این مقاله را بخوانید تا دیگر هیچوقت خودتان را با دیگران مقایسه نکنید

هیچوقت خودتان را با دیگران مقایسه نکنید، در این صورت به خودتان توهین کرده اید…

 • “اوه خدای من، ماشین جدید مسعود رو دیدی عکسش رو گذاشته اینستاگرام؟ خیلی خوش شانسه… خوش به حالش… ماشین من قدیمیه و نیاز به تعمیر اساسی داره. ” 
 • “راستی عکس فیسبوک تعطیلات و مسافرت حارجه سارا رو دیدی؟ دیدن این عکس باعث میشه آخر هفته مون شش برابر بدتر بشه… “

زمانی که قرار بود شبکه های اجتماعی و ارتباط از راه دور در بین مردم رواج پیدا کند، نیت اصلی سازندگان این سیستم و نرم افزارها ایجاد ارتباط بیشتر در بین مردم بود… آنها میخواستند مردم را به همدیگر نزدیک تر کنند؛

اما نه تنها این اتفاق به ندرت می افتد، بلکه مردم بیشتر از خودشان فاصله گرفتند.
مردم عادی احساس بی ارزشی، زشت بودن و بدبخت بودن میکنند وقتی عکس های هنرپیشه ها و به اصطلاح شومَن هایی را میبینند که هزاران بار برای گرفتن یک عکس خوب تلاش کرده اند.

ما از زندگی این افراد و آنچه واقعا در زندگی آنها جریان دارد، نداریم و آنچه میبینیم فقط یک عکس است.
عکسی که شاید واقعی نباشد… صورت هایی که شاید با نرم افزارهای کامپیوتری زیباتر شده اند، ماشین ها و املاکی که ممکن است برای صاحب عکس نباشند و شخصیت دوستانه و باحالی که فقط در عکس است.

فرهنگ موجود در شبکه های اجتماعی رایج موجب شده تا هر کسی براحتی دست به مقایسه زندگی خود با دیگران بزند خصوصا هنگامی که حرف از لوازم خانگی مثل اتومبیل، خانه و… تا مسافرت ها در میان باشد.

ما می توانیم زندگی دوستان، خانواده و دیگران در شبکه های اجتماعی را ببینیم و طبیعتا عادی است که همه به دنبال دستیابی داشته­ های دیگران باشیم. حتی ممکن است احساس کنیم ما سزاوار آنچه که دیگران دارند، هستیم.

ما به معنای واقعی کلمه با خواستن آنچه دیگران دارند می توانیم خودمان را بدبخت و ناراضی کنیم.

ماتریالیسم (مادی گرایی) و گرایش به مادیجات باعث خوشحالی ما نمی­شود؛ اما همه میخواهند خودشان به این نتیجه برسند. قناعت از درون ما ریشه می­گیرد داشتن ذهنی قدردان برای آنچه که در حال حاضر در اختیار دارید به احتمال زیاد شما را خوشحال تر می­کند به جای این که مدام به دنبال دستیابی به  داشته­ های دیگران باشید.

 

متیو مک کانهی
متیو مک کانهی

 

روش­های بسیاری وجود دارد تا با غنیمت دانستن داشته­ های خود حرص دستیابی به داشته­ های دیگران را از بین ببرید و در نتیجه برای از دست ندادن نعمت­های موجود در زندگی­تان تلاش کنید. ظواهر میتو­اند فربینده باشد فقط به خاطر این که به نظر می­رسد فردی چیزهای زیادی در زندگیش دارد نباید تصور کرد که او زندگی بهتری در مقایسه با ما دارد و شادتر است.

در واقع، تلاش برای داشتن یک زندگی اشرافی و لوکس توصیه ای است که ما به شما در این وبسایت میکنیم. تمام کارآفرینان موفق، زندگی لوکس و مجللی دارند و حتی اگر نداشته باشند، مطمئنا پولِ ساخت همچین زندگی را دارند (کافیست طرز لباس پوشیدن و زندگی استیو جابز را ببینید)

مشکل زمانی بوجود می آید که سعی کنیم ظاهری اشرافی و مجلل به زندگی مان بدهیم.
خودمان را پولدار، ثروتمند و متمدن جلوه میدهیم و روز به روز از خودمان دورتر میشویم چون باعث می­شود که زندگی شما پر از بدبختی و حس ناامیدی شود.

در این مقاله میخواهیم به شما نشان دهیم :

 • چرا اکثر افرادی را که میبینید و فکر میکنید ثروتمند هستند، در واقع نیستند؟
 • چرا نباید نمایش های دیگران را باور کنید؟
 • خریدن خانه به چه قیمتی مطلوب (و حیاتی!) است؟
 • زندگی قسطی یعنی چه؟ و چرا باید از آن دور بمانید؟
 • و …

دیگر قرار نیست خودتان را با دیگران مقایسه کنید

در همین زمینه، نوشته های زیر را بخوانید :

5 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. کاربر سوخت جت مد می‌گوید

  حتی برای موفق شدن هم باید پول خرج کرد خنده داره واقعا . تمام پروژه های انگیزشی به طرز وحشتناکی گرون و غیر قابل پرداخت هستن . امیدوارم مشکل همه بدون نیاز به این مقاله حل بشه . هر چند که نظرم تایید نمیشه احتمالا

  1. کاربر سوخت جت جت می‌گوید

   از منوی بالا، گزینه «رایگان» را انتخاب کنید

 2. کاربر سوخت جت حه می‌گوید

  سلام. میشه یه کتاب خیلی خوب در این زمینه به من معرفی کنید؟
  ممنون میشم.

 3. کاربر سوخت جت حی می‌گوید

  سلام مطالبتون واقعا عالی وکاربردی هست میخواستم درمورد فروش از مقاله هاتون استفاده کنم لطف کنید کمک کنید بایداز کجا جستجو کنم

  1. کاربر سوخت جت ان می‌گوید

   با سلام و سپاس فراوان از حسن توجه شما بزرگوار؛ شما میتوانید مقالات مربوط به فروش را، از قسمت «از اینجا شروع کنید» از منوی بالای وبسایت مشاهده کنید.
   با تشکر

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**