زندگی نامه دارن هاردی و سیستم دقیق او برای رسیدن ثروت

فکر می‌کنید یکی از بزرگترین دغدغه‌های مالی مردم کشور ما چیست؟ اگر به پول فکر کرده‌اید کاملا درست فکر می‌کنید. بیایید در این مقاله اعجوبه‌ای به نام دارن هاردی را بشناسیم که کتاب اثر مرکبش هنوز هم بعد از چند سال جزو پرفروش‌ترین کتاب‌های موفقیت دنیاست و سپس سیستم باورهای مالی را از او یاد بگیریم تا به کلی باورها و طرزفکرهایتان در مورد پول دگرگون شود؟

اگر میخواهید باورهای مالی
و طرزفکرهای قدیمی‌تان در مورد پول
را برای همیشه تغییر دهید جای درستی آمده‌اید.

 


زندگی نامه دارن هاردی ؛
از وزنه زدن در پارکینگ خانه تا میلیاردر شدن در هجده سالگی!

کودکی دارن هاردیدارن هاردی امروزه باید 51 سال داشته باشد؛ چرا که متولد 1971 سن‌دیگو در کالیفرنیاست. او ناشر و بنیانگذار مجله معروف موفقیت بوده و البته چند شبکه تلویزیونی هم داشته است. جالب این‌که در 18 سالگی هم اولین کسب و کارش را شروع کرده است.

جالب است که دارن الگوی خودش را در موفقیت، پدرش می‌داند. پدر او هر صبح سر ساعت مشخصی، در پارکینگ خانه‌شان با وزنه‌ها تمرین می‌کرد. اتاق بچه‌ها و دارن نیز چسبیده به این پارکینگ بود. در واقع هر روز صبح با صدای برخورد وزنه‌ها به زمین از خواب می‌پریدند. به قول دارن، پدرش حتی یک روز را هم از دست نداد…

دارن با پدرش بزرگ شده است. مادرش علاقه‌ای به این‌که سرپرستی دارن را عهده‌دار شود نداشت و وقتی دارن 18 ماهه بود جدا شد. به همین دلیل بود که او با پدرش زندگی می‌کرد و بزرگ شد. پدرش، فردی سختگیر و منضبط بود؛ بعدها هم افتخار می‌کرد که روش موفقیتی که داشته دست‌کم در مورد دارن خوب جواب داده است.

یکی از بزرگترین درس‌هایی که دارن هاردی در طول مسیر موفقیت یاد گرفت، از پدرش بود، در شش سالگی. وقتی که داشت اسکی بازی می‌کرد و با خوشحالی به پدرش گفت که من از صبح دارم اسکی می‌کنم و یک‌بار هم نیفتاده‌ام. پدرش گفت:

«دارن، تا خودت را تحت فشار نگذاری، نمی‌تونی رشد کنی. باید سقوط کنی تا بهتر شوی؛ سقوط هم بخشی از فرایند پیشرفت است. اگر افتاده باشی یعنی داری جلوتر می‌روی…»

همسر دارن هاردیهاردی امروزه یکی از بزرگترین مربیان و مدرسان و مشاوران موفقیت محسوب می‌شود. او عملاً در سن 27 سالگی و در حالی که هنوز سه دهه زندگی‌اش هم کامل نشده بود، تبدیل به یک میلیونر خودساخته شد و کسب و کارهای مختلفی داشت. او بارها اشاره کرده بود که در رقابت با هر کسی، هرچقدر که مستعدتر و جلوتر و … باشد، اگر زمان کافی داشته باشد، حتماً پیروز خواهد شد. ظاهراً که خودش مصداقی از این پیروزی و قاعده است…

 درآمدی که دارن در 12 سالگی داشته،
سنی که برای بیشتر ما یعنی نوجوانی و تفریح و …،
از یک مدیرعامل هم بیشتر بوده!

البته گاهی از این فرآیند خسته می‌شد و حتی گریه هم می‌کرد. هرچند که بعدها فهمید این انضباطی که پدرش درباره او اجرا کرده، به نفع‌اش تمام شده است.

 درآمد دارن در هجده سالگی شش رقمی شد
و درآمد او در 24 سالگی، سالانه بیش از یک میلیون دلار بوده
و در 27 سالگی، عملاً یک شرکت 50 میلیون دلاری برای خودش ایجاد کرده بود.

دارن هاردی به واسطه اعتباری که در کارش داشته و به واسطه مدیریت شبکه‌ها و رسانه‌های مرتبط با موفقیت، موفق به ملاقات و مصاحبه با افراد موفق بزرگی شده است. ایلان ماسک، استیو جابز، بیل گیتس، مارک زاکربرگ، آرنولد پالمر، ریچارد برانسون، دونالد ترامپ و … تنها بخشی از این افراد مطرح بوده‌اند.مجله موفقیت دارن هاردی

ثروت واقعی دارن هاردی چقدر است؟

معمولاً یکی از سئوالات حاشیه‌ای که درباره افراد موفق پرسیده می‌شد، میزان ثروت آن‌هاست. در مورد دارن هاردی این سئوال چگونه پاسخ داده می‌شود؟ البته کمتر کسی این را می‌داند. سایت فوربس که در زمینه دارایی ثروتمندان جهان هم فعالیت‌های خوبی دارد، زمانی دارایی او را بین 90 تا 100 میلیون دلار دانسته بود؛ با درآمد سالانه پنج میلیون دلار. با توجه به این‌که در کتاب‌های خودش اشاره کرده که در 27 سالگی (24 سال پیش) شرکتی 50 میلیون دلاری داشته؛ این عدد دور از ذهن نیست.

مهم‌ترین اثر دارن هاردی در سال 2010، یعنی دوازده سال پیش بود که تحت عنوان اثر مرکب منتشر شد. این کتاب، به زودی توانست در کشورهای مختلف جایگاه خاصی به دست آورد و جزو پرفروش‌ترین‌های نیویورک‌تایمز هم قرار بگیرد. او البته کتاب‌های مختلفی نوشته؛ ولی هنوز او را با عنوان آقای «اثر مرکب» می‌شناسند.

 


یک سمینار اتفاقی که زندگی دارن هاردی را تغییر داد!

نقطه عطف زندگی مالی دارن هاردی، شرکت در سمیناری بود که سخنران آن جیم ران، مشاور و سخنران بزرگ توسعه فردی بود. جالب است بدانید که جیم ران استاد بسیاری از افرادی بوده است که امروز ،  ثروتمندترین افراد جهان هستند و در زمینه مالی، به عنوان الگو شناخته می‌شوند.

البته خیلی اتفاقی به این سمینار رفته بود تا یکی از مشتریانش را ببیند ولی مطالبی که جیم ران ارائه می‌کرد، او را شگفت‌زده کرد و آنجا بود که شیفته و مرید جیم ران شد. هاردی تا پایان زندگی جیم ران، به رابطه خودش با او ادامه داد.

دارن هاردی در سال 2016، موفق شد که جایزه بهترین سخنران سال را از انجمن ملی سخنرانان آمریکا دریافت کند. در کل انجمن‌های سخنرانی و رقابت‌های فن بیان و سخنرانی در این کشور، از اهمیت زیادی برخوردارند و بیشتر سخنرانان سعی می‌کنند که در این رقابت‌ها خودی نشان بدهند یا به گونه‌ای فعالیت کنند که تقدیری و جایزه‌ای از این انجمن‌ها بگیرند.

 وقتی بیست سال بیشتر نداشت
موفق شد یک خانه یک میلیون دلاری در کالیفرنیا،
همان‌جایی که در آن به دنیا آمده بود، بخرد.


مدرک دارن هاردی چیست؟
آیا او به تحصیلات دانشگاهی باور دارد؟

دارن هاردیشاید بپرسید که دارن چقدر تحصیلات دارد؟ او فقط یک‌ترم در کالج درس خوانده و سپس درس را رها کرده. البته شاید بعدها ادامه تحصیل داده باشد که اطلاعی از این بابت در دست نیست. ولی اهل مطالعه و بررسی بوده و یک فعال رسانه‌ای تمام و کمال محسوب می‌شود. البته این نکته، اثبات این عقیده اشتباه نیست که تحصیلات ربطی به موفقیت ندارد؛ باید دقت داشت که موفقیت برای هر فردی، مسیری کاملاً منحصر به فرد و مرتبط با آن فرد دارد.

دارن معمولاً در کتاب‌ها و آموزه‌هایش، داستان شخصی خودش را پیگیری می‌کند. اما چرا؟ برای این‌که ثابت کند فردی که از یک خانواده متلاشی شده و از یک خانواده طلاق آمده، از هیچ به همه چیز می‌تواند برسد. برای این‌که ثابت کند، خودش بزرگترین محصول آموزش‌های خودش می‌باشد.

دارن هاردی تا به حال با عنوان مشاور، در شرکت‌ها و برندهای بزرگ و مطرحی حضور داشته و همچنین عضو هیئت مدیره شرکت‌های مختلفی هم بوده است. در کتاب‌هایش، بخشی از مشاورها و نتایج درخشانی که داشته‌اند را نیز نقل کرده است تا درستی ایده‌هایش را اثبات کند.

در ادامه می‌خواهیم به سیستم کامل باورهای مالی دارن هاردی آشنا شویم تا ببینیم که او چگونه موفق شده به  این نقطه برسد. هاردی بر این باور است که همیشه چیز به قدرت اراده ما بستگی دارد و اگر واقعاً بخواهیم ثروتمند شویم، بدون شک می‌توانیم که به هدف خودمان برسیم.

وقتی نوبت به ترک عادت های قدیمی و شروع عادت های جدید می رسد، یادتان باشد که با خود صبور باشید. اگر بیست، سی یا چهل سال یا بیشتر، وقت خود را صرف تکرار رفتارهایی کرده اید که اکنون سعی در تغییر آن ها دارید، باید بدانید که قبل از دیدن نتایج ماندگار، زمان و تلاش لازم است.
– دارن هاردی


تمام ثروت شما از باورهای‌تان شروع می‌شود!

این جمله را حتمالا فراوان شنیده‌اید: همه چیز از ذهن آغاز می‌شود
اما شاید با خودتان فکر کنید یعنی چه؟ من در دنیای واقعی دارم رنج می‌برم و ثروت ندارم و موقعیت شغلی مناسبی در اختیارم نیست، این‌ها چه ربطی به ذهن من دارند؟

سخنان دارن هاردیذهن شما درست مثل یک رایانه هوشمند و بسیار کامل، همیشه در حال دانلود برنامه‌ها و اطلاعاتی از اطراف خود است. متأسفانه اغلب ما سیستمی نداریم که به ما هشدار بدهد این اطلاعات یا برنامه‌ای که داردی دانلود می‌کنید، ویروسی است. از این رو است که اطلاعاتی وارد ذهن خود می‌کنیم  که به زندگی مالی، عاطفی، روانی و اجتماعی ما آسیب می‌زنند.

دارن هاردی در سیستم کامل باورهای مالی خود، یک چک لیست طلایی طراحی کرده که به ما کمک می‌کند باورهای مسموم خود را کنار بگذاریم و  باورهای خوب را با آن‌ها جایگزین کنیم. در واقع این چک لیست مثل یک ویروس‌کش آپدیت‌شده عمل می‌کند و  به ما این امکان را می‌دهد که ابتدا باورهای ذهنی خود را شناسایی کنیم و  ببینیم که این باورها سازنده یا مخرب هستند. سپس باورهای مخرب را حذف کنیم و یک باور خوب به جای آن بنشانیم. با این سیستم می‌توانیم باورهای خوب خودمان را هم بهتر کنیم.

اگر پای صحبت‌ها انسان‌های منفی‌باف بنشینید، متوجه می‌شوید  که چقدر منفی‌بافی روی حال و اوضاع انسان تأثیر منفی می‌گذارد. آن‌ها نه‌تنها با صحبت‌های منفی، حال خودشان و شنونده را خراب می‌کنند؛ بلکه زندگی خودشان را به شدت در مسیر پسرفت و انحطاط قرار می‌دهند. انسانی که مدام از بد و خراب بودن شرایط اقتصادی دم می‌زند، دیگر چه امیدی برایش باقی می‌ماند که بخواهد از جا برخیزد و به کار و تلاش بپردازد؟

انسان برای حرکت به سوی عمل و تغییر، به دو ابزار «امید» و «نارضایتی» نیاز دارد؛ یعنی اگر کسی بخواهد دست به عمل و تغییز بزند:

 • باید امید داشته باشته باشد که این عمل یا تغییر، شرایط او را بهبود می‌بخشد و مسیر را برای موفقیت او همواره می‌کند.
 • همچنین باید از شرایط کنونی ناراضی باشد. انسانی که ناراضی نباشد، چرا باید تغییری در شرایط کنونی خود به وجود بیاورد.

«اگر انسان دست به عمل بزند، ممکن است به خواسته خودش برسد و  امکان نرسیدن به خواسته هم وجود دارد؛ ولی اگر انسان دست به اقدام نزند، قطعاً به خواسته و هدفی که دارد، نمی‌رسد.»

 

 


 

قدرت باورنکردنی باورهای درست ذهنی

 • باورهای خوب باعث می‌شوند که ذهن ما به درستی کار کند. باورهای بد، گاهی به قدری تخریب‌گر می‌شوند که اصلاً اجازه نمی‌دهند که ذهن ما درست کار کند.
 • وقتی باورهای ما درست شود، عادت‌های ما هم تغییر خواهد کرد و تغییر عادت‌ها، شروع تغییر در زندگی است.
 • این عادت‌های ما هستند که زندگی ما را شکل می‌دهند. وقتی عادت‌های بد خود را کنار گذاشتیم و عادت‌های خوب در وجود خود ایجاد کردیم، زندگی ما را به طور کامل متحول می‌شود و می‌توانیم به تمام خواسته‌های خودمان دست پیدا کنیم.
 • شماهرگز نمی‌توانید زندگی‌تان را تغییر دهید مگر اینکه کارهایی را که روزانه انجام می‌دهید، تغییر دهید. راز موفقیت‌تان را در برنامه روزانه خود پیدا کنید.
 • در ۱۸ سالگی نگران افکار دیگران نسبت بخود هستید، در ۴۰ سالگی به این نتیجه میرسی که اهمیتی ندارد که دیگران درباره تو چه فکری میکنند. و در ۶۷ سالگی به این نتیجه میرسی که دیگران اصلا به تو فکر نمی کرده اند!
 • « شخصیت شما، نتیجه‌ی مجموعه‌ای از عادت‌های شماست. وقتی اجازه می‌دهید تا عادت‌های بد قدرت بگیرند، این عادت‌ها به شکل موانعی در مسیر موفقیت شما قرار می‌گیرند. چالش اصلی اینجاست که عادت‌های بد، موذی هستند و به آرامی در وجود شما ریشه می‌کنند، تا جایی که حتی متوجه زیانی که به شما می‌رسانند نمی‌شوید. زنجیرهای عادت، آنقدر سبک هستند که آن‌ها را حس نمی‌کنید؛ تا زمانی که به قدری سنگین می‌شوند که دیگر نمی‌توانید آنها را پاره کنید.»

 

سخنان دارن هاردیاز اینجا می‌توان نتیجه گرفت که ذهن ما و باورهایی که در آن قرار داده‌ایم، سرنوشت ما را تعیین می‌کنند. امروزه مشکل بسیاری از مردم جهان و ایران، مشکل مالی است. آن‌ها دوست دارند که منابع مالی زیادی در اختیار داشته باشند ولی باورهای نادرست و محدودکننده، دست و پای ذهن‌شان را بسته است و اجازه نمی‌دهد که این ذهن در مسیر کسب ثروت و ثروت‌سازی حرکت کند. حال چه باید کرد؟ چگونه می‌توان این باورها را پس زد؟

سیستم کامل باورهای مالی دارن هاردی به همین منظور شکل گرفته است. این باورهای مالی به شما کمک می‌کند که به این حجم از قدرت اراده دسترسی پیدا کنید. وقتی باورهای مسموم و اشتباه خود را شناسایی کنید، می‌توانید خیلی راحت متوجه شوید که چه عواملی دارد به شما آسیب می‌رساند. اکنون اگر این  باورها را حذف کنید و به جای آن‌ها باورهای قدرتمند بنشانید، قطعاً قدرت اراده وضف‌ناپذیری در اختیارتان قرار می‌گیرد که با تکیه بر آن می‌توانید زندگی خود را به طور کامل متحول کنید.

 


 

این ویدیوی رایگان را از دارن هاردی دست ندهید
چرا زحمت زیاد می‌کشید و نتیجه‌ای نمی‌بینید؟

 

 


چرا دارن هاردی باور دارد که باورهای ذهنی ق
میزان ثروت ما را تعیین کنند؟

 • ثروت شما بستگی به قدرت اراده شما در امور مالی و پیشرفت مالی دارد؛ یعنی هر چقدر که قدرت اراده بیشتری در زمینه مالی صرف کنید، به ثروت بیشتری می‌رسید.
 • قدرت اراده شما بستگی به باورهای ذهنی شما دارد. اگر باورهای خوبی داشته باشید، قدرت اراده‌تان هم بیشتر می‌شود. از این رو است که افرادی که باورهای اشتباهی دارند، اراده کمتری برای پیشرفت مالی در وجودشان شکل می‌گیرد.
 • توجه داشته باشید که باورهای ذهنی آدمی هیچ حد و حصری ندارند. ما می‌توانیم بی‌نهایت باور خوب یا بد در ذهن خود بکاریم و پرورش دهیم. بنابراین چه بهتر که باورهای ذهنی خوب را تا حد امکان در خود به وجود بیاوریم و به آن‌ها وفادار بمانیم. از طرفی باید سعی کنیم که در باورهای خوب خود عمیق شویم تا کنار گذاشتن آن‌ها غیرممکن شود.
 • اکنون که قدرت اراده به باورهای ذهنی بستگی دارد و باورهای ذهنی ما هیچ حد و حصری ندارد، می‌توان نتیجه گرفت که قدرت اراده ما هم محدودیتی ندارد و می‌توانیم آن را بی‌نهایت افزایش دهیم. توجه داشته باشید که ثروت ما هم به قدرت اراده‌مان بستگی دارد. اکنون اگر قدرت  اراده خود را بی‌نهایت افزایش دهیم، بدون شک می‌توانیم ثروت بیشتری هم کسب کنیم.

دارن هاردی


باورهای شما دقیقا ترمزهای ثروت‌تان هستند!

شما عملاً هیچ مرزی و مانعی برای کسب هر حجمی از ثروت نداشته و ندارید. چرا باید چنین مانعی باشد؟ مگر کسی می‌تواند ادعا کند که این میزان از باورهای مثبت و سازنده و ثروت‌ساز، مرز نهایی شما برای باورهای خوب داشتن است؟ کسی نمی‌تواند چنین ادعایی داشته باشد. در نتیجه، هرچقدر که بتوانید باورهای خوب و ثروت‌سازی داشته باشید، می‌توانید ثروت بیشتری هم داشته باشید و نهایتی برای این مسیر وجود ندارد.

سخنان دارن هاردیاجازه بدهید راحت‌تر صحبت کنیم: باورهای شما طبق نگاه دارن هاردی، ترمزهای شما هستند. می‌خواهید ثروت‌مند شوید؟ ترمزها را آزاد کنید و خواهید دید به چه راحتی به ثروت سرشار خواهید رسید.

باورهای شما در حوزه ثروت‌سازی، به سه دسته تقسیم می‌شوند:

 • ناامیدی (من این مقدار از پولی که لازم دارم را نمی‌توانم به دست بیاورم و …)
 • ناتوانی (من مهارت‌های لازم برای فروش این مقدار کالا و خدمات را ندارم و …)
 • بی‌لیاقتی (من با این خانواده و جایگاه و وضعیتی که دارم حتماً لیاقت این میزان از ثروت را ندارم و …)

 

دوست دارید زندگی مالی‌تان را تغییر بدهید؟
پس باید باورهای مالی‌تان را تغییر بدهید،

تا قدرت اراده‌تان در حوزه‌های اقتصادی و تجاری و مالی به کار بیفتد و آن‌وقت متوجه شوید چه اتفاقات جالبی در حال افتادن است.

بیایید با ذهن‌مان یک بازی پینگ‌پنگ باوری انجام بدهیم. چطور؟ از این به بعد هر جایی که ذهن‌تان باورهای محدودکننده مالی را مطرح کرد، درست مثل یک بازی پینگ‌پنگ، سریع راکت به دست گرفته و جوابش را خیلی محکم بدهید؛

بخشی از این بازی پینگ‌پنگ باورها را به روایت دارن هاردی، با هم مرور می‌کنیم؛ تا ببینید چقدر راحت است:


مثالی از چند باور محدود کننده
از دارن هاردی

 

باور محدودکننده: دیگر برای ثروتمند شدن من دیر شده است.
باور درست: کی گفته دیر شده؟ تازه هیچ وقت هم دیر نیست؛ نمونه‌اش ثروت‌سازان پا به سن گذاشته که دیر شروع کرده‌اند.
باور محدودکننده: پول فسادآور است، چرک کف دست است، کثیف است…
باور درست: پسر! من اگر پول داشته باشم می‌دانی چقدر می‌توانم به خودم و خانواده و اطرافم کمک کنم؟
باور محدودکننده: من که در خانواده‌ای ثروتمند به دنیا نیامده‌ام ثروتمند نخواهم شد.
باور درست: من اتفاقاً به خاطر خانواده‌ام ثروتمند می‌شوم تا این چرخه فقر را بشکنم.
باور محدودکننده: تو یا باید شاد باشی یا پولدار، یک مورد را انتخاب کن.
باور درست: من خوش اشتها هستم و هر دو مورد را انتخاب می‌کنم؛ چه بسا که حتی از شادی و سرگرمی‌ام بتوانم ثروت بسازم؛ یک تیر و چند نشان.
باور محدودکننده: من اگر ثروتمند شوم، خوشحال نیستم؛ دور و برم پر از آدم‌های مشکل‌دار و فقیر است.
ضربه مقابل من: خب، من با پول نداشتم نمی‌توانم کاری برای آن‌ها بکنم؛ ولی با پول داشتنم چرا؛ پس بهتر که پول داشته باشم.

دارن هاردیپس یادتان باشد که:
میزان ثروتی  که به دست می‌آورید
برابر است با
 باورهای محدودکننده یا قدرت‌سازی که دارید

هر چه باورهای محدود‌کننده‌تر باشد مهم نیست در بیرون چقدر فرصت هست و واقعا چقدر توانایی دارید. این باورهای جلوی شما را خواهند گرفت و هرگز به ثروتی که می‌توانید به آن برسید نخواهید رسید.

و چون حد و مرزی برای باورهای قدرت‌سازی شما وجود ندارد، پس از این به بعد حد و مرزی برای میزان ثروتی که به دست می‌آورید هم نیست…

این، بزرگ‌ترین درسی است که دارن هاردی با سیستم‌های باورهای مالی‌اش می‌تواند برای شما داشته باشد….

دارن هاردی هم درست مثل هر انسان موفق دیگری اهداف مشخص و دقیقی دارد. او می‌داند که دقیقا می‌خواهد به چه چیزی برسد و می‌داند که چطور باید برای رسیدن به اهدافش تلاش کند. او سیستم برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری خودش را «یک، یک، سه، پنج، یک، سی، سی، پنجِ» می‌نامد و یکی از علت‌های موفقیت خود را پایبندی به این سیستم میداند. سیستم یا طرح «یک، یک، سه، پنج، یک، سی، سی، پنجِ» برخلاف اسمش اصلا پیچیده نیست و هرکسی به راحتی می‌تواند آن را اجرا و مدیریت کند. توضیحات لازم راجع به این طرح را باهم از زبان خود دارن هاردی بشنویم:

 


!و حالا یک خبر شگفت‌انگیز!

اجازه دهید که دارن هاردی سیستم باورهای مالی شما را برای همیشه دگرگون کند
ما سیستم باورهای مالی کامل دارن هاردی را در یک دوره‌ی ویژه و اختصاصی به صورت کامل در اختیار شما قرار داده‌ایم تا بتوانید:

✅ تمام باورهایی که دلیل اصلی نرسیدن به ثروت است را در خود از بین ببرید
✅تمام طرزفکرهای افراد ثروتمند را یاد بگیرید
✅ترمزهای ذهنی مسیر رسیدن به ثروت را برای همیشه شناسایی کنید و از بین ببرید
✅و یک زندگی مالی بدون محدودیت را تجربه کنید

برای اطلاعات بیشتر و دانلود فایل‌های دوره اینجا کلیک کنید

4 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. کاربر سوخت جت نو می‌گوید

  ممنون از این مطلب کاربردی

 2. کاربر سوخت جت گس می‌گوید

  بهترین ویدیو برای شناخت دارن هاردی بود ممنونم از پروژه تون و آقای سیمانی 🙂

 3. کاربر سوخت جت 6126 می‌گوید

  سلام وقتتون بخیر من دوره سیستم ارتعاش ثروت خریدم ولی این کلوپ وی ای پی برام درست باز نمیشه

 4. کاربر سوخت جت d847 می‌گوید

  سلام و احترام خدمت تیم خوب سوخت جت
  من چند روز پیش به شما ایمیل زدم و درخواستی داشتم بابت خرید یکی از محصولات سایت و داخل درخواستم نظر و پیشنهادم رو ذکر کردم و منتظر جواب شما بودم ولی متاسفانه خبری نشده..!! چرا…!؟
  بازم ممنون بابت سایت خوبتون ..

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**