آنتونی رابینز تنها راه بهبود کیفیت زندگی را فاش می‌کند

آنتونی رابینز یکی از بهترین سخنرانان انگیزشی در دنیا است که سخنان الهام بخش او زندگی میلیون‌ها آدم را در سر تاسر جهان تغییر داده است. من یکی از طرفداران سرسخت او هستم که بارها با شنیدن سخنرانی‌های او توانستم سرنخ‌های بزرگی به دست بیاورم و به اهدافم نزدیک‌تر شوم.

در این مقاله بعد از اینکه نگاه کوتاهی به زندگی پر فراز نشیب او می‌اندازیم، به سراغ یک توصیه بسیار ارزشمند از این فرد فوق العاده خواهیم رفت. اگر شما این توصیه او را در همه جنبه‌های زندگی‌تان آویزه گوش کنید، اتفاقات بسیار خوبی برایتان رقم خواهد خورد.

 

آنتونی رابینز
از کودکی تا به حال

آنتونی یا همان تونی رابینز متولد1960  در لس آنجلس آمریکا است. او در یک خانواده نابسمان به دنیا آمد که علاوه بر فقر، مادر او نیز معتاد بود و مشکلات زیادی داشتند. شدت فقر این خانواده به حدی بود که حتی نمی‌توانستند روز شکرگزاری یا کریسمس را جشن بگیرند و سطح زندگی آن‌ها پایین‌تر از سطح معمولی جامعه بود.

بعد از گذران دوران کودکی بسیار سخت،  او تا حدود اوایل دهه بیست زندگی‌اش نتوانست تغییر خاصی در شرایط خود ایجاد کند و شرایط بسیار بدی داشت.

او به گفته خودش تا 23 سالگی نتوانسته بود به هیچ موفقیتی دست پیدا کند.حتی از نظر مالی به حدی ضعیف بود

در یک اتاق 40 متری زندگی می‌کرد و حتی خانه او آشپزخانه هم نداشت. به همین دلیل مجبور بود ظرف‌ها را در وان حمام بشورد.
البته مشکلات این سخنران محبوب در آن برهه از زمان فقط محدود به مشکلات مالی نبود و او از اضافه ورن، بدخوابی، افسردگی و مشکلات تغذیه رنج می‌برد و وزن او حدود 120 کیلوگرم بود.

اما او بالاخره مسیر خود را پیدا کرد و نه تنها توانست وزن خود را کم کند بلکه تبدیل به یکی از بزرگترین نویسنده‌ها و سخنرانان انگیزشی جهان شود. به طوری که کتاب‌های او در رده پر فروش‌ترین کتاب‌های موفقیت جهان قرار دارد.

 

[bs-quote quote=”به یاد داشته باش که برای موفقیت، بیش از هر چیز به اراده و تصمیم نیاز داری.

” style=”style-2″ align=”center” color=”#ddbc89″ author_name=”آبراهام لینکلن” author_job=”از بزرگترین ریاست جمهوری‌های آمریکا” author_avatar=”https://sookhtejet.com/wp-content/uploads/2019/12/آبراهام-لینکلن.jpg”][/bs-quote]

 

به نظر من توصیه  این شخصیکه توانسته خود را از تاریکی به روشنی برساند، بدون شک مانند الماس با ارزش است. خب حالا به سراغ توصیه‌ی بسیار باارزش این مرد فوق العاده می‌رویم!


 

برای تغییر زندگی کافیست،
استاندادرهایت را بالا ببری!

 

آنتونی رابینز معتقد است دلیل اصلی اینکه افراد زیادی در جهان وجود دارند و نتوانستند به موفقیت‌های خاصی دست پیدا کنند این است که استانداردهای بسیار پایینی دارند.

حتما با افرادی برخورد کردید که در رویای یک زندگی عالی هستند. البته شاید خودتان هم جزو این افراد باشید. مثلا رزوی یک خانه بزرگتر، یک شغل بهتر، یک ماشین گران‌تر و هزاران خواسته مشابه که برای بعضی‌ها تا پایان زندگی‌شان تنها درحد رویا باقی می‌ماند.

به نظر شما دلیل اینکه بسیاری از مردم در سرتاسر جهان دارای زندگی معمولی هستند ولی در نقطه مقابل آن‌ها افرادی وجود دارند که توانستند به موفقیت و رفاه کامل زندگی کنند، چیست؟

جواب را تونی رابینز به شما می‌گوید: افراد معمولی فقط آرزو می‌کنند اما استاندارهای خود را برای رسیدن به این آرزوها بالا نمی‌برند. در حالی که افراد موفق و ثروتمند در کنار خواستن، استاندارهای خود را هم بالا می‌برند، برای این خواسته‌ها تلاش می کنند و بهای خواسته خود را می‌پردازند!

 

» چطور می‌توانیم به توصیه رابینز عمل کنیم؟

خب اگر قصد دارید به این توصیه گوش دهید باید به این نکته توجه کنید که منظور از بالا بردن استانداردها این است که “بایدها” را رها کنید و از این به بعد به سراغ “حتما” بروید.

اجازه دهید با یک مثال منظورم را واضح‌تر بیان کنم. همانطور که قبلا اشاره کردم افراد زیادی وجود دارند که دائم می‌گویند:
-باید وزنم را کم کنم!
-باید ورزش را شروع کنم!
-باید آن خانه را بخرم!
و …

بیشتر اوقات این بایدها در حد حرف باقی می‌ماند و هیچ تغییری در زندگی شخص رخ نمی‌دهد. اما در نقطه مقابل افرادی وجود دارند که به جای باید از حتما استفاده می کنند و بهای خواسته‌هایشان را هم می‌پردازند.
به عنوان مثال کلام آن‌ها این است که:

-من حتما آن خانه رویایی‌ام را خواهم خرید.

– من حتما تا دو ماه آینده هشت کیلو وزن کم می‌کنم.

– من حتما شغل دلخواهم را پیدا می‌کنم.

وقتی شما ایمان دارید که این اتفاقات خوب و بزرگ رخ خواهد داد،
این خواسته‌ها دور از دسترس نیست
و برای رسیدن به این آن‌ها تلاش کنید،
بدون شک به هرچه بخواهید می‌رسید
و سطح زندگی شما چند پله بالاتر از گذشته شما خواهد بود.

 

[bs-quote quote=”هیچ وقت به شما آرزویی داده نمی‌شود مگر اینکه قدرت به واقعیت پیوستن آن هم به‌تان داده شود. ولی، شاید مجبور باشید برایش تلاش کنید.

” style=”style-2″ align=”center” author_name=” ریچارد باخ” author_job=”نویسنده برجسته”][/bs-quote]

 

با توجه به این توصیه تونی رابینز بهتر است از امروز شروع کنید و بایدهای زندگی‌تان را به حتما تبدیل کنید. از بزرگ بودن خواسته‌هایتان نترسید. ما نامحدود هستیم، این ذهن ما است که ما را محدود می کند. پس سطح استانداردهای خود را بالا ببرید و بدون هیچ ترسی از جمله حتما به جای باید استفاده کنید.

مطمئن باشید قهرمان زندگی شما خودتان هستید
و با پرداخت بها و تلاش کردن هیچ هدفی غیر ممکن نیست.

مهم نیست خواسته شما رابطه عاطفی ایده آل، خانه بزرگ در بهترین نقطه شهر، شغل پردرآمد، سلامتی و … باشد. اگر ایمان داشته باشید که حتما به آن‌ها می‌رسید، همین اتفاق هم خواهد افتاد.

فقط این نکته را فراموش نکنید هر جا که لازم باشد بهای آن را بپردازید. این بها می‌تواند تمرین سخت، گذشتن از برخی تفریحات زودگذر، زود بیدار شدن، دوری از دوستان بی هدف و … باشد.

ما یکبار فرصت زندگی داریم،
پس با گوش دادن به توصیه طلایی این مربی موفقیت می‌توانیم
از این فرصت به بهترین شکل استفاده کنیم و یک زندگی ایده آل داشته باشیم.

 

 

دیدگاه تان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**