جذب پول با قدرت افکار به کمک توصیه‌های حرفه‌ای ماری کلیر کارلایل (بخش دوم:تغییر عقاید و عادات غلط)

حال زمان تغییر دادن افکارتان نسبت به پول است. اگر می‌خواهید زندگی‌تان تغییر کند، اول باید افکاری را که باعث ایجاد چنین زندگی‌ای شده، تغییر دهید. با تغییر دادن افکارتان می‌تواند طول موجی قوی از خود ساطع کنید و پول را جذب کنید.

کسی که طول موج ساطع از خود صادر می‌کند و به نوعی مغناطیس پول است که همیشه انتظار دارد پول زیادی دریافت کند و از زندگی در فراوانی و وفور لذت می‌برد.

تغییر دادن الگوی رفتاری، شجاعت می‌خواهد. مغز شما همیشه آسان‌ترین راه را انتخاب می‌کند. آسان‌ترین راه این است که در منطقه‌ی امن خود باقی بمانید، رفتار قبلی‌تان را ادامه دهید و زندگی‌تان تکرار مکررات باشد. اگر می‌خواهید نیروی مغناطیس پول باشید، باید راه دیگری انتخاب کنید.

برای ایجاد تغییر اساسی در وضعیت مالی‌تان
باید افکار و باورهایتان را درباره‌ی پول از پایه تغییر دهید.

لازم است انباشتگی فضا و قالب‌تان را پاکیزه کنید تا فضایی برای خلق امکانات جدید فراهم شود. لازم است درباره‌ی چیزی که به راستی می‌خواهید، فکر کنید و ذهنتان را شفاف سازید.

» مراسم تغییر عادت و عقاید غلط

مهم‌ترین عنصر مراسم قدرتمند، آمیختن قصد با آیین است. قدرت جذب خود را با انجام مراسم به سمت و جهتی که مایل هستید، متمرکز می‌کنید. از امروز مراسم ویژه‌ای را برای پول در نظر بگیرید. برای مثال در روز خاصی قسط بانکی خود را بپردازید یا برای بررسی امور مالی خود روز خاصی را تعیین کنید. این کارها را به نحوی انجام دهید که از انجام آن لذت ببرید.

اگر نسبت به پول بی‌تفاوت و بی‌اهمیت باشید، پول هم نسبت به شما بی‌تفاوت و بی‌اهمیت می‌شود.

همه‌ی ما هر روز مراسمی را اجرا می‌کنیم؛ مثل مسواک زدن، شستن ظروف و… نکته‌ی مهم این است که ما مراسم را با قصد و نیت، قدرتمند کنیم.

برای مثال وقتی خیال دارید قسط ماهانه‌ی خود را بپردازید، برای این کار وقت کافی در نظر بگیرید. روی صندلی محبوب خود بنشینید؛ از میز تحریر مورد علاقه‌ی خود استفاده کنید؛ برای نوشتن چک از قلم شانس خود استفاده کنید؛ چند لحظه را صرف سپاسگزاری کنید و سپاسگزار باشید که قدرت پرداخت قسط خود را دارید. فکر کنید چقدر خوش شانس هستید که سقفی بالای سر و غذایی در بشقاب دارید.

سپاسگزاری برکت می‌آورد. هر بار بهای چیزی را می‌پردازید، این پرداخت را جشن بگیرید.

پول، انرژی است. این انرژی از شخصی به شخص دیگر منتقل می‌شود. پرداخت قبوض و صورت حساب‌ها جریان انرژی را برقرار می‌کند و فضای تازه‌ای برای جذب ثروت‌های جدید ایجاد می‌کند. از پرداخت قبض‌های خود لذت ببرید. این لذت را با انجام مراسم، قدرتمند کنید.

مراسم شخصی خاص خود را ابداع کنید. نکات زیر را به عنوان کلیدهای راهنما در نظر بگیرید:

راهنمای اجرای مراسم:

 • زمان کافی در نظر بگیرید.
 • لوازم مورد نیاز را دم دست بگذارید.
 • عناصری را که برایتان اهمیت دارند، مثل شعری خاص، یادگاری‌ها یا حرکات ویژه را در مراسم بگنجانید.
 • قصد خود را شفاف کنید؛ این که آیا تصمیم دارید پاکسازی انجام دهید یا چیزی را جذب کنید؛ یا هر دو.
 • اگر امکان دارد، قصد خود را با صدای بلند اعلام کنید؛ خیلی بهتر است که شاهدی هم داشته باشید.
 • حضور قلبی کامل داشته باشد؛ چه به عنوان کسی که مراسم را انجام می‌دهد، چه به عنوان شاهد؛ حضور قلبی کامل داشته باشید.
 • عناصر خارج از عرف و عادات همیشگی خود را در مراسم مورد استفاده قرار دهید.

جذب پول آسان است.
اگر در زندگی‌مان پول کافی نداریم،
به این دلیل است که افکار ثروتمندانه نداریم.

باارزش ترین پول جهان : باارزش‌ترین پول جهان متعلق به کدام کشور است ...

ممکن است احساس کنید انجام دادن مراسم، کاری عجیب و غریب است و با انجام آن راحت نباشید. در این صورت به جای انجام مراسم توصیه می‌کنم کاری متفاوت از همیشه انجام دهید. وقتی کاری خارج از معمول همیشگی انجام دهید، زنگ بیدار باش در ذهن ناخودآگاه شما روشن می‌شود که شانسی برای تغییر است.

هر کاری که شما را از منطقه‌ی امن خارج کند، خوب است؛ چه راه رفتن بر روی زغال داغ باشد، چه پرداخت به موقع قبض‌ها.

البته خارج شدن از منطقه‌ی امن، کار راحتی نیست. ما به طور معمول در منطقه‌ی امن  خود باقی می‌مانیم و خود را متقاعد می‌کنیم که حالمان خوب است. وانمود می‌کنیم از همین شرایط و نتایج راضی و به درآمد خود قانع هستیم، ولی دیر یا زود جوجه‌ی پرنده، لانه‌ای را غیر قابل تحمل می‌یابد و باید ریسک بیرون پریدن از لانه را قبول کند. جوجه پرواز کردن را با انجام کاری متفاوت می‌آموزد.

 

راهنمای عملی بیرون زدن از منطقه‌ی امن زندگی‌تان را اینجا بخوانید.

برای بهبود وضع مالی‌تان می‌توانید چه کاری انجام دهید که در حال حاضر انجام نمی‌دهید؟ همین حالا آن را انجام دهید.

می‌‌توانید کارهای زیر را به منظور متفاوت رفتار کردن با پول انجام دهید:

 • اگر همیشه کارمند بوده‌اید، چرا حالا خویش کارفرما نمی‌شوید؟
 • اگر همیشه کارمند هستید، چرا کار خود را توسعه نمی‌دهید؟
 • اگر همیشه دلتان می‌خواسته کتابی بنویسید، چرا نوشتن آن را شروع نمی‌کنید؟
 • اگر همیشه دلتان می‌خواسته خانه‌ی رویایی خود را داشته باشید، چرا پس انداز کردن را شروع نمی‌کنید؟
 • اگر هیچ وقت به اندازه‌ی کافی پول نداشته‌اید، چرا تغییر دادن باورهای محدود کننده‌ی خود درباره‌ی پول را شروع نمی‌کنید؟ حتی اگر لازم است از مشاور حرفه‌ای کمک بگیرید.
 • اگر ایده‌های خوبی دارید، ولی هیچ وقت آن‌ها را اجرا نمی‌کنید، چرا به کمک مربی، ایده‌های خود را به حقیقت تبدیل نمی‌کنید؟
 • متعهد شوید که همین امروز کاری خارج از عرف خودتان انجام دهید.

آنچه که در بخش دوم آموختیم:

تغییر نگاه خود به پول که بر اساس باورهای غلط در ذهنتان شکل گرفته باعث تغییر مسیر دیدگاه شما خواهد شد.

پول را به مانند نعمت مهم زندگی در نظر بگیرید.
آن را به مثابه‌ی دشمن نگاه نکنید.

تغییر دیدگاه شاید در اوایل برای شما سخت باشد و حتی ممکن است جبهه‌گیری‌های شدیدی را نسبت به آن داشته باشید. اما باید بدانید شکستن دیوار عادت‌ها و باورهای غلط دنیایی جدید را به روی شما باز خواهد کرد. شیوه و روش خاص خود را برای تغییر باورهای غلط به کار گیرید و از مراسم توصیه‌ شده برای بهتر شدن وضع خود و یافتن احساس بهتر کمک بگیرد.

در هر لحظه از تمرین سپاسگزار خداوند باشید به خاطر اینکه این فرصت را دارید تا بتوانید آنچه را که غلط است از بین ببرید و آنچه را که درست است، جایگزین کنید. با تغییر نگاه، باور و عقاید اشتباه خود به سمت بهترین‌ها منتظر اتفاقات خوبی در زندگی‌تان باشید.

 

قسمت سوم

 

 

3 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. کاربر سوخت جت یح می‌گوید

  از پول به عنوان جوهر غنی خدا ،تشکر میکنم.زیرا پول مرا از غیر خدا بی نیاز میسازد

 2. کاربر سوخت جت kian می‌گوید

  من روز به روز به توانایی هایم افزوده میشود و در هر لحظه به خودم یاداوری مبکنم تا باورهای محدود کننده خودم را که طی سالها شکل گرفته بشکنم و باورهای جدید و قدرتمند جذب موفقیت را نیز جایگزین کنم چون من خودم خالق زندگی خویش هستم و سپاسگذارم از خداوند و تمامی عوامل سوخت جت

 3. کاربر سوخت جت ضا می‌گوید

  سلام.مرسی از این مقاله کاربردی. پول نعمت خداوند است قدرش رابدانیم. خداراشاکرم که این چنین مطالب مفیدی را هر روز دریافت میکنم.شاد و پیروز و سربلندباشید.

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**