95 مقاله ریزه میزه اما پرقدرت برای پیشرفت بزرگ تان در سال 1401 – قسمت چهارم

امسال قرار است موفقیت و پیشرفت کنید؟  شک نکنید…
سال جدید آمده است؛ سالی برای اهداف جدید و بازبینی کارهایی که در سال 1400 انجام داده ایم و این که ببینیم خوب بوده اند یا نه و اگر مشکلی داشته اند، اصلاحاتی انجام بدهیم.

همچنین زمان خوبی برای تأمل در این که آیا در پایان اسفند 1400، به اهدافی که در اول فروردین 1400 تعیین کرده ایم، رسیده ایم یا نه؟ و اگر نرسیده ایم، چرا؟ و اگر رسیده ایم، چگونه بیشترش کنیم و جاه طلبی ملایمی داشته باشیم؟

در آستانه سال نود و پنج، که ان شاء الله سال پربرکتی برای شما باشد، با 1401 مقالک موفقیتی یا چیزی که من به آن گزیده نویسی ها و گزیده گویی های موفقیتی می گویم، چطورید؟
این نکته ها، در طول سال گذشته، در دفترچه نویسنده آنها و از جاهای مختلف جمع آوری شده اند که حالا در آستانه سال جدید، به صورت بازنویسی شده و شسته رفته، در اختیار شما قرار می گیرند.

امیدوارم که به کارتان بیاید؛
آنطور که به کار خود من آمد چرا که بر اساس نیازی که داشتم جمع آوری شان کرده ام؛ مقالک هایی در حوزه های مختلف با موضوعات مختلف به مناسبت سال جدید.

در واقع، می شود گفت این گزین گویه ها، درس هایی است که از شخصیت های موفق گرفته ام؛
با سیستم خاص خودم. آماده اید 95 مقالک کوتاه اما پرقدرت برای پیشرفت تان را مرور کنیم؟ شروع کنیم…

 1. قسمت اول این مقالک های کوتاه اما پرقدرت برای پیشرفت
 2. قسمت دوم این مقالک های کوتاه اما پرقدرت برای پیشرفت
 3. قسمت سوم این مقالک های کوتاه اما پرقدرت برای پیشرفت

 راستی، هرجمله خواندید که دوست داشتید، در سر رسید امسال تان حتما یادداشت کنید.

95 تکنیک موفقیت و پیشرفت در زندگی و کسب و کار 

 1. تفسیر کافی است، تغییر باید داد

این جمله را هم جایی خوانده بودم و نوشتم، می گویند که از آدام اسمیت، اقتصاددان شناخته شده است که گفته: یک کارآفرین، هزاران بار بهتر از یک فیلسوف، اقتصاددان، مهندس و دکتر در وضع مردم، می تواند بهبود ایجاد کند. این جمله را خیلی دوست داشته و عمیقاً به آن معتقد و مومنم. البته در ارزش مهندسان و پزشکان و فیلسوفان و متفکران و اقتصاددانان، نمی توان شک و شبهه ای داشت؛ ولی بحث این است که یک کارآفرین، بیشتر از آنها می تواند تأثیر بگذارد. به قول مارکس، تفسیر تاریخ کافی است، باید به تغییر تاریخ برخاست.

 

 1. چنین است مسئولیت

دون خوان، در کتاب های کاستاندا، می گوید که مسئولیت امری و کاری را پذیرفتن، یعنی آمادگی برای مردن در راه آن تصمیم. او معتقد است که یا نباید هوس دیگری را پذیرفت، یا اگر پذیرفتیم، پس هوس ما هم شده و باید مسئولیتش را برعهده بگیریم. مسئولیت، چنین چیزی است. با اما و شاید و اگر و این جور چیزها، کارش راه نمی افتد؛ باید آماده باشیم که در راه تصمیم مان، بمیریم؛ یا این که آن را بر عهده نگیریم.

 

جرج برنارد شاو

 

 1. تعریف نظامی بهره وری

یک تعریف خیلی جالب از بهره وری توسط نظامی ها ارائه شده است بدین منوال که: بهره وری یعنی، صرف کمترین انرژی برای مسائل ثانویه. هر انسانی، مسائل اولیه ای دارد، و مسائل ثانویه ای. مسائل اولیه او، طبق بیوگرافی اجتماعی و فرهنگی وی، مشخص می شود. مثلاً مسائل اولیه من به عنوان یک نویسنده، مطالعه، نگارش و پژوهش، تدریس، رسیدگی به خانواده و … است؛ پس سعی می کنیم بیشترین انرژی را صرف این امور کنم. گپ و گفت با دوستان، وب گردی، تماشای تلویزیون و … مسائل ثانویه و غیرمهم من هستند و طبیعی است که برای بهره وری بالا، باید انرژی کمی صرف آنها کنم. این تعریف، واقعاً برایم کاربردی بوده است.

این یک محتوای ویژه است!

دسترسی فقط برای مشترکین VIP سوخت جت ممکن است

تهیه یا تمدید عضویت ویژهورود برای اعضا
3 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. arezou می گوید

  بهترین و کاربردی ترین مقاله ای که خونده بودم بود
  واقعا ممنون عالی بود

 2. علی داودی می گوید

  با سلام
  این مقاله فوق العاده بود.
  مثل کپسول های انرژی زا عمل می کنه.
  خیلی ممنون بابت این کار بی نظیر.

 3. Arman23 می گوید

  بسیار عالی.
  از مطالب مفیدی که گردآوری میفرمائید، سپاسگزارم.

دیدگاه تان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**