5 کاری که افراد موفق قبل از ساعت 8 صبح انجام میدهند

کارهای افراد موفق قبل از 8 صبح

برخیزید و بدرخشید ! ساعات اولیه روز تبدیل به یکی از دوستان شما شده است. چه بخواهید ,چه نخواهید.استفاده کردن از ساعات اولیه صبح درست قبل از کار شاید کلید زندگی و کار موفق باشد.درست است, سحرخیزی ویژگی مشترک مدیران ,کارمندان و افراد با نفوذ دیگر شده است.

مارگارت تاچر هر روز صبح ساعت 5 بیدار میشد, آرتور کاستلر ساعت 4 ,رابرت ایگر (مدیرعامل دیزنی) ساعت 4:30 و …

میدونم به چی فکر میکنید_ شب ها بهتر کار میکنید…
بهعقیده مجله اینک. افراد سحرخیز حرفه ای تر و پر حاصل ترند.به اضافه ,زندگی هدف داری نیز دارند و همین امر باعث داشتن انگیزه و شور و اشتیاق برای شروع کارشان نیز میشود.

ما پنج کاری که افراد موفق قبل از ساعت 8 صبح انجام میدهند را برای شما جمع آوری کردیم که از قرار زیر است :

کارهای افراد موفق قبل از 8 صبح

ورزش

 


ورزش یکی از کارهای افراد موفق قبل از 8 صبح است و قبلا هم گفتم, باز هم میگم. اغلب افرادی که هر روز تمرین میکنند ,صبح ها تمرین میکنند.حالا میخواهد یوگای صبح باشد یا باشگاه بدنسازی. ورزش کردن قبل از کار انرژی بیشتری به شما میدهد برای کار کردن در طول روز؛ هر کسی میتواند بعد از دمبل زدن 60 کیلویی پشت میز بنشیند و کارهای اداری را انجام دهد اما حتی گرم کردن بدنتان برای شروع تمرین بعد از ساعات کاری …خیلی بر روی تمرینتان تاثیر میگذارد.

حتی اگر دوست ندارید صبح ها برای ورزش ساعت 5 , 6 صبح بیدار شوید, حداقل 15 دقیقه زودتر بیدار شوید و کمی حرکات کششی انجام دهید؛ کمک میکند بدنتان نرم تر و چابک تر باشد در طول روز.

نقشه روزتان را رسم کنید


از حداکثر ظرفیت روزتان استفاده کنید؛با رسم نقشه روزتان. نقشه روز یعنی امروز چه کارهایی باید انجام دهید و چه چیز هایی باید بدست آورید. اهداف و باید انجام دهید-هایتان است. سحرخیزی باعث میشود بتوانید فعالیت هایتان را بهتر اولیت بندی کنید ,با ذهن بازتر. اینکار حتی باعث میشود تا بتوانید مشکلات مسلسل شده تان را بهتر در همان ساعات اولیه روز بر روی برنامه روزانه تان حل کنید.

وقتی دارید برنامه ریزی روزانه تان را انجام دهید, سلامتی فکری تان فراموش نشود. بعد از سپری شدن وقتتان در ملاقات های چالش زا, برخورد با مشتری های منفی و یا تسفیه حساب های استرس زا حتما 10 دقیقه برای آرامش فکریتان برنامه بگذارید. یک قدم زدن دور میدان یا حتی یک مراقبه ی فعال میتواند شما را از فرسودگی فکری رها کند.

صبحانه ی سالم بخورید


همه ما میدانیم خروج از خانه با یک لیوان چایی و یک معده خالی , چقدر باعث میشود ساعت ناهار دیر فرا برسد !. خوب نیست, اصلا. این کار را باید حتما صبح زود انجام دهید, باک تان را با سوخت پر کنید و بعد به یک روز کاری با نهایت انرژی وارد شوید. اینکار باعث میشود فکرتان به چیزی که دارید کار میکنید متمرکز شود نه به معده خالی تان.

صبحانه ی صبح نه تنها برای سلامتیتان خوب است, بلکه میتواند باعث بهبود زندگی اجتماعییتان نیز شود. 5 دقیقه بیشتر وقت با فرزندان ,همسرتان بگذرانید برای روحیه هر دویتان برای طول روز خوب است.

تجسم 


این روزها ما درباره ی سلامت جسمانیمان بیش از حد صحبت میکنیم, اما بعضی وقت ها سلامت فکریمان نادیده گرفته میشود.صبح ها بهترین ساعات برای وقت گذاشتن برای فکر کردن ,تجسم و مراقبه است. 10 دقیقه وقت بگذارید در صبح و روزتان را در ذهنتان مجسم کنید, موفقیت هایتان را تصویر سازی کنید. حتی یک دقیقه تصویر سازی ذهنی و تفکر مثبت میتواند روحیه تان را و چشم انداز روزانه تان را برای یک روز پربار شارژ کند.

قورباغه را قورت دهید !


کارهای افراد موفق قبل از 8 صبح که میشود گفت برای راحتی امور کاری همین مورد است. همه مان یک کار سخت در کار های روزانه مان داریم که دوست نداریم اصلا انجام دهیم اما باید انجام شود. این کار مانند قورت دادن قورباغه است ! این کار مانند خوره ذهنتان را مشغول میکند و تمام حواستان را بهش جلب میکند.یک راهکار ساده برای رهایی از آن برای شما داریم: بدترین کار روزانه تان را که دوست ندارید انجام دهید همان اول انجام دهید. در صبح زود بیشترین انرژی و فکر آزاد را داریم, پس اولین کاری که باید انجام دهید این است که اول قورباغه را قورت دهید. اینکار را که کردید شاهد آن خواهید بود به صورت نزولی به ترتیب از سخت تر به سبک تر خواهد آمد و در انتهای روز که انرژیتان در حال نزول است ,حجم و سختی کارهایتان نیز کم میشود و دیگر از خستگی های مفرط جسمی و فکری خبری نیست؛ موفق-یت.

 

5 کاری که افراد موفق قبل از ساعت 8 صبح 2انجام میدهند

نسخه صوتی این مطلب در استادبوک : شنیدن / دانلود

 

24 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. کاربر سوخت جت ام می‌گوید

  من خودم به شخصه ۱۰ و نیم خیلی زود باشه میخوابم و چهار و نیم بیدار میشم تا هشت همه این کار ها رو انجام میدم nخیلی خسته شدم بعد از ظهر تنها یک ساعت نه بیشتر میخوابم

 2. کاربر سوخت جت ی} می‌گوید

  مطالب خوبی بودند،کمک کننده است،یک بار امتحان کنید.

 3. کاربر سوخت جت فر می‌گوید

  با سلام
  بهترین زمان بیدار شدن قبل از طلوع آفتاب هست تا علم بیاد این رو ثابت کنه چند هزار سال طول میکشه
  ولی در دین اسلام این همیشه توصیه شده
  همچنین اگر به خواب زیاد احساس نیاز می کنید دلیلش اینه که بدن عادت کرده
  چند وقت زود بیدار بشید و به موقع بخوابید ( به نظر طب سنتی قبل از ساعت 11 شب ) بدن رو به راه میشه
  همچنین حتما به جای شام سنگین باید عصرانه سبک خورده بشه ( حداقل 2-3 ساعت قبل از خواب )
  برای موفقیت این افراد هم هیچ رازی وجود ندارد، سحر خیزی باعث کارکرد عالی مغز میشه که باعث موفقیتهای بیشتر است حتی در افراد با هوش معمولی
  موفق باشید

 4. کاربر سوخت جت ogen می‌گوید

  دلت خوشه ها تو ایران مگه میشه به موفقیت های بزرگ دست پیدا کرد؟ یه عده خاص هستند که اجازه نمی دن، بهتر بود یک نمونه وطنی هم مثال میزدی
  من قبلا همیجوری بودم سحر خیز، کم خواب، ورزش هم اکثر اوقات و … . یه بلاهایی سرم اومد که الان انرژی واسم نمونده

 5. کاربر سوخت جت teza می‌گوید

  با سلام و خسته نباشید
  میخواستم به خاطر مطالب متنوع و مفیدتون تشکر کنم واقعا خوبن خدا خیرتون بده

 6. کاربر سوخت جت i.ha می‌گوید

  من ورزش رو توی ساعت های مختلف تجربه کردم و تقریبا ده ساله درگیرم. تجربه من هم سحر خیزی و هم ورزش صبحگاهی رو تایید میکنه در مورد خواب هم بهتره ۱۱ بخوابید و مطمین باشید خوب خوابیدن و خوب صبحانه خوردن خیلی مهمه. بعلت کم خوابی دچار سردردهای مزمن شدم پس اصل توازن رو فراموش نکنید

 7. کاربر سوخت جت ahaa می‌گوید

  سلام
  ممنون از مطلب خوبتون . استفاده کردیم ان شاءالله که بتونیم اجراشون هم بکنیم

 8. کاربر سوخت جت Amir می‌گوید

  خیلی به شیوه زندگی افراد موفق دقت کردم. اکثرا 4-5 از خواب بیدارند. برنامه ریزی دارند و در کل انسانهایی سیستماتیک هستند. اگر باید هر روز ساعت 5 صبح ورزش کنند تحت هر شرایطی این کار رو انجام می دهند حتی روزهایی که برایشان سخت است. اینقدر انگیزه برای بدست آوردن دارند که به نظرم ساعت کم خواب را جبران میکند!

 9. کاربر سوخت جت -mek می‌گوید

  خیلی ممنون از مطالب خوبتون. یه سوال دارم افرادی که ساعت 4-5 صبح بیدار میشن شب ساعت چند می خوابن؟؟؟

  1. کاربر سوخت جت dmin می‌گوید

   اکثرا کمتر از 6 ساعت میخوابند، اما بستگی به نیاز فرد دارد نسخه ای نیست که برای همه تجویز شود.

   1. کاربر سوخت جت -mek می‌گوید

    بله بنابه نظر متخصصان افراد به طور متوسط باید 7 ساعت بخوابن اما دقیقش بسته به نیاز فرده. بنده شخصا با 7 ساعت خواب نیازم رفع نمیشه. روزی که می تونم حدود 9 ساعت بخوابم کیفم کوکه. اگه دودوتاچهارتا کنیم برای اینکه ساعت 5 بیدار شم من باید 8 شب سرمو بذارم بخوابم…. آخه مگه میشههههههه!!!!
    برای همینه که من هرچقدر سعی میکنم نمیتونم سحرخیز بشم و حس خوبی هم به این موضوع ندارم چونکه همیشه و همه جا گفته شده که رمز موفقیت سحرخیزی ست.

 10. کاربر سوخت جت زو می‌گوید

  ضمن تشکر. نکات جالبی‌ بود. البته در مورد ورزش صبحگاهی مدتی‌ است که مطالبی را در اینترنت می‌خوانم مبنی بر اینکه بر خلاف گذشته دیگر ورزش کردن در صبح به دلایل مختلف توصیه نمی‌شود و ظاهرا بهترین زمان عصر میباشد. البته در حدی که شما اشاره کردید اگر به حالت یوگا یا ورزشهای کششی باشه نباید مشکلی‌ داشته باشه. هر چند که نظر تخصصی به عهده متخصصان است

  1. کاربر سوخت جت dmin می‌گوید

   ممنون از دیدگاهتان؛ موفق باشید.

 11. کاربر سوخت جت مد می‌گوید

  ممنون از مطلبتون ولی رابرت ایگر موسس دیزنی؟!!!!!
  اگه اینطور بود که باید اسمش میشد کمپانی ایگر نه کمپانی دیزنی!
  رابرت ایگر در حال حاضر مدیرعامل شرکت والت دیزنی هست نه موسس اون.

  1. کاربر سوخت جت dmin می‌گوید

   حامد جان ممنون از دقتت؛ همین الان تصحیح شد. موفق باشی

   1. کاربر سوخت جت مد می‌گوید

    خواهش میکنم، پیروز باشید.

 12. کاربر سوخت جت مک می‌گوید

  میشه لطفا منبع مطلب رو بگید؟

  1. کاربر سوخت جت dmin می‌گوید

   دوست عزیز مطالب اختصاصی هستند.

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**