا خیر.
شما باید در هر فرصتی که اشتباه کردید از دیگران عذرخواهی کنید،با این کار بهشون نشان دهید از عزت نفس بالایی برخوردارید و شخص قابل تکیه ای هستید.

شما به خودتان را باور دارید پس هرکس دیگری که با شما باشد باورش میکنید پس همه سعی میکنند از شما حرف شنوی داشته باشند تا در جرگه شما باقی بمانند.

 

 

۸ ) به مردم چیزی را بدهید که میخواهند

اگر به دیگران کمک کنید به چیزی که میخواهند دست پیدا کنند. برای همیشه مدیون شما خواهند ماند.
مردم دوست ندارند مدیون کسی بمانند و هروقت اورا میبینند شرمنده شوند برای همین همیشه لطف او را جبران میکنند.
اگر شما به دیگران کمک کنید ،یا چیزی را به آنها بدهید که میخواهند شک نکنید که آنها برای کمک به شما هیچ فرصتی را از دست نمیدهند.

 

۹ ) اجازه ندهید دیگران شرمنده شوند

اگر دیگران در برابر شما شرمنده شوند نهایت سعیشان را میکنند تا با شما ارتباطی نداشته باشند و این چیزی نیست که بدنبالش هستیم.

اگر فکر میکنید شخصی که از شما درخواست کار کرده برای آن کار مناسب نیست، چیکار میکنید؟ درخواست او را جواب میدهید، او را سر کار میذارید و با بازخوردی که از عملکرد ضعیفش داشته او را شرمنده میکنید؟ معلومه نه ! در عوض شما میگید “کاش زودتر میگفتی …قولش رو به کس دیگری دادم”

 

۱۰ ) تلفن کنید- نفوذ کلام در دیگران

آیا این اواخر به ندرت به کسی تلفن میزنید؟ در عوض از شبکه های اجتماعی، اس ام اس و ایمیل استفاده میکنید؟
اگر اینچنین است دارید ارتباطی را از دست میدهید.
تلفن و رابطه رو در رو در چند جا به شدت اهمیت دارند و هیچ چیز دیگری نمیتواند جای آنرا بگیرد :

 • در رساندن خبر های بد
 • رساند خبر ترفیع یا پیشرفت های شغلی

شما هنگامی که به دیگران تلفن میکنید به آنها نشان میدهید که آنقدر برایشان اهمیت قائل هستید که کارهایتان را زمین گذاشتید و گوشی تلفن را برای حرف زدن با او برداشتید. این یک راه قدرتمند برای ارتباط با افراد و تحت تاثیر قرار دادن آنهاست.

اگر دقت کنید. تمام رازهایی که گفته شد همان هایی هستند که ما دوست داریم دیگران در برابرمان آنطور باشند. نتیجه ای که میتوان گرفت این است که افراد با نفوذ شناخت زیادی از خود دارند که میتواند نیاز و حس مهم بودنشان را درک کنند و از آن طریق به احساسات دیگران اهمیت دهند.

نفوذ کلام در دیگران

نفوذ کلام در دیگران

نفوذ کلام در دیگران


در همین زمینه(نفوذ کلام در دیگران)، مطالب زیرا پیشنهاد میکنیم حتما بخوانید :

31 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. کاربر سوخت جت ضا می‌گوید

  خوب بود ولی در عمل ریزه کاری وجود داره.

 2. کاربر سوخت جت lucy می‌گوید

  به نظر من عالی بود و باید عمل کنیم خیلی ممنون

  1. کاربر سوخت جت اس می‌گوید

   با سلام، در مورد شماره ۹, این نوع برخورد برای شرمنده نکردن افراد، نوعی دروغ و ریا هست که پس از گفتن این دروغ ، برای انسان دارای بار منفی خواهد بود. بنظرم باید دنبال راهی باشیم که همراه با بد نکردن حال دیگران، به اصول اخلاقی خود هم ضربه نزنیم ،

 3. کاربر سوخت جت نی می‌گوید

  با سلام و عرض ادب و احترام از خواندن مطالب ارزنده تان بسیار لذت بردم . آموختن و فراگیری زیباست. وبسایت شما هم زیباست ممنون

 4. کاربر سوخت جت ما می‌گوید

  به نظر من، ما معمولا به طور ناخودآگاه به کسانی می گوییم “موفق باشید” که دیگر تمایلی به ادامه ی بحث و یا دیدن طرف مقابل نداریم.!

 5. کاربر سوخت جت نه می‌گوید

  با سلام و سپاس از سایت آموزنده تان … من یکی از حامیان علاقمندان مطالب این سایت هستم زیرا نکات کلیدی و طلایی در مطالب شما وجوددارد که هرفردی را به تعمق وا میدارد و باعث میشه که فرد در رفتار و گفتارش تجدیدنظر کند. دوتا سوال دارم : سوال اول – میخواستم نظر شما را درخصوص کاربرد عبارت ” موفق باشی یا موفق باشید ” در فرم گفتاری یا نوشتاری بدانم . اخیرا من به یکی از دوستانم که کمی مسن تراز من بود ایمیلی فرستاده بودم که درپایان ایمیل نوشته بودم : ” موفق باشید ” او در جواب به این عبارت برایم نوشت : لطفا در آخر پیام هات دیگه برای من ننویس … موفق باشی . خیلی قشنگه وقتی … معلم به شاگردش ، رییس به کارمندش ، پدر یا مادر به فرزندش این را بنویسه … نظرتان در این خصوص چیست ؟ سوال دوم : سوال دوم من در اصل یه درخواست است ! خیلی دوست دارم که در مطالب آینده تان سوژه هایی درمورد بایدها و نبایدها در فرم های گفتاری و نوشتاری گنجانده شود تا بتوانیم آداب معاشرت و روابط عمومی خود را بهینه سازیم …

  1. کاربر سوخت جت مد می‌گوید

   هیچی آقا

  2. کاربر سوخت جت ری می‌گوید

   سلام. درمورد رابطه و صحبت با افراد این لینک یک نگاه بندازیدhttps://ostadmajazi.com/product/speaking-skills/

 6. کاربر سوخت جت asa2 می‌گوید

  برای مشاهده مطلب دیگه (نیاز به سوخت دارند) مشکلی پیش نمیاد؟

  1. کاربر سوخت جت اس می‌گوید

   درود بر شما، بنظرم هنگام مخاطب قرار دادن افرادی که با آنها از صمیمیت کمتری برخوردار هستیم، باید مراقب استفاده از کلمات با حالت جمع و مفرد باشیم، مثلا برای معلم یا استادی که دوست صمیمی ما نیست، باید از واژه شما، و ضمیر جمع استفاده بشه

 7. کاربر سوخت جت asa2 می‌گوید

  سلام ادمین عزیزم.. اول بابت مطالب خیلی خوبتون تشکر کنم
  میخواستم بدونم اگه سوخت بگیرم چند تا مطلب ببینم دیگه؟

  1. کاربر سوخت جت ان می‌گوید

   اعضای پروژه سوخت جت میتوانند به تمام آرشیو مطالب و فایل های صوتی و تصویری دسترسی پیدا کنند؛ تنها فایل های هفتگی پروژه سوخت جت (که از منوی سمت راست، میتوانید ببینید) به صورت مدت دار بر روی وبسایت قرار میگیرند و پس از مدت مقرر، لینک دانلود آنها منقضی میشود.

 8. کاربر سوخت جت ryam می‌گوید

  هر کاری میکنم ثبت نام کامل نمیشه

 9. کاربر سوخت جت ad60 می‌گوید

  سلام لطفا نوشته هاتون کتابی باشه

 10. کاربر سوخت جت id_J می‌گوید

  ??salam man kharej az iran hastam rahi hast ke betonam sukht bezanam

  1. کاربر سوخت جت dmin می‌گوید

   نه متاسفانه دوست عزیز، مگر اینکه از دوستان یا آشنایان تان در داخل ایران بخواهید این کار را برایتان انجام دهند

 11. کاربر سوخت جت d54m می‌گوید

  با سلام کتابهای موفقیت از نویسندگان را در سایت بزارید برای دانلود

 12. کاربر سوخت جت ejad می‌گوید

  نمي تونم اكانت بخرم خواهشن دقيق راهنمايي كنيد درگاه هاي اينتزنتي كجا هستن نمي تونم پيدا كنم مرحله دوم را هر كاري مي كنم نمي تونم انجام بدم

  1. کاربر سوخت جت dmin می‌گوید

   دوست عزیز، تنها کاری که باید انجام بدید از ستون سمت چپ، از کادر مربوط به “شارژ اکانت پروژه سوخت جت” شارژ مورد نظرتان را انتخاب کنید، بر روی دکمه خرید کلیک کنید

   1. کاربر سوخت جت ejad می‌گوید

    منظورتون از ستون سمت چپ كجاست پيدا نمي كنم ببخشيد

   2. کاربر سوخت جت dmin می‌گوید

    ستونی که تصویر دو فایل صوتی آموزش حرفه ای فن بیان و زبان بدن و کتابِ انسان اندیشه است قرار دارد

 13. کاربر سوخت جت dice می‌گوید

  با سلام. مطالبی که به اشتراک میگذارید فوق العاده مفید هستند. میخواستم همینجا از شما تشکر کنم.

  اما مواردی در متن هست که لازم دونستم بهشون اشاره کنم.

  وجود خطاهای دستوری مثل :

  ” هرچیزی به دیگران میگفتید آنرا قبول یا انجام میدادن؟”
  “شما به خودتان را باور دارید”
  “دوست ندارند عضو اجتماعی بشند که یک رئیس دارند.”

  یا مواردی که در کنار زبان ادبی متن، کلماتی با زبان محاوره هست که ناخودآگاه نا هماهنگ دیده میشود مثل :

  “… ناخودآگاه اطاعت پذیرند. آنها نیاز دارند کسی باشه که بهشون دستور بده. ”
  “به کسی که میخواهید او را افسون کنید بگید.”
  “براشون دست بزنید”
  ” شما باید کاری را بکنید که احساس خوبی بهشون دست بده.”

  این موارد کوچک هستند. ولی انتظار دیده شدنشان در سایتی با ساختار قوی و طراحی هوشمندانه، برای مخاطب وجود ندارد.

  ازین که زیاده گویی کردم عذرخواهی میکنم.
  پاینده باشید

  1. کاربر سوخت جت dmin می‌گوید

   با تشکر از حسن توجه تان، الساعه اصلاح خواهند شد. موفق باشید

 14. کاربر سوخت جت ta42 می‌گوید

  ى شماره كارت ميخاستم كه پول عضويتو كارت به كارت كنم خيلى تلاش كردم ولى شماره كارتى نتونستم بگيرم

  1. کاربر سوخت جت dmin می‌گوید

   پرداخت به صورت اینترنتی و از طریق درگاه بانک است

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**