این 22 رهبر دنیای کارآفرینی 22 راز مهمی را برای شما فاش میکنند

 

رهبری کردن به معنای الهام بخش بودن برای گروهی از مردم است که حاضرند تصویری که در ذهن دارید را به شما کمک کنند به حقیقت تبدیل کنید.

رهبر بودن کاری آسان نیست.
شما نه تنها مسئولیت خودتان را بر عهده دارید، بلکه مسئولیت کل تیم تان و در بعضی مواقع، مسئول سرنوشت تمام هوادارانتان هستید.

برای همین منظور، کسانی که در دنیای موفقیت، تکنولوژی، صنعت، پوشاک و … تبدیل به رهبری در رسته کاری شان میشوند، افراد بزرگی هستند. افراد بزرگ به راحتی تجربیات شان را با دیگران به اشتراک میگذارند چون میدانند موفقیت دیگران به معنا موفقیت خودشان است.

در این مقاله برای شما 22 توصیه از بهترین رهبران حال حاضر دنیا در عرصه های مختلف کارآفرینی را گردآوری کرده ایم. هرکدام از این افراد در رسته فعالیت شان صاحب نام هستند و هواداران زیادی دارند… و البته توسط تیم 12CEO هم تایید شدند !

یک قلم و کاغذ بردارید و مهم ترین نکات رهبری را یادداشت کنید…

 

تمرکز
همواره میشنویم که رهبری به معنای اتخاذ تصمیمات مهم و غیرمتدوال است. ولی این جمله چندان گویای واقعیت نیست زیرا اهمیت تمرکز را آنچنان واقع نمایی نمی کند.

رهبری، نداشتن تخصص در امور کوچک است.
در واقع نباید اجازه داد امور کوچک تمرکز شما را به خود مشغول کند. برای انجام امور ضروری و پر اهمیت باید بطور انتخابگرانه ای نسبت به امور جزیی نا آگاه باقی بمانید در غیر این صورت  آنها شما را در خود غرق می کنند.

تیم فریس، مجری Tim Ferriss Show
قبلا خلاصه کتاب «هفته ای فقط 4 ساعت کاری» تیم فریس را در بخش معرفی کتاب خواندید.

 

اعتماد به نفس
یک رهبر با داشتن بینش و نشان دادن همدلی با سایرین، همواره اعتماد به نفس و حس پیروی را در دیگران القا می کند. بعنوان یک رهبر زن، که میخواهد شناخته شود، حس می کنم که باید شهامت و غرور خود را نشان دهم در حالیکه همچنان سعی می کنم تربیت اصیل خود را که بر مهربانی و خیرخواهی ست حفظ کنم.

با بکارگرفتن این خصیصه ها می توان احترام والایی را دریافت کرد…

بری رفرتی ، مدیرعامل Ketchum

 

شفافیت
هیچگاه با ایده ی پنهان کردن خود پشت نقابها موافق نبوده ام. بعنوان یک رهبر، تنها راهی را که برای ایجاد اعتماد متقابل میان خود و همکاران میشناسم این است که صد در صد خودم باشم.

رک و بی پرده و بدون هیچ تلاشی برای پوشاندن سطحی نواقص گاه و بی گاه خود و همچنان دلسوز برای کاری که انجام میدهیم. اینها به من این آزادی را می دهند تا همواره با ثباتِ قدم و آگاهی پیش بروم.

کری پاتس ، مدیر ارشد روابط عمومی ESPN

 

درستکاری
کارکنان ما آینه ای از ارزش های رهبرشان هستند. اگر ما بر طبق اصولی واکنشی و از کار افتاده که درستکاری را توصیه می کنند و نه مطابق با اصولی که درستکاری را ضرورتی مسلم میدانند، اقدام کنیم، پتانسیل های انسانی و حجم زیادی از استعداد ها را از دست خواهیم داد.

اگر تمام تلاشتان این باشد که به فردی درستکار در تمام روابطتان تبدیل شوید، این درستکاری به دیگران نیز منتقل میشود و کار و فرهنگ شما همواره این چنین باقی می ماند.

گونار لاولیس پایه گذار Thrive Market

 

انگیزش
مردم عادت دارند بگویند “من خودساخته هستم” ولی رهبران خودساخته نیستند. آنها برانگیخته هستند. زمانی که پایم به آمریکا باز شد هیچ پولی نداشتم و تنها چیزی که به همراه داشتم ساک ورزشی ام بود، ولی نمی توانم بگویم هیچ چیز نداشتم.

من از دیگران انگیزه ها و توصیه های بزرگی دریافت کردم و سپس ایمان و اشتیاق های بزرگ درونم جوانه زدند. به همین خاطر است که در برنامه ی REDDIT همواره به دوستان و غریبه ها انگیزه میدهم.

من قدرت انگیزش را بخوبی درک می کنم و اگر کسی بخواهد روی شانه هایم بایستد تا به هدفی برسد من از او مشتاق تر هستم تا او را بر شانه هایم سوار کنم.

آرنولد شوارتزنگر قهرمان ۷ دوره مسابقات مستر المپیا بدنسازی

 

اشتیاق
باید عاشق کارتان باشید. برای اینکه طعم واقعی موفقیت را بچشید باید تمام ذهنتان را با کارتان درگیر کنید و اجازه دهید کارتان شما را ببلعد. مهم نیست که تا چه حد موفق موفق خواهید شد، هیچگاه راضی نباشید و همواره برای انجام کاری بهتر، بزرگتر و با شکوه تر تلاش کنید.

شما الگوی عملی تیم تان هستید و پیشتر از همه باید خود عملگرا باشید. نه به این دلیل که این یک الزام است، بلکه به این دلیل که این سبک زندگی شماست.

جو پرز ، یکی از بنیانگذاران Tastemade
در خصوص اهمیت اشتیاق، توصیه میکنیم مقاله «قدرتمندترین سلاح برای جنگ با سختی های زندگی» را بخوانید.

 

نوآوری
در هر ساز وکاری با منابع غیر انسانی محدود و گسترش منابع انسانی غیر محدود، خواه این ساز وکار مربوط به کارتان باشد خواه یک جامعه ی عظیم مانند دنیای کنونی را شامل شود، نوآوری نه تنها برای موفقیت که برای بقا نیز امری حیاتی ست.

نوآوران همان رهبران جهان هستند و ما قادر نیستیم این دو را از هم تفکیک کنیم. نوآوری، صرف نظر از اینکه در ایده پردازی یا تکنولوژی یا سازمان دهی باشد تنها امید ما برای حل چالش های پیش روست.

آبری مارکوس بنیانگذار Onnit

 

پوست کلفتی
بدون شک در لحظاتی بغرنج قرار میگیریم, مهم نیست که اشتباهات فاحش باشند یا شکست هایی غیر قابل پیش بینی یا اینکه با دشمنانی فاقد وجدان طرف باشیم. پوست کلفت بودن به معنای پذیرفتن و انتظار این لحظات را کشیدن، باعث میشود در این مواقع نترسیم،  واکنش های احساسی بخرج ندهیم و در کل اوضاع را پیچیده تر نکنیم.

باید ذهنمان را تربیت کنیم، بدترین سناریو ها را از نظر بگذرانیم و واکنش های آسیب زای  غریزی امان را تعدیل کنیم. این گونه خیالمان راحت است که آن لحظات بغرنج ما را به تصمیمات خطرناک سوق نمی دهند.

رایان هالیدی نویسنده و مدیر سابق بازاریابی شرکت American Apparel

 

تفکر غیر خطی
درک عمیق از اعداد بهترین کاری است که تابحال انجام داده ام، همانگونه که وبسایت ما بر پایه ی حق اشتراک مشتریان مان می چرخد، بزرگترین تاثیری که توانستیم خلق کنیم این بود که نرخ ریزش مشتریان را کاهش دهیم.

کاهش این نرخ از 6% به 4% به معنای 50% افزایش در ارزش طول عمر مشتری (CLV) بود و ما هیچگاه بدون آنالیز حساب شده ی داده ها نمی توانستیم به چنین معیاری برای اندازه گیری برسیم.

سول اورول, بنیانگذار Examine.com

 

اصالت
درست است که می گویند تقلید نوعی ستایش است ولی این در مورد رهبری صدق نمی کند. تمامی رهبران بزرگ در زندگی من همواره از اصالت در رفتار برخوردار بوده اند. از دیگران بیاموزید، زندگی نامه های رهبران مورد علاقه تان را مطالعه کنید، مهارت هایی را فرابگیرید.

ولی خود واقعی تان باشید و اصالت خود را حفظ کنید و روح و صدای خود را در تصمیم گیری ها و عقایدتان تداوم بخشید.

جرمی بلوم ، مدیر عامل integrate

 

اقتدار بخشی
بیشتر فلسفه ی من در مقوله ی رهبری زمانیکه ورزشکار بودم شکل گرفت. بیشتر تیم های موفقی که شکل داده ام فاقد اعضایی با استعداد خارق العاده بودند ولی کسانی بودند که مهارت ها، توانایی ها و حس اعتماد متقابل در آنها موج میزد.

برای ساختن یک تیم پربازده، باید هم مسیولیت و هم قدرت را به دیگر اعضا نیز منتقل کنید. مسولیت بخشی به دیگران چندان کار آسانی نیست. گاهی اوقات انجام آنها توسط خودتان راحت تر و موثرتر بنظر میرسد.

ولی با داشتن طرح هایی حساب شده و حمایت کافی، محول کردن کارها به دیگران سودآور است و اینگونه می توانید توانایی های آنها را کشف کنید و بهره وری بیشتری عایدتان شود.

شانون پاپاس، قایم مقام BEACHBODY LIVE

 

مثبت اندیشی
برای دستیابی به عظمت، باید فرهنگ مثبت اندیشی را در خود ایجاد کنید، با وجود تمام فراز و نشیب هایی که در کارتان ایجاد میشود، مثبت اندیشی است که شرکت تان را توقف ناپذیر می کند.

ولی بر حذر باشید که لازمه ی مثبت اندیشی نترس بودن است. باید عمیقا بر این باور باشید که می توانید غیر ممکن ها را ممکن سازید.

جیسون هریس، مدیر عامل  Mechanism

 

دهش و بخشندگی
هدف اصلی من همواره این بوده که خودم را به بهترین وجه عرضه کنم. زمانیکه بتوانم برای دیگران سازنده باشم و کمک کنم که آنها نیز رشد کنند، همه ی ما به مثابه زنجیره ای از انسانها در جامعه ای اشتراکی رشد خواهیم کرد.

کریستوفر پریلی، مدیر عامل Pixel mobb

 

پشتکار
روزی ، رهبر بزرگی به من چنین آموخت : پشتکار موانع را شکست میدهد.

پس از تجربه ی کاری در FACEBOOK ، INTEL و MICROSOFT و به راه انداختن شرکت خودم دو درس مهم دیگر را آموختم : اول اینکه تمام دستاوردهای عظیم به گذشت زمان نیاز دارند و دوم اینکه باید پشتکار داشته باشید و پیش شرط تبدیل شدن به یک رهبر این است که مشتاقانه به راهتان ادامه دهید در حالیکه دیگران متوقف شده اند.

نوآ کاگان ، سرپرست Appsumo

 

بینش
داشتن بینش و چشم انداز به شما این امکان را میدهد که میان امور مهم و مشکلات که مانند آتش بر سر شما می بارند تمایز قایل شوید. این بینش نوعی خردمندی ست و اگر خوب دقت کنید با گذشت زمان ارتقا می یابد ولی باید جوهره اش در شخصیت تان باشد.

زیرا این امری ذاتی ست. زمانیکه بینش درستی  داشته باشید، مانند یک نابغه عمل می کنید و اگر بینش نادرستی داشته باشید مانند انسان های نادان بنظر میرسید.

راج باکتا ، بنیانگذار Whistlepig

 

ارتباطات
اگر سایرین از آرزوها و انتظارات شما آگاه نباشند، این خطای شماست که در بیان آنها کوتاهی کرده اید (توصیه میکنیم این مقاله را حتما بخوانید) کسانیکه با آنها کار می کنم همواره در ارتباط مداوم با یکدیگرند. ارتباط یک عامل متعادل کننده است، ممکن است دلیل آن یک نیاز یا ضرورت باشد ولی مهم تر این است که به شغل مان بعنوان یک همکاری تنگاتنگ بنگریم.

من همیشه از مردم درخواست میکنم تا افکار و ایده هایشان را به من بگویند و به همین علت است که اینچنین افراد باسواد و مستعدی در کنارم کار می کنند.

کیم روسن ، از شرکای TAO Group 

 

مسئولیت پذیری
آسان ترین راه این است که دیگران را مقصر بدانیم تا اینکه بخواهیم خودمان را مسئول قلمداد کنیم. حال که میخواهید مسئولیت را بر دوش خود بیاندازید، بهترین راه این است که به سراغ متخصص امور مالی لری روبیتز برویم .

او با فروتنی نامه ای به سرمایه گذارانش نوشت که چگونه نظرات اشتباهش سرمایه ی شرکت را متزلزل کرده است. او سپس سرمایه ای را بدون هیچ چشمداشتی گردآوری کرد و در اختیار شرکت قرار داد، چیزی که در دنیای کسب و کار بی سابقه است.

این نشاندهنده ی شخصیت است، این مسئولیت پذیری است، و این عمل نه تنها مسئولیت پذیری که برداشتن گامی در ارتقای آن است.

ساندارا کارون نایب رییس M&C Saatchi sport

 

بی تابی
با داشتن مهارت های قدرتمند رهبری است که میتوانید نقاط قوت هر یک از اعضای تیم اتان را کشف کنید و سپس با نگاهی از بیرون جاهای خالی کارتان را پر کنید.

همواره با بی تابی بدنبال بهترین جواب ها باشید و هرگز گمان نکنید که تیم تان جواب تمام سوال ها را دارند، زیرا اینگونه فکر کردن به معنای این است که شما ، بعنوان رهبر، سوالات درست را مطرح نکرده اید.

ست گادین ، مدیرمطرح بازاریابی

 

 

در همین زمینه، پیشنهاد میکنیم مقالات زیر را حتما بخوانید :

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**