30 توصیه عملی برای نتیجه گرفتن از قانون جذب – قسمت دوم

در مقاله‌ی قبلی با ده نمونه‌ی مهم برای رسیدن به موفقیت و عملی کردن قانون جذب آشنا شدیم، حال باید به ابعاد بیشتر این موضوع بپردازیم و در ادامه با نکات مهم دیگر نیز آشنا خواهیم شد.

11 » بعدازظهرها هنگام مطالعه یک شمع کنار دستتان بگذرید

این کار بسیار آرام بخش بوده و یک فضای فوق‌العاده و آرام به وجود می‌آورد. خانه‌ی خود را به واحه‌ای در دل عالم شوریده‌ی بیرونی مبدل سازید. آن را از موسیقی ناب، فاخر و دوستان بی‌نظیر سرشار سازید.

 

12 » جهت افزایش تمرکز و نیروهای فکری‌تان، به هنگام راه رفتن قدم‌هایتان را بشمارید

این یک تکنیک قوی و منحصر به فرد است. با هر نفس عمیقی که به داخل می‌دهید 6 گام بردارید، تا 6 گام نفستان را نگه داشته و سپس طی 6 گام بازدم‌تان را بیرون دهید. خیلی زیاد است، با هر تعداد گامی که راحتید این کار را انجام دهید. پس از این تمرین احساس هشیاری، تازگی، آرامش درونی و تمرکز بالایی به شما دست خواهد داد. اغلب افراد ذهنشان را با محاورات ذهنی انباشته می‌نمایند. تمام افراد ممتاز قدرت یک ذهن آرام و شفاف که تدریجاً و به راحتی قادر به تمرکز بر امور مهم می‌باشد را تحسین می‌کنند.

13 » بیاموزید که به طور مؤثر تعمق کنید

ذهن، فطرتاً ماشین پُر سر و صدایی است که می‌خواهد چون موجودی مهار گسیخته از موضعی به موضوع دیگر بپرد. در صورتی که فرد خواهان نیل به یک چیز پُر مفهوم و یا کسب آرامش باشد می‌بایست بیاموزد که ذهن خود را محدود نموده و به آن نظم ببخشد.

30 دقیقه تعمق در صبح و 20 دقیقه نیز در شب در صورتی که به طور منظم تا 6 ماه ادامه پیدا کند، نتایجی استثنایی برایتان رقم خواهد زد. علمای فاضل مشرق زمین طی 5000 سال گذشته همواره در بهره‌گیری از مزایای مدیتیشین پیشتاز بوده‌اند.

1 » بیاموزید که آرام باشید

یک انسان معمولی کمتر از 30 دقیقه در ماه را در سکوت و آرامش می‌گذراند. مهارت بی‌صدا نشستن و بهره‌گیری از سکوت قدرتمند به مدت دست کم 5 دقیقه در روز را در خود بپرورانید. تنها به آنچه در زندگی برایتان مهم است فکر کنید. روی مأموریت‌تان متمرکز شوید. در واقع سکوت طلاست.

15 » نیروی اراده‌تان را بالا ببرید

احتمالا این کار یکی از بهترین برنامه‌های تمرینی است که می‌توانید روی آن حساب کنید. در این جا چند ایده جهت تقویت اراده‌ی شما و اینکه به انسانی قوی‌تر تبدیل شوید اشاره می‌شود:

به ذهنتان اجازه ندهید همچون تکه کاغذی در باد در حرکت باشد. سخت کار کنید تا همواره آن را متمرکز نگاه دارید. هر گاه به کاری مشغول هستید به هیچ چیز دیگری فکر نکنید. وقتی به محل کارتان می‌روید، تعداد قدم‌هایتان تا محل کارتان را بشمارید. این کار چندان ساده‌ای نیست اما به مرور باعث می‌شود، ذهنتان دریابد که این شمایید که مهار او را در دست دارید نه بالعکس. سرانجام و در نهایت ذهن شما همچون یک شعله‌ی شمع در گوشه‌ای که هیچ جریان هوایی وجود ندارد آرام خواهد شد.

اراده‌ی شما مثل یک ماهیچه است. باید اول به آن تمرکز بدهید و سپس فشار وارد کنید تا قوی شود. این کار بدون شک درد کوتاه مدتی بر شما عارض خواهد نمود. اما یقین داشته باشید که به زودی پیشرفت‌های نائل گشته، تأثیر مثبتی بر شخصیتتان برجا خواهند گذاشت.

وقتی گرسنه هستید، غذا خوردنتان را یک ساعت به تأخیر بیاندازید. وقتی مشغول کار سختی هستید و ذهنتان شما را وسوسه می‌کند که برای زنگ تفریح، مجله تازه درآمده‌ای را خوانده و یا با یک دوست صحبت کنید، بر این وسوسه غالب شوید. به زودی به این توانایی دست خواهید یافت که ساعت‌ها با تمرکز کامل در یک جا بنشینید.

اسحاق نیوتن، یکی از بزرگترین فیزیکدانان شناخته شده‌ای که تاکنون جهان به خود دیده، گفته است:

«هر خدمتی که بشر تا کنون انجام داده است حاصل تفکر صبورانه است».

NEWTON, Gravity, Isaac Newton, Sir Isaac Newton, Science ...نیوتن توانایی قابل توجهی در بی‌صدا نشستن به مدت‌های مدید و فکر کردن بدون هیچ اخلالی داشت. اگر نیوتن توانسته این کار را بکند پس شما هم می‌توانید.

شما همچنین می‌توانید با ایجاد مهار در رفتارتان با سایرین، نیروی اراده‌تان را پی‌ریزی نمایید. کمتر صحبت کنید(از قانون 40/60 استفاده کنید، 60 درصد گوش دهید و 40 درصد صحبت کنید).

این کار نه تنها سبب افزایش محبوبیت شما می‌شود،بلکه بیشتر از هر کسی که می‌شناسید در این راه تجربه کسب خواهید کرد، چرا که هر روز نکته‌ای برای آموختن به ما در خود نهفته دارد. همچنین از غیبت کردن پشت سر کسی یا محکوم کردن وی به دلیل آنکه حس می‌کنید اشتباهی را مرتکب شده اجتناب نمایید.دست از شکوه و زاری برداشته و شخصیتی شاداب، سرزنده و قوی برای خود رقم بزنید. به این ترتیب تأثیر زیادی بر دیگران باقی خواهید گذاشت.

وقتی اندیشه‌ای منفی به ذهنتان رو می‌آورد، فوراً آن را با یک اندیشه‌ی مثبت جایگزین کنید،همواره مثبت بر منفی غالب است و همواره باید ذهنتان را به گونه‌ای عادت دهید که تنها به بهترین‌ها فکر کند. تفکر منفی در حقیقت بازتاب فرآیندی است که طی آن الگوهای منفی پشت سر هم در ذهن مستقر می‌شوند. خویش را از قید هر نوع محدودیتی رها ساخته و به یک مثبت اندیش قدرتمند تبدیل شوید.

16 » سعی کنید در طول روز شوخ طبع باشید

این کار نه تنها از نقطه نظر جسمی مفید است، بلکه سبب از بین رفتن تنش حاصل از اوضاع سخت گذشته و – هر جا که باشید – جو فوق‌العاده‌ای را در اطرافتان به وجود می‌آورد.

قدرت مهم و فراموش‌شده‌ای پشت خنده و شوخ‌طبعی نهفته است که توصیه میکنم در این مورد حتما این مقاله را بخوانید.

اعضای قبیله‌ی توریپام آمریکای جنوبی رسمی دارند مبنی بر اینکه نیم شب از خواب بیدار شده و برای یکدیگر جوک می‌گویند. حتی آندسته از اعضای قبیله که در خواب عمیقی فرو رفته‌اند نیز بیدار می‌شوند تا از این خنده بهره برده و سپس ظرف چند ثانیه مجدداً به حالت خواب خود باز می‌گردند.

17 » یک مدیر زمان منضبط شوید

هر هفته تقریباً شامل 168 ساعت می‌شود. این تعداد ساعت بدون تردید زمان زیادی را برای دستیابی به هر نوع هدف یا تحقیق هر نوع آرزویی را به دست می‌دهد. هر روز صبح چند دقیقه را برای برنامه‌ریزی روزتان اختصاص دهید. برنامه‌ریزی‌تان را حول اولویت‌هایتان شکل دهید و ذهن خود را نه تنها بر کارهای فوری اما نه چندان مهم (همچون بسیاری از تماس‌های تلفنی)، بلکه بر کارهایی که چندان فوری نیستند اما در عین حال مهم هستند متمرکز نمایید، چرا که این قبیل کارها بیشترین فرصت را برای پیشرفت فردی و حرفه‌ای به دست می‌دهند.

بهترین عادت‌های صبح‌گاهی موفق‌ترین افراد دنیا را در این مقاله بخوانید.

فعالیت‌هایی اطلاق می‌شوند که منافع بلند مدت و پایداری به بازآورده و مستلزم ممارست، طراحی استراتژیک، توسعه‌ی روابط و آموزش حرفه‌ای می‌باشند.هرگز اجازه ندهید اموری که حائز بیشترین اهمیت ممکن هستند قربانی اموری شوند که حائز کمترین اهمیت می‌باشند.

18 » با افراد متمرکز و مثبت اندیش نشست و برخاست کنید،کسانی که همواره برایتان آموزنده بوده و هرگز انرژی ارزشمند شما را با شکوه و شکایت یا نگرش‌های بی‌روح و ملامت‌آور به تحلیل نمی‌برند.

در اثر توسعه‌ی روابطمان با افراد مصمم، قابل اعتماد،مثبت اندیش و موفق،بهترین چیزهایی را که را ما را به سمت قله‌ی موفقیت می‌کشاند،در مسیر زندگی و هدفمان قرار خواهد گرفت.بنابراین به اصلاح و مدیریت روابط خود بپردازید.

کاری که شما باید انجام دهید این است،اصول توضیح داده شده اجرا کنید.

ادامه دارد…

 

3 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. کاربر سوخت جت ات می‌گوید

  سلام من قدم اول مثبت اندیشی رادرخندیدن و شوخ طبع بودن می دانم

 2. کاربر سوخت جت دی می‌گوید

  درود و شب خوش
  از ۱۸ به بعد چی شد ، سروران گرامی ؟

 3. کاربر سوخت جت Amin می‌گوید

  مطلب واقعا مفید و جذابه
  آموزه های راجع به قدرت اراده چیزی بود که بهش احتیاج داشتم
  همچنین این جمله طلایی:
  اولویت رو با کارهایی بزاریم که غیر فوری ولی مهم اند
  خیلی از زمانمونو روی کارهایی تلف میکنیم که نتنها مهم نیستند بلکه خودمون بهشون فوریت دادیم

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**