6 حقه روانشناسی مشهور که رئیس شما استفاده میکنند و نمیخواهد شما بدانید

6 حقه روانشناسی مشهور
که رئیس شما استفاده میکنند
و نمیخواهد شما بدانید

 

رئیس ها اگر نتوانند بفهمند کارمندانشان چطور فکر میکنند باید از مقام ریاست خیلی زود استفاء دهند… یکی از مهم ترین جملاتی که پیتر دراکر، پدر علم مدیریت گفته است.

آیا میدانید رئیس ها واقعا چه کسانی هستند؟
در واقع، رئیس هایی که اکثرمان می شناسیم و خاطرات بدی از آنها داریم، خوداشتغال آفرینانی بودند که کم کم فشار کارشان آنقدر زیاد شد که نمی رسیدند به خواسته تمام مشتریان جواب دهند؛ برای همین منظور، آنها افرادی را استخدام کردند تا کارهای سخت را به آنها بسپارند.

اگر واقع بین باشیم، در واقع رئیس شما میتواند کاری که شما درحال انجامش هستید را انجام دهد… در اصل قبلا هم او کار شما را انجام میداد. اما برای اینکه در حال حاضر زمانش ارزش بیشتری دارد، بنابراین شما را استخدام کرده است تا شما کارهای مهم اما وقت گیرش را انجام دهید.

پس بیایید صادق باشیم؛
رئیس ها واقعا در ابتدا شما را فریب ندادند تا با حقوق کم کارهای سختی به شما محول کنند ! آنها از همان ابتدا میدانستند افرادی خواهند بود که حاضرند در ازای مبلغی مشخص کارهای سختشان را انجام دهند.

با این تفاصیل، باز هم پیش می آید که احساس میکنیم رئیس ما سرمان کلاه گذاشت… بیش از مقدار مشخصی که قبلا تعیین کرده بودیم از ما کار میکشد… ما را به دید یک ماشین می نگرد و یا اصلا عملا در حال فریب دادنِ ماست تا به سودی که در ذهنش دارد برسد !

آیا واقعا همینطور است؟ بله… همه ی رئیس ها خوب نیستند !

رئیس هایی هستند که کارمندانشان را که با ارزش ترین سرمایه های کسب و کارشان است… فریب میدهند !
رئیس هایی هستند که حاضرند سود زیاد اما بلند مدت را به سود کم اما کوتاه مدت ترجیح دهند !

واقع بین باشید ، شما نخواهید توانست آنها را عوض کنید.

آنها خودشان میدانند که چه اتفاقی در حال افتادن است؛ با این سبک کار خو گرفته اند؛ پس چاره چیست؟

در واقع، بهترین کار در چنین شرایطی، شناخت این فریب هاست.
شما اگر بدانید رئیس تان چه فریب هایی را میخواهد بر روی شما پیاده کند، دیگر هیچوقت فریب نخواهید خورد.

آگاه باشید… رئیس شما اگر بداند شما دست او را خواندید؛ دیگر هیچوقت اقدام به فریب دادن شما نخواهد کرد ! زیرا میداند اگر اینکار را بکند، چهره اش نزد شما خدشه دار خواهد شد.

و اما در این مقاله میخواهیم چه چیزهایی یادبگیریم؟ 6 حقه ی متداول و قدرتمندی که رئیس ها استفاده میکنند تا از کارمندانشان بیش از حد معمول کار بکشند، فریب دهند و یا باوری در آنها ایجاد کنند که قبلا نبوده بدون آنکه حتی کارمندان متوجه آن شوند !

هرکدام از این 6 حقه کاملا نزد رئیس ها شناخته شده و کارساز است… اگر شما با این حقه ها آشنا باشید، شاید دیگر فریب نخورید، کمتر کار کنید و حتی درآمد بیشتری داشته باشید !

پس، اگر به دنبال کار کردنِ آگاهانه هستند، این مقاله را از دست ندید؛ زیرا شاید یکی از این حقه ها از فریب های متداولی باشد که رئیس شما برای استفاده از شما به کار می برد.

حقه روانشناسی مشهوری که رئیس ها در برابر کارمندانشان استفاده میکنند :

این یک محتوای ویژه است!

دسترسی فقط برای مشترکین VIP سوخت جت ممکن است

تهیه یا تمدید عضویت ویژهورود برای اعضا

 

5 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. hamzeh naderi می گوید

  با تسکر از مسئولین پروژه سوخت جت در جواب ایسون بنام radoخواستم بنویسم که بنده یوساله این سایتا دنبال میکنم و کتاب رو زمین نیست کهونخونده باشم ولی اطلاعاتشون واقعا فوق العاده هست وهیچ جایی چنین اطلاعاتی که همه جانبه باشه گیر نمیاد واز اینکه میبینم فقط یک نفر ناراضی هست یک چیز عادیه وبنده با این اطلاعات موفقیت های زیادی کسب کردم و ایشون کاملا نظرشون غلطه واطلاعاتی خیلی کم در زمینه موفقیت دارند،حداقل از پیامشون که اینجور پیداست.عذر خواهی منا بپذیرین.

 2. rado می گوید

  سلام اولین نظرم در این وبسایت
  چیزهایی که گفته شده ۱۰۰ درصد درست نیست.
  و ضمن اینکه از عملکرد وبسایت برای تلقین کردن به ذهن کاربران که به پروژه سوخت جت نیاز خواهند داشت راضی نیستم به عنوان یک کاربر ایرانی از بالابردن سطح محتوای فارسی در سطح نت کمال تشکر را از شما دارم.

  1. مدیریت وبسایت کارآفرینان جوان می گوید

   با سلام و تشکر از حسن نظر شما، موفق و پیروز باشید.

 3. جعفر عباس زاده می گوید

  راهکارش چیه؟چجوری باید در چنین شرایطی کنترل اوضاع را بدست بگیریم؟؟؟

 4. meshkiposh می گوید

  سلام ادمین خداییش خیلی جالب و کاربردی بود مرسی اما از چه راهکارهایی برای فریب نخوردن این حقه ها باید استفاده کرد ای کاش اونها رو هم بگی

دیدگاه تان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**