چطور ترس از شکست را به کمک فرمول موسس کوکاکولا از وجودمون حذف کنیم؟

جان پمبرتون داروساز آمریکایی بود. که در آوریل سال ۱۸۶۵ و زمانی که در ارتش خدمت می‌کرد، در خلال جنگ کلمبوس مجروح شد. او در دوران درمان برای از بین بردن درد مجبور به استفاده از داروی مورفین شد که به دلیل استفاده زیاد از آن، تقریبا به مورفین معتاد شده بود.

با توجه به این موضوع که جان پمبرتون خود داروساز بود، به فکر ساخت دارویی افتاد تا بتواند اعتیاد خود به مورفین را درمان کند. او در ابتدا شروع به کار روی داروهای ضد درد کرد و سپس به سراغ ساخت نوشیدنی‌های خاص رفت. اولین نوشیدنی که به نام خود ثبت کرد تحت عنوان «نوشیدنی کوکای فرانسوی پمبرتون» عرضه شد.

در سال ۱۸۸۶ با توجه به وضع قوانین جدید در خصوص مصرف نوشیدنی‌های الکلی و مصرف مواد مخدر، جان پمبرتون شروع به تحقیق به‌صورت سعی و خطا برای ساخت یک نوشیدنی غیر الکلی کرد تا بتواند آن را جایگزین نوشیدنی قبلی خود کند و سرانجام موفق به تولید فرمول نوشیدنی معروف کوکاکولا شد.

اما او که مدت‌ها از فرمول این نوشیدنی خبر داشت و استفاده می‌کرد از عرضه‌ی آن به بازار می‌ترسید، اینکه در این سن یک داروساز بخواهد یک نوشیدنی در بازار روانه کند که معلوم نیست موردپسند مردم واقع شود یا نه برای او کار بسیار سختی بود.

اما در این راه با فرمولی که خودش ابداع کرده و ما در این پادکست اسم آن را واکسن ترس گذاشته‌ایم توانست محصولش را ارائه کند. تا اینکه امروز این نوشیدنی به معروف‌ترین و پرفروش‌ترین نوشیدنی صنعتی دنیا تبدیل شود.

حالا فکر این را بکنید که چه تعداد آدم در این کره‌ی خاکی با چنین ایده‌های بزرگی در سرشان تنها به دلیل ترس از شکست متوقف شده‌اند و ایده‌های انقلابی‌شان را با خود به زیر خاک برده‌اند. اگر شما هم نمی‌خواهید از این دسته انسان‌ها باشید پس پادکست امروز برای شماست.

 

دانلود این پادکست

 

4 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. کاربر سوخت جت کش می‌گوید

  اکادامی رنه سینانی واقعا فوق العاده س و همه چی ب ذهن و افکار تو بستی داره

 2. کاربر سوخت جت tbar می‌گوید

  سلام من هیچوقت ترس از نه شنیدن ندارم
  و قبلا تمام ای تمرینات رو انجام دادم
  و دیگران بهم میگفتن خیلی پر رو هستی و اصلا خجالت نمیکشی
  الان متوجه شدم که اون کار یه تمرین برا نه شنیدن بوده
  و خداراشاکرم
  که یک گام جلو هستم

 3. کاربر سوخت جت ین می‌گوید

  تو کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید موضوع رو جور دیگه ای تعریف میکنه…..

 4. کاربر سوخت جت Par می‌گوید

  Perfect

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**