7 کاری که کارآفرینان بزرگ انجام نمیدهند !


این روز ها هرکسی با یک لپ تاپ و یک وبلاگ فکر میکند کارآفرین است…
آهای نسل کارآفرینان این را بدانید با CEO  خطاب کردن خودتان نه منحصربه فرد خواهید بود و نه مردم در توییتر شما را مشتاقانه دنبال میکنند.

به عقیده یکی از سرمایه گذاران صاحب نام سیلیکون ولی :
«ما از یک طرف کارآفرینان را داریم , از طرفی دیگر “کارآفرینان” را…»

شاید کمی نا امید کننده باشد اما نسل امروزی ما همه دوست دارند خودشان را کارآفرین بدانند، دوست دارند همه جا خودشون را به عنوان کارآفرین معرفی کنند،در واقع هدفی که می خواهند بهش برسند هم همین است.

شاید این گفته خوشایند نباشد اما واقعیتی است که دامن گیر نسلی شده که منبع فوق العاده انرژی است البته به زودی خواهید فهمید چرا شما قرار نیست  Mark Zuckerberg (مبتکر فیس بوک) دوم شوید… شاید زیاد بد هم نباشد.
این روزها بحث کارآفرینی بیشتر باب است.

اصلا همین که خودتون رو کارآفرین بدانید طرزفکری که بهتون الهام میشه هم شکل و شمایل کارآفرینی میگیرد؛ رفتار و گفتارتان همه کارآفرینی تر میشود. اما نکته اینجاست… با اینکه در دنیا هیچ لباس کارآفرینی وجود ندارد که سایزش به همه بخورد اما یک سری ویژگی هایی هست که 99% کارآفرینان دارند و آن هم کارهایی است که اصلا انجام نمیدهند…

مثلا این 7 کاری که کارآفرینان بزرگ انجام نمیدهند ! را میخوانید :

 

Facebook

 

1.آنها راجع به تعادل کار و زندگی فکر نمیکنند.

آنها اغلب معتاد کارند. یعنی کارشون اولویت اول زندگیشون است.این چیزیه که براش زندگی میکنند.کارشون تفریحشونه نه اینکه هر ماه در تقویم زود دنبال تعطیلات بگردند برعکس از تعطیلات بیزارند ! آنها زندگی میکنند تا کاری را که دوست دارند انجام دهند و جواب هم میگیرند.

2. سعی نمیکنند چیزی که نیستند باشند.
احتمالا بدترین افسانه کسب و کار که با شتاب در حال گسترشِ است… «برندینگ شخصی» است.
برند چیست؟ برند نام تجاری است که میتوان به خود فرد نیز تعمیم داد. شما محصول نیستید و نمیتوانید چیزی که هستید را تغییر دهید.از آن طرف کارآفرینان واقعی راجع به خودشون فکر نمی کنند.آنها فقط به فکر اینند که چطوری ایده شان را تبدیل به محصول یا خدمت کنند و سپس عرضه کنند.

3. برای پول کار نمیکنند.
آنها زیاد غر نمیزنند برای پول کمی که کسب میکنند.فقط انجامش میدهند و چون صبورند در برابر کاری که انجام میدهند و مانند لیزر تمرکز فوق العاده ای روی کارشون دارند, پول هم خود به خود سر و کله اش پیدا میشود, آن هم زیاد. (اگر دقیقا میخواهید بدانید چرا برای پولدار شدن نباید هرگز برای پول کار کنید، اینجا را بخوانید)

4.آنها شغل روزانه ندارند.
کارآفرینان واقعی فقط پاهایشان را در این راه خیس نمیکنند، بلکه با سر شیرجه میزنند در آبشار ! آنها یک ذره ازین کار، یک ذره از آن کار انجام نمیدهند. آنها تنها کاری را انجام میدهند که فکر میکنند خیلی باحال و هیجان انگیزه … تمامِ وقت!

 

5.در مقابل ترس تسلیم نمیشوند.
به صداهایی که در سرشونه گوش نمی دهند “اگر شکست بخوری چی؟” “اگر نشد چی؟” “تو که پول نداری…” . آنها آدم های نترسی نیستند ، آنها هم مانند ما می ترسند اما اجازه نمی دهند ترسشون مانع ریسک پذیریشان شود. اگر میخواهید برای همیشه از ترس از شکست دور بمانید، شدیدا توصیه میکنیم ایـــن مقـــاله را بخوانید.

6.خیالات مجلل و باشکوهی ندارند.
هنگامیکه بعضی ها اهداف و رویاهای مجلل و باشکوهی دارند و عازم بدست آوردن بهترین ها هستند.
و همین امر باعث دلسرد شدن در همان اوایل کار نسبت به نتایجی که بدست می آورند، میشود اما کارآفرینان بزرگ امروزی هیچوقت فکر نمیکردند روزی به اینجا خواهند رسید، حتی Mark Zuckerberg هم هیچوقت نگفته می خواهم پر بازدید ترین سایت را بعد از گوگل بسازم که جمعیت آن از هند هم بیشتر باشد.

7.مربی های مجازی ندارند.
امروزه فروم های سایت های بازاریابی و فروش پر است از مشکلاتی که مردم دارند و میخواهند مربی هایی از هرکجای ای ای کره زمین کمکشان کنند. این بد نیست اما بهتره برید بیرون و مربی های واقعی پیدا کنید.آیا میدانید مربی استیو جابز Andy Grove یکی از بنیان گذاران اینتل بوده. حتی Larry Page و Sergey Brin  بنیان گذاران گوگل مربی اکثر کارآفرینان جوان امروزه هستند.

 

مارک زاکربرگ 2

 

در همین زمینه، مطالب زیر را از دست ندهید :

2 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
  1. کاربر سوخت جت 3220 می‌گوید

    دمت گرم سوخته جت… تمام مطالبت داره بدردم میخوره

  2. کاربر سوخت جت 5432 می‌گوید

    بسیار عالی بود ولی ای کاش چند نمونه کارهم که موجب پول داری می شود را معرفی کنید

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**