خلاصه کتاب 5 حلقه نوشته‌ی میاموتو موساشی

میاموتو موساشی یک شمشیرزن ژاپنی بود که در دهه 1600 میلادی زندگی میکرد. اما اون شمشیرزن عادی نبود بلکه بدون شک بزرگ‌ترین شمشیرزنی ست که بشر تا به حال به چشم دیده.

معروفه که موساشی در طول عمرش 60 بار دوئل کرده و هیچوقت شکست نخورده (تا پای مرگ رفته اما شکست نخورده). هیچکس نتونسته به چنین رکوردی نزدیک بشه. افسانه اون سینه به سینه و نسل به نسل بین مردم ژاپن چرخیده و امروزه در فرهنگ ژاپنی عمیقا جا افتاده.

موساشی در سال‌های آخر عمرش «کتاب پنج حلقه» رو نوشت که سبک هنرهای رزمیِ دو شمشیری بنویسه. هنری که خودش تموم عمرش رو صرف اون کرده بود. گرچه جزئیات این کتاب درمورد هنرهای رزمی ست اما ارزش واقعی اون بسیار گسترده‌تر و عمیق‌تره.

اگه فقط به سطح قضیه نگاه نکنید و به عمق کتاب برید فلسفه زندگی رو می‌بینید که موساشی اون رو راه مینامه. از این فلسفه میشه به چیزهایی رسید که در مورد تموم جنبه‌های زندگی کاربرد داره.

 

دانلود خلاصه کتاب

2 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
  1. کاربر سوخت جت یب می‌گوید

    با سلام ، اولا نوشتین خلاصه بعد میگین بیا عضو شو ،مربیان موفق شما جز موفقیت مالی دیگه چه موفقیتی برا خودشون کسب کردن؟ نمیدونم چه اتفاقی تو این چند سال افتاده که همه خودشونو استاد و پرفسور راه موفقیت و خوشبختی معرفی میکنن بعدش میان میگن اگه میخوای یادت بدم چه جوری قشنگ زندگیت عالی بشه بیا بهم پول بده منم راه دستیابی به رمز و راز کائنات رو بهت نشون بدم ، فقط آدم های ساده دل و زودباور و خوشخیال کم اراده میتونن گول این پادکستیها رو بخورن ، تو این چند سال راههای کلاه برداری چقدر پیشرفت کرده و رنگ و لعاب قانونی بخودش گرفته ، من که حالم داره از سعادت فروشا بهم میخوره

  2. کاربر سوخت جت زی می‌گوید

    با سلام
    لطفا امکان شارژ ماهانه حساب کاربری را در سایت قرار دهید،

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**