خلاصه کتاب همه چیز به فنا رفته نوشته‌ی مارک منسون

کتابی درمورد امید

«همه چیز به فنا رفته» (2019) نگاهی بدون محدودیت به وضعیت شرایط بشر مدرن است و اینکه چرا بسیاری احساس می کنند که جهان بسیار بدتر از آنچه که واقعا هست شده است. نویسنده کتاب، مارک منسون، به ستون‌های فلسفه بشری، از جمله امانوئل کانت و فردریش نیچه نگاه می‌کند تا نشان دهد که چگونه تله‌های جامعه مدرن و مفاهیمی مانند امید، مردم را روی چیزهای اشتباه در زندگی متمرکز کرده است.

در این کتاب یاد میگیرید که:

اگر آینده تمام انتظرات ما را برآورده نکند، شاید یک شکست بزرگ به نظر برسد، اما یک پیام مهم و نشاط‌آور نیز در خودش دارد.

بسیاری از ماها امید و رویاهایی درمورد آینده ای بهتر داریم. اما اگر این امیدها در واقع مانعی برای زندگی رضایت‌بخش‌ترمان شوند، چه؟ اگر همه به دنبال آینده ای باشیم که هرگز نتواند انتظارات ما را برآورده کند، چه؟ ممکن است این یک شکست بزرگ به نظر برسد، اما یک پیام مهم و نشاط‌آور در اینجا نیز وجود دارد.

منسون در کتاب همه چیز به فنا رفته برای افرادی که وسواس به راحتی، آسودگی، حقه های برای زندگی و شادی دارند، حرف های جدی و کوبنده ای دارد اما توصیه های او سازنده است و هدف آن این است که ما را روی همینجا، حالا و چیزهایی که واقعاً مهم هستند متمرکز نگه دارد.

 

دانلود خلاصه کتاب

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**