چرا باید از اصل تمرکز حواس که شرکت های بزرگ دنیا به کارمندانشان آموزش میدهند استفاده کنید؟

 

تمرکز حواس یکی از مهم ترین بحث های شرکت های بزرگ دنیای امروزی مثل Google, Yahoo, Microsoft, Faecbook و حتی شرکت Apple است…

این شرکت های غول آسا به طرز عجیبی به کارمندانشان یادمیدهند تمرکز حواس داشته باشند. آنها با برگزاری 19 ساعت کلاس آموزشی، مرخصی های آموزشی و با دادن کتاب های مربوطه سعی میکنند تا جای ممکن تمرکز حواس کارمندان شان را افزایش دهند.

شرکت هایی مثل Microsoft با بهره گیری از این اصل روانشناسی، یعنی افزایش تمرکز حواس کارمندانش توانست رشد چشمگیری در بهره وری کارمندانش بشود که باعثِ افزایش بهره وری کل مجموعه شد.

 

تمرکز حواس واقعا چیست؟

اجازه بدهید از آخر شروع کنیم؛
افرادی که تمرکز حواس بالایی دارند، نسبت به محیط اطراف شان هشیارتر هستند. معمولا در زمان حال زندگی میکنند و با این حال قدم های درستی به سمت آینده برمیدارند.

تمرکز حواس نوعی مراقبه است تا بتوانید کنترل کاملی بر روی افکار و رفتارتان داشته باشید. شما اگر تمرکز حواس بالایی داشته باشید، میتوانید استرس تان را کاهش دهید و در حین فکر کردن از این شاخه به آن شاخه نمی پرید.

داشتن تمرکز حواس خوب، در روزهای شلوغ و پرهیاهوی کمک زیادی به شما میکند تا آرامش خود را حفظ کنید و کارهایتان را سر حوصله، دقیق و آرام انجام دهید.

الِن لِنگر، روانشناس دانشگاه هاروارد، یکی از اساتید بنام در حوزه تمرکز حواس میگوید :
«تمرکز حواس، روندِ توجه آگاهانه به چیزهای جدید است؛ وقتی اینکار را میکنید، شما در زمان حال زندگی میکنید و باعث میشود نسبت به مناظر و مفاهیم حساس تر شوید…

تمرکز حواس، در عین حال انرژی زا است؛ مصرف کننده انرژی نیست. شما به داشتن تمرکز حواس میتوانید مسائل را راحت تر حل کنید و با تجمع انرژی بیشتری پیشروی کنید.»

 

کریستا تیپت
کریستا تیپت

 

چرا باید هرطور شده تمرکز حواس بالایی داشته باشید؟

اگر بخواهیم فقط مزایای تمرکز حواس را بشماریم تا فردا باید در حال خواندن باشید؛ اما فراموش اش کنید، فقط این را بدانید شما به عنوان کسی که میخواهید تغییری بزرگ در زندگی تان ایجاد کنید، کسب و کاری راه اندازی کنید یا فروش تان را افزایش دهید… شما به نیاز دارید تمرکز حواس تان را افزایش دهید.

در این مقاله میخواهیم به شما 5 راه برای افزایش تمرکز حواس معرفی کنیم؛ هرکدام از این راه ها آسان و قابل انجام حتی در طول روزهای شلوغ هستند.

شاید در اوایل تمرین این روش ها نتیجه مشهودی دریافت نکنید، اما نگران نباشید شما درحال ساختن تمرکز حواس تان هستید. اگر تمرکز حواس خوبی داشته باشید، هرکدام از این تمرین ها ملموس تر میشود و رشد را احساس خواهید کرد واگرنه باید کمی صبر و تحمل داشته باشید.

 

آماده اید تمرکز حواس قدرتمندی بسازید؟
شروع کنیم…

در همین زمینه، نوشته های زیر را بخوانید :

4 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. کاربر سوخت جت ری می‌گوید

  جمع بندی کلی این متن این بود ک باید ب خوداگاهی برسیم و در هر لحظه از زندگی بر اعمال و افکارمون کنترل داشته باشیم و پس از مدتی هم تبدیل ب عادت میشود.
  ایا بنده درست متوجه شده ام؟
  مدت زمان حدودی یا دقیق تبدیل یک کار ب عادت چ مقدار است؟

  1. کاربر سوخت جت ان می‌گوید

   بله دوست عزیز، کاملا درست متوجه شده اید.
   معمولا 21 روز است.

 2. کاربر سوخت جت ری می‌گوید

  درود بر شما
  فایل صوتی مدیریت زمان منقضی شده است
  میتوانید برای بنده ب ایمیلم ارسال کنید

  https://sookhtejet.com/%d9%85%d8%af%db%8c%d8%b1%db%8c%d8%aa-%d8%b2%d9%85%d8%a7%d9%86-%d8%af%d8%b1-%d9%81%d8%b6%d8%a7%db%8c-%d9%85%d8%ac%d8%a7%d8%b2%db%8c/

  1. کاربر سوخت جت ان می‌گوید

   با سلام، خیر دوست عزیز توضیحات مربوط به فایل های صوتی در بخش دانلود ها – آرشیو دانلود فایل های صوتی هفتگی – آورده شده است.

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**