چطور با تکنیک شش پرسش جادویی خواب‌هایتان را برای خودشناسی بیشتر تفسیر کنید

خواب‌های ما پیام‌هایی از عمق وجود برایمان دارند و به ما کمک می‌کنند تا خودمان را بهتر بشناسیم و بتوانیم شخصیت‌مان را تغییر بدهیم.اگر چه خواب‌ها در مورد همه‌ی مسائل مربوط به خودآگاه،ناخودآگاه و فراخودآگاه هستند ولی خواب‌های روزانه معمولاً در مورد مشکلات عاطفی حل نشده‌اند. بسیاری از  مشکلات عاطفی ما ناشی از اتفاقاتی هستند که در طول روز برایمان می‌افتند و باورهای درونی‌مان را تهدید می‌کنند از جمله باورها و تصوراتی که از خودمان و از زندگی داریم.

گاهی اوقات این تهدیدها ارزشمند هستند ولی اغلب اوقات به دلیل اینکه باورهای درونی‌مان به ترس‌ها و سوءتفاهم‌ها آلوده شده‌اند و با واقعیت مطابقت نمی‌کنند در خواب‌هایمان با چنین تهدیدهایی رو به رو می‌شویم.برای مثال وقتی بزرگ می‌شویم ممکن است از دیگران یاد بگیریم که بخش‌هایی از بدنمان قابل قبول و پسندیده و بخش‌های دیگر غیرقابل قبول و ناپسند هستند.

علاوه بر این آسیب‌های عاطفی که کسی در کودکی دچارشان می‌شود در بزرگسالی به ترس تبدیل می‌شوند.این ترس‌ها و سوء تفاهمات در مورد خودمان مانع پیشرفت‌مان در زندگی می‌شوند و اجازه نمی‌دهند که از توانایی‌های بالقوه‌مان استفاده کنیم.

خواب‌های ما سعی می‌کنند این جریان را معکوس کنند.آن‌ها با حل کردن تفاوت‌هایی که بین واقعیت درون و بیرون ما وجود دارند شخصیت‌مان را متحول می‌کنند.

خواب‌های ما «جبران» سوء تفاهمات درونی
و هدایت ما به سوی جایگزین‌های سالم‌تر، این کار را انجام می‌دهند.

 

اگر خواب‌ها تا این اندازه ارزشمند هستند
پس چرا فهمیدن آن‌ها تا این حد سخت است؟

وقتی که ما خواب می‌بینیم حرف نمی‌زنیم پس ارتباط برقرار کردن در خواب فقط به وسیله‌ی علامت‌های دیداری و دیگر علامت‌های ارتباطی انجام می‌شود. در هنگام بیداری ما از ترکیب واژه‌ها برای برقراری ارتباط استفاده می‌کنیم، ولی در خواب ارتباط‌ها با استفاده از ترکیب تصاویر و نشانه‌های سمبلیک انجام می‌شوند.

این زبان درونی و طبیعی فقط برای ذهن بیدارمان عجیب است.وقتی که زبان رویا را درک کنیم از جهات مختلفی واقعی‌تر و منطقی‌تر از فکرهایمان در بیداری به نظر خواهند رسید.

اگر خواب‌هایمان بازنمایی خاطرات عاطفی‌مان باشند برای تعبیر کردنشان فقط کافی است این جریان را معکوس کنیم یعنی زبان خواب را به زبان بیداری تبدیل کنیم تا بفهمیم وقتی که یکی از صحنه‌های خواب‌مان را مجسم می‌کنیم چه ارتباطات و پیوندهایی ظاهر می‌شوند.

حتما بخوانید: فرمول اکهارت تله برای لذت بردن از زندگی وقتی که درحال گذر از درد و رنج هستیم

در واقع این روش اساس اکثر شیوه‌های تعبیر خواب است.ولی بسیاری از تکنیک‌های تعبیر خواب فقط شامل گفتگو با ذهن خودآگاه می‌شود که برای جلوگیری از ترس،خاطره‌های عاطفی مربوط به گذشته را که در خواب‌مان هستند فیلتر می‌کند.

بر خلاف این روش،روش دیگری برای تعبیر خواب وجود دارد که نام آن،شیوه‌ی فعال‌سازی تصاویر است.در این روش، ذهن خودآگاه درگیر یک نمایش خیالی می‌شود و طی آن به مراکز خواب در مغز اجازه داده می‌شود «به حرف» بیایند و محتوای عاطفی خواب‌ها را نشان دهند.در این روش از یک تکنیک ساده‌ی نمایشی استفاده می‌کنند که به آن «شش پرسش جادویی» گفته می‌شود خاطرات عاطفی موجود در خواب‌هایمان آشکار و به عواطف و شرایطی که در بیداری داریم مربوط می‌شوند.

تکنیک شش پرسش جادویی
برای تعبیر خواب‌ ها

 

1ماجرای خوابتان را بنویسید طور که انگار دوباره دارید آن خواب را می‌بینید.

2ارتباطات واضحی را که میان خواب و زندگی‌تان وجود دارد پیدا کنید:

آیا هیچ کدام از احساسات یا هدف‌هایی که در خواب‌تان داشته‌اید یا جمله‌هایی که در خواب‌تان گفته شد به احساسات و شرایطی در عالم بیداری مربوط می‌شوند.

3 چند کار خیالی انجام دهید (شش سؤال جادویی).

الف: یک یا چند بخش از خواب‌تان را که مهم،عجیب یا از نظر احساسی با معنی به نظر می‌رسند انتخاب کنید.این بخش می‌تواند یک شیء یا یک تصویر رنگی از خوابتان باشد.

ب: تصور کنید که شما همان بخش از خواب‌تان هستید و به این سؤال‌ها پاسخ دهید.بدون فکر کردن و سریع از زبان اول شخص مفرد و به زمان حال جواب بدهید،جواب‌هایتان را دقیقاً همان طور که می‌گویید بنویسید.

 • شما چه کسی یا چه چیزی هستید؟
  (خودتان را مانند تصویری که در رویا دیده‌اید معرفی و توصیف کنید – من فلان کس یا فلان چیز هستم…).
 • چه منظور یا هدفی دارید؟ (هدف من این است که…).
 • از چه چیز خودتان خوشتان می‌آید؟
 • از چه چیز خودتان خوشتان نمی‌آید؟
 • از چه چیز بیشتر از همه می‌ترسید؟
 • چه چیزی را بیشتر از همه دوست دارید؟

4 پاسخ‌هایتان را به زندگی واقعی ربط دهید:

هر جمله را دو بار بخوانید و از خودتان بپرسید آیا این شبیه احساس و موقعیتی که در عالم بیداری دارم به نظر می‌رسد؟هر کسی که در آن خواب بود،احساسات‌تان و هر تصمیمی را که در خواب گرفتید دوباره مرور کنید.آیا بخش معرفی و صحبت از هدف،شبیه عالم بیداری به نظر می‌رسند؟ آیا بخش صحبت از علاقه‌ها و ترس‌ها شبیه درگیری‌ها،ترس‌ها و آرزوهای عالم بیداری به نظر می‌رسند؟

5– ترس‌ها و سو تفاهامات را روشن کنید

بعد از این مراحل شاید فهمیده باشید که خواب‌تان درباره‌ی چه موضوعی بوده است ولی برای اینکه تغییری در خودتان ایجاد کنید، لازم است که ترس‌ها و سوء تفاهمات را روشن کنید.

جمله‌هایی را که به زندگی واقعی ربط داده‌اید به مثبت و منفی تقسیم کنید،
برای مثال جمله‌های مربوط به دوست داشتن چیزی:(مثبت)
و جمله‌های مربوط به دوست نداشتن چیزی، نیاز داشتن و ترسیدن:(منفی).

این دو بخش را به عنوان باورهای مخالف با هم مقایسه کنید، برای مثال، من فلان هستم/من به فلان چیز نیاز دارم/من باید… چون…ولی اگر من/… آن وقت می‌ترسم که…فلان اتفاق بیفتد.

آیا اینها باورهای منطقی،سالم و مناسبی هستند که باعث پیشرفت شما می‌شوند یا اینکه اغراق‌ها و سوء تفاهم‌هایی هستند که مانع پیشرفت‌تان می‌شوند؟

6– شباهت را با عالم بیداری پیدا کنید

به ماجرای خوابتان فکر کنید و چیزی را که به دنبالش بودید علی الخصوص اینکه خوابتان چطور به پایان رسید دوباره مرور کنید.خوابتان چه شباهتی با وضعیت شما در عالم بیداری دارد؟

الف) خواب به عنوان نوعی راهنمایی:

در خواب‌هایتان به دنبال عناصری بگردید که انگار در حال جبران کردن چیزی هستند.این عناصر به صورت راهنمایی،غافلگیری،کلمات،برعکس شدن چیزهایی که واقعاً برایتان اتفاق افتادند،کشف یک مسئله یا پایان مثبت ظاهر می‌شوند.اعمال و افکارتان را قبل از اینکه در خواب‌تان اتفاقی بیفتد و بعد از آن بررسی کنید.

پیام‌هایی که در خواب وجود دارند به ندرت دقیق هستند.بنابراین از خودتان بپرسید اتفاقی که در خواب برایتان افتاد یا پایان مثبت آن چطور می‌تواند راه تازه‌ای برای حل مشکلی که در بیداری با آن مواجه هستید به شما بدهد؟

ب) پایان جدیدی برای خوابتان:

وقتی که خواب تعبیر روشنی ندارد، پایان بدی دارد یا مسئله‌ای در آن حل نشده باقی می‌ماند. اول سعی کنید پایان جدیدی برای خوابتان بسازید که رضایت بخش باشد، دوم اینکه پایان آن را با جزئیات خیالی پُر کنید. سوم اینکه ببینید چطور با استفاده از این پایان جدید می‌توانید مشکلی را که در عالم بیداری دارید حل کنید.

پ) بازبینی کنید:

آیا راه حلی که برای مشکلتان پیدا کردید سالم، مناسب و عملی بوده و پیشرفت شما را ممکن می‌کند یا اینکه باز هم گرفتار می‌شوید؟

ت) مرحله‌ی بعدی:

اگر روشی که برای حل مشکلتان پیدا کردید سالم و مناسب است چه کارهای دیگری باید در عالم بیداری انجام دهید و چه وقت باید این کار را بکنید تا مشکلتان حل شود؟

در تعبیر خواب به شیوه‌ی فعال‌سازی تصاویر از یک پرسشنامه در مورد رنگ‌ها که بر پایه‌ی تحقیق تهیه شده است نیز استفاده می‌شود. این پرسشنامه برای تحریک پیوندهای عاطفی میان خواب و بیداری و در نتیجه رسیدن به خودشناسی طراحی شده است.

استفاده از این شیوه‌ها برای درک و تعبیر خواب‌هایتان خیلی سریع باعث ایجاد تحول در شما خواهد شد و به شما کمک می‌کند تا زندگی راحت‌تری داشته باشید.


در همین زمینه بخوانید:

غلبه بر خواب آلودگی با ترکیب جادویی چرت زدن و قهوه خوردن !

الگوی خواب شما مانند کدام حیوان است؟ (+ بهترین برنامه روزانه برای الگوی شما)

3 سوال جادویی که باید هر روز صبح هنگام بیدار شدن از خواب از خودتان بپرسید

 

35 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. کاربر سوخت جت رف می‌گوید

  من درخواب اسلحه دیدم ک دونفربودن ک یکی اسلحه راب طرف گرفته‌بود نفردوم دستم گرفته بود

 2. کاربر سوخت جت اس می‌گوید

  سلام در خواب دیدم که عروس هلندی دایی ام مرد و کل خانه ی ما باگچ پوشانده شد

 3. کاربر سوخت جت لح می‌گوید

  همین اکنون خوابی دیدم که برایم خیلی مهم بنظر می رسد و وقتی بیدار شدم فوراً به این سایت مراجعه کردم.
  این گفته ها عالی بودند.
  من در خواب دیدم که رفته بودم به خانه معشوقه ام که حالا عروسی کرده و یک دختر دارد، با شوهرش یکجا نشستیم غذا خوردیم دختر کوچکش میامد پیش من و او به ما نگاه میکرد، بعد دوباره متوجه شدم که او به خانه ما آمده من هم رفتم داخل و دیدمش مثل سابق زیبا نبود، پهلویش نشستم دخترش به بغل من آمد و او در مورد وقتی که خانه اش بودم و از دخترش می‌گفت که مدام میامد پیشم.

 4. کاربر سوخت جت ما می‌گوید

  سلام
  پدر من در خواب دیده پدر بزرگ مرحومم یک سیب در دست دارد که یه گاز میزنه اونو بعد میگه بیا اینو بده به دخترت یعنی من
  تعبیرش چی میتونه باشه

 5. کاربر سوخت جت ما می‌گوید

  سلام پدر من در خواب دیده پدر بزرگ مرحومم یک سیب در دست داشته که ان را گاز زده و بعدش گفته این رو بده به دخترت یعنی من معنیه این خواب چی میتونه باشه

 6. کاربر سوخت جت گس می‌گوید

  سلام خسته نباشید
  من خواب دیدم پدرم از قبرش اومد بیرون و من با دیدن این صحنه شروع کردم به شهادتین گفتن کردم و بعد پدرم اومد سمت من و گفت که چه دختر خوبی و بهشتی دارم
  و لبخند روی لبش بود.
  تعبیرش چیه ممنون میشم جواب بدین

 7. کاربر سوخت جت سی می‌گوید

  بسیار عالی و مفید

 8. کاربر سوخت جت ان می‌گوید

  سلام چندین شبه مکررا خواب دوست صابقمو میبینم ک وقتی که بادوستامم بهم با ناراحتی نگاه میکنه … تعبیر
  خواب چیه

 9. کاربر سوخت جت یا می‌گوید

  من سالهاست یک نوع خواب میبینم و ان هم در یک خانه بسیار بزرگ و قدیمی که متعلق به خانواده هست این در حالی که من اصلا یک همچین خانه ای را در بیداری ندیدم مکانش هم برام ناشناخته است خانه در خوابم تغییر نمیکنه فقط گاهی خیلی زیبا و بزرگ و مجلل گاهی این خانه از خشت وگل، و همیشه هم خیلی بزرگ ، تمام ارتباطم با افراد چه خانواده و چه غریبه تو این خونه هست گاهی شادن گاهی ترسناگ و گاهی پراز اندوه !
  این خواب رو مکرر میبینم .
  ایا پیامی برای من دارد !؟
  ممنون میشم جوابم را بدید

  1. کاربر سوخت جت نی می‌گوید

   سلام.
   خانه در حقیقت مرکز و جوشش حیات اعضای خانواده است و برای اینکه خانه بتواند همیشه روشن باشد، به اعضای خانواده نیاز دارد. در حقیقت هم همین است. زندگی با یک خانواده گاهی سختی و گاهی شیرینی به همراه دارد. شاید پیام این خواب برای شما این باشد که بهتر است روی ارتباطات خود بیشتر کار کنید و بیشتر در کنار اعضای خانواده باشید و در واقع بیشتر به آنها اهمیت دهید.
   از پیام این خواب می‌توانید برای بالا بردن کیفیت ارتباطات خود استفاده کنید. اگر هم ارتباط شما با اعضای خانواده خوب است می‌توانید زمینه‌های شادی دو چندان را برای آن‌ها و برای خودتان ایجاد کنید. به فال نیک بگیرید.
   سپاس

   1. کاربر سوخت جت یا می‌گوید

    سلام و درود
    ممنون از پاسخ .
    رابطه ام با خانواده خیلی خوب و صمیمی هست فقط من شخصی شاد نیستم

 10. کاربر سوخت جت msk می‌گوید

  ضمن احترام به تلاش شما ، با بخش عمده ای از مطالب مذکور مخالفم و به عبارت دیگر ، جزئی ناچیز از کلیتی ناشناخته را بیان فرموده اید ، توضییحتان در مورد خواب هایی که بعد از مدتها (روزها و یا سالها) تعبیر می یابند چیست؟ به کرات ، چه بر اساس تجربیات شخصی و چه تجربیات دیگران ، با موارد مکرری سرو کار داشته ام که در بسیاری موارد ، با تعابیری که در کتب تعبیر خواب ، قید شده ، مطابقت مینماید . و نه گفتار روان شناسان . با نهایت احترام ، گفتار شما تنها میتواند سطحی ترین و بی اهمیت ترین خوابها را شامل شود . خوابهایی که حتی نوع تغذیه نیز در شکل گیری آنها اهمیت بسزایی دارد.

  1. کاربر سوخت جت نی می‌گوید

   ما با علم سر و کار داریم. از نظر علمی تعبیر خوابها بعد از چند روز میتونه به خاطر تلقین بیش از حد فرد باشه. اگر کسی خوابی عجیب ببینه او رو برای چند نفر تعریف میکنه و هر کدوم بر اساس شنیده ها، گفته ها و باورهای خودشون اون رو تعریف میکنن. ذهن به صورت ناخودآگاه تعبیر منفی رو میپذیره و اونقدر اون رو تصور میکنه که در نهایت به واقعیت تبدیل میشه. انسان ها از قدرت قانون جذب در تعبیر خواب هاشون استفاده میکنن.
   برای همین بزرگان دینی هم گفته اند که هر خوابی چه شیرین و لذت بخش و چه تلخ و ترسناک…در آخر بگوییم که خیر و نیکی خواهد بود و اون رو برای کسی تعریف نکنیم. ما با افکار، باورها، اندیشه ها و قدرت تلقین غیر ممکن ها رو ممکن میکنیم، باید ها رو نباید و نبایدها رو باید. پس همه داستان ها فقط توی سر ما شکل میگیره. تلخ ترین خواب ها میتونن شیرین ترین اتفاقات زندگی بشن، اگر در پایان خواب دیدن و بعد از بیدار شدن به خودمون بگیم که این خواب سراسر خیر و نیکی است.
   سپاس

 11. کاربر سوخت جت نه می‌گوید

  سلام.چندین ساله که خواب میبینم خونمون یک ویرانه توقبرستانه وحتی بارآخرکه خواب دیدم مجبوربودم برای رفتن به این ویرانه پاروی قبوروجنازه هابذارم؛هربارخواب میبینم تامدت زیادی حالم بده…نمیدونم چکارکنم؟

  1. کاربر سوخت جت نی می‌گوید

   سلام.
   خوابهایی که دائم تکرار میشن، میتونن نشان دهنده اتفاقی باشن که در دوران کودکی شما رخ داده. شاید از چیزی ترسیدن و یا ناخواسته در مراسم ختمی در قبرستان حضور داشتین که در اون موقع با دیدن تصاویری وحشت کردین. بهترین راه مقابله شدن با اونه. میتونید دنبال ریشه این خواب باشین. از مادر و یا پدر سوال کنین که آیا در دوران کودکی در چنین مکانهایی حضور داشتین و یا از چیزی ترسیدن؟ ضمیر ناخودآگاه شما تلاش داره تا به شما نشون بده که چیزی هست که شما اون رو انکار میکنین. میتونید از یک روانشناس کمک بگیرید. با کمک تکنیکهایی به راحتی علت یافت میشه و در مدت کوتاهی دیگه اون خواب رو نمیبینید.
   گاهی نجات در زیر و کردن گذشته است.
   سپاس

  2. کاربر سوخت جت یی می‌گوید

   یه گوسفند نذر کنید و دنبال تعبیرش نرید

   1. کاربر سوخت جت نی می‌گوید

    خواب های تکراری و طولانی مدت و ناراحت کننده؛ طوری که زندگی فرد را تحت تأثیر قرار میدهد با این اقدامات برطرف نمیشود. باید برای آن چاره اندیشی کرد و با کمک روانشناس و یا روانپزشک به دنبال علت و رفع آن بود.
    سپاس

 12. کاربر سوخت جت ام می‌گوید

  سلام من خواب دیدم دنیا رو به ویران شدن است

  1. کاربر سوخت جت نی می‌گوید

   سلام.
   شرایط روحی این روزها برای خیلی از افراد مسائد نیست. ویروس کرونا و هزاران مورد ناراحت کننده دیگر به راحتی میتونه آرامش ذهنی رو بر هم بزنه. به همین دلیل چنین خوابهایی رو میبینید. در واقع ضمیر ناخودآگاه به شما هشدار میده تا برای نجات خودتون تلاش کنید و این پیام رو از طریق خواب به شما منتقل میکنه.
   99 درصد خوابهای ما ارتباط زیادی با شرایط روحی داره. البته توصیه میکنم قبل از خواب از دیدن هر اخباری خودداری کنید. کمی موسیقی بی کلام مثل آثار یانی رو گوش کنید و سعی کنید قبل از خواب به هیچ عنوان با موبایل به رختخواب نرید.
   جای نگرانی نیست در این شرایط بیشتر ما چنین خوابهایی رو میبینیم.
   سپاس

 13. کاربر سوخت جت سف می‌گوید

  سلام مامانم خواب دیده پلیس ریخته خونشون خواستن پسرش ببرن تواین شرایط توخواب یه گوسفند نذر کرده که پلیسها نبرنش اوناهم نمیبرن .تعبیرش چیست

  1. کاربر سوخت جت نی می‌گوید

   سلام.
   من معبر نیستم.. اما بر اساس علم روانشناسی این خواب میتونه ناشی از نگرانی های مادرانه و یا مشکلات یک فرزند در خانواده باشه. مادرها خواب های زیادی در خصوص نگرانی هاشون میبینن.. این خوابها شاید خیلی نگران کننده به نظر برسن اما به مادر این انرژی رو میده تا برای محافظت از خانودش تلاش زیادی رو بکنه.
   سپاس

 14. کاربر سوخت جت نی می‌گوید

  معمولا حلم هاى( خواب) نزديک فجر( صبح زود) اگر حقیقت داشته باشن در همان روز یا چند روز دیگر تحقق پیداد میکنند.

  1. کاربر سوخت جت نی می‌گوید

   انسان این توانایی رو داره تا هر خوابی رو به بهترین اتفاقات زندگیش تبدیل کنه… با تغیر نگاه و تغییر عملکرد.
   سپاس از توضیحاتتون

 15. کاربر سوخت جت نی می‌گوید

  تعبير خواب علم است .همه چیز علم است.
  رؤيا با حلم ( خواب) فرق دارد . رؤيا حقیقت تمام است همانطور ک از اسمش مشخصه رؤيا( ديدن ). رؤيا دیر یا زود تحقق پیدا میکنه. اما حلم همانطور که از معنی اسمش پیداست بیشتر تفسیر امور به نحوی علمی و عقلانی و تقریبا پیش بینی . حلم بر حسب زمان ،اهل علم ان را تقسيم بندى ميكنند كه ب فرض اول شب در مدت زمان طولانى( یک سال و بیشتر) تفسیرش تحقق پیدا میکنه ،میان مدت ( چند ماه ) و کوتاه مدت( در همان روز یا چند روز نزدیک).
  و جن( شیطان) برحسب افکار مردم در اکثر حلم ها می اید ک این حلم های شیطانی ( چه جنسی و چه غیر از ان)تفسیری جز فکری ک ذهن شما را درگیر کرده، نیست.

  1. کاربر سوخت جت نی می‌گوید

   بهتره زیاد خودمون رو درگیر اسامی و تفسیرهای عجیب و غریب و اینکه صبح و یا شب تعبیری اتفاق میافته نکنیم و هر خوابی رو به فال نیک بگیریم برای تغییر و تحولات اساسی در زندگیمون.
   سپاس از توضیحاتتون.

 16. کاربر سوخت جت نا می‌گوید

  جالب بود واقعا . در واقع منم خودم تقریبا به نتایج مشابه شما رسیده بودم ولی هیچ گاه عملی نمی‌کردم روی کاغذ ولی پایان خوشی رو تجسم میکردم . من خیلی خوابهای تکرار شونده دارم و به این رسیدم که قطعا باید پیامی داشته باشند و در این رابطه خیلی به نظریات یونگ و آرکی تایپ ها یا کهن الگوها اعتقاد پیدا کردم و فهمیدم وقتی پیام خوابم رو بگیرم اصلا دیگه تکرار نمیشه . ممنونم بازم .

  1. کاربر سوخت جت نی می‌گوید

   سلام. خوشحالم راضی بودید.
   بله در ادامه صحبت های شما باید بگم که خواب ها پیامی دارند که به ما کمک میکنند در جنبه های مختلف زندگیمون تغییراتی رو ایجاد کنیم. هر تغییر کوچکی نتایج بزرگی رو به دنبال خودش داره.
   سپاس از توضیحاتتون.

 17. کاربر سوخت جت نی می‌گوید

  عالی

  1. کاربر سوخت جت نی می‌گوید

   سپاس

 18. کاربر سوخت جت ده می‌گوید

  تعبیر خواب یه علم هستش
  کار هر کسی نیست
  در قالب یه مقاله نمیشه در موردش بحث کرد
  خدا توی قرآن اشاره می‌کند که ما علم تعبیر خواب رو به یوسف دادیم

  1. کاربر سوخت جت نی می‌گوید

   فقط از روی خواندن تیتر، کل متن رو زیر سؤال نبرید.
   تعبیر خواب یک علم است و هر علمی با تلاش قابل دستیابی است.
   هدف مقاله تعبیر خواب نیست بلکه پیدا کردن راه حل‌هایی برای بهبود زندگی از طریق بررسی خواب است.
   سپاس

   1. کاربر سوخت جت ار می‌گوید

    سلام عالی بود.موافق روش پیشنهادی شما هستم. در بعضی مواقع اگر در تصمیمات سردرگم باشم . معمولا خوابی دیدم؛ ریشه احساساتم نسبت به مسله را نشان می دهد و تمرکز برای کاری باید برای تغییرش انجام بدهم را بیشتر میکند

   2. کاربر سوخت جت نی می‌گوید

    سلام.
    سپاس از شما

  2. کاربر سوخت جت یر می‌گوید

   دوست عزیز و ملت ایران چرا انقدر تا چیزی را نخوندید زود قضاوت میکنید.چرا انقدر نادانید.

   1. کاربر سوخت جت سن می‌گوید

    سلام
    من تو خواب دیده بودم که یه پادشاه منو از زمین بلند کرد.
    تعبیر این خواب رو میخواستم براساس علم و روانشناسی ممنون

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**